CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: novlin

Jejai pertahankan Fasha. Komen Nora Danish pg 12

kukulangau posted on 26-6-2014 03:38 PM
mana komen jejai kat insta nye??

ahh.,,, kt ig fasha.... btw.. ade karat nd said fasha yg tulis guna id jejai.. mase fasha komen2...
die ade kt tepi fasha kot...

kecik68 posted on 27-6-2014 08:54 AM
saya hairan kenapa peminat tegar masing-masing dok mengungkit dan seterusnya nak jadi penyiasat pula ...

setuju sangat2. kenapalah orgmelayu ni bz body sibuk sgt nk kutip cara hal org. biarlah mereka dgn hidup mereka. kita ada mata, pandang. ada telinga, dengar. ada mulut, diam. kalau xde fans yg bengong menjadi batu api, aku rasa ND dan FS ni xdelah masalah lg dah. aku blh fhm dgn ND, dia bknnya nk menempel sgt dgn family exmil tu. tapi kalau dia jauhkan diri, mesti exmil akn terasa sbb mereka xde masalah dgn ND. mcm mak mertua aku sekrg ni, selalu bersungut dgn perangai exmenantu nya yg x pernah dtg jenguk dia, xde tanya khabar lgsung....harap FS pun bnyk2 bersabar. inilah hakikat yg dia harus terima bila dia berkahwin dgn duda. dia harus terima yg akn wujud seorg lg sedara dlm iaitu "bekas isteri" suaminya....

udah2lah...cian kat dia org ni....bila dah berbaik ... ada ja yg skit hati nak tgk dia org bergaduh blk...bilalah nak aman mereka bertiga ni...cian lah plak...

aku rse..xyah layan la haters/karat2 nie...yg hdp diorg...suami-isteri...xperlu nk ckp hal 6 thn lepas...ble nk hdp in future if we always talking about past.

arira_arora posted on 27-6-2014 10:27 AM
ahh.,,, kt ig fasha.... btw.. ade karat nd said fasha yg tulis guna id jejai.. mase fasha komen2.. ...

ko jangan layan karatz2 situ
bak kata biarkan je burung tu terbang tinggi2 melangut mendabik dada sampai dia ingat dia kat angkasa tau2 tupppp terlanggar dinding cermin menara klcc
rasa apa?? oren??

azie.dz posted on 27-6-2014 10:18 AM
bermaafan la uols..nak masuk ramadhan yg mulia ni...hiksss

meh kita bermaafan berdua pulak uols ...

selamat berpuasa zie..

ot jap..
ko tau..
aku tengok iklan TM yang dorang tengok bola guna enpom masa mesyuarat..
bila boss tutup lampu sebab nak pasang slide,
terkejut beruk boss
sebab memasing da macam antu..
lampu empom bersinar dalam gelap..

tetiba, aku teringatkan ko gegeh layan gosip rp masa mesyuarat..

Follow Us
pasuoren posted on 27-6-2014 10:59 AM
selamat berpuasa zie..

hahahaha...

biasa la uols...kalo dlm mtg atau forum yg buat aku ngantuk..melayan hp la kan

bukan aku sorang jer..ramai cenggitu...

mekasih atas ingatan ko ekkkkk

ramai yg suka ambil alih keja tuhan..jatuh hukum ikut kepala masing2..nak paksa laki suka kat dia sorang walaupun dah tak boleh pandang muka..jodoh ajal maut tu kerja tuhan..ikut jelah..awak tu hamba je.

offwhite posted on 27-6-2014 09:11 AM
nak gelak bila disuruh respek nowa & ned....tang mana nak direspek pun aku x tahu.......hazab ...

respek kehidupan masing

aku pun dah banyak kali tulis. aku tengok je depa berdua ni. takdelah jadi fan or hater. fasha cantik. nora cute.

kalau aku jadi fan or haters bank akaun aku kaching kaching masuk duit bolehlah jadi fans or haters. kalau tak sorrylah. aku sekadar masuk cuci mata tengok gambar. kalau derang upload pic makanan lagi aku suka. sebab aku lemah bila bab makan ni

depa tu relak dapat publisiti. duit dalam akaun bank bertambah. haters fans dapat apa

kukulangau posted on 27-6-2014 10:50 AM
bak kata biarkan je burung tu terbang tinggi2 melangut mendabik dada ...

eh eh rasa oren. familiar je. zaman sekolah kalau rasa sedap, akan cakap rasa uren cute ja.

kukulangau posted on 27-6-2014 10:50 AM
bak kata biarkan je burung tu terbang tinggi2 melangut mendabik dada ...
bak kata biarkan je burung tu terbang tinggi2 melangut mendabik dada sampai dia ingat dia kat angkasa tau2 tupppp terlanggar dinding cermin menara klcc

ya...betul..
tapi, nak terbang setinggi mana tu..
terbang aje la..
tak sape nak marah..

masalahnya..
janganla dok singgah kat reban ayam orang lain..
tak ke orang marah..

rasa apa?? oren??

asal tetiba kaitkan dengan oren neh..?
sensitiff tawww...

Last edited by pasuoren on 27-6-2014 11:20 AM

pasuoren posted on 26-6-2014 03:38 PM
itu pun ada lagi nak kata yang nora ni teraniaya...

pastu xsudah2 mengeji fasha ckp perampas..abis2 isu perampas walhal nd hidup mewah ditaja family jejai

Suchi posted on 27-6-2014 09:28 AM
belum tentu,  tgk che ta jelah tak sudah2 org menyibuk ngn life dia..dah kawen pun still ade isu.
...

Mmg suchi btul la...iols sgt setuju dgn gmbr ke 2 itewww

meluat psl cerita mereka... situ2 je pergi

shizikato posted on 27-6-2014 11:30 AM
pastu xsudah2 mengeji fasha ckp perampas..abis2 isu perampas walhal nd hidup mewah ditaja family j ...

Agak2 la memfitnah tu..xnmpk ke die duta n blakon kencang skang ni..jejai bg nafkah selayaknya bekas suami bg...doa y baik2 je tuk smua..fasha pun dh nmpk lbih mnyerlah sbg ibu n istri y baik..bisnes die n hubby pun kencang...masing2 ada life masing..weols pminat ni tgk je la..

Bini sendiri yg singkap kisah cerai sampai jaja date cerai bagai... so sila la ajar bini supaya x jd koghajar

kadang-kadang isu berbaik dengan mertua pun boleh jadi isu!! padahal tu satu perkara yang baik.... sebagai orang yang ramai peminat, rasanya tak salah kalo nd tunjukkan kemesraan dia dengan family in law sebagai salah satu family value yang perlu diterapkan walaupun nd dah bercerai.  Perkara ini wajar dijadikan contoh dan teladan.  Diperingkat awal, saya lihat fasha boleh menerima keadaan nd bersama family in law dengan positif tapi semenjak 2 menjak ni je fasha macam terasa hati.  Fasha dah happy dengan jejai, nd pun dah happy dengan nedim so kita sebagai peminat tak payah ungkit kisah lama yang kita sendiri tak tahu hujung pangkalnya.  Buat apa nak keruhkan lagi suasana.... doakan yang terbaik buat mereka.

kecik68 posted on 27-6-2014 11:42 AM
kadang-kadang isu berbaik dengan mertua pun boleh jadi isu!! padahal tu satu perkara yang baik.... s ...

Pencaras ttp akan rasa insecure... bila tgk in law masih berbaik dgn ex menantu yg kini dh dianggap spt anak sendiri, si pencaras x senang hati.

Jejai Pertahan Fasha, Apa Komen Nora Danish?

Selasa lalu, pelakon Fasha Sandha tampil memberi teguran kepada pengikut di akaun Instagram miliknya gara-gara tindakan segelintir daripada mereka yang melemparkan komen negatif seolah-olah membandingkan dirinya dengan aktres cantik, Nora Danish.

Menerusi komen daripada pemilik akaun Instagram Isabelle Hudson (@isahuds), individu tersebut telah mempersoalkan tindakan Fasha yang tidak memuat naik gambar bersama keluarga mertuanya berbanding aktres Nora Danish yang lebih banyak memuat naik banyak foto bersama bekas mertuanya itu. Ekoran komen tersebut, Fasha tampil memberi komen di Instagramnya.

“Negative vibes in the morning. I‘ve been receiving this type of comments from different followers almost everyday which i don‘t like. The fact of the matter, I was at KLFW2014 for Kavita and Tom Abang Saufi finale shows. Yes, memang betul SHE is close to my husband‘s family and always be together with them without me but do you need to feed me WITH this type of comments?”

Fasha menerusi komennya turut memberitahu perkara tersebut sedikit sebanyak melukakan hatinya dan memohon agar semua pengikut di Instagram dapat menghormati perasaannya kerana tahap kesabarannya juga mempunyai had.

“Please RESPECT. Somehow, its hurting me. Everyone has their limits. Ini adalah teguran to all my followers. Teguran ya, bukan marah. If you don‘t have anything nice to say, please don‘t say anything at all. To whom it may concern, I do hope that u also understand your limit too. You need to learn that your actions do affect other people,caused problems,negative vibes and comparison. It‘s not just always about you. Thank you.”

Rentetan daripada isu tersebut juga, suami Fasha, Rizal Ashram Ramli atau lebih popular dengan panggilan Jejai turut tampil memberi kenyataan di Instagram milik Fasha pada Khamis memohon agar orang ramai tidak terus membandingkan isterinya dengan Nora. Menerusi komen yang ditulis Jejai, dia juga memohon agar mereka tidak terus menyalahkan Fasha sebagai punca perceraiannya dengan bekas isterinya itu.

“Saya berharap sangat semua ini terhenti disini sahaja dan kita tolong jangan panjangkan perkara. Harapan saya juga supaya followers semua tidak membandingkan antara fasha dan nora dan juga tidak mengaibkan antara mereka berdua. Tolong jangan salahkan isteri saya diatas perceraian saya dengan nora. Saya akui pada masa itu saya lah punca perceraian, bukan Fasha.”

GUA berpeluang bertemu dengan Nora ketika majlis pelancaran ‘Nora Danish for FashoinValet’ di White Box, Publika pada Khamis dan kesempatan ini digunakan GUA untuk bertanyakan kepada pelakon filem ‘Pengantin Malam’ ini berhubung isu tersebut.

Nora tak mahu komen sebab Nora tak tahu mengenai isu ini. Nora tak tengok Instagram orang lain kerana Nora hanya aktif di Instagram Nora sahaja. Bagi Nora, peminat semua suka buat cerita dan andaian, namun hakikatnya hanya kita, keluarga dan orang terdekat sahaja yang tahu perkara sebenar. Disebabkan itu Nora tak nak layan isu-isu begini kerana jika nak layan orang yang cakap pasal Nora, memang akan lagi teruk jadinya. Jadi lebih baik kita tak payah layan,” jelas Nora mengakhiri bicara.

http://www.gua.com.my/berita-art ... en_Nora_Danish.html

novlin posted on 27-6-2014 12:40 PM
Jejai Pertahan Fasha, Apa Komen Nora Danish?

Selasa lalu, pelakon Fasha Sandha tampil memberi teg ...

good nora...jawapan matang