CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

Sinetron ~ Bawang Merah Bawang Putih - Sesi Sembang2

Close [Copy link]
Tak larat dah nak tengok BPBM ni. Asyik kena dera jer. Hari ni si mak tiri dia tu masukkan pak Indra tu dalam keranda...... mati dah ker? :hmm:

arini lak...jd camna??

erk.. btul ke pak indra tuh mati ?? :stp:

aynazarina This user has been deleted
wei.ari ni mak alya msk dlm keranda la.takkan dier mati kot..nanti mesti ferdi tu bagitau alya yang ramon tue jahat..tp aku rase ramon tu akan jadi baik laa....sape dah tengok abis cita ni gitau la aku.aper endingnyer.......ferdi kawin ngan bawang putih kot.tp tengok cita hari ni cukup wat aku geram..

siska  
      rika
      hahaaha

wei.ari ni bapak alya msk dlm keranda la.takkan dier mati kot..nanti mesti ferdi tu bagitau alya yang ramon tue jahat..tp aku rase ramon tu akan jadi baik laa....sape dah tengok abis cita ni gitau la aku.aper endingnyer.......ferdi kawin ngan bawang putih kot.tp tengok cita hari ni cukup wat aku geram..

siska  
      rika
      hahaaha

ada sesape tahu mana nak download lagu tema citer nie macam best jee.... please....!!!!
adios!

Follow Us

Reply #284 adheq's post

rasanya tak mati la....kan merah gan mak dia suka panggil pak indra tuh mayat hidup ...maybe dia nak takut2kan si putih je kot...saya agak la....

hari nie ferdi dah nampak mcm gentleman ckit...aku rasa
ramon tue nanti jadi baik lah...sesapa tau citer ni ...tolonglah citer..
tau tak website citer nie?

xderla website khas utk citer nie..aku dah cari...

"hahaha, penasaran ya ama endingnya? nih gw cerita yg gw liat aja,sempat ntn ujung2 aja...
si bawang merah mati ketabrak mobil (yg ini jiaji bangat, dipaksain matinya,uda dipegang polisi,dengan lenggak lenggok dikit da bisa lepas, trus lari kejalan,pas ada mobil lewat, duakk..mampus de),trus sebualn kemudian (ato 3 bulan ato setaon kemudian lupa gw,ga terlalu nyimak soalnya),si putihnya kawin ama ferdi(kalo ga salah si ferdi,ato mirip2 gitu de namanya), soalnya suami si putih yg sebelumnya kena lemparan pisau terbang si merah and akhirnya mokad...(yg ini juga jijai abis,jago amat si merahnya,trus tuh cowo kalo liatin tuh pisau,kayanya cuman ketusuk dikit di punggung,tau2 da tewas)
kalo soal nyokap si merah ga tau de gw,tp sempat liat di iklan,kayanya jd gila de...
sekian endingnya.........hahaha"

nie aku dpt amik dr forum indonesia...so paham2 sendiri jela...aku pon xreti nak translate...

kenapa agaknya korang ingat si ramon tu akan jadi baik?

Originally posted by arysa at 11-9-2006 07:18 PM
kenapa agaknya korang ingat si ramon tu akan jadi baik?

ntah la....sebab muke dier mcm nak jadi baik jer.lagi pun bawang merah ngan mak dier pon mcm dah tnk kt ramon tu jer......eh.nanti ramon tu kawin ngan bawang putih ker harr?sape leh bagitau

Originally posted by masrogue at 11-9-2006 07:00 PM

"hahaha, penasaran ya ama endingnya? nih gw cerita yg gw liat aja,sempat ntn ujung2 aja...
si bawang merah mati ketabrak mobil (yg ini ji ...

woi.ape laman forum indonesian tuh???

si bawang merah mati ketabrak mobil (yg ini ji ...

apa nie...tak paham aku..translate kan lerrr...

si bawang merah mati ketabrak mobil (yg ini jiaji bangat, dipaksain matinya,uda dipegang polisi,dengan lenggak lenggok dikit da bisa lepas, trus lari kejalan,pas ada mobil lewat, duakk..mampus de),trus sebualn kemudian (ato 3 bulan ato setaon kemudian lupa gw,ga terlalu nyimak soalnya),si putihnya kawin ama ferdi(kalo ga salah si ferdi,ato mirip2 gitu de namanya), soalnya suami si putih yg sebelumnya kena lemparan pisau terbang si merah and akhirnya mokad...(yg ini juga jijai abis,jago amat si merahnya,trus tuh cowo kalo liatin tuh pisau,kayanya cuman ketusuk dikit di punggung,tau2 da tewas)
kalo soal nyokap si merah ga tau de gw,tp sempat liat di iklan,kayanya jd gila de...
sekian endingnya.........hahaha"

org yg tulis tu cerita yg hujung ja2...
nanti BM mati psl kena langgar kereta...
cerita dia masa tu tu BM ni dipegang polis (kena tangkap rasanya), pastu dia dpt larikan diri.. waktu lari ke arah jalan, ada kereta lalu, pastu dia kena langgar...
beberapa bulan lepas tu, BP ni kawen dgn si ferdi (yg tulis tu tak sure betul ferdi ataupun org yg muka sama mcm ferdi)..
suami BP yg sebelum ferdi tu mati gara2 BM baling pisau (bdk ni ckp terror betul BM, psl pisau yg dia baling cuma kena kat belakang suami BP sampai boleh mati)
psl mak BM tu, dia tak tau apa cerita nya... mungkin jadi gila...

Reply #292 aynazarina's post

ooo....macam tu ek...
aku rasa tak lah...sebab orang yg baik takkan menipu, takkan berpura2, takkan menculik dan takkan sanggup membunuh adik kepada kawan sendiri...

bwg merah ngan mak dia tak suka sebab si ramon asyik minta duit...

devotees This user has been deleted
bencinye aku ngan mak bm tu

buat sakit ati jer la tengok cita nih.tapi aku tetap tengok gak hehehe........apsal la ramon tu gi skola kt situ lak dh.alya pun tetipu ngan ramon.ferdi nanti mesti dia tau apa yang dh belaku kt alya tuh.kesian aku tengok alya uth.rasa mcm nak gi tolong an bunuh ja siska n rika tuh..........tongkat peri tu pun dh kene sapu buang.mesti dah tak dapat jumpe kan

tapi kawan baik ferdi yang baru pindah skolah situ (ROY) tu cute kan?

kantoi....

si ferdi ni nak bercakap perihal alya dah xcover2 lagi. kalau ya pun balik la rumah dulu ni sembang kat area skolah. kan dah terdengar dek siska.

kesian tul masa nengok alya kena pukul ngan bat dek rika. sampai lebam2 kakinya. si ramon senget tu blh plak dia sengih2. bukan nak pegi tolong. memang dia ni jahat, xde sifat belas kasihan langsung...

10sen tgk citer ni tapi nak tahu jugak kesudahannya. tingat plak citer mula sa puso. padan muka makcik heroin tu mati kena langgar lori. elok la siska mati kena langgar kete

saya pun perasan gak yg kawan ferdi tu roy, hensem gak, tp saya suka jodi lagi....dia ke mana pun tak tau..

nasib abik yg roy nih duk nasihatkan ferdi agar tak putus asa jumpa putih, kalau tak mesti ferdi tu duk caya ckp merah je........

geram tul tgk masa ramon gelak2 senyum, rasa nak aje penampar dia....:geram: