CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
emosi aku macam rollercoaster
kejap up kejap down kejap sedih nak mampus
kelmarin member tanya.. macam mana dah ok belum
tak tau lah beb.... mental aku dah koyak tersiat2 macam mana nak ok?
kadang2 ok kejap.. happy kejap
lepas tu mesti ada benda sedih yang datang
seolah macam aku tak deserve to be happy

nasib baik aku ada anak

Kawan warning suami dia. Kalau dia mati dulu, nama rumah tu jangan sesekali letak atas nama anak mereka. Sebab dia takut anak mereka akan halau suami dia bila dah cukup umur nanti. Kesian suami dia tak ada tempat nak pergi, takut merempat sana sini.

I was like...What?

Alasan kawan sebab kononnya pernah ada keluar berita dulu, anak halau ayah keluar dari rumah sebab rumah tu letak atas nama anak.

And again I was like...What?

Kau lebih pentingkan suami kau daripada anak sendiri? Buatnya kau mati muda di kala anak masih kecil. Suami kahwin lain. Anak kena halau sebab isteri baharu tak suka anak tiri. Kau tak fikir? Bukannya tak ada berita macam ni. Bersepah tular sana sini pasal anak kena buang keluarga bila ibu atau ayah kahwin lain.

Ya. Aku tak kahwin lagi. Aku tak ada suami, tak ada anak, jadi aku tak boleh nak komen lebih. Tapi serius aku tak boleh hadam apa yang kau fikir.

rase kosong dan bosan.. sbb lalui benda yang sama setiap hari....

Org selalu bertanyakan aku..
Soalan tipikal pemikiran yg aku bole agak
Tak bosan keje sini..tak balik kpg..tak jalan2 ke..
Kenapa perlu aku justify how and what i shud do to them.
Takan aku nk jwb keje seperti budak baru abis skolah keje..takde dah isu nak bergeng2 dan kejar pangkat. Keje sebagai sumber rezeki..alhamdulillah byk juga sumber lain yg ada. Aku dh puas keje merata..apa je jenis aku redah. Skrg aku aman cara bgini.
Datang satu hamba allah tu tnya mcm2..kan dah kena..haaa..aku tau dia nk mintak aku rekemen bini dia keje ngan aku. Mintak maaf ya mat jawa.

Kebahagiaan aku adalah punyai tempat rehat yg aman dan tiada siapa berhak arah aku apa yg perlu dab how i shud do mylife. Yes..byk hal aku kena hdp lately..my nephew dari utara nk ke selatan..anak2 nk ke sana kemari..byklah urusan. Aku beriya2 sebab itu tgungjwb..bukam sebab sesapa. Lepas tu aku bole berehat and do wat i like. Ada anak2 dan money i my poket thats all is good enough. Ckp byk pon tda guna

Knp la aku bodoh sgt, disebabkan minah bawang kepams tu blh buat aku moody dr semalam lagi....kalau aku left grup keliq bodoh tu kan nampak sgt aku ni emo, tapi terus terang laa aku cakap, bosan dgn perangai sekor tu, bajet hebat..kuat menyindir, gurau melampau...

Semalam dh x tahan lagi aku sound setepek, tak baik riak...punye lah dia meroyan serang aku balik dgn ungkitan dan sindiran pedih dia tu...last2 aku pulak yg sentap

Jiwa tisu aku ni haaa...

Hei pompuan, dah Allah bagi kelebihan mcm2 kat kau, dgn laki gaji besar, hidup senang, jangan la berlagak sgt, jgn sampai aku doa yg bukan2 pulak

kita rasa pening la nak susun jadual untuk minggu depan... kenapa kena pilih...nak join semua benda boleh tak...hoho

jumpa kelas exercise the bootybarre... nak join tapi tgh cari masa...

Follow Us
Rasa penat dan pening.

Konsert oppo live kt tv3 at 10pm??? Penuh ngan cikki muslimah dan cikkas muslim smbil bertpuk sorak gembira..esok tk keje ke..tak skla ke. Agaknya org yg buat event tu mmng suka eh tengok ummah mulayu muslim hanyut dlm keseronokan hiburan..sengaja buat malam2.
Manade bangsa cine bgsa indu kt situ..yaaa biar hanyut korg smua makin senang keje diorg bagi korg yg lalai itu kena pijak..haaa tepokkkk.

K ..gnite!

Pura2 happy ni payah. Ingat kita selamanya ke nak hadap kau sorg je.

Geli hati bila melihat kemewahan yg kau ada ni rupanya hasil pinjam meminjam duit orang lain. Dah bangka gitu pun tak paham peribahasa ukur baju di badan sendiri. Nak ikut org mmg tak terkejar

rasa sedihhhhh..kita kena tipu dgn syarikat repair aircond..kena overcharged...

dulu nak beli lappy kat kedai computer pun hampir kena tipu..org kedai tu nak bagi kita lappy display item...nasib baik kita perasan kenapa ada calar kat area touchpad.... so bad kan...

setiap kali kena/hampir kena tipu je, mesti kita teringat kat kawan masa sekolah..kawan kita ni suka teman kita kalau nak pergi mana2..ada sekali kita taknak dia teman, kita nak jalan seorang2 pastu kita kena marah..he said to me, muka awak ni muka orang senang kena tipu,tahu tak.. omg..how he knows ya...

bertahan berpaut di tali yang reput memang penat. last2 terlerai jua.
Innalillahiwainnailaihirojiun. So long, good bye P..

haha lawak la komen KN..... #ouch  

kita dah tak sedih....I have learnt my lesson...kali ni kita betul2 percaya ada orang yg jahat dlm dunia ni..masa mula2 hampir kena tipu masa nak beli lappy tu, kita masih blur..antara percaya dan tak percaya benda mcm tu boleh berlaku..kejadian kali ni mengesahkan memang ada orang yg tak jujur dlm dunia ni...huhu.....kita berharap dgn kesedaran yg ada disebabkan rugi RM300 ni dpt mengelakkan kita dari kena tipu RM300 000 di masa hadapan...Aaaminnnn

Edited by Elle_mujigae at 27-8-2018 09:28 PM

next time kena minta pendapat abg kita utk apa2 hal...kali ni kita nak try handle sendiri..nak jadi independent....kan dah kena tipu...

cakap pasal orang jahat...tadi masa org aircond dtg naik van, jiran sebelah rumah keluar dan kita pun tegur la..pastu borak2..kita takde dlm group whatsapp kejiranan..so jiran tu beritahu last week, ada kes pecah rumah kat area rumah kita ni..jalan sebelah....org jahat ni masuk rumah dan ikat suami isteri, sumbat mulut dgn kain semua..   mcm dlm drama..dan mereka curi barang.... kejadian ni berlaku tengah hari buta...  penjahat sekarang dah tak tunggu malam..siang2 pun kerja jalan...

pastu beberapa hari lepas pun ada kejadian pecah rumah lagi..jalan sebaris rumah kita tapi rumah kat corner lot....

risau juga.... kita ni dah la clumsy...kadang2 tido tak kunci pintu kereta....tak kunci pintu rumah...tak tutup tingkap.... tak tutup pintu balconi bilik...pagi2 dah bangun nak keluar rumah baru perasan....

Nak minta tandatangan pengesahan bukan kerja yg mudah.  Rasa mcm mengemis pun ada.  Astaghfirullahal'azim.  

accept je la..ketegaq
kbye

Aku benci peniaga penipu.
Aku xsuka rumahtangga aku sunyi sepi rasa mcm aku bujang
Sekian tima kasih

sedih sikit dapat result kurang memuaskan..

Abam bochey pun dah mengecil, kita harus lah boleh mengecil. Let’s get fit dear self.