CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Clover_Hill

[SERAM BEST] MACAM-MACAM ADA...LATEST UPDATE:22/2/16

Bestnyer citer dari negara omputih, tapi tak penah pulak dengar dari middle eastern atau china.

Sapa2 ada citer dari sana, silalah bercerita jugak. Dizaman globalisasi ni ndaknya semua entiti jugak dah meng globalised kan diri mereka. Betulkah ayat ini

aku kena last week di ofis aku... ofis aku ni mmg diketahui tahap keangkerannya esp di wing aku ni... tp sbb ada keja urgent yg perlu siap sblm aku fly subuh esok, maka tpaksa la stayback di wing aku ni sorg2... time tu dah lepas maghrib... and ada officer yg baru masuk ke ofis aku ni pi off semua lampu.. cuma tinggal lampu bilik aku je.. dia x tau rules x bertulis iaitu xde 1  lampu pun di wing ni blh off selagi semua org x clear kan wing ni.. so, bila kluar bilik n tgk semua lampu off, aku save semua tu dlm pendrive n pi print kat wing lain sbb dah rasa lain mcm je kat tmpt aku tu... tp sbb file corrupt, kena plak ulang alik  2 3 kali pi bilik aku utk save file tu semula... tp cerdiknya, aku pi sorg2 je..  x ajak junior officer temankan (dia lelaki dan aku plak sorg je pompuan yg tinggal time tu.. so, segan skit)..

otw pi blk wing yg lain tu, aku lalu la dpn bilik officer yg baru masuk tu... terus rasa mcm ada benda cuba masuk dlm bdn aku.. mmg rasa out of control dah time tu.. otak aku melayang sungguh.. cuma dok repeat dlm hati yg aku kena keluar dari sini... bnyk kali dok repeat benda yg sama tp kaki x blh nak melangkah... ntah mcm mana, aku blh lari kluar dr wing tu... kelam kabut siapkan kerja dan by 9.30 pm aku punch out... esoknya masa di airport, aku tgk tangan dan kaki aku abis lebam.. di pelibat lengan aku siap ada kesan lebam seolah digigit.. even sampai hari ni pun, lebam di tangan masih belum hilang...

husband aku kata think positive.. maybe tlanggar apa2 tp aku yg x perasan... dia agak aku ni patung kot sampai x blh rasa sakit kalo blanggar apa2.. hishhhhhhh

Rate

1

bluecheese replied at 14-12-2015 10:46 AM
Sapa2 ada citer dari sana, silalah bercerita jugak. Dizaman globalisasi ni ndaknya semua entiti juga ...

Kalu ko ada singgah terid kelipkertas, ada dia share pengalaman dia dari belah2 negara arab sinun..ce jejak..

Thanks for the info, nak gi cari terussss

Edited by AcikLijah at 14-12-2015 05:53 PM
Clover_Hill replied at 14-12-2015 08:41 AM
Huihhh seghonok plak bace ceghita hangpa..sambei baca sambei tebayang lampu torang bondorang kat w ...

Sepanjang ddk sinun ada ler 3,4 kali terjah camden, tu pn cari baju2. maklum ler camden lg murah banding ngn oxford street nun. al maklum ler, student khen, turun london pn bukan tetiap minggu. tempat permainan iols klo x pi durham, pi kota bharu jah.. town kota bharu lg cantik dr segi pemandangan dan org2nya...

X sampei edinburg pn,belah sini lagi. sunderland sajork. Tp seghonok ler sbb sunderland kan sejuk skit dr tpt2 lain. Teman mmg kulit bewok,. teringat lagi jejaman jakun dgn salji, kluo rumah berkaki ayam, hrs la di jeling penuh kesangsian oleh jiran tetangga. Lantak mengkome ler, bukan tetiap hari ada natang salji nih.. hotel yg iols ddk ms tu hotel pakcik tony. Stigma tu iols lekat kt otak ketat2 sbb kena ddk lagi 1 mlm lps kejadian.. tp alhamdulillah lps mlm tu xdak kejadian lagi, maybe deme2 kesian kot..

Tp kan mat2 saleh ni pelik beno perangai deme, klo nk mcari rumah seboleh2 nya nk cari rumah yg dibina jaman tok kaduk. kita hrs meremang klo tau dibina jaman 1800 an, dema ni klo dpt yg thn gitu hrs melompat kegembiraan.. lain padang lain belalang bak kata p ramlee.

Ur most welcome. Itulah kehidupan perantauan bagi mencari ilmu untuk sesuap nasi. mana nk hadap buku lagi, mana nk hadap godaan2 lagi, nak hadap syaitan2 lagi. tp nasib iols agak baik la kot sbb sepanjang ddk mengaji tu, walaupn bilik dpn tasik x penah kena sergah dek syaitan2, takat bau2 an dan remangan itu alah bisa tegar biasa..

haah lekaih2 sambung cghita, x sabo nk bc ni.

Follow Us
Clover_Hill replied at 13-12-2015 11:08 PM
Yang ni bukan masa atas katil tapi time nak pegi sidai kain..

Ku berikan tajuknya sebagai.."penan ...

Hadooo.... bila cerita asrama ni kan, memang lubuk dia la...

member aku dulu citer, asrama kakak dia angker. sape terjaga tengah malam jangan la berani nak bukak mata. Kang ada la yang tergur....

''SATU DAH BANGUN........''

warghhhh gila ko. Teman aku tido malam ni kak!

Clover_Hill replied at 13-12-2015 11:24 PM
Masa dok main kira-kira tu….

“Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hhiiiiiii hiiiiiiiiiii!!!”

Iee kalau aku kene sakat ngan bunyik2 tu memang sasau dibuatnya. Syukur la Allah tak pernah bagi aku dengar. Dia tau aku tak mampu... huhu

Tapi kan, masa zaman nakal2 kat asrama dulu pernah orang ingatkan hantu tu aku. Camni kisah dia...

Asrama kitorang ni, laman riadah dia kat atas bumbung. Situlah kitorang berlari petang2 main galah panjang, baling selipar. Kat tingkat dua pulak dewan besar yang kitorang buat ngaji dan solat. Satu malam lepas isyak, time kitorang sumer tengah ngaji kat dewan, aku pulak tengah membuta sambil pangku quran terbukak   tetiba kedengaran bunyi tapak kaki berlari2 kat atas.

Aku pun terjaga dengar bunyik tu. Aku tengok sume orang senyap dan saling memandang. Tetiba ustazah tanya, ''KK mana KK? Dia ada tak?''

Kengkawan cakap la aku ada kat situ. Senior2 pun gi pastikan kat pintu. Tengok pintu memang kunci. Takde sape naik pun.

Kalau bukan aku yang berlari kat atas, maknanya ...............

Dalam hati aku masa tu kan, aku fikir... ''Tau la aku ni nakal. Tapi takkan sampai hantu lari2 pun diorang ingat aku jugak?''
Haha...

makkenits replied at 14-12-2015 11:14 AM
aku kena last week di ofis aku... ofis aku ni mmg diketahui tahap keangkerannya esp di wing aku ni.. ...

Heeeee...siap buat gigitan kasih sayam..kat bini org lak tuh! Kuangasamjawa betui laaaa...

Thanks ya share ceghita kat sini..makin warna warni 'funfair' ambo nih..

Clover_Hill replied at 13-12-2015 08:18 PM
Sekali kenang masa zaman purba dulu, cam tak caye jerr kan?
Dah tua2 ni baru nak rasa malu.
Time ...

Tahu tak pe.siang2 tak tahu membuang kat mana.haha.tak ada dalam memori.mungkin sebab rumah jauh-jauh semuanya,so tak ada yang lalu lalang.hahaha

Kelipkertas replied at 14-12-2015 06:52 PM
Iee kalau aku kene sakat ngan bunyik2 tu memang sasau dibuatnya. Syukur la Allah tak pernah bagi a ...

Sampai ati sgt dorang tu kan..sampai takleh nak beza mana antu mana orang betui..musti antu gelakkan ko,dik..prank dia mengena..hee hee..

chomort replied at 14-12-2015 07:47 PM
Tahu tak pe.siang2 tak tahu membuang kat mana.haha.tak ada dalam memori.mungkin sebab rumah jauh-j ...

Jaman dolu-dolu..semak samun memenuhi segenap ruang...jadi takdela menyegan mana nak membuang baja sekalipun..sementelah yg buat kejenya budak2..takdak sape nak kesah sgt..cuba jaman ni..jgn ler cecuba buat keja gitu..masuk fb ler jawabnyee..

Kelipkertas replied at 14-12-2015 06:38 PM
Hadooo.... bila cerita asrama ni kan, memang lubuk dia la...

member aku dulu citer, asrama kaka ...

Melampauuuuuu sgt la yang menegur pun! Sebookkk jah orang nak bukak mata pun nak kecoh.

Tapikan dik..kot akak yg kene tegur gitu, mau meloncat ke siling peginya..huu huuu

AcikLijah replied at 14-12-2015 05:49 PM
Sepanjang ddk sinun ada ler 3,4 kali terjah camden, tu pn cari baju2. maklum ler camden lg murah b ...

Sunderland-london..uihh bule tahan jauh gak tu..lalu M6 tak kalu nak gi london? Den yang dlm 2 jam je nak sampai pun bule kire brapa kali jah pi london tu..tu pn g billingates kul 4am carik ikan segar..heee..

Oxford street kalu, masuk gak harrods tapi takat shopping purse jelah yg mampoo. Baju2..sila tala primarks..dtg jejauh masuk primarks jah..sadis sangat..haha..kenangan..

Nanti ku cerita..tapi tunggu kelik umah lah..lani ni bersiaran guna hengpong jah..tak feel nak story pepanjang..xleh nak korek gobok lama carik gamba travelodge yang den stay tu..

Clover_Hill replied at 14-12-2015 08:32 PM
Sunderland-london..uihh bule tahan jauh gak tu..lalu M6 tak kalu nak gi london? Den yang dlm 2 jam ...

mau x jauh, 7 jam atas bas... mano lalu M6, nu belah2 manchester. bas dr sunderland biasanya lalu A1. Ado jugak time malas nk mereput dlm bas lelama, iols nek train. tp jarang beno ler sbb mahal.. student semekin. uols citizen birmingham kah? buleh tahan ramai ummah mulayu di sana.

primarks tulah wat kejung bijik mata org kg, deme xtau primarks tarap pasaraya hari hari sajork . Iols bab2 menyogo ni xkuat sgt, duit abis ke mentekedarah sajork. Teringat zaman bertunggu tangga di burger & lobster soho tu. Feeling sgt khen walaupn lps tu nan hado mkn megi berlaukkan air mata...

Ku menunggu dgn sabar cerita mistik uols... kekekek

fuhhh khatamm pun thread TT buat masa ni. Besttt besttttt

Clover_Hill replied at 11-12-2015 04:18 PM
Siapa penah lalu jalan alternatif ke Kota Bharu ikut arah signboard TEMERLOH?
Kalau dari KL, simpan ...

pernah lalu sekali je, balik kl lepas raya drive sorang2 (masa bujang lah katakan). baru lepas lipis je makcik yg dh gerak awal sikit call bgtau jam teruk kat raub. apa lagi, taruk kiri masuk jalan alternatif nih lah nak elak jam.

elok dh masuk jalan sawit tuh baru terpk, dah la sorang2 time senja pulak tuh. kereta lain haram takde. lama sungguh rasa nak sampai ke highway karak hehe. tapi takde ape la jadi, syukurrr

Clover_Hill replied at 11-12-2015 01:09 PM
Crita saya sekali nafas jerk, kak..
Takde sambung2..

heheh sebenarnya nk taip x sabo tggu next story...
tiba2 bos kacau... tros taip laju2 apa yg kuar dr otak ni hehhee
sya adik kot bukan akak.. hehhe sori akak clover

Check in

Clover_Hill replied at 9-12-2015 03:30 PM
Duduk jugak kalu, memang saja letak parang ke tengkuk lah..

tapikan..rumah mat saleh me ...

antu mat salleh ni skeri nya lain mcm skit.. xde la cik pon atau cik lang... tp usikan dia ttp mampu menaikkan bulu roma... famili aku pernah kena dulu sampai kan abah aku pi cari umah lain on d same day and esoknya pindah trus.. record beb!!!