CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {15} 62% boss penjawat awam adalah perempuan !

aku suka kalo bebudak fresh grad ni dorg kne dpt keje dgn  boss pompuan yg garang, fussy and xde la bab bodek2 ni. sbb boss garang itulah nnt yg akan membentuk kerjaya dorg nanti. kalo memula keje dgn boss lelaki, x garang, kaki melayan betina, maka future company tu nanti mmg dpt stok pekerja yg sengal la nampknya.

Orange1 posted on 1-5-2014 09:07 PM
Bukan u lah noor, ramai sebenarnya yg pm i masa tu bagitahu psl dia, i pun terkejut, punyalah rama ...

i jugak yang kena...i pun tak tahu kat mana thread2 dia tu ........i tak de life ka nak cari kisah dia...dia ja selalu baca kisah i kemudian menyindir2...

Orange1 posted on 1-5-2014 08:58 PM
Hi mak bida apa kabar? Dah jumpa jantan yg sanggup kawin dgn ko merawat kegersangan ko n bagi elau ...

Sorry oren, aku tak desperate benar nak cari jantan buat laki..... bukan senang cari laki, takut pulak jadik mcm ko, berlaki tp laki tak solat & msh hadap church lagi bg donation ... ragu2 ok, so aku pilih damaikan diri dgn jalan sendiri..... btw, kalau ko ada terasa dgn post aku sebelum post aku kt thread shal tu, serius mmg aku tak tau & tak perasan pulak sbb byk post aku mmg general je...... ala2 konsep sapa mkn cili dia rasa pedas.... but kt thread si shal yg buat ko terus meroyan ntah brp kali quote post aku yg nan satu tu, yes..... yg tu mmg aku mengaku aku direct kt ko.... ingatkan ko yg suka betul hina bangsa & agama sendiri tak makan dgn kutukan org, rupanya aku silap...... ko meroyan sampai ke la ni kan cari je peluang nk PA aku walau dh byk kali aku abaikan ko......

Apapun, ko selak & faham balik thread aku yg ko jaja sana sini tu ya......

Jgn hina org konon ada laki pun kena keja, mentaliti pprt sgt statement tu,  nanti org suruh kita ingat balik ex husbandi sendiri pun penah keja driver je dulu mcm mana? Rasa terhina tak? Aku tak hina benda ni cuma aku nak sedarkan jgn hina org psl benda2 financial material semua ni. Sbb diri sendiri pun bukan hebat mana, kompang je lebih.

skymania posted on 1-5-2014 08:53 PM
bukanlah noks.. saba2...

Tanya je noks..... hihihihi.... ok

sekngucing posted on 1-5-2014 08:56 PM
wanita, semasa bekerja, bagus sbg pekerja/staf/org bawahan/pengikut
tp tak bagus bila menjadi boss

Staf wanita bagus kerja terutama dlm bab punctuality, paper work excellent, mintak buat slide presentation selalunya tak pernah menghampakan..... jarang ada staf lelaki yg blh buat yg lebih baik ...... ni aku citer utk bidang keje kt opis aku la....

Follow Us
bidacool posted on 1-5-2014 09:22 PM
Staf wanita bagus kerja terutama dlm bab punctuality, paper work excellent, mintak buat slide pres ...

pasal tu yes...yg staff lelakinya..setiap 10 minit pi masuk jamban hisap rokok...last masa buat statistik...mereka teruk kalau dibandingkan dgn perempuan..perumpuan gak biasanya dapat sijil cemerlang.

yg lelaki..mengulau je kerjanya...dapat duit haram kasi anak bini makan.,.

bidacool posted on 1-5-2014 09:11 PM
Sorry oren, aku tak desperate benar nak cari jantan buat laki..... bukan senang cari laki, takut p ...

Amboi bida, pandainya ko berlakon ko tak perasan ko tujukan pd aku, ko ni mmg jenis suka ckp tipu bida, tp aku tak terkejut pun. N Sah2 ko gila jantansss kalo tak takdelah ko g sana sini tanya jantanss sampai 5 org sanggup tak kawin dgn ko beserta package elaun khas rm167 tu sekali. Bida psl laki aku ko tak perlu sibuk dia semayang ke dia masih donate kat church ke, itu dia punya pasalah, itu personal dia tp aku blh jamin hati dia jauh lebih molia dr ko ni yg lahir sbg isle tp aku kenal kat forum pun dah blh nampak betapa busuk hatinya ko ni kat org lain. Ko nak jadi salah sorg polis sariah yg jaga dosa pahala org kat CI ni ke? Ko sibuk psl laki aku yg ko duk bwk balik jantans kat rmh tu tak apa pulak. So mak bida, aku malas nak ckp byk dgn ko cuma aku nak bagitahu, ko jgn busuk hati ye dgn kebahagiaan org, jgn cari psl dgn org sbb aku taknak aku hilang simpati pd ko.

Rate

1

bidacool posted on 1-5-2014 09:22 PM
Staf wanita bagus kerja terutama dlm bab punctuality, paper work excellent, mintak buat slide pres ...

ye, bab buat kerja pompuan lg bagus
tp masalah mula bila mula ramai staf pompuan dlm satu2 ofis tu

1. pompuan suka tikam belakang
2. suka gosip/mengumpat
3. bila bergaduh, susah nak berbaik semula
4. berbalah hal remeh temeh
5. bila ada keluarga, keluarga jadi alasan utk dtg lewat atau cuti/mengular
6. suka bercakap hal2 di luar kerja spt shoping/barang2 hal ehwal pompuan

pompuan, depan org ni dia kutuk org tu, depan org tu pulak, kutuk org ni
pompuan makhluk bermuka dua/two faces

Anak_Nogori posted on 1-5-2014 08:31 PM
saya kerja ngan gomen dan GLC selama 40 tahun...tak dinafikan ramai boss pempuan lah paling kerek  ...

sebab tu, jgn di beri peluang sangat kpd wanita...salah gomen la ni tetapkan target 30%...kaum india pandai pula di kawal gomen...

sekngucing posted on 1-5-2014 09:33 PM
ye, bab buat kerja pompuan lg bagus
tp masalah mula bila mula ramai staf pompuan dlm satu2 ofis t ...

Aku sokong kuat sangat statement ko ni. Aku msh ingat betapa susahnya aku kerja kat Diethelm Travel dulu. Dlm dept kami, aku berdua je lelaki dgn boss. Yg lain suma pompuan. Bila time mkn aku blh dengar geng A mengumpat geng B dan plan nak sabo bagai. Pastu Geng C pakat dgn Geng A. Masing2 ada benda yg tak puas hati. Department berlainan pun blh bertikam2. ayoh!! nasib baik aku dpt cabut lari dr tempat tu.

dlm islam pun, mane ade kedudukan wanita lebih tinggi dari lelaki?

sekngucing posted on 1-5-2014 08:56 PM
wanita, semasa bekerja, bagus sbg pekerja/staf/org bawahan/pengikut
tp tak bagus bila menjadi boss

setakat ni lah, aku tidak pernah mengundi ADUN atau MP wanita...baik PR atau BN, baik melayu, cina atau india...sebab aku berpegang kpd prinsip islam yg wanita tidak boleh dijadikan ketua...period

ifanonline posted on 1-5-2014 09:35 PM
sebab tu, jgn di beri peluang sangat kpd wanita...salah gomen la ni tetapkan target 30%...kaum ind ...

ko tak tengok camner wanita mengomel....payah Najib nak layan..

noor2 posted on 1-5-2014 09:09 PM
i jugak yang kena...i pun tak tahu kat mana thread2 dia tu ........i tak de life ka nak cari  ...

Takpelah noor, biar aje. Kalo bida blh tgk pm2 yg forumers hntr kat i psl dia, mesti dia pun terkejut.

bos aku dolu perempuan, sporting gilos...suka makan domino, apa2 keraian dalam pejabat. mesti dia belanjer domino....

tapi bos bahagian pengurusan, perempuan hampeh.......dia nak dia je betol, orang lain salah

tapi ada gak bos laki yg jenis cepat period, tiba2 je nak marah orang....cilakak betol

Aku lbih suka kerja ngan bos ppuan bbanding lelaki..sambil kerja smbil berceloteh..kerja pun best xda tekanan

Peterpan17 posted on 1-5-2014 09:35 PM
Aku sokong kuat sangat statement ko ni. Aku msh ingat betapa susahnya aku kerja kat Diethelm Trave ...

Environment keje aku ni, majority lelaki & aku jrg buang masa sembang kosong.
Lunch pun dgn geng lelaki, so kurang terdedah dgn aktiviti2 tu & emosi yg tak ketahuan ni.
Tp dr story2 sini, memang aktiviti tu ada & involve pompuan dan yg banyaknya kat gomen

card_reader posted on 1-5-2014 09:48 PM
bos aku dolu perempuan, sporting gilos...suka makan domino, apa2 keraian dalam pejabat. mesti dia be ...

Kalo skrg mung keja ngan akk, every week makan domino & nandos dek

Peterpan17 posted on 1-5-2014 09:35 PM
Aku sokong kuat sangat statement ko ni. Aku msh ingat betapa susahnya aku kerja kat Diethelm Trave ...

Pompuan mmg byk politik takut aku. Dulu pnh bila aku start keja dgn satu co ni owner co aka boss aku ni baik dgn aku puji keja2 aku aku tp staffs pompuan lain tak puas hati sampai sebar cerita aku bomoh bos aku tu yg merupakan seorg vip bertaraf datok, aku sedih sgt sampai menangis2 dorg mcm tak suka kat aku mcm pulaukan aku tak bckp sgt dgn aku hanya krn boss aku baik dgn aku, busuknya hati sesetengah pompuan ni pd pompuan lain.