CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {15} 62% boss penjawat awam adalah perempuan !

ifanonline posted on 1-5-2014 08:23 PM
kalu nak tahu ladyboss kuat meroyan ke tidak, muka dier penyek cam pancake...

saya kerja ngan gomen dan GLC selama 40 tahun...tak dinafikan ramai boss pempuan lah paling kerek disamping boss lelaki kaum india...ada pangkat suara nak tinggi je..suka plak kena cucuk tanpa usul periksa...

Orange1 posted on 1-5-2014 07:34 PM
Bukan saja gersang tp hati pun busuk sgt tgk pompuan lain bahagia, klu blh dia nak pijak kita samp ...

Isk!!isk! ganas2 betul pompuan zaman skrg ni. Nak lenyek2 org pula. Patutlah lelaki pun takut nak kahwin skrg. Takut kena lenyek dgn bini yg ganas. Berapa byk kisah laki kena smack down psl lupa beli breakfast bini

pinksarah posted on 1-5-2014 08:29 PM
dkt forum biasa la ada yg sependapat ada yg tak..

asal jgn melalut dendam terbawak2 di alam rea ...

I ok jer dgn org2 yg tak sependapat. Usik2 tu biasa la...Tp habis kat forum ni jer la....
Yup yg penting cara kita handle tu... nak ikut emosi kita or amik jln tengah agree to disagree
Tak perlu guna kata2 yg kasar or kesat sbb tu show sapa diri kita sebetulnya....

Orange1 posted on 1-5-2014 06:17 PM
Kat forum bukan semua kita blh percaya sbb ada org suka hidup berfantasi kat forum, up kan diri sa ...

Ko kenapa? MN siapa? Aku rasa sekali je aku usik ko kt thread si Shal tu..... tu pun satu post je tp ko punya meroyan entah brp posts ko reply kat aku luah rasa kecewa ko...... ko ada masalah dgn laki ko ke? Laki ko tak solat ekkk?

Lain kali baca thread aku paham kan betul2 ya..... jgn buru2 baca kemudian buat kesimpulan yg merepek aje...

pinksarah posted on 1-5-2014 08:22 PM
hahaha..

i khabar baik..

Ye betul sgt2 ada beza antara org yg bercerita sekadar nak berkongsi kegembiraan dia dgn org lain or sbb nak impress/menunjuk cakap bsr sampai ke thp sanggup menipu janji nampak hebat. Kita blh sense benda ni. Kita mmg kena terbuka dan rasa happy bila dgr org sekeliling kita bercerita tentang perkara2 yg happy tentang dorg, tak kiralah psl keja ke psl duit ke psl jantan ke or psl designer hbags sekalipun, kena happy jgn dengki dgn org lain, kena didik hati kita jadi baik, lebih tenang dan damai sebenarnya bila hati sihat. Tp klu org yg bercerita tu sampai dah terkantoi menipu semata2 nak impress org mmg org menyampah jugak, dah tu hina2 org lain pulak tu. Org mcm ni sekali mmg kena bg sebijik supaya dia tersedar skit dan berubah. Benda mcm ni klu tak tegur sedebuk mmg menjadi2 lah tabiat ni. Malu lah pada diri sendiri. Tapi tak semua org rasa malu duk ckp bsr ni.

Anak_Nogori posted on 1-5-2014 08:31 PM
saya kerja ngan gomen dan GLC selama 40 tahun...tak dinafikan ramai boss pempuan lah paling kerek  ...

uncle bias
Skrg ramai jer yg profesional.....tp ni pandangan sy dr private sector la bkn gomen or glc

Follow Us
skymania posted on 1-5-2014 07:23 PM
aku dah tau...td baca PM makhluk bukan nama sebenar si M ..PM aku..

nama tak familiar..ken ...

Mier ke meir ke yg PM ko? Aku dgr dia gigih jaja citer psl aku & thread aku.... psl apa aku tak tau sampai la satu hari tu tak sengaja sorang forumer citer kt aku psl PM dia dgn si M..... br aku sedar si M tu  marah kot kt aku sbb salah faham dia fikir aku potong line dia ngorat laki orang..... apa barang nk ngorat laki orang.....

bidacool posted on 1-5-2014 08:51 PM
Mier ke meir ke yg PM ko? Aku dgr dia gigih jaja citer psl aku & thread aku.... psl apa aku tak ta ...

....jangan kantoi lagi fitnah aku ha....

kita tunggu sky jawab

bidacool posted on 1-5-2014 08:51 PM
Mier ke meir ke yg PM ko? Aku dgr dia gigih jaja citer psl aku & thread aku.... psl apa aku tak ta ...

bukanlah noks.. saba2...

noor2 posted on 1-5-2014 08:53 PM
....jangan kantoi lagi fitnah aku ha....

kita tunggu sky jawab

bukan uols jugak.. teda kaitan langsung...

skymania posted on 1-5-2014 08:54 PM
bukan uols jugak.. teda kaitan langsung...

iols jugak kena tuduh,......

ifanonline posted on 1-5-2014 08:23 PM
kalu nak tahu ladyboss kuat meroyan ke tidak, muka dier penyek cam pancake...

Pancake sedap di makan...... tuang madu skit je.....

wanita, semasa bekerja, bagus sbg pekerja/staf/org bawahan/pengikut
tp tak bagus bila menjadi boss

Innrukia posted on 1-5-2014 08:47 PM
uncle bias
Skrg ramai jer yg profesional.....tp ni pandangan sy dr private sector la bkn gomen  ...

Uncle tak bias..tapi statement tu berdasarkan pengalaman uncle kerja selama 40 tahun dgn gomen dan GLC...kerek youuuu..

bidacool posted on 1-5-2014 08:37 PM
Ko kenapa? MN siapa? Aku rasa sekali je aku usik ko kt thread si Shal tu..... tu pun satu post je  ...

Hi mak bida apa kabar? Dah jumpa jantan yg sanggup kawin dgn ko merawat kegersangan ko n bagi elaun khas pd ko purata RM167 sebulan lps kawin nanti?
Mak bida, sekali ko kata? Jangan belajar ckp bohong mak bida, dulu merata2 kat CI klu ko nampak aku ko cari psl kutuk n serang aku tanpa sbb tp aku tak pernah balas ko, sampailah kemuncaknya di thread shalwati aku all out kebetulan pulak ramai pulak yg pm aku bagi maklumat psl ko siap dgn picca, rupanya ko mmg suka buat ramai musuh. Tapi sebenarnya aku tak all out juga masa tu sbb aku masih simpan byk maklumat n picca ko. Jadi jgn buat aku jadi tak kesian kat ko bida. Ko tak perlu susah hati psl laki aku yg rupanya penyebab ko dengki sgt tu sampai ko asyik cari psl je dgn aku kat CI ni, sebaliknya ko tumpukan pd pencarian jantan dlm hidup ko yg sanggup kawin dgn ko beserta elaun RM 167 sebulan..

Bida, ko pun satu kenapa ko suka cari psl dgn org? Aku pun kat cari ni bukannya imej baik sgt, tp selalunya org marah kat aku krn pendpt aku bukannya sbb aku cari psl PA org ke. Tp ko ni lebih kpd suka gaduh cari pasal, cara ko tu pprt le bida, malu skit pong pang pong pang hebat bukan main rupanya perangai mcm makcik2 pprt.

Rate

1

bidacool....hang ingat orange tau thread hang akukah yang jaja???.....apa betui ka ko tak de musuh lain??

nanti kita tanya orange apakah aku yang jaja thread ko kat dia....

thread2 ko tu pun aku tak tahu kat mana tau...kecuali kat FD ja....

Orange1 posted on 1-5-2014 08:58 PM
Hi mak bida apa kabar? Dah jumpa jantan yg sanggup kawin dgn ko merawat kegersangan ko n bagi elau ...

i dituduhnya jaja thread dia...

Anak_Nogori posted on 1-5-2014 08:31 PM
saya kerja ngan gomen dan GLC selama 40 tahun...tak dinafikan ramai boss pempuan lah paling kerek  ...

Saya bkn staff GLC tp keje dgn GLC...... yg jdk bos agak muda, staff bawahan dia lg muda baru grad..... kesian budak br grad terkial2 buat keje, kalu dia email saya mcm nampak dia tulis ...... i am new, help! Help!...... ehh dia tak tulis mcm tu baca email mcm tu la yg saya rasa....

benang pasal bos. yg kuli kuli berkelahi ni kenapa.

aku sebagai bos rilek je:lol

noor2 posted on 1-5-2014 09:00 PM
i dituduhnya jaja thread dia...

Bukan u lah noor, ramai sebenarnya yg pm i masa tu bagitahu psl dia, i pun terkejut, punyalah ramai musuh dia.