CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: asampodeh

Wardina Jadi Duta Tilam, Bawa Diri Ke Australia

gud luck lah wardina with ur new life kat sana....

mebi dia pun da ade family kat sana tue yg xrisau sgt....

btw, husband dia mmg businessman ke keje 8-5 jugak? kalau mmg businessman 24/7 rsnya sng sket nak selit2 masa jenguk family kat oz...

Nham22 posted on 5-3-2014 09:25 PM
Ramainye haters wardina....i bukanla hater die..apetah lg nk buruk2kan die....cuma ralat sgt dgn keh ...

Anak dia biasa biasa ja...tak pandai sangat tak bodo pun non.... Yg dia canang juara hafazan dulu pun, nasib anak dia dapat surah mudah.... Yg anak rajin solat, akak tgk budak adni memang lagu ni...dah dididik kat skolah
Last edited by MsAzr on 7-3-2014 09:01 AM

Husband wardina bukan ke Kerja arkitek?

artikel lama pasal diorang suami isteri

http://www.kosmo.com.my/kosmo/co ... na&pg=ps_02.htm

macam yg ramai forumers kat sini cakap, ada benda2 yang aku rasa tak sepatutnya pun dia cakap, takde faedah dia cakap macam tu, misalnya "saya bukannya kahwin dengan datuk, cuma orang biasa...", benda2 macam tu seorang isteri tak cakap kat public...

benda2 ni lah yg sepatutnya dia kontrol, sikit je pun..masalah wardina ialah semua benda dia nak cerita, sikit2 cukuplah..

tinker_bell posted on 6-3-2014 11:47 PM
noks..kdai dkt sunnybank dkt mana??ko tau tak suburb mana yg yg senang pergi cbd guna public trans ...

sunnybank tu mmg port cina.. kalau x salah naik bus 130 kot..  kedai tu nama yuen's market kat chinatown (fortitude valley) pon ada kedai nie jugaksana mmg senang public transport.. iolls pon dh lupa la no bus sana..
boleh check noks kat whereis.com

pm red la senang

faraway1 posted on 6-3-2014 11:39 PM
best betul,
me pun nak ada dua passport, senang nak travel ke US
TETAPI kalau renew passpo ...

kau renew je kat Malaysia passport tu...agak2 nak expire balik..takdenyelah dia tanya pasal pr card apa ke...
akk tak pernah pun renew kat Canberra...malas lah nak kena pergi sana...baik balik Malaysia terus cuti2 sambil renew.bukan dia tau pun kalau kita ada passport lain ke tidak..selagi dia tak mintak, kita diam2 je lah...lagipun pihak govt sini tak bagitau pun Malaysian govt kalau kita ambik passport oz (contoh)..

Follow Us
iscol_klang posted on 7-3-2014 10:01 AM
artikel lama pasal diorang suami isteri

http://www.kosmo.com.my/kosmo/content.asp?y=2009&dt=0501& ...

Ai bukan peminat tegar wardina, tak minat pun to be exact.

But from the article you shared, ai rasa banyak je input positif yg Wardina kongsi. Tentang kesesuaian Ikhwan dengan dia, kesabaran Ikhwan melayan dia, Ikhwan pandai, Ikhwan baik etc etc. Wardina share juga kelemahan dia.

HannahMontana posted on 5-3-2014 01:06 PM
sebab tu aku kata awal2 lg

kalau org jauh drp dia ,org akan fikir dia suci morni

HM kau mmg pasti kah si ikhwan tuh bercalon baru?.. ke kau mengandaikan sahaja?.. kau kan banyak melepak dengan retis.. so cerita dalam kain kau usually banyak lebih tahu

Terbaik Wardina.... Alhamdulillah...

nour2001 posted on 6-3-2014 02:30 PM
Redmoskito...ekceli mmg ramai rakyat Malaysia Ada 2 kerakyatan..met one last week, dia dok sini lebi ...

malaysia mana benarkan 2 kerakyatan..negara lain ada yang benarkan..ada member aku dah duduk malaysia 30 tahun n dah pegang ic merah(penduduk tetap) dekat 20 tahun..tapi sampai sekarang dia tetap xmohon jadi warganegara malaysia..sebabnya malaysia boleh 1 kerakyatan sahaja..kalau dia jadi warganegara malaysia..kena gugurkan kerakyatan negara asal dia..so nak balik negara asal nanti..kena minta visa bagai..

ResellerMaxis posted on 7-3-2014 12:09 PM
malaysia mana benarkan 2 kerakyatan..negara lain ada yang benarkan..ada member aku dah duduk malay ...

Noks....memang kalau ikut rasminya hanya 1 warganegara je dibenarkan...tapi hakikatnya ramai jah ada dual citizenship....dan secara jujurnya ada jugak yg dipaksa surr3nder passport tapi ada jugak yg keluar masuk malayisa guna passport oz tanpa halangan atau diminta serah passport malaysia...dan sudah ditanya pun immigration tak mintak loh..

nour2001 posted on 7-3-2014 04:48 PM
Noks....memang kalau ikut rasminya hanya 1 warganegara je dibenarkan...tapi hakikatnya ramai jah a ...

aku dah google..memang ramai buat macam tu.. cuma yang xleh..kalau nak jadikan malaysia warganegara ke dua jer lah..

addamnor posted on 7-3-2014 11:33 AM
HM kau mmg pasti kah si ikhwan tuh bercalon baru?.. ke kau mengandaikan sahaja?.. kau kan banyak m ...

kata lah apa2 pun

lgpun ini bukan kali pertama ko kutuk2 aku

yg suci morni tu hanya ko saja..

ko kan malaikat jadian.

HannahMontana posted on 7-3-2014 06:09 PM
kata lah apa2 pun

lgpun ini bukan kali pertama ko kutuk2 aku

hei choi motip kau nak terasa dengan aku?

addamnor posted on 7-3-2014 06:56 PM
hei choi motip kau nak terasa dengan aku?

xkira choyy ke cendol

yg pasti aku no hal

MsAzr posted on 7-3-2014 09:00 AM
Anak dia biasa biasa ja...tak pandai sangat tak bodo pun non.... Yg dia canang juara hafazan dulu  ...

Oooo..xdela excellent sgt...tgk gaya ummi nya mcm power sgt anak2 die...nasibla first n second dapat anak perempuan...dgr cakap..patuh ckp ummi... Klu anak lelaki sumpah memberontak...die xde sgt crite pasal imran anak die tu...yg byk pasal amna..anak first die...tp anak2 die siap ber blogging bagai...then anak2 die speaking abis...

HannahMontana posted on 7-3-2014 06:57 PM
xkira choyy ke cendol

yg pasti aku no hal

maka sila jawab soalan melodi aku

addamnor posted on 7-3-2014 07:02 PM
maka sila jawab soalan melodi aku

ye ?

ko terhegeh2 reply aku

hanya utk sembunyikan sakit hati ko

ada hati kat wardina lah tu

Nham22 posted on 7-3-2014 06:59 PM
Oooo..xdela excellent sgt...tgk gaya ummi nya mcm power sgt anak2 die...nasibla first n second dap ...

pandai tp tak sehebat yg maknye duk gembar gembur.. dah maknya nak tunjuk dia perfect mom

MsAzr posted on 7-3-2014 07:14 PM
pandai tp tak sehebat yg maknye duk gembar gembur.. dah maknya nak tunjuk dia perfect mom

Betul2 beza dgn ikhwan..so anak die slalu dpt no brape time exam..amna tu..sbbnye die dgn bangganye home schooling kan anak2 die...ngajar sendiri kekdahnye...adekah sebab anak die xperform kat sekolah..tu yg nak migrate ke ausie...huhuhu..slalu gebang anak pandai.. Anak die tahun brape skrg..belum UPSR lg ka?