CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

pencarian moderator baru - SILA TULIS NAMA UTK CALON

Close [Copy link]
Post Last Edit by pokcikgumber at 20-4-2011 20:52
  1. kenapa skrg sampai nak kata saya BATU, SAYA TAKUT UTK KALAH, SAYA TAKNAK BERSARA, sudah2lah.. bgtau kat "kawan" awak yg NAK SANGAT TENGOK SAYA DIBUANG SBG MOD, s
Copy the Code
zaidi jadi kuda tunggagan sapa...? sinar? nampak pertahankan semacam je,,
  1. lemau ke tidak topik ni BUKAN KERANA SAYA... mungkin krn kita semua kat sini kalangan peniaga2 jadi dah nak masuk beberapa bulan lagi nak puasa, ramai yg nak kejar target dsb.. itulah jiwa sebenarnya usahawan bukannya HADAP KOMPUTER 24JAM TANPA APA2 BUSINESS..
Copy the Code
lemau dah lama dah...awok terlalu petahankan diri awok sendiri,,awok tak pernah nampak kesalahan awok sendiri..sikit2 maroh, sikit maroh2..pokcik tak berniaga, tp selalu baca baca kat sini..itu tak boleh, ini dok bole, tapi moderator iklan avatar tudung, tak de apa pulak...

[code y][/code]
si E telah menipu ribu2 si F begitulah sebalikn
ni pasal case konsortium ke,,,elok awok dedahkan je,..
  1. utk kawan2 yg baru masuk, kalau anda selak satu persatu topik yg telah saya masukkan ke tempat menyorok hanya mod yg blh baca, macam2 kesah kekecewaan seseorang usahawan yg telah gagal dan "terkena" dalam bod ini
Copy the Code
macamana nak selak, kalau mod je bole bace..

Pokcik rasa, ct redzuan ni tak dok masalah apa2 pon...dia cepat tersentap je.  tapi boleh lagi nak jadi moderoter...

Post Last Edit by pokcikgumber at 20-4-2011 21:38
cuba hantar sms kat En Saat Cham kalau2 dia belum tau yang ada 1 kerusi jawatan moderator untuk dipe ...
cmf_WonBin Post at 20-4-2011 17:40

ini sorang lagi batu api. bukan hang ke dulu  selalu kena boo kat forum CI. Air tuak kelantan dikatakan air tuak mabuk2.. Cakap diri ahli korporate, business besaq sana sini....banyak khayal kot..

sebelum tulis elok tanya dulu apa tujuan sub board di buat, sub di buat krn awal2 dulu masa kira ...
ctredzuan Post at 20-4-2011 19:51

saya memang faham ct tentang sub mod dan pandangan kirawang tu dan saya tak salahkan pula ct.
cuma saya kata saya berpandangan sama dengan kirawang sebab saya lihat forum carigold lebih ramai pengunjungnya kerana dasar2 mereka yang lebih terbuka dalam membincangkan topik2 berkaitan perniagaan dan keusahawanan

harap maaf jika tersinggung ye

Jadi? Apa cerita? Nak undi ke kekalkan jek? Nak tahu jugak ni

zaidi jadi kuda tunggagan sapa...? sinar? nampak pertahankan semacam je,,
pokcikgumber Post at 20-4-2011 20:51

gumber...

seingat aku, kali terakhir aku jumpa sinar, masa main bowling kat Flamingo...awal/pertengahan tahun lepas agaknya...

Follow Us
mmg sejak awal2 topik lagi saya nak bersara taknak duduk kat sini kan
ctredzuan Post at 20-4-2011 19:29

ic...kalau ct nak bersara, takpelah, kami ikut kehendak ct...

so...camni, hazel kena kuarkan proposal baru...

Usahawan punya thread ni kan..kalau takde kontroversi....lemau le macam yg org kat sini bgtau....

Ni pun dah macam kontroversi jek...tak habis ler cerita gini...

utk saudagarkampong, saya tahu awak nk marah dan minta saya bersara krn teguran saya awak telah buka topik yg byk natijahnya isinya boleh dicombinekan dalam satu topik cerita awak tu shj,JANGAN SALAH SANGKA, SAYA TAK DELETE TOPIK AWAK, SAYA CUMA MERGED, kalau nak tahu merge tu apa, ianya adalah gabung, saya telah gabung topik2 awak buka dgn topik utama awak itu.
ctredzuan Post at 20-4-2011 19:44

Berikutan nama saya diboldkan, dengan ikhlas saya nak ceritakan di sini. Saya tak kisah pun apa akak ct nak buat kat thread saya. Saya tak pernah sangka apa-apa dekat kak ct. Saya sendiri yang segan akibat ketidakpandaian saya untuk menggunakan aplikasi SEARCH POST sebelum ini. Malah saya sendiri yang pm pada akak supaya delete sahaja thread saya itu berikutan akak kata dah banyak thread-thread sebegitu diwujudkan. Tak sangka pula akak merged dengan thread saya yang lain.

Kedua,

Lihat saya punya post di #177 .Meh saya quote kan di sini
Ampun patik harap diampun. Ini pendapat peribadi saya. CIK CT memang mempunyai kredibiliti yang tidak perlu diragui, tetapi dengan mengekalkan CIK CT tanpa perlu diundi, ia kemungkinan boleh melemahkan semangat, komitmen dan psikologi Cik CT itu sendiri. Ibarat menang tanpa bertanding. Dan saya juga berpendapat ianya tidak adil bagi semua pihak.

Lucutkan hak eksklusif, biarkan sama rata. Sekiranya Cik CT menang, pasti dia lebih bersemangat. InsyaAllah dia akan menyambung tugasnya dengan penuh komitmen. Alang-alang nak buat pilihan raya, biarlah adil, telus dan sama rata. Saya tidak setuju dengan proposal ini.
BTW... inisiatif yang kak hazel23 lakukan ini perlulah diberikan kredit. Hehehe ampun patik harap diampun.
saudagarkampong Post at 19-4-2011 19:04

Sebelum saya post kan ini (post #177), saya telah membaca semula thread ini dari page 1 hinggalah page 8. Hasil penelitian saya terhadap post-post yang terdapat dithread ini, saya yakin yang kak ct tidak ada masalah untuk terus kekal sebagai moderator. Jadi untuk lebih adil dan saksama, saya mengambil inisiatif untuk mengeluarkan kenyataan seperti di atas. Buat makluman kak ct, sekiranya 'kabinet' dibubarkan, vote saya adalah untuk kak ct. Tujuan saya disaggree dengan proposal kak hazel23 adalah semata-mata untuk meransangkan thread ini, menarik perhatian forumer dan mempercepatkan lagi proses pengundian yang adil. Dengan ini ia dapat memuaskan semua pihak. Sama ada yang menyokong ataupun tidak.

Saya sentiasa memantau thread ini. Berikutan terlalu banyak post menceritakan perihal kak ct sebagai moderator, saya sendiri pun hairan ke manakah kak ct selama 2 hari. Jadi muncullah post saya yang ke #201 seperti begini:
update kak... jangan tak update... .
Tapi mana kak CT yea?
hazel23 Post at 20-4-2011 08:42

Kesimpulannya:
Saya tak marah.
Saya tak minta akak bersara.
Saya tak sangka apa-apa pun. Malah saya respect dengan tugas akak sebagai moderator yang berdedikasi.
Yang lain nak kata apa pun, saya tak kisah.
Dan yang paling penting, sekiranya pengundian dimulakan, Vote saya untuk kak ct.

*unedited version*

Ginilah, aku rasa ahli tiada hak memecat CT kerana apa, admin yang lantik hanya admin yang boleh pecat, orang luar macam kita ni tak perlulah masuk daun. Aku pelik kenapa benda tak perlu nak jugak bincang, kenapa nak sangat jadi MOD, why not pergi mintak terus dengan Admin? kenapa nak hasut orang lain, Admin ada pegilah mintak jadik MOD kat dia. Why kamu nak CT digugurkan? Why not CT dikekalkan tapi MOD ditambah jadi 100 ke 1000 ke. Memang nak kene singkirkan orang ke, demi jadi MOD, jatuhkan orang lain. Sifat tu, niat tu ,jelas sangat, AGENDA?

Reply 230# cmf_herba

tu la..jelas sgt kan.....
dah kata dah.admin yg pilih..biar admin la yg brsuara klu rasa ct x lg mampu jlnkn tugas n perlu di ganti..
yg dok sakan melobi nk gantikn ct tu knp?..pelik tul..
skrg,tetapkn 1 je nama utk gantikn elli..tu pun lum trbuat lg..ni sibuk dgn ct lak..apa kess..
lg pun ikut cadangan yg hazel usulkan tu..rasanya dh cukup dah tu yg nk ct kekal..jd teruskn dgn pencarian pngganti elli je le..
apa yg payah sgt...

kelakar lah korang ni

Tujuan saya disaggree dengan proposal kak hazel23 adalah semata-mata untuk meransangkan thread ini, menarik perhatian forumer dan mempercepatkan lagi proses pengundian yang adil. Dengan ini ia dapat memuaskan semua pihak. Sama ada yang menyokong ataupun tidak.

saudagarkampong Post at 20-4-2011 22:34

tak apa, no heart feelings en. saudagar, kerana posting anda dlm topik ni membuatkan saya lebih terfikir utk bersara adalah lebih elok.. :re:terima kasih kerana memberi cadangan yg lebih kemas, cuma ingin saya nyatakan kat sini, saya dah send borang letak jawatan dah lebih dr 1 admin, mula dr Admin, Admin3 dan Admin4.. saya hrp saya dpt memuaskan hati semua pihak. mungkin dgn persaraan saya yg tak buat apa2 kerja ni blh m'beri lbh peluang utk forumer baru merasai "nikmat" jadi mod.

Saya sentiasa memantau thread ini. Berikutan terlalu banyak post menceritakan perihal kak ct sebagai moderator, saya sendiri pun hairan ke manakah kak ct selama 2 hari. Jadi muncullah post saya yang ke #201 seperti begini:

saya ada disini setiap hari saya kena masuk ke sini kerana setiap hari ada iklan wujud disini & perlu di move, saya tak pernah delete iklan2 org sbb SAYA JUGA PENIAGA,SAYA FAHAM PERASAAN ORG LAIN YG NK MEMULAKAN PERNIAGAAN TP SALAH TEMPAT UTK PROMO LALU SAYA TELAH MOVE KAN KE BOD SEPATUTNYA,iaitu bod jual beli & iklan/classifieds .. tak m'buat posting disini x bermakna saya tak masuk en. saudagar, sbb itu saya kata.. seorang betul2 usahawan dia takkan ada masa utk berforum 24jam melainkan ada tugas masuk utk move, edit, dan bg rate semata2..

saya tahu bod ini ramai usahawan yg teringin SANGAT2 UTK MENDUDUKI SBG MOD, DENGAN INI SAYA ULANGI, saya dah lama hantar surat bersara utk Admin 1,3,4 tp tak mendapat kelulusan, kalau nak MARAH, JANGAN MARAH SAYA... MARAHKAN ADMIN CARI FORUM

ic...kalau ct nak bersara, takpelah, kami ikut kehendak ct...

so...camni, hazel kena kuarkan  ...
zaidi_MZZ Post at 20-4-2011 22:07

itu yg kamu mahu, kan? puas hati ye? saya bersara bukan sbb kerana apa2, tp kerana topik ini, jangan anggap saya lepas tangan ok.. kak hazel buat petition pun kamu bising, dia keluarkan baru kamu puas hati, so nak tanya satu shj, BILAMASA AWAK PERNAH BERCAKAP DGN SAYA? KENAPA KATA SAYA BATU / KEKWAT? nk tanya utk apa awak tuduh saya begitu, kenal pun tidak, tp saya tahu siapa awak

zaidi jadi kuda tunggagan sapa...? sinar? nampak pertahankan semacam je,,lemau dah lama dah...
awok terlalu petahankan diri awok sendiri,,awok tak pernah nampak kesalahan awok sendiri..sikit2 maroh, sikit maroh2..pokcik tak berniaga, tp selalu baca baca kat sini..itu tak boleh, ini dok bole, tapi moderator iklan avatar tudung, tak de apa pulak...

pokcikgumber Post at 20-4-2011 20:51

pokcik sayamm...
saya BUAT IKLAN KAT MANA TU? IKLAN BANNER KAT TEPI TU SAYA BAYAR LAH PAKCIK, INVEST SEBULAN DALAM RM900 LAH PAKCIK.. HUHU..SAYA TAK BUAT CUMA KAT SINI IKLANNYA, ADOII... TOLONGLAH TANYA DULU SEBELUM MENUDUH, IKLAN AVATAR SAYA KE? KENAPA KATA TU IKLAN, TAKDA TULIS PUN SEBAGAI IKLAN?

takda sentap tak tentu hala pakcik, tp kalau dah  org tulis saya batu, kekwat. bodoh, lemau..siapa yg tak sedih kan.....

Jadi? Apa cerita? Nak undi ke kekalkan jek? Nak tahu jugak ni
tenteramsuci Post at 20-4-2011 21:59

mcm ni lah senang, sementara tunggu Admin lulus saya akan keluar dr mod di bod ini, boleh buat perlantikkan mod baru lah ya, tp kalau boleh saya ada cadangan tertentu sbb dah lama perhati satu2 nama ni suka m'buat posting yg membina, caiyoks...!
antara nama yg saya cadangkan:

WONBIN
ZIDLAN
SAUDAGARKAMPONG
HAZEL23
MIA_SARA

saya tahu nama2 kat atas ni byk pertikaian, tp lg byk pertikaian, akan ada pandangan m'bina, insyaAllah.. saya doakan bod usahawan tak lemau sebagaimana dibawah saya & lbh maju..!

kelakar lah korang ni
star_karat Post at 20-4-2011 23:31

ape yang kelakar?ni mst lum pnh kene lahar

mcm ni lah senang, sementara tunggu Admin lulus saya akan keluar dr mod di bod ini, boleh buat perlantikkan mod baru lah ya, tp kalau boleh saya ada cadangan tertentu sbb dah lama perhati satu2 nama ni suka m'buat posting yg membina, caiyoks...!
antara nama yg saya cadangkan:

WONBIN
ZIDLAN
SAUDAGARKAMPONG ---> DIKELUARKAN DARI SENARAI
HAZEL23
MIA_SARA

saya tahu nama2 kat atas ni byk pertikaian, tp lg byk pertikaian, akan ada pandangan m'bina, insyaAllah.. saya doakan bod usahawan tak lemau sebagaimana dibawah saya & lbh maju..!
ctredzuan Post at 20-4-2011 23:49

Perghhhh...... Nasib baik sempat!
SaudagarKampong tu kasi delete ye MOD....

Post Last Edit by puteri_q at 21-4-2011 00:11

Reply 236# ctredzuan

ishhh..x baik tul korang ni yg buatkn sampai ct terasa hati n letak jawatan..
harap admin x terima n terus kekalkn ct..
n foremer2 leh pilih salah 1 nama yg ct cadangkn antara 5 ni n vote salah sorangnya sbgi mod gantikn elli

so nak tanya satu shj, BILAMASA AWAK PERNAH BERCAKAP DGN SAYA? KENAPA KATA SAYA BATU / KEKWAT?
ctredzuan Post at 20-4-2011 23:34

bilamasa tu...saya tak ingat tarikh ataupun masa...apa2 pun, sume tu berkisar kat dalam bod ni...

kalau nak suruh cari balik thread yang berkenaan, memang tak mampu saya nak cari kat thread mana yang berkaitan...