CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Kena ‘Gari’ Dekat Kedah Sebab Cemburu Buta, Ellie Suriaty Dedah Isteri Aman Graseka Tak Bagi Berlakon

Mmg xde tapis2 eh dia punya cite.. setepekk.. hambek ko..

AWEKSAMURAI replied at 11-1-2024 06:27 PM
Nina fazurina bdk taman ria jaya dulu berlagak doh zaman lepak city point dlu dia dgn geng2 dia mm ...

Kaann. Masing2 pol asal dok rumah taman marhaen je. Kalo dok cinta sayang tu blh la kata anak orka. Tapi janna xde la sombong sgt rasanya. Nina tu jelarhh fefeling lebih padahal dok tmn ria jaya je rupanya ek?

syitaeyqa replied at 11-1-2024 02:35 PM
mcm shah rezza kan. selalu attend majlis kt istana

haah, mcm shah rezza tu kerabat dekat sgt tu. sbb tu dia selalu ada.

Missjass replied at 10-1-2024 03:59 PM
Nth2 nama bapak dia je sama tapi bukan orang yang sama pun klau betul sepupu sultan mesti la ada j ...

Cer tanya mommy; kan; entah entah anak angkat; takkan lah merempat sangat ni; mommy sure tahu kisah ni.

Nadzfizz replied at 11-1-2024 09:19 AM
Dah kene dgn mak esah ke apa aman ni ek.. Sampai tak berani langsung nk berkutik, tak berani buat ke ...

Ingat kan dlm drama melayu je jenis lelaki/suami/ayah spesis lembu dicucuk idong...rupe nye mmg wujud in realiti salah satu contoh nun jauh die negara kokdiang darul aman

redliner replied at 11-1-2024 07:27 PM
haah, mcm shah rezza tu kerabat dekat sgt tu. sbb tu dia selalu ada.

Haah Shah rezza tu kan sepupu sultan gak semua event2 istana kelantan dia ada bukan dgn royal kelantan je ngn royal2 negeri lain pun dia berkawan n ada jgk dijemput ke majlis tu baru betul kerabat.. Ni claim sepupu sultan tapi hidup meminta minta macam ni

Follow Us
Samerosie replied at 11-1-2024 04:00 PM
Suktan perak dulu2 kan bini ramai, mati sorang kawin lagi. Bini org pun dia tak kisah kalau suka p ...

Lah seriuslah.. (merujuk pd sultan azlan shah)

yum3 replied at 11-1-2024 09:22 AM
adoi yaiii.. apa dah pya bini. Apalah nasib Aman dpt bini yg 'sakit jiwa' . Tak paham lah kalau org ...

Dia takut laaa..nnt kalau kawan uols blah .takde dah sumber DUIT dia tuu

KamikuP: Direct ye ellie petik nama ahahaha.. i like

teringat meme ni :

abangadek replied at 11-1-2024 06:56 PM
Taun bila ni lepak city point? Zaman aku city point ni dh tunggu masa nk ranap ja

Maksudnya ko junior lagi lah zaman aku city point tgh mendonia sebelum ujudnya central square .. zaman aku memula lepak belakang stesen bas dlu pekena nasi ayam goreng togey lpas tu baru lepak city point kalau rajin ada show artis kat sp plaza bru g sana ...zaman tu kalau artis2 dtg kebanyakan nya buat kat sp plaza .. sampai lah central square ujud baru buat kat central square .

kierakirana replied at 11-1-2024 07:20 PM
Kaann. Masing2 pol asal dok rumah taman marhaen je. Kalo dok cinta sayang tu blh la kata anak orka ...

Yaaaa nina tu marhaen ja sama lah mcm scha pun bukan ank orka pun umah kat sg lalang ja ..janna x sombong aku x nah jumpa dia tapi adik angkat aku kwn baik dgn kak ipaq dia so depa sume sama2 satu sekolah ..kak ipaq dgn abg janna tu x silap sampai skrg jual pisang goreng ..cucoq goreng gerai tepi jalan ja ..dlu kalau kata duduk taman kempas ke .taman sejati belakang hotel umah double story tu ye lah have2 gak .. aku habis skolah menyewa kat taman bakar arang belakang central square tu .. kawasan tu Chinese berlambak umah double story zaman tu sewa pun kawasan tu rm700 rm800 1998 kira mahal lah ..kalau setakat taman ria jaya tu umah mana ada mahai  . .. org2 b40 pon ramai dok situ ..

pocongkiutss replied at 12-1-2024 12:29 AM

Arwah Norizan yg kwen p.ramlee tu pon bekas sultanah Perak kan?? Kes tu lah kot istana Perak haram kan celebrity masuk dlm istana. .. Norizan tu mmg manusia tolak tuah elok2 jd Queen duduk bersenang lenang dlm istana ...pegi ikut p.ramlee kwen dgn p.ramlee alih2 p.ramlee curang kwen dgn org lain plak.. dia terpaksa keje keras cari duit sara diri.. huhu xtau nk kesian ke hape dgn arwah norizan slu

dewi_rina replied at 11-1-2024 04:11 PM
Merata la kerabat dia yek, dah semua kerabat pakai pangkal raja
Tapi mcm rakyat marhaen biasa

Dlu aku ada kawan mak dia konon suku sakat istana nama depan RAJA ... apak dia org biasa nama xde pangkal ... So sbb mak dia kwen org biasa anak2 xde tittle lah .. dia kata patut kena letak nama dia PUTERI depan sbb mak dia nama raja .. mcm makcik aku Sharifah kwen pakcik aku bapak aku punya abang orang biasa so ank2 perempuan depan MAI .. lelaki MEOR. .. makcik aku tu mak sedara iqram dinzly gelong tu .. sepupu aku bapak dia kerabat di raja Kedah kwen dgn kakak mak aku org biasa jd nama dia TENGKU SHARIFAH ... sbb bapak dia ada TENGKU ... kehidupan bukan have2 pon marhaen b40 arwah paklang aku tu keje TNB ja dlu ..

Betina ulu banat mana la si aman ni nikoh...hancur hidop

pocongkiutss replied at 12-1-2024 12:29 AM

Ha ah..bonda raja azlan was wife bernombor. Atas almarhum ada dua abg tiri from first wife tapi dua2 meninggal sebelum dpt naik jadi raja muda.  Tinggal la ayahnda si aman ni older brother seibu sebapa tapi dia da masalah mental kan.  So dia declined naik.  Kalau tak si aman ni dah jadi raja dihilir and sultan sekarang mungkin jadi mcm si harry, spare.  Tu yg mubgkin bini si aman perasan.  Yg kena lucut title tu sepupu derang gak yg nama pun sama dengan ayahanda raja azlan tu.  

dewi_rina replied at 11-1-2024 04:11 PM
Merata la kerabat dia yek, dah semua kerabat pakai pangkal raja
Tapi mcm rakyat marhaen biasa

Ramai chuols, kalau sorang kawin 4-5, anak sorang dpt 5-6 dah berapa raja dah haha pastu ada yg menjadi ada yg x tu jatuh cucu cicit b40. Tu belum.lagi okk 4 okk 8 punya cerita. Org perak pun ada che dan wan gak title bangsawan katanya. Kaka Tumpang mesti tau banyak lagi cerita.

Edited by asfaz at 12-1-2024 08:31 AM
watachiwa replied at 11-1-2024 10:21 AM
keturunan diraja perak ni unik.
sebabkan sistem raja bergelar 4 tu.
mana2 yg pernah naik jadi sult ...

Masa sultan nazrin nak naik ada benang kan pasal ni. Best oo baca. Sampai ai pun boleh faham. Almarhum Sultan Azlan /Sultan nazrin tak silap cepat naik sb ada yg sepatutnya naik tapi dah mangkat. Sb tu cepat naik tangga dari bawah..
Tpi nak faham balik kena baca balik

watachiwa replied at 10-1-2024 09:21 PM
keturunan diraja perak ni unik.
sebabkan sistem raja bergelar 4 tu.
mana2 yg pernah naik jadi sult ...

Pening nak pahamkan sistem deyols. Apa2 je lah. Yang pasti, nama ada Raja ke, Tengku ke, takde makna sangatla sekarang kecuali yang direct line dengan yang bertakhta tu. Yang marhaen pun berlambak.

Teruk kak rara kena kecam dgn netz fb
Konon bukak aib bagai

AWEKSAMURAI replied at 12-1-2024 01:06 AM
Maksudnya ko junior lagi lah zaman aku city point tgh mendonia sebelum ujudnya central square .. z ...

Masa aku jejak sp dulu dlm form 2 city point dh takleh masuk dh, aku tuisyen depan city point tu, habis tuisyen punyalah jauh menapak sampai cs nk merayau main bowling, ye kalau artis dtg mmg cs la tempatnya, masa zaman aku sp plaza dh tak pemes kot sbb takde apa2 pn yg special dlm tu kecuali kedai baju2 bundle, kt stesen bas dulu selalu lepak kt tingkat atas pknk bwh pokok rendang hujung mengadap sungai tu ha.. hihi ramai monyet2 tgh deting