CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Sebab Itu Anak Dara Aku Sentiasa Pakai Seluar, Juna Ada Obsesi Dengan Jasa

Incanto replied at 18-9-2018 05:30 PM
betullah...perempuan lebih rasa belas kasihan dan penyayang...selalunya bukan 100%
Tapi sakti pun ...

tapi kesian la di bela sebb ade tugas yg menanti

tak leh nak ade kehidupan sendiri

BuBuComey replied at 17-9-2018 02:07 PM
Aku follow minah ni since dia freehair lg. Sejak dari dulu lagi aku dok nampak juna tu cuma dipergun ...

yup macm anak iman wan name adam tu
cuba follow ig adamautismefamily

anak dia tyahap autisme yg hyper punya
tak pernah nampak pon dia bg anak dia tab
yg dia bagi patung barney
lebih bagus dari dok memanjang bagi tab
dah cam obses dah si juna

Nana_Man replied at 18-9-2018 04:34 PM
Aku baca budak pompuan tu traumatic. Aku yg mak budak pun mesti trauma jgk.Aku pun ade anak pompua ...

Kalau ko komen cmni kat group autisme tu mampus ko lunyai kena kecam disamping doa2 smg ko dpt anak cmtu selain dr kata ko kurang ilmu.
Ada sorng sister berani buat status cmni yg tak sebelahlan sapa2 tapi tolong faham juga situasi si.bapa perempuan tu yg marah dan buat report. Tapi dapat kecaman je. Ayat dia baik2 lembut2 je..tapi dibalas dgn emosi.
Nampak tak..bila cmni aku rasa cm errrr...dunia ni hnya tuju pada masalah autisme jeke. Hak anak lain tak dipedulikan atas reason kurang ilmu..

naina replied at 18-9-2018 06:19 PM
Kalau ko komen cmni kat group autisme tu mampus ko lunyai kena kecam disamping doa2 smg ko dpt ana ...

Betul naina.. tu sbb aku tak brani komen kat ig tu.. tak sanggup ngan muka anak aku skali kene keji nanti.. aku nmpk jgk komen tu cumer aku lum sempat nk baca lebih mendalam.. semua backup budak autistik tu, tapi dorang tak fikir ke trauma budak pompuan tu? Aku tknk ckp budak autistik tu patut dihukum. Dia pun mgkn tak tau ape2. Tapi dlm hal ni, memang patut disiasat pasal mcm aku ckp, maner2 lelaki pun bole jer claim tak cukup akal dan terlepas dari tuduhan kalau benda yg sama.

shania88 replied at 18-9-2018 05:54 PM
tapi kesian la di bela sebb ade tugas yg menanti

tak leh nak ade kehidupan sendiri

Maksud aku walaupun kokping dah plan mcm baik punya utk sakti dan juna, apa saja boleh berlaku di masa akan datang

Kita tak tahu kalau sakti jadi rebel, or tak cukup kuat utk jaga juna, atau kawin dgn org yg tak suka juna

Doa yg baik baik saja lah utk semua

Wpun aku tak suka kokping

Edited by eyansss at 18-9-2018 09:16 PM
Nana_Man replied at 18-9-2018 03:22 PM
Bukan rezeki baby tu nk dpt susu mak dia.. tapi asalkn sihat sudah. Cumer kalau bilang kat those p ...

betul... jangan selalu mencemuh ibu yang cuba bf tapi tak berjaya... setiap orang rezeki berbeza2... aku dulu anak sampai kena prolong jaundice sebab ada yang cemuh aku bila aku bagitau susu aku sikit and that the reason aku allow nurse bagi anak aku susu formula... siap cakap aku je mengada2 n set dalam kepala susu sikit sebab tu la susu jadi sikit...  paksa jugak aku bf... hina aku indirectly... rasa berdosa aku kat anak aku sebab aku tunduk dengan hinaan dan tohmahan manusia2 yang suka judge ibu2 baru bersalin ni...  anak aku siap masuk nicu tau, dah nak kena tukar darah... the reading hit 365... siap ambulans rush ke putrajaya hospital... berat anak aku dari 3.4kg turun 2.8kg tau...

bila aku makan pil sebab nak increase susu sampai berat aku naik, hina aku gemuk pulak... haish la manusia ni... semua tak kena pada mata diorang... tunggu la nanti bila terkena kat diorang, baru la reti menyesal sebab suka judge orang...

semua orang tak pakai saiz kasut yang sama...

Follow Us
nellyberry replied at 18-9-2018 03:15 PM
dan kenapa kokping nak ambik Sakti as anak angkat? Sebab nak suruh jaga Juna?
kenapa tak pilih an ...

Betul i pun setuju... kenapa tak ambil anak laki je? Tp tu laa maybe dia fikir nak groom Sakti jadi Fynn version 2. Tu yang dia doa dpt menantu yatim piatu...

minah_selekeh replied at 16-9-2018 03:23 PM
What? Jangan la decide benda2 camni untuk anak2..

Kesian betul Sakti ni.. kecil kecil dah di groom gituuuu. Sedih i baca.

eyansss replied at 18-9-2018 01:26 PM
pegi kejap pastu terus stop atas alasan centre tu tak membantu...  hahaha...  lawak makcik ni tau. ...

Dia ni mmg banyak alasan kan
I pulak yg geram

Pergi therapy sessions semata mmg tak membantu pon. Parents pon kene buat jugak kat rumah.

eyansss replied at 18-9-2018 09:13 PM
betul... jangan selalu mencemuh ibu yang cuba bf tapi tak berjaya... setiap orang rezeki berbeza2. ...

Brape lamer baby u jaundice? Mesti risau u siang malam.. anak2 i pun semua kene jaundice jgk. Jd nurse/pd bilang ngantuk mcm ner pun baby, mesti kene bngnkn kasi susu. Mulut puaka btl yg ckp2 mcm tu kat u. I dgr pun marah. Kalau lah jd yg buruk kat baby u, dorang nk tanggung ke? U take this as a lesson learnt. Kalau u jumpe another mummy yg risau pasal susu sikit, kasi dia positive note. Susu badan sikit bole jer campur ngan formula. Janji baby sihat. Breastfeeding is just part of parenting. Tak breastfeed due to hal yg tak leh kita control is not our fault.. tak bf bkn bermakna kita mak2 yg teruk.

naina replied at 18-9-2018 02:25 PM
Lately memang ramai kan anak2 autisme. Tak semua orang tahu. Tapi parents yg ada anak2 autisme asikl ...

I pon dah lama unfollow Autisme Malaysia kat FB. Platform yg sepatutnya utk bertukar-tukar ilmu jd medan cerita2 sedih.
Instead of expecting people will understand us, we should understand our child more. Give them our best. Care less on people because they just dont care. Trust me.

emily.topaz replied at 18-9-2018 09:28 PM
Dia ni mmg banyak alasan kan
I pulak yg geram

betul...  ibubapa main peranan yang sangat penting...  kawan aku doc tapi bukan paed la...  dia cerita, selalunya anak2 yang dihantar ke speech therapy takde masalah speech delay pun cuma parents je yang tak ajar anak berkomunikasi...  apa2 semua bermula dari rumah...  sebab tu aku selalu risau, cukup ke apa yang aku ajar anak2 aku kat rumah ni

naina replied at 18-9-2018 06:19 PM
Kalau ko komen cmni kat group autisme tu mampus ko lunyai kena kecam disamping doa2 smg ko dpt ana ...

dlm hal ni iols tak sblh memane..trauma bdk perempuan tu..slh die juge ke kalau dh smpi trauma..iols ksian kt die sbb die mangsa tp dicerca netizen sbb x fhm mslh bdk autistik..dan iols pn ksian jua dkt bdk yg serang perempuan tu..yela die xtau perbuatan die slh..tp netizen pn komen berpade2 la..ksian parents bdk pempuan tu dihina teruk hanye sbb pertahan kan anak perempuan dorg..dlm hal ni netizen doa jela kes ni diadili seadilnye..dua2 pihak pun i kesian.

kes ni pun tgh berjln..andai kate dihukum slh wpun oku..anggapla pengajaran utk yg laen jua..bkn ape..takut nti ade yg amek kesempatan meraba/mencabul lpstu ngaku oku..tak ke haru..

iols nk komen mcmni kt berite psl ni kt ig tp mls nk bertekak..nanti didoakan iols yg bkn2..mujur la porum ni x cenggitu

Edited by eyansss at 18-9-2018 10:02 PM
Nana_Man replied at 18-9-2018 09:29 PM
Brape lamer baby u jaundice? Mesti risau u siang malam.. anak2 i pun semua kene jaundice jgk. Jd n ...

3 bulan prolonged...  in and out nicu tu dah biasa bagi kami masa 3 bulan tu...  nicu putrajaya, nicu columbia asia (sebab bersalin kat sana), pastu nicu pcmc (sebab paed anak sulung kat situ)...  memang menyesal gila...  masa tu sampai kena early postpartum depression tau...  sebab lepas prolong jaundice, terus doc kesan ada deficiency kat beberapa perkara yang boleh lead to a lot of complication...  meraung menyesal weih...  nasib baik neonatologist kat pcmc perasan aku ada simptom postpartum tu...  cepat2 dia settlekan aku dulu baru settlekan anak...  pastu siap panggil senior nurse untuk bantu aku...

tapi memang sampai sekarang kalau manusia2 jahanam tu tanya pasal anak aku, aku ignore diorang... aku benci diorang manipulate aku dalam masa aku tengah lemah baru lepas bersalin...  dah la first pregnancy pulak tu...  dah la nak dapatkan baby tu bertahun aku tunggu dan cuba macam2...

sekarang ni kalau ada kawan2 ada masalah dengan bf dan aku nampak manusia2 jahanam ni cuba buat menda yang sama, memang aku akan jadi vocal...  aku dah rasa macamana depressed anak baru 5 hari dah in and out hospital sampai umur 6 bulan...  dengan kita takleh nak berpantang, emosi terganggu fikirkan anak, dengan penyesalan lagi...  i dont want any mother get the same experience as mine...  dan manusia2 janaham tu memang tau aku anti diorang when it come to bf and baby...  menda lain aku masih lagi boleh borak2 komen2 ngan diorang...

namieamuro replied at 18-9-2018 09:51 PM
dlm hal ni iols tak sblh memane..trauma bdk perempuan tu..slh die juge ke kalau dh smpi trauma..io ...

aku setuju dengan ayat ko...  budak perempuan tu tak salah...  mana la tak trauma sebab tetiba kena raba...  dan belah budak lelaki tu tak salah sebab dia taktau meraba tu salah...  parents patutnya ajar dari awal lagi...  ada beberapa forumer kat sini pun cerita pengalaman diorang didik anak2 autisme diorang...  apa boleh apa tak...  ajar setiap hari sampai jadi rutin...  nanti anak tu akan tau...

eyansss replied at 18-9-2018 09:13 PM
betul... jangan selalu mencemuh ibu yang cuba bf tapi tak berjaya... setiap orang rezeki berbeza2. ...

Sabar la nok..nak wat camne..my MIL siap blh pesan dkt biras i,takyah beli susu tepung..bagi susu badan..membazir katanya..mendidih i mndgrnyo..i ckp ngn laki i..nasib la laki i memhami..kalau makcik2 dia tanya knp dr bby bg susu formula,laki i sendri mmblasnya..takda rezeki..dan laki i pn tak kesah susu bdn ke susu formula..

dlm hal ni iols tak sblh memane..trauma bdk perempuan tu..slh die juge ke kalau dh smpi trauma..io ...

I nak tanya..budak autism tu terlanggar breast pompuan tu atau dia pegang mcm nak ramas2?

Fazzbulous replied at 18-9-2018 10:08 PM
I nak tanya..budak autism tu terlanggar breast pompuan tu atau dia pegang mcm nak ramas2?

Yg aku baca dia pegang
Whether nak ramas ke tak, or anything sexual , tu aku tak tahu

Fazzbulous replied at 18-9-2018 10:06 PM
Sabar la nok..nak wat camne..my MIL siap blh pesan dkt biras i,takyah beli susu tepung..bagi susu  ...

wow...  dengan cucu sendiri boleh kata membazir???  haduhai...  sedih aku dengar...  there is no such thing as membazir la kalau melibatkan makanan untuk tumbesaran anak2...  nasib baik suami ko ok, berani menjawab...  biar orang2 camni takleh nak masukcampur urusan bagi makanan kat anak2...

kalo nak marah sebab bagi gula2 ke cekedis ke, aku paham la lagi...

Aah. Mujur la ada forum tmpat nak luah pendapat jugak. Kalau x habis keturunan ko kena sumpah nk bagi rasa sama mcm dorang rasa. Bukan tak simpati tapi be rasional la jgk dgn orang lain.