CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kodoklawa

SEMBANG ORANG MUO (3)

Close [Copy link]
heheheh saye budak budak... tokleh cite blek senior.. dia tau...
mi sipot dah mkn?
mi band ...
muor76 Post at 20-3-2011 01:10

muor....satu lagi,jgn lupa.. breakfast muor style  ----> satey muar..

Reply 2256# muor76

Amboi banyak senarai....segan nak kata... meh jawab ek.

mi sipot dah mkn? - dah selalu beli yg siap goreng kat tanjung sesambil layan anak main taman. yg mentah selalu beli jenama en dok w/pun skang asal nak beli jek dah sold out.

mi bandung? - Abu hanifah yg kat seblah jam beso aked tu dah rasa, pesta dah, adalah 2-3 gerai yg dah rasa. cadangan en muar76 kat mana best ek?

nasik beringin? - belom sila bagitau kat mana?

air pear? - kat mana? x penah dengo

dah try tiram muor?- the best tiram in the world - yg ni lagi x penah tau!

dah gi air panas gersik? - lalu jek... lom penah msk sana

dah gi pantai leka? tengok burung migrate - pantai monyet selalu, leka kat mana plak? lom la tu...

dah try asam pedas pt jawa? - belom, baru pertama kali try masuk paso ikan jek...

sabak aur? - yg ni selalu, penah gak terduduk jatuh time tu ari ujan... sapa penah nampak???? lantai kayu tu licin a..berlumut!

dah try rempah mak pon? wak rabu? maharani? hj sernan? - belom

dah gi mancing udang? dah gi bukit kepong?- lagi le belom...

Reply 2259# blackpurple

Time kasih. Sedap tul apam balik tu. lembut jek, inti penuh, pastu x de lah rasa pedor bahan penaiknya mcm yg selalu org jual tu! penah beli kat pasar tani mana ntah, tepi jalan besar, lokek inti. Yg ni memang puas ati! kedai seblahnya mami try nak beli, dia x nak jual ngan mami kot! baru jek nak bukak mulut kata dia dah abis... tapi mami tgk bersusun dlm tu, yg lom masak pun ada... bersangka baik, dah de org oder kot!

Reply 2261# blackpurple

Yg ni bkn time pagi jek. Time anak2 x sekolah mami selalu lepak kat gerai dpn tnb tu. Yg lelain lambat bebenonya nak mula niaga. mami ni jenis sarap cepat. Masalah utama time pagi memang kedai banyak lom bukak lagi. Eh, dah bukak tapi arang lom sedia lagi...

Time mlm kalau x pesta selalu mkn yg jln sulaiman dekat2 sebaris org jual kete tu! situ jek la... lain tempat x tau mana nk terjah!

orang muo sekelian..aku baru tiba dr muo mlm tadi..tapi balik kali ni aku tak g merayap kat muo sebaliknya 'ter'pergi kolumpo laa pulak..Apam balik bulat tu dapat merasa sebab aku paksa hubby beli 2 hengget kat paso tani bukit gambir..huahuahua  tapi aku lupa nak tapau bawa balik..kalau tak.. boleh buat mengunyah2 dalam keta..

Yang bestnya balik kali ni..dian2 dah gugur..dapat laa merasa 10 biji (bukan aku sorang yg makan tapi kene share dengan 2 orang budak hantu derian - part ni tak best)..Yang atas pokok lagi 2-3 minggu baru gugur..harus aku balik lagi semata2 nak makan deriannnn..ngeh..ngeh.ngeh

Reply 2265# kodoklawa

'ter' pegi la pulak ek? he3... adoiii, bestnya mkn durian. Org kg mami pun sebok2 soh tapau durian muo. Mana tempat best nak beli durian? (dpt free lagi best!)

Follow Us
Reply  kodoklawa

'ter' pegi la pulak ek? he3... adoiii, bestnya mkn durian. Org kg mami pun sebo ...
mamita Post at 21-3-2011 11:10

skang nih rasenye rege ngah mahal lagi... tunggu melambak baru murah.. aniwei.. mami asal mane?

Post Last Edit by kodoklawa at 21-3-2011 14:26

aceli masa nak otw ke kl aritu..kad maybank hubby kene telan kat petronas air keroh..nak tak nak kene masuk tampin sebab nak buat kad baru..Fuyoooo!!!!!!!!!!!!!... dpn A famosa Resort tu..derian sekilo singgit..Ada dusun lagi..sape2 nak makan durian sampai mabuk boleh masuk dusun tu..pakkal laa aku nak ke KL ..klu tak memang awal2 lagi aku suruh hubby belok masuk dusun tu..kad tu lain kali buat..heheheh

Reply  blackpurple

Time kasih. Sedap tul apam balik tu. lembut jek, inti penuh, pastu x de lah ...
mamita Post at 20-3-2011 13:44

kat situ memang kena sabar menunggu, kalau dtg lambat sikit memang selalu sold out.... biasanya yg kita nampak ada tu org da booking....

aceli masa nak otw ke kl aritu..kad maybank hubby kene telan kat petronas air keroh..nak tak nak ken ...
kodoklawa Post at 21-3-2011 14:24

aku derian tak suka sgt, kalo rambutan gading muor memang aku tunggu2...

Reply 2267# muor76

Mami ni lahir kat Kluang. Pastu abah masuk felda kat kota tinggi. Dpt asben pun org kota gak, tapi kabonya asal Panchor. Paman ngan bibik dia ramai kat sana lagi. Tapinya adalah sekali 2 dia bwk mami balik kg dia.

So, asal kata balik kg, balik umah org tua kat kota jek la...

Tambah sket lagi, mami ni dari PG baru pindah ke sini. Lama gak le dok sana dekat 10 taun membina keluarga kat situ. Skang ni, rezeki kat muo pulak... sampai bila x tau la..

Nak jd org muo, apa yg wajib tau lagi ek? kang org tanya pasal muo, haru nak jawab... kurang2 leh le eksen ngan org kg, kita dah terrer pasal muo

aku derian tak suka sgt, kalo rambutan gading muor memang aku tunggu2...
blackpurple Post at 21-3-2011 17:46

rambutan belum berbunga tapi ada ternampak kat jln jementah..rambutan gading tengah menguning...

Tambah sket lagi, mami ni dari PG baru pindah ke sini. Lama gak le dok sana dekat 10 taun membina ke ...
mamita Post at 21-3-2011 20:13

pasal muo? uiksss banyak.....  hehehheh pelan pelan arrr...  memule kene tau makanan yg best kat muo.. kalo dah tau dah rase.. amek tau tempat menarik... pastu sejarah termasuk ler tokoh dr muor.. hehehhe

aku rasa..tercampak kat mana2 pun..tempat makan yg paling best kene cari dulu

Reply 2275# kodoklawa

Betul3, tempat makan le yg paling kene ambik tau dulu... biasanya sedara2 ngan kengkawan dtg pun tanya mana tempat makan best? Kongsi le sket, kat mana tempat yg best, meriah, sedap paling penting Murah. Agak berbaloi la kalau2 nak ajak diorng gi makan, x le malu...

Setakat ni, port makan yg mami selalu bwk ialah sabak awor. Tu jek la.... tempat lain x tau le.., lepak ngan anak beranak sendiri kat pesta ngan bustand tu biasalah.

Reply 2276# mamita

aritu akak ipar ada bgtau satu restoren cina muslim area bukit gambir..sesapa yg suka chinese food boleh g restoren MAN & MAY kat Pt.Turun ..Bkt Gambir..aku belum try lagi..insyallah balik sekali lg nanti nak menyinggah restoren tu...jommmm serbu..

tempat makan pertama
bus stand pagoh....
waktu beroperasi dr kol 6 ptg hingga tgh mlm kecuali mlm jumaat...
makanan yg spesel?
nasik ayam berlada, nasik goreng ayam berlada, yong tau foo, mee bandung, bubur, telor pindang... dan pelbagai lagi makanan yg ee bestt..
leh makan sambil usya usya aweks yg ramai...
dan jugak boleh menjejak kasih kengkawan lama...

Reply 2278# muor76

nasi ayam goreng berlada satu!

Reply  muor76

nasi ayam goreng berlada satu!
kodoklawa Post at 22-3-2011 16:38

siaaappppp!