CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
cik lang jugak kot..adik aku kene kaco ms time study tengah2 malam kat umah...cakar dinding la bunyi pasir atas bumbung la...bapak aku cakap langsuir la tu

cik lang jugak kot..adik aku kene kaco ms time study tengah2 malam kat umah...cakar dinding la bunyi ...
sil-khannaz Post at 21-10-2011 12:30

Kak Lang nk study sekali la tu...

ikut sebelah mak aku, mmg ramai yg jenis senang terasa/nampak benda2 halus ni.

ada la a few yg 'menajamkan' bakat.

dlm adik beradik aku lak, adik bongsu aku yg paling senang terjumpa/nampak benda2 nih. seb baik dia jenis kuat semangat kot, rilex jek.

byk kali dia yg nampak, but yg kena akibat arwah wan aku, or parents aku (masa dia still duduk kat kg).

ada sekali dia lepak kul 2 am kat kg ngan kawan2 dia, dia sorang jek yg nampak, hantu penanggal ni, memula dia nampak benda tu terbang ke arah luar kg, then tak lama lepas tu, benda tu balik pulak. terus dia balik rumah, kang tak pepasal lak if benda tu tahu dia leh nampak. bila dia cerita kat mak aku, dia ckp lain kali dia nak tegur lah. melompat mak aku bebelkan dia, jgn cari pasal.

ada sekali tu, adik aku ni jugak, agaknye ckp ngan gf, gi melepak bawah pokok belimbing waktu maghrib berbual kat tepon.

lepas dia masuk jek, mak aku ckp, ada benda start bunyi macam menjerit/berdesing kat luar umah. mak aku dah tak sedap hati. bapak aku yg kurang percaya ngan benda2 ni pun, tanya kat mak aku apa yg buat bunyi bising tu. bila parents aku ke dapur, bunyi tu kat luar tingkap dapur, bila parents aku ke ruang tamu, benda tu bising kat luar tingkap depan umah lak.

mak aku ckp, lama gak bunyi bising tu.

last2 mak aku tingat pesan arwah wan aku, dia kata bakar kulit bawang ngan lada kering kot ( aku tak silap la). baru benda tu stop n hilang.

cikgu tu pun... kalau dah selalu masuk hutan takkan tak tau bkns eme tpt boleh di ambik cenderah ...
kismis Post at 20-10-2011 17:31

itu la pasal....mungkin cikgu tu tak percaya kot benda2 macam ni wujud...ana tengok selamba je dia suruh kitorg ambik...nasib baik cikgu yang sudi nak pulangkan tu percaya gak dengan citer2 kitorg...bengang gak dengan cikgu yang suruh ambik tu...tapi mungkin silap kitorang gak...lurus je ikut...

Follow Us
Reply 1# KAULAT

aduhhh..seram sejuk baca cerita ni...

Reply 1# KAULAT

pasal anak ni.....sayang weh

apa2 pon mesti TT takut kan? ye lah, kalo ilang anak tu.....aduhaiiii

wow byk betol stok cite hantu kan kt thread nih. huhu mmg best.

TT... tak hapdet cerita lagi ke?? ke tengah memburu kat dalam hutan nuh??

sorry le minggu ni pack sikit jadual tak sempat nak up date...
so nak cite sikit...simple cite..je...
dulu masa aku baru2 kawin masa tu xde anak lagi...aku selalu ikut pak metua aku masuk hutan naik 4x4..
sebab dia nak traning aku bawak 4x4 masuk hutan...

kami ada gi satu hutan ni belah2 kuala kubu baru..dalam 5 bijik 4x4 je yang pegi bagi sesi survey trekkk...
pak metua aku ni marshal untuk satu team 4x4...

korang tau untuk ke kem site saja 25km,siap lalu kg orang asli lagi...yang bestnya ada aku nampak orang asli ni putih cantik beb,{:4_189:} aku tanya kat pak metua aku,sebab dia dah 2x masuk,so masuk kali ni untuk buat treek baru..nape lain macam jeee orang asli nii...

pak metua aku cakap,mak dia dulu kena toron ngan tokey balak cina,patut laaa cina mix asli...cantik ooo....so sebelum kami lalu Kg diorang kami bagi leee dia...beras ngan sikt barang dapur kat tok batin dia...suka leee deme tu...baru dia seronok nak bagi lepas...tu cite Kg orang asli...

so perjalanan diteruskan menuju ke tah mana kem site pun aku tak tau...lebih kurang dalam 10km lepas Kg orang asli kami pun tiba di satu sungai...dan dengan sepantas kilat semua 4x4 redah semak2 tu,untuk terangkan nak buat kem site,tak payah tebang2 redah je pakai 4x4 senang...

dalam masa yang sama mereka dah teredah satu busut...aku perasan dah hancur dah busut tu...mau taknya pakai tayar yang besar dan 5 bijik meredah...hancur leee...busut tu...berterabur lah anai2...mugkin bagi diorang dah biasa benda camni...aku yang first time tengok syokkk leee...macam2 aksi ada...

namun disebaliknya ada yang memerhati,ada yang melihat...malam tu lepas makan malam dan sambil semua melepak
syok...maklum leee orang2 tua...otai2 semua..dengan rokok daun,dengan air kopi semua dok sembang...macam2 leee...
kat sungai bawah bunyi seolah2 ada sesuatu meranduk air....

sorang dari kami menyalakan lampu 4x4 sebab kereta menghadap sungai...nyalakan spot light..

namti aku sambung

suspennnsss lahhh TT... cepatlah sambungg tak sabarr nak tahu apa yg berlakuuu

alamak tergantung plak..cpt ler smbung..huhu..

Lorrr..... bleh lak bersambung tengah-tengah suspens gitu ..
sabar menanti...huhuhhu

hehehe.. anti climaxs la ko tt.. nan hado..

Reply 156# puanlina

off topic jap.Taman melati kat gombak ke Puan Lina.Flet mana?{:4_189:}

Reply  puanlina

off topic jap.Taman melati kat gombak ke Puan Lina.Flet mana?
kacang_w Post at 25-10-2011 11:46

blok E... (adik aku kata, kadang2 menatang tu berkeliaran jer kat bwh tu.. ada sekali dia balik senja, dia nampak menda tu atas keta, tengah dok mencangkung... )

Kejadian nih berlaku 2 tahun lepas ..masa tuh tengah malam dapat panggilan mak aku nazak di kampong...so terus balik..smp kampong around 4pagi..berdua ngan sepupu aku naik kereta dah ler kitaorg berdua jer pompuan lak tuh..terpaksa melalui kwasan kampong yg sunyi..tengah sawah..dah nak dekat sampai rumah tiba2 ada benda putih melintas depan kereta seb baik cousin sempat brek..masing2 tak bersuara...dan kaku..nak baca apapon tak tahu..punya lar lambat benda tuh melintas..betol2 depan kereta dia merangkak2 dgn jelas..pas tuh masing2 tak bersuara smp umah..aku yang dalam kesediahn nih terus pegi jumpa mak aku masa tuh orang dah kelilingi dia..aku pon berdiri lar hujung kaki mak aku..mak aku yg dalam keadaan nazak cakap apa kat aku..suruh benda hitam tuh keluar..mak aku semakin nazak..dan ketakutan pandang aku..terus aku keluar pergi ambil wudhuk basuh kaki..baca ayat2 pendinding yang aku inagt..pastuh br dapat peluk mak aku..dan itulah pertemuan yang terakhir..

smp sekarang aku masih dok pk apakah benda tuh..???

mana ni kaulat???? sambungan NYER....

Reply 217# puanlina

off topic gak...

benda tu tak kacau orang lain ke? or memang dia nak ikut kat family puan lina jek?