CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Ustaz Kata Isteri Pertama Untuk Dihargai, Isteri Kedua Untuk Dicintai,"– Abang Tesla

hollahop replied at 22-8-2023 09:25 AM
Muda chuolls.. umor dalam 24, rambut panjang perang ada rupa kerempitan sama. Ala kalau u selalu t ...

mcm boleh imagine. mcm ala2 bini muda soley tu ke chuols?

anyway abg tesla dah bagitau belum, bini ke-2 duduk asing atau sekali dgn bini no.1?

nak kena google Azri Walter pulak..huhu
iouls xde tiktok..huhuhu

tompie replied at 21-8-2023 04:10 PM
Itu personal gerenti dari aku... ahahahaha
Mcm aku ckp dlm original post... ad caveat... mampu dan ...

Hakhakhak.. aku pompuan. Aku dah tanya laki aku. Aku tanya dia, kalau aku bagi dia kawin lagi dia nak tak. Dia jawab tak. Pastu aku saiko lagi, aku cakap kalau laaa aku pujuk2 ko suruh kau kawin jugak ko nak takkk?!! Tapi belum sempat dia jawab aku dah potong, aku kata, hm kalau aku lelaki aku pon nak jugak kawin lebih. Best apa boleh merasa lain2 hidangan, lain2 presentation. Jgn lupa abang2 aku pon ada yang kawin 2 so darah tu ada k. Means kalau aku lelaki mungkin kau ni aku madukan jugaaa. Dia gelak2 je sambil muka merah. Mesti dia cemburu tu. Padan muka. Ingat orang lelaki je ke nak kawin lebih? Orang pompuan pun nak juga laa kalau ugama kasi. Just kalau kita ni ada agama, fikirkan tanggung jawab jaga bini ramai tu punya lah besar, itu dah cukup nak buat kita insofff

totokreturn. replied at 23-8-2023 01:19 AM
anyway abg tesla dah bagitau belum, bini ke-2 duduk asing atau sekali dgn bini no.1?

eh, mampu pakai tesla takkan tak mampu sediakan banglo 4 tingkat untuk setiap vini.

Atata replied at 23-8-2023 05:20 AM
Hakhakhak.. aku pompuan. Aku dah tanya laki aku. Aku tanya dia, kalau aku bagi dia kawin lagi dia  ...

Tulah, kalau jenis laki yang betul2 ada rasa tanggungjawab tu kan, cuba bayangkan...

hari ni kat sini, besok kat sana, kalau ada no 3 tulat kat sinun pulak. Habis usia berulang alik jenguk bini2 kat rumah berbeza, bayangkan dengan kerja/bisnes lagi, nak drive ke sini sinun ngadap jem lagi.

Dah tu hal ehwal rumah kena tau juga, bil2, maintenance (contoh, paip kat tandas rosak ke, lampu tak nyala ke).

Belum campur sakit kepala dengan peel bini2 anak2. Pendidikan anak2 kena ambik tau juga.

Dah tu kalau memang patuh ikut jadual bergilir, setiap malam si laki kena bersenggama. Takkan nak kata penat atau sakit kepala bila giliran bini lagi satu walaupun malam tadi dah serbis bini yang lain. Dah tu besok bini lain pulak kalau ada no 3, 4.

Boleh mati berdiri wo.

Sebab tu orang laki yang pikir dengan rasional & matang, bukan dengan kepala ciknek, dia kawen satu je. Less is more gitu.

Follow Us
sufi^_^ replied at 23-8-2023 01:28 PM
Tulah, kalau jenis laki yang betul2 ada rasa tanggungjawab tu kan, cuba bayangkan...

hari ni kat  ...

Setuju yg ni...kahwin byk ni buat pening kepala je..kalau alasannya sbb bini 1st x boleh bagi anak atau x pandai layan nafsu kau tu dan ko rasa bini 2nd boleh layan ko first class/bagi ko anak, ko cerai jela bini 1st...

Simple as that

hari ni kat  ...

Ahahahaha betul tu kaka, boleh mati berdiri lelaki tu adan uke dia. Kenapala lelaki2 kawin dua ni takleh fikir semua ni ek. Ikutkan sgt lah nafsu. Abang sulung iols kawin dua, kat fb dia tak berenti2 promote suruh lelaki jgn takut nak kawin 2. Eee tolonglah nyampah lah kalau buka fb dia.

BoongaKertas replied at 23-8-2023 09:11 AM
mcm boleh imagine. mcm ala2 bini muda soley tu ke chuols?

Lebih kurang je, cuma rupa tu up sikiiiiiiiiiiiiit.
Sikit ja. Hahahahahahaha

hari ni kat  ...

Setujuuuu sgt.

Tu sebab kan kebanyakkan yg kawen dua ni akhirnya terciduk dan mencerai kan salah satu isteri. Tu yg banyak ceraikan isteri 1st.

Kalau bertahan pun ramai ja yg xboleh nak handle, sudahnya banyak habis masa sihat dirumah bini mude. Sakit baru cari yg tua.

Ikut sunnah konon, pigidah!

Atata replied at 23-8-2023 07:37 AM
Ahahahaha betul tu kaka, boleh mati berdiri lelaki tu  adan uke dia. Kenapala lelaki2 kaw ...

mcm mana abg chuols tu? so far ok ke? brpe tahun dah ada 2 wives?

Eloklah kawin Dari berzina... pelik2 lah org Malaysia nih...kawin dua salah penzina kau julang plak...ko sekolah x sekolah dik..dia yang kawin dua korang plak yang susah..kalau die x adil nanti Allah taulah buat apa..xyah buat kerja Allah bleh x.. adehlahhh

Suchi replied at 21-8-2023 12:31 PM
Iols mati2 ingat org tua sblm ni
Rupanya bbnu la juga lagi

Btullah tuh, prmpn paling senang masuk syurga adalah siteri...paling senang nk masuk neraka pun isteri...

Sb tuh jgn main2 pasal redha xredha tindakan dan keputusan sang suami....kalo hr ni redha esok lusa tiba2 ko dendam sakot ht....nahhhhh..xmemasal jalan ke neraka terbuka...kita manusia...bukan malaikat...sb tuh jgn suka2 clp redha suami kawin dua bagai...yg thn lepas redha sampai masuk paper pun dh slmt bercerai skanggg..hikgigk..hjg2..penceraian yaang paling dilaknat tuglah yg korang pilih...ahahhaha..terpaling redha katakan

hollahop replied at 23-8-2023 08:42 AM
Setujuuuu sgt.

Tu sebab kan kebanyakkan yg kawen dua ni akhirnya terciduk dan mencerai kan salah  ...

Aku tengok kebanyakan yang gatei nak kawen banyak ni sebenarnya lebih kepada nak kumpul trofi nak brag dengan kawan2.
Kan ada setengah jantan suka nak tunjuk hebat, so hebatlah kononnya kalau ada banyak bini.
Hebat poket tebal, hebat tenaga batin, hebat boleh kontrol multiple bini.

Kononnnn la kan.

And btw aku ada reservation sikit dengan bini2 yang redo bila laki nak kawen lain hahahaha.
Submissive nya.

msdummy.2018 replied at 23-8-2023 08:59 AM
Btullah tuh, prmpn paling senang masuk syurga adalah siteri...paling senang nk masuk neraka pun is ...

setuju sangat, paling tak boleh brain yang saja2 carikan bini muda untuk suami padahal tak ada apa masalah pun.

hari ni mungkin redo & suka sebab bahagiakan suami, konon nak dapat fast track ke syurga.

esok lusa silap2 jadi naga bila suami balik dari rumah madu.

Tupasal bab2 poligami ni biarkan sebagai sesuatu yang Allah bagi permission je, supaya tak haram kalau kawen lebih dari 1, tapi bukan sesuatu untuk dikempenkan atau dipraktikkan secara meluas, atau sesuatu untuk dicuba.

sufi^_^ replied at 24-8-2023 12:07 PM
Aku tengok kebanyakan yang gatei nak kawen banyak ni sebenarnya lebih kepada nak kumpul trofi nak  ...

Tengok aje lah muka dia masa sekolah tu, muka pondan. Ni time sekolah tak merasa jadi lelaki, bila dah besar baru lah nak menunjuk terpaling lelaki.

sufi^_^ replied at 24-8-2023 12:12 PM
setuju sangat, paling tak boleh brain yang saja2 carikan bini muda untuk suami padahal tak ada apa ...

Yer chuolss..hati kita ni bukan kita yang pegang..akan berbolak balik....cuba bygkan hati suami, lg lah xleh cnteol, hati madu? Hr ni oklah, esok lusa?blum cakap bab hrta duit sma tuh

BoongaKertas replied at 23-8-2023 04:42 PM
mcm mana abg chuols tu? so far ok ke? brpe tahun dah ada 2 wives?

Ok lah jugak. Dia ni jenis ringan tulang buat kerja2 rumah so bini pun x dapat complain byk. Jenis bertanggung jawab lah jg, berusaha sedaya upaya utk adil. Tapi itulah, dia suka ajak2 and cabar2 lelaki lain suruh kawin lebih. Ada tengok ustazah ni cakap, walaupun poligami ni dibenarkan, tp jangan di promosi2 suruh lelaki ikut poligami sebab poligami ni not for everyone. Sebab walaupun Islam benarkan poligami, tapi poligami ni berat. So bukan semua orang sesuai nak buat poligami.

Berapa tahun ek. Ada 7-8 tahun macam tu lah. Bini kedua tu lagi tua 2 tahun dari dia. Vibes bini kedua dia ada mcm tahik sikit lah. Bukan lg sikit, banyak. Bapak iol ckp, kalau perangai dia tak caprut gitu, manakan dia mampu mencaras. So... case closed haha

Atata replied at 24-8-2023 04:46 AM
Ok lah jugak. Dia ni jenis ringan tulang buat kerja2 rumah so bini pun x dapat complain byk. Jenis ...

baguslah abg chuols mcm bertanggungjwb tp annoying gak dok promote benda2 yg tak patut kan. hahaha! tp vibe tu penting weh. mcm mana nak click dgn akak ipar kalau xleh vibe kan?

tak habis lagi ke isu dia ni