CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Potpouri

Kotoq nya Umah...

ckp psl toilet...
hari tu masa raya..aku kene ikut my hb tido umah mak cik dia..

tgk2...toilet seat tu...sampai berkerak dgn kulat..luar dan dalam.
jgn kata nk duduk...nk tgk pun aku rasa nk muntah.
last2...sbb tak tahan sgt nk membuang..aku capai berus n cuci sampai putih..:kant:

bleh hb aku ckp kt aku...
patutla thn ni toilet rumah tu bersih...ada tukang cuci import rupanya..

p.s: padahal yg duduk umah tu...4 org pompuan. (3 anak dara lg)

baguslah fara....bukan senang nak dapat suami cam tue...ngan suami nie ade mase pmpuan kene gak bersuara, klo tak diri kita yang sakit, then klo tengok suami tue tak suka sepah2, kita kene lah ubah sikap kita, sebab lelaki nie perahsia orangnye, dia takkan cakap, tapi dia akan buat jerk....tapi hakikatnye dia nak orang pmpuan nie faham, yang dia nak isteri dia rajin mengemas.....

So lebih baik kita berubah sebelum suami berubah hati, sebab memang susah nak baca hati lelaki, setahun dua o.k, lama2 deorang pon meluat....tengok berapa ramai suami yang cari lain selepas 5tahun sebab bosan ngan isteri....so beringat je lah...deorang takkan cakap, kita kene tau sendiri baca perangai lelaki....

Post Last Edit by sweetsugar at 13-10-2009 08:41

208# bezita60

hehehe...ko tolong sental toilet dia??bagus la ko ni.
Klu aku mau aku tahan smp balik..
Mcm mana dorg leh tahan guna toilet kotor2 tu ye.
Agaknya lepas guna x reti nk cuci2 cket. Aku klu tgk toilet kotor mmg kembang tekak.Pastu leh trbayang2 time makan. Time lain x nk pulak trbyg2..
Tmbah2 pulak klu dinding berlumut, berkulat.
Aku penah msuk toilet rumah mmber aku.
Dlm tu penuh biji, kulit, tangkai grapes..mkn dlm toilet agaknya!!

aku lps kawen..penat gilerr...
lps kawen aku amik cuti seminggu...
dlm seminggu tu hb dh keje...aku duk umah sensorang..habis 1 umah aku kejekan...
yelah umah org bujang..sebelom ni hb sewa dgn geng2 dia...

aku just bersihkan blk hb/hall/dapur/toilet2..aku x sanggup....aku suruh hb basuh dulu...aku ckp kt hb aku x leh guna kalau toilet mcm ni.."aku selalu bebel sorang2...mcm mn la org2 kt umah ni dulu leh duk umah mcm ni"
lps tu aku double basuh...
faham2 je lah umah org bujang...x tahan aku...

sampai mak aku tegur...nape inai aku dh hilang...seminggu dh ilang..org lain berbulan x ilang2...
aku ckp mn x ilang nyer...aku duk main air je..duk basuh tu..basuh ni...

dh bersih..sebulan lps tu pindah plak...adusssssss..letih aku x habis lg...

dh lama kawen ni..alhamdulillah..hb ikut pangai aku...sama2 bersih umah...lps mkn terus basuh pinggan..xde nyer duk simpan kt sinki...
apa yg anak2 sepahkan..dia pon turut kutip...

yelah..dpn mata dia..aku yg boyot2 ni pon leh lg mop/basuh toilet/sapu/kemas umah...
x kan dia x kesian...
hb kalau nampak aku berkemas...dia ckp"rehat2 la...larat mama ek...x henti wt keje dgn perut yg dh besar lg"
aku jwb..mata aku x ni x leh tgk....kalau aku x buat..sape nk buat...
plg teruk pangai aku ni..selagi keje x settle...ngantuk mcm mn pon..aku x leh nk lelap...

ermmm...lg...kalau ada org nk dtg...benda 1st yg aku buat...cuci toilet...
x tau nape...w/pn mmg dh bersih..aku ttp x puas hati..
aku bygkan diri aku kalau g umah yg toilet x bersih...so..aku x nk tetamu aku pon rs mcm tu...
bg aku cuci toilet x penat mn...sambil mandi tu leh berus2 sana sini mn yg patut bkn susah pon...lg pon kita sdr nk guna hari2...w/pn sdr guna..kalau kotor mmg meloyakan...
aku yg dh sarat 8 bln ni pon aku leh lg cuci toilet...

aku lps kawen..penat gilerr...
lps kawen aku amik cuti seminggu...
dlm seminggu tu hb dh keje...aku duk umah sensorang..habis 1 umah aku kejekan...
yelah umah org bujang..sebelom ni hb sewa dgn gen ...
dealova04 Post at 13-10-2009 09:34

ko sama mcm aku...kalau ade org nak dtg first skali mesti cuci toilet dulu walaupun dah cuci...
pastu dapur....

1 hari tu kwn aku dtg dgn anak2 nyer..
pastu anak nyer nk terbuang...anak dia sebaya anak2 aku gak...
lps kuar je toilet...

kwn aku ckp"wei...anak aku ckp...toilet ko bersih..mcm xde org guna..mcm toilet baru"
aku tersengih je sambil jwb...biasa2 je toilet aku tuh...

time tu aku x rs bangga ke apa ..cuma aku rs...lega sesangat...aku risau tol kalau org rs loya bila dtg umah aku....
x tau naper...kalau ada org dtg umah aku...kalau diorg nk guna toilet..mmg aku rs risau..x tau nape...kalau dh nk ke toilet...pasti nyer dapur pon nampak kan..tu pon 1 hal..risau kalau aku di cop pengotor...hahahhahaha....
tp bkn tempat2 tu ajer tetamu pdg..bg aku dr semua segi la...mcm bilik..hall...
bilik plak time nk tumpang sembahyang....huhuuu....semua segi aku risau...
yelah...tetamu ni akan judge kita ni pengotor ke x pd 3 tempat utama...
1. toilet
2.dapur
3. bilik

aku xde nyer nk hias apa2 kt toilet..cukup hanya bersih...

Follow Us
hehheh..aku pun x de la..pembersih sgt..
tp kalau g toilet umah org,,,kotor..kalau ada berus dan sabun mmg aku cuci dulu
dan smpai terbawa2 kat anak2..kalau toilet kotor
diaorg sanggup ..balik umah ke..atau singgah mana tmpt yg bersih sikit..
kadang2 risau juga takut ada org terasa...
bkn mengajar..secara otomatik mulut diaorg ckp "eiii toilet kotor "
kdg aku lak rasa malu..

mek pun nak gak cita pengalaman masa gi umah org2 yg tandas tak bersih..kdg2 tak faham , diaorg tak de perasaan geli ke...skali tu mek gi umah sedara suami, seluruh lantai tandas dia dah berubah warna...seliper pun dah naik kuning...masa tu lak anak nak kencing..terpaksa gak hadap...smapi merah2 mata tahan muntah..

mek nyer stail kalu org dtg umah letak sliper jauh2 , mek akan pastikan umah dimop selepas org tu balik..anak mek pun dididik supaya jgn pijak lantai porch tanpa pakai sliper...ada skali tu kawan dtg beraya ngan anak2..anak dia leh lari2 luar rumah smpai belakang umah tak pkai sliper, pastu masuk umah duk atas sofa, siap naikkan kaki keatas, masa tu tak senang hati dibuatnya, kalu mcm tulah cara nya takut nak ajak dtg umah lain kali...huhuhuhuhu

tu la atee...

anak2 ni bkn kita yg ngajor..diorg sdr...
kt umah sdr pon...anak2 aku nak2 yg sulong teramatlah penggeli...
umo skrg 4 thn...bg aku xde lah kotor pon toilet..
tp dia leh sound aku.."mama..lain mcm je toilet ni.."
aku paham la tu signal dia...
nanti lama la dia mandi dlm tu..
dia lambak kan sabun..pastu dia cucuh air...konon ala2 basuh la tu..lps tu baru dia mandi...
sabun mandi (shower foam ) kt umah aku tuh..x sampai seminggu habis...
anak aku ckp "mama..kakak basuh toilet"...sambil sengih2...

Itu namanya didikan secara x langsung...anak2 dr kecik hidup dlm kekotoran, dh rsa bende tu biasa..n dh jd tabiat dia pulak mls nk mmbersihkan rumah dan diri sndiri.. tabiat ni susah laa nk ubah a ...
Potpouri Post at 12-10-2009 17:51

i beg to differ

tak semestinya.. so long sesorang tu nak improve diri/kehidupan/keselesaan, dia akan mempunyai sifat yg contra dgn cemana dia dibesarkan/his surrouding or even dr family dia sendiri

so i setuju dgn misy.. semua tu sbb ignorance.. we keep improving and learning new things, so tak mustahil kehidupan kita skrg tak sama dgn kehidupan our parents/nenek2 dulu

Post Last Edit by jeeja07 at 13-10-2009 14:08

Last Sunday, banyak betul jemputan rumah terbuka. Ada my family sebelah my side, my daughter's friend and my husband's friend. So, bersusunla. His friend's nye house buat sampai Isyak, so we planned that's gonna be the last house. Lepas maghrib, I told my husband, his friend nye rumah just go with our son since I dah kembung. He said OK. After Isyak, he called cakap his friend insists I pergi juga. Nak kata kenal rapat tu tak la.. but pernah la jumpa sekali sekala. Food pun banyak lagi. I said OK la.. come and pick me up.

Bila sampai tu, teruslah wife dia jemput makan. Siap cakap dah tak ada orang boleh la makan slow2. Few time I cakap I ni dah kenyang. My hubby ni pulak, ye lah nak ambil hati, cakap rasalah rendang sedap. Bihun sup/soto pun sedap. OK la, I pun ambilla lebih kurang. Then my daughter yg sorang tu nak gi toilet. I pun bawalah. Bukan setakat I terkejut, my daughter yg baru 3 years pun masa pijak lantai toilet boleh eeuu eeuuu. Tgk toilet (cangkung nye) macam tak pernah bercuci. Tak nampak langsung putih. Dah tu perkakas masak berterabur dalam bathroom tu. Siap nampak sisa2 sayur, bihun dlm tu. Anak I dah berterabur je atas lantai tu. I quickly basuh  and she insists I sabun kan sekali kaki dia. Masa nak keluar tu kain lap kaki pun dah kotor yg amat. Kalau pijak sure bertambah kotor kaki. I dukung my girl and I pun jalan terjengket2.

I dah tak selera nak habiskan makan. Teringat jumpa bihun dgn sayur2 dlm toilet tu, make me think something like, dia proses makanan dlm toilet tu ke?. For the fact, rumah flat, kitchen kecil je, maybe dia guna la toilet sekali. Bila pass by kitchen dia pun, I saw periuk belanga dia punyalah hitam berkerak2. Memang I paling tak setujula kuali ka periuk ka yg bawahnya hitam legam. Rasa kembang nak memasak. (That's why my kuali yg beli masa bujang 14 years ago, tak ada sikit pun hitam legam yg melekat. Bangga tau)

Masa tu I keep on saying that we should excuse ourselves since tomorow school day, nanti lambatla anak2 tidur. I minta maafla tak leh habihkan since dah kenyang sebenarnya. Then, she said, tunggu jap la.. ambilla bawa balik sayang makanan. While waiting for her to packed up, I dok berkira2 kat manala I nak disposekan. My hubby ni kadang2 sensitive sket especially bila org dah buat baik ni.

Masuk je dalam car, he asked me, mesti something about the toilet kan. I said ye la.. anak yg 3 tahun pun boleh termuntah tambah kita. Anak 3 org dah besar2, 2 duduk asrama yg tinggal dgn dia umur 13tahun a boy. She's a teacher, sekolah agama lak tu. All the way home, I teringat thread ni pasal rumah cikgu tapi kotor. Takkan la anak yg 13 tahun tu tak reti nak clean up the toilet. My eldest son dari umur 7 tahun dah diajar untuk cuci toilet. Everytime after use. Rules no1, make sure no left over!. Nampak je ada stain2 lebih kurang, please do it right away. Jgn sampai merebak. Now my daughters pun dah pick up and always ada rasa nak help.

I always tell them ==> CLEAN HOUSE IS A HAPPY HOME.

jeeja07...

huhuu...aku pantang kalau org guna toilet utk basuh perkakas masak..apa lg kalau makanan ...

aku pon pernah duk flat...tp x kan ku guna toilet utk bab2 masak ni semua...
w/pon umah sdr..aku still geli...
aku sanggup bsh kt sinki...xpelah air jatuh kt bwh sinki..tp leh mop...dr aku guna toilet ...

Ewwwww!!!
Aku benci minyakkk!! especially kat lantai toilet??!!!
Eeee gelinyee!!

mek pun nak gak cita pengalaman masa gi umah org2 yg tandas tak bersih..kdg2 tak faham , diaorg tak de perasaan geli ke...skali tu mek gi umah sedara suami, seluruh lantai tandas dia dah berubah warna ...
mekma Post at 2009-10-13 11:23

aku lak kalau tandas kotor bukan rasa nak muntah, aku rasa geli, naik meremang  bulu roma...kalau boleh nak jengket jek...
kalau ada berus ngan  sabun kat situ, aku curah basuh seba sedikit sebelum berurusan

23# katak hijau  

itu lah menandakan, kerjaya tak ada kaitan dengan keadaan rumah. kalau dah orang tu memang jenis pengotor, duduk rumah 24 jam tak ada anak kecil pun, kotor jugak rumah.

me pe ...
mclaren Post at 9-10-2009 13:52

Yup.. my sis cikgu jugak.. tapi rumahnya bersih dan kemas. Dan ikut didikan juga.. kalau dari kecil mak dah didik agar rumah sentiasa kemas dan bersih.. pasti anak2 akan ikut.

214# misy

Tak sempatnya la nak pegang berus segala.. I bet you muntah hijau dulu. Automatic boleh tangguh urusan tu kat tempat lain.. I mean kalau you go to house that I went to recently.

btol3.... klu aku pon tkanan gak dpt tmpt cm2
mule2 smpi senyum lebar ler
tgk umah banglo... pas2 tensen lak
better dpt umah kmpg tp bersih & selesa

ni pesan arwah nenek dewi ..... moga rohnya dicucuri rahmat.

kalau rumah bersih mesti org tu bersih.  maksud dia taks emua org kita jumpa tu bersih seluruhnya. kadang penampilan cantik bersih .. ta ...
dewi Post at 9-10-2009 14:02

apa yang nenek dewi ajar tu sama dgn apa yg mak lab ajar.. memanglah masa kecik2 kite rasa tak puas hati dgn peraturan2 tu tp bila kita dah besar dan berumahtangga baru kita tahu ajar tu amat besar faedahnya.  sampai skrg ne kalalau bangun pagi mesti kemas katil dulu, kalau nak tido lagi lepas tu tak kisahlah.  satu lagi yg paling jaga dapur dgn bilik air. sebab dua tempat ne selalu kite guna.

btol3.... klu aku pon tkanan gak dpt tmpt cm2
mule2 smpi senyum lebar ler
tgk umah banglo... pas2 tensen lak
better dpt umah kmpg tp bersih & selesa
syaiful Post at 13-10-2009 23:54

yup..mula2 wktu tau dpt parents bekerjaya rsa bestlaa..kwn2 lain rata dpt umah penoreh, petani n lain..tp rupa2nya..best lg umah kampung yg bersih dn selesa...

Post Last Edit by jeeja07 at 13-10-2009 14:08

Last Sunday, banyak betul jemputan rumah terbuka. Ada my family sebelah my side, my daughter's friend and my husband's friend. So, bersusunla. His frie ...
jeeja07 Post at 13-10-2009 14:05

Aku pn akan bt benda yg sama..ambik je laa apa yg dia nk kasi..pstu letak dlm peti ais..bt2 lupa..then buang je..
klu hubby tya..ckplaa lupa n dh x elok.