CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: medangmru

Ex - USM Students ( ALUMNI )

walaupun ada restoren pelita or macam2 restoren nasi kandaq, si kandaq sharif tetap dalam ingatan dan sanubari ku...
suatu hari akan ku kunjung gerai tu dai makan sepua2 hati ku... :bgrin:

aku pun pengunjung setia nasik kandar sharif ni...

aku paling suka makan ayam masak itam ngan telur sotong...emmmm..sedap

giler...

kalo makan time hujan lagi shoh...panas skit badan..

insyaAllah..kalo takde apa aral...tahun ni aku nak gi penang lagi...nak bwk anak

no. 2 aku tgk plak walaupun dia tak tau apa...

yg penting..kat sana aku mesti pekena nasik kandar sharif..nak ajak hubby makan

sama...last time tak sempat gi

pastu aku nak pekena plak nasik kandar kayu...tak tahu ler aku ingat ke tak jalan

nya...pastu...pastuuu...pastuuuu...emmm...byk program ni...

Originally posted by mieraedoera at 17-1-2005 04:58 PM:
walaupun ada restoren pelita or macam2 restoren nasi kandaq, si kandaq sharif tetap dalam ingatan dan sanubari ku...
suatu hari akan ku kunjung gerai tu dai makan sepua2 hati ku... :bgrin:

hehehe........citarasa dan 'azam; kita sama ler miera........aku masa ppergi USM masa posa hari tu.....tak larat le nak beratur..tahu ler jalan kat situ masa bulan posa...teruk dan jem sesangat...nak parking kete pun tak tahu kat mana......;););)

mmg.....kalo dpt nak pegi penang masa hari biasa...dan makan sepuas2 hati.....lepas tu ....siap bungkus lagik....

warrgggghhh.........ko telah membangkitkan nostalgia ku pada nasi kandar shariff...

Originally posted by taxotere at 18-1-2005 08:56 AM:
insyaAllah..kalo takde apa aral...tahun ni aku nak gi penang lagi...nak bwk anak

no. 2 aku tgk plak walaupun dia tak tau apa...

yg penting..kat sana aku mesti pekena nasik kandar sharif..nak ...

Aiseh Taxo...ko telah membangkitkan nafsu makan aku le ......

Ayam masak Hitam.......dah leleh dah ni.......

beratur panjang pun tak kisah kan......Tp...yg paling best.....masa derang ceudk lauk tu......tp takm kisah kan.....itu yg sedap agaknya tuh..

Originally posted by medangmru at 20-1-2005 12:07 AM:

hehehe........citarasa dan 'azam; kita sama ler miera........aku masa ppergi USM masa posa hari tu.....tak larat le nak beratur..tahu ler jalan kat situ masa bulan posa...teruk dan jem sesang ...

hopefully resepi dia tetap sama... dulu masa miera pi penang.. ingat nak singgah syarif kandaq tu tapi tutup pula sebab masa tu public holiday.. kena ambil mc la hari biasa kalau nak merasa nasi kandaq tu.. kawan aku from KL siap pesan kat aku lagi nask kandaq sebungkus :bgrin: begitulah bahang dia .... aku rasa cam nak buka franchaise je kat KL ni..

[ Last edited by mieraedoera on 20-1-2005 at 03:20 PM ]

Follow Us
Originally posted by mieraedoera at 20-1-2005 02:17 PM:

hopefully resepi dia tetap sama... dulu masa miera pi penang.. ingat nak singgah syarif kandaq tu tapi tutup pula sebab masa tu public holiday.. kena ambil mc la hari biasa kalau nak merasa nas ...

perggh..lagi dasat member ko tu Miera...siap bungkus plak tuh....

Tak basi ke kalo simpan lama2 camtuh..kalo balik hari..ok gak.......

sampai amik MC lagik nih..ini dah kira betul2 addict ngan Nasi Kandar Syariff nih......

Tp kalo nak wat bungkus...pastikan yg lauk2 tu kita yg amik....kalo nak suruh dia amik...tahu2 ler kan...dia amik abis sumer kuah bercampur.....nak2 plak kalo dia amik telur dadar tu...siap ngan tgn2 sekali kene...wakkakaka!!!!

:cak::cak:

Originally posted by medangmru at 20-1-2005 03:41 PM:

perggh..lagi dasat member ko tu Miera...siap bungkus plak tuh....

Tak basi ke kalo simpan lama2 camtuh..kalo balik hari..ok gak.......

sampai amik MC lagik nih..ini dah kira betul2 addict ...

ah-haa..... agaknya secret resepi lauk dia sedap sangat tu sebab dengan lengan2 dia masuk dalam kuah tu.. hehehe... kena bungkus berasingan dan lepas tu cepat2 balik kl :bgrin:

ntah wujud jagi ke tak gerai nasi kandaq tu sekarang ni. ntah2 dah pindah tempat lain yg lebih besar kedainya... :stp:

Originally posted by mieraedoera at 20-1-2005 04:12 PM:

ah-haa..... agaknya secret resepi lauk dia sedap sangat tu sebab dengan lengan2 dia masuk dalam kuah tu.. hehehe... kena bungkus berasingan dan lepas tu cepat2 balik kl :bgrin:

ntah wujud ja ...

Half kata masih wujud.......

MAmak ni...kalo dah meniaga...derang memang susah nak berenti...Bangsa derang mmg camni....

Baguslah tu....sebab bulan 2 ni ingat nak gi Penang dalam 2 hari...tido kat Hotel Sri Malaysia ( hehehe..kena bajet oooi....)nak round Satu Pulau.....
:cool:

aik medang..taknak tumpang tido kat USM da ke??ko kan baik dgn pak guard..:bgrin::bgrin:

Originally posted by redapple at 21-1-2005 10:38 PM:
aik medang..taknak tumpang tido kat USM da ke??ko kan baik dgn pak guard..:bgrin::bgrin:

hajat2 tu mmg ader...tp ada masalah ler...

Satau...mbr ramai yg dah takder....lagik satu...dtg ngan member ......so.....kalau nak menumpang pun....segan wehhh....

dgn Pak guard hari tu pun...tah dia keje shift braper...plak tu...tak tahu base dia kat ner....hehehe...USM kan beso??:ah:

apa khabar Abg John ya... ;) rindu la kat dia... semoga dia sihat dan begitu juga jurulatih senior yang lain.. :pray:

Originally posted by mieraedoera at 24-1-2005 07:51 AM:
apa khabar Abg John ya... ;) rindu la kat dia... semoga dia sihat dan begitu juga jurulatih senior yang lain.. :pray:

;););)

from my mail...

Belasungkawa: Pemergian Naib Canselor USM Kedua;

Tun Hamdan Syeikh Tahir

Kami mahasiswa serta wartawan-wartawan Berita Kampus Universiti Sains Malaysia merakam ucapan takziah atas pemergian seorang tokoh ternama dalam pendidikan negara dan politik tanahair baru-baru ini. Beliau yang dimaksudkan itu ialah bekas Naib Canselor USM kedua dan mantan Yang DiPertua Negeri Pulau Pinang; Tun Hamdan Syeikh Tahir.

Mungkin tidak ramai yang mengetahui bahawa Tun Hamdan adalah putera kepada Syeikh Tahir Jalaluddin. Ayahandanya Syeikh Tahir adalah tokoh reformis Kaum Muda yang seangkatan dengan Syed Syeikh al-Hadi di mana nama kedua-dua mereka dirakam dalam sejarah negara. Syeikh Tahir merupakan ketua agama dari Acheh yang berhijrah ke Pulau Pinang.

Pengaruh Syeikh Tahir di Pulau Pinang khususnya di sekitar Masjid Lebuh Acheh ketika itu amat rancak dengan keilmuan serta menjadi pusat penyebaran Islam. Ini menjadikannya sebagai negeri yang masyhur dengan persuratkhabaran Melayu-Islam dan sebagai pusat intelektual Melayu melalui pengaruh Kaum Muda.

Ke mana tumpahnya kuah kalau tidak ke nasi? Ketokohan si ayah meresap dalam darah anaknya. Sekitar 1950-an, Tun menjadi guru dan pengetua beberapa buah sekolah di Perak. Dekad 1960-an, beliau ditugaskan untuk merangka sistem pendidikan kebangsaan di Kementerian Pelajaran. Beliau mengurus hal ehwal sekolah menengah di bahagian latihan dan biasiswa serta hal ehwal peperiksaan.

Antara tugas yang disandang ialah Ketua Pengarah Pendidikan pada 1966 selepas Aminuddin Baki hingga 1976. Enam bulan kemudian beliau dilantik Naib Canselor USM sehingga 1982 untuk menggantikan Tan Sri Hamzah Sendut sebagai Pengasas dan Naib Canselor pertama USM. Selepas persaraannya dari USM beliau dilantik sebagai Yang DiPertua Negeri Pulau Pinang pada 1989 sehingga 2001.

Selain itu, beliau menjad Wakil Tetap Malaysia ke Unesco di Paris sebagai pengiktirafan atas sumbangannya dalam bidang pendidikan pada 1983. Pada 1992 beliau dilantik sebagai Pro-Canselor UTM dan dilantik sebagai Canselor UPM tahun berikutnya. Kerana itu, ketokohannya tidak dinafikan lagi. Dengan itu, pada 1995 beliau mendapat anugerah Tokoh Maal Hijrah 1416. Tidak habis di situ, pada 2000, kerajaan memberikan anugerah kebangsaan Tun Abdul Razak.

Anugerah lain-lainnya ialah Panglima Setia Mahkota (PSM) yang membawa gelar Tan Sri oleh Kerajaan Persekutuan pada 1974. Beliau menerima Darjah Yang Mulia Pangkuan Negeri (DMPN) (Pulau Pinang

Originally posted by mieraedoera at 2005-1-24 08:51 AM:

ko batch mana nih?
Grad tahun berapa?

katak..lamo ko post kat sini..hehehe

Originally posted by katak_kiut at 24-1-2005 05:49 PM:

ko batch mana nih?
Grad tahun berapa?

aku? aku super senior... :bgrin:

Originally posted by mieraedoera at 25-1-2005 10:48 AM:

aku? aku super senior... :bgrin:

kirer2 dah tuo ler ko ni Mira...heheheh:ah::ah::ah:

Originally posted by medangmru at 25-1-2005 11:52 AM:

kirer2 dah tuo ler ko ni Mira...heheheh:ah::ah::ah:

ha'ah dah berkedut dah :bgrin:gigi pun semua dah berterabur...

Originally posted by mieraedoera at 25-1-2005 01:59 PM:

ha'ah dah berkedut dah :bgrin:gigi pun semua dah berterabur...

hmmm.......
..ko tak tingin ke nak pegi USM mira???????:mll::mll::mll: