CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Hudud Boleh Hakis Hak-Hak Wanita – Sister In Islam

Toppaz replied at 27-3-2015 08:36 PM
Bro.. please  baca sebelum ko komen... Itu yg aku quote dri wiki penjelasan berkenaan  ...

Lohh, mungkin saja aku yang terkonpius ni?

@kibodwatriuh  Bro jangan main tulis je bro, aku ckap sal hudud bro, aku quote verse dlam quran sal hudud. Dan aku quote verse ayat rejam sekali dlam hadis.

kibodwatriuh replied at 27-3-2015 08:43 PM
Lohh, mungkin saja aku yang terkonpius ni?

Mungkin lah.. xpa xmau gaduh2 ni. peace ^_^V

Yelah aku kena baca balik, walaupun aku tak kuasa dah. Ada beberapa sebab mengapa ada orang tolak hudud pas ni. antara yang utama ialah kerana tidak cukup pendedahan dan pemahaman di kalangan rakyat tentang undang-undang jenayah baru yang nak dilaksanakan ni. Malahan, depa pun last2 minute baru sedar kesilapan itu ini. Berdasarkan track record pas klate yg bagi aku tak membanggakan mana malah mencurigakan dalam menjaga kebajikan rakyat, kegelojohan depa nak mengadakan hukum hudud ini hanya memperlihatkan wajah2 ekstremis Islam sahaja di kalangan mereka.

Maideen. replied at 27-3-2015 08:30 PM
JokesCop replied at 27-3-2015 07:13 PM
Apelah bengongnya stetment. Hudud xdilaksanakan kalau xcukup ...

bertuah ye maideen... kalau tersilap hukum...
mati syahid katanye

Toppaz replied at 27-3-2015 08:43 PM
@kibodwatriuh  Bro jangan main tulis je bro, aku ckap sal hudud bro, aku quote verse dlam quran sal  ...

hadis perintah dari allah ke dik...dlm quran tak disebut langsung rejam... tapi terus kata rejam tu perintah allah...pastu dok ngusung hadis sumber wiki

Follow Us

atira replied at 27-3-2015 09:02 PM
hadis perintah dari allah ke dik...dlm quran tak disebut langsung rejam... tapi terus kata rejam t ...

Obviously you takda baca hadis kn? wiki pun "QUOTE" hadis sahih sis..bkn main tulis je.. itu nmanya wikipedia. If you tak percaya hadis bkan masalah aku sis.

orang yang sengal akan setuju hudud pas. mula mula PAS kemudian hudud kemudian jadi terrorist. hanya extremist sahaja yang nakan hudud. manusia normal tidak sama sekali.

@Toppaz bercita cita nak jadi terorist? tengok yang banyak nakan hudud ni adalah mangkuk pati PAS dan orang PAS juga yang join ISIS IS.

(OLO) replied at 27-3-2015 09:30 PM
@Toppaz bercita cita nak jadi terorist? tengok yang banyak nakan hudud ni adalah mangkuk pa ...

Sis antara Hudud, politik PAS dan ISIS  tiada satu pun yg berkait. Aku xda minat pun nak join DRAMA politik, nih kan lg ISIS. Hudud hukum ALLAh swt bkan PAS punya undang2.

Be sure to taste your words before you spit em out, please.

Maideen. replied at 27-3-2015 08:28 PM
Izinkan Maideen dengan rendah diri menjawab persoalan itu.

Memang bener Seksyen 47 Enekmen h ...

Tapi maideen, hamba takut nanti bila prosiding kes hudud bukan cerita pasal kes. Berbalah pasal syarat sah saksi or benda2 yg boleh membatalkan prosiding. Then, semua ke takzir.

Bukan memperlekehkan hudud, tapi kredibiliti pelaksana. Kes domestik mcm penceraian, harta pusaka pun masih lemah. Hold bertahun2.

Belum lagi kes mcm zakat, zina, arak dan lain2. Kredibiliti penguatkuasa lansung xmemuaskan. Yg diatas dibiarkan bebas yg dibawah dibaham tanpa belas kasihan. Yg mencuri duit seringgit tabung masjid dipenjara, yg terang2an minum arak dan melacur agama dibiarkan bebas. Ini kes hudud, hukumannya, perlaksanaannya mencerminkan islam sendiri. Buruk mana lagi sanggup?

Tulislah beribu muka pasal enakmen. Carilah 1000 helah dari perlembagaan. Perlaksanaan tu hamba rasa masih jauh dari berkesan.

Toppaz replied at 27-3-2015 09:37 PM
Sis antara Hudud, politik PAS dan ISIS  tiada satu pun yg berkait. Aku xda minat pun nak join DRAM ...

If that so join us to block the Hudud Pas fr being implement since hudud Pas is not the true hudud as per what u claim, yg kite kat msia tgh bergolak ni pasal hudud Pas yg dipinda2 itu ini sampai dah x jadi hudud yg adil, hudud yg ade skrg ni kat seluruh dunia berbeza ikut negara hatta kelantan terengganu pon ade yg berbeza, adakah dosa pahala kita ditentukan pd keadaan geografi yg berlainan, u must know how to differentiate..

Just remember kes kartika sari shukarno yg kene tangkap minum arak tu, kite boleh lihat kat sane kepincangan undang2 n plaksanaan tu boleh diputarbelit sesuka hati, kite bukan xpercaya dgn hudud alquran tp xpercaya dgn authority penguasa yg btanggungjawab yg boleh memanipulasi undang2 ikut suka hati

Hudud PAS sama seperti Hudud terroris ISIS, IS Taliban dan al qaeda. no to hudud. safe malaysia.

Hudud PAS sama seperti Hudud terroris ISIS, IS Taliban dan al qaeda. no to hudud. safe malaysia.

hudud buatan extremist adalah sangat merbahaya. say no to hudud PAS.

atira replied at 27-3-2015 08:59 PM
mati syahid katanye

kalau macam tu nanti takpayah lah dia orang nak pi join terrorist. dah boleh syahid kat malaysia bawah undang2 pas.

atira replied at 27-3-2015 08:59 PM
mati syahid katanye

Impian setiap orang beriman.........

JokesCop replied at 27-3-2015 09:57 PM
Tapi maideen, hamba takut nanti bila prosiding kes hudud bukan cerita pasal kes. Berbalah pasal sy ...

Bergaduh pasal kelayakan saksi itu sudah pasti bro. Tiga suka rakyat negra dah tak layak jadi saksi - orang bukan Islam (yakni "Islam" di sisi manusia) dan wanita  Islam.

Yang suku lagi itu pon boleh dipertikaikan kelayakannya.

Tapi apa kan daya, seperti yang Maideen katakan Enekmen itu sundri yang memperuntukan di bawah Section 39(3), hanya ada dua cara sahaja nak mengsabitkan kesalahan :- 1. Penakuan yang tertuduh (yang boleh di tarik balik pada bila bila masa) dan 2. Syahadah (yakni keterangan) saksi.

"39(3) Semua kesalahan di bawah Kanun ini samada kesalahan hudud dan kesalahan qisas, hendaklah dibuktikan dengan keterangan lisan atau iqrar yang dibuat oleh tertuduh atau syahadah saksi."

Keterangan saksi pula bukanlah seperti di mahkamah sivil di mana saksi dipanggil oleh pihak pendakwa untuk establish sesuatu e.g. doktor di panggil untuk establish bahawa terjumpa air mani di dalam dubur mangsa liwat. Bila ini diestablished maka wujudlah qarinah (yakni circumstantial evedence) bahawa zakar yang inzal pernah berada didalam dubur itu.

Didalam Hudud ala PAS versi Kelatan, saksi mustilah saksi yang nampak kesalahan dilakukan. E.g. kalau saksi kes curi dia musti nampak tertuduh ambil barang itu dan bukan dia hanya nampak tertuduh pakai topeng lone ranger dan masuk kedalam rumah sahaja. Ini jelas diperuntukan dalam Seksyen 42(2):

"42(2) Tiap tiap saksi hendaklah dengan terang menyatakan bahawa dia benar benar melihat perbuatan yang didakwakan itu....."

Malahan terdapat pembuangan penggunaan circumstantial evidence di dalam Section 46(1);

"46(1)Kecuali seperti diperuntukan dalam sebseksyen (2) keterangan qarinah walaupon berkaitan, tidak lah boleh dijadikan satu cara yang sah  untuk membuktikan kesalahan hudud".

Yang peliknya terdapat pula peruntukan yang menyatakan apabila seseorang itu tak dapat disabitkan kesalahan, dia masih boleh di hukum. Ini namanya Takzir! hahahahahahahaha

Dan ini dikatakan hukum Allah yang terdapat dalam Al Quran......prrrrrrrrrrrrrrrrrpfffffffftght

Mungkin orang yang menhadiri majlis Ilmu anjuran PAS Kg. Railway boleh lah percaya.....

Wallahualam.