CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Kena ‘Gari’ Dekat Kedah Sebab Cemburu Buta, Ellie Suriaty Dedah Isteri Aman Graseka Tak Bagi Berlakon

tahanie replied at 10-1-2024 05:09 PM
Apasal bagi bini beranak dah tua2 tu

bini muda lagi. hahahaha aku rs aman ni baya2 mak pak mertua dia. kan dia nak sgt waris lelaki (sambil flip2 hair dkt mas edayu)

betol la anak mas edayu ckp x boleh nak ckp dgn aman ni, mak tiri x bgi fon

watachiwa replied at 11-1-2024 08:54 AM
bini muda lagi. hahahaha aku rs aman ni baya2 mak pak mertua dia. kan dia nak sgt waris lelaki (sa ...

Waris laki ade harta tk tuh

Dah kene dgn mak esah ke apa aman ni ek.. Sampai tak berani langsung nk berkutik, tak berani buat keputusan ... Dh mcm lembu kene cucuk hidung

Edited by yum3 at 11-1-2024 09:23 AM
missHaidiD replied at 10-1-2024 09:33 AM
Gile betol bini dia. Laki ko tu tua. Kepam tak berduit. Takde sapa nak la. Ko je yg nak

Bini bodo j ...

adoi yaiii.. apa dah pya bini. Apalah nasib Aman dpt bini yg 'sakit jiwa' . Tak paham lah kalau org perangai cm gini. Laki dia dah dah tua kot. Takkan  le ada ppuan yg nak. Lain le kalau Aman tu bduit cam Yusof Aslam . Bila tbaca kes Aman ni. Teringt  kes bff aku.

Bff aku ni andartu. Da kwin dgn mamat pakist masa umur dia 55 thn. Mamat tu 35 th. Sakit jiwa bila bff aku ctr. Laki dia punya lah jeles x btempat. Sampaikan saper2 jntn lain tgok bff aku. Kwn aku kena marah. Bodoh pye jantan. Last2 dia suh bff aku pakai purdah bila keluar  gi mana2. Kesian kwn aku. Duit gaji bff aku mamat x guna tu pegang. Sehari bagi brpa ringgit je dpt guna . Jika lebih dari RM 50. kena bagi detail apa yg bff aku beli ..

Terdetik aku dlm hati. apa lah jantan tak guna ni. Bff aku bukannya cntik pn. Tkde nya org lelaki nak. Apa lah laki  dia  in secure sgt. Lain le kalau bff aku tu usia 20an. INi dah 55 tahun kot. Dah monopause pn .

Burong_Hantuk replied at 10-1-2024 11:12 AM
KIFARAH!!!!!Padan muka

Kenapa kifarah kak Burung... Ada cerita ke

Tengok tiktokkk pempuan ni, betul macam pempuan mental.. Pakcik aman pun ikut je bini mental buat apa

Geli betul dok joget2, ulu betul

Follow Us
Sesuai lah. Dulu masa kawen dgn isteri lama. Memukul kan????

yum3 replied at 11-1-2024 01:22 AM
adoi yaiii.. apa dah pya bini. Apalah nasib Aman dpt bini yg 'sakit jiwa' . Tak paham lah kalau org ...

Maybe bff u tu sumber duit dia, kang kena kebas dgn org mana dia nak dapat lagi sumber duit
Lelaki skrg mmg cari perempuan berduit ye.. Bukan setakat cantik je

Dah kalau duit pun mintak org, itu ini mintak harta apa yg dia ada

Tapi scroll tiktok pempuan mental ni, dok pergi makan lepas tu ada emas ada iphone kan? Kira ada duit la..
So mintak2 duit tu untuk bermewah ke? Kalau tgok titok dia marah betul org tanya anak ke cucu..
Nampak sgt bininya yg jawab..

emera replied at 10-1-2024 02:56 PM
Cam pelik anak2 dia xde letak raja esp yg lelaki tu konon nak ada acara jejak tanah.. kemahen…

Haha pempuan tu kan feeling kawin keturunan raja.. kahwin pun nak pakai kuning mcm pengantin diraja

Hashtag jgn lupa #warispapa

dewi_rina replied at 11-1-2024 09:32 AM
Maybe bff u tu sumber duit dia, kang kena kebas dgn org mana dia nak dapat lagi sumber duit
Lelaki ...

ye btul lah tu.  Bff aku sumber duit. . Cian lah kwn aku. Now dah ada kedai jual kain kat KL .

Nak bkawan dgn kwn2 perempuan,  pn laki dia tak bagi. Hanya yg tpilih iaitu 2-3 org je.
Masa kenal dulu, bff aku Manager. Mamat tu guard opis kami

Kalau bff aku meningal nanti harta bff aku, laki dialah yg dpt uuwaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Depa takde anak. Mamat tu tak nak bela anak angkt, uhuuuuu . Hebatkan plan mamat ni

gorgon.buas replied at 10-1-2024 10:54 PM
Rasanya mmg anak betul tu.. raja baharom ada 5 anak.. tp mungkin lepas tolak untuk jadi raja berge ...

bawak ketrunan raja, tengku ni kena la berpadanan dgn status,
dulu kt selangor ada sorang pak engku ni ( tak igt mcm mana kitorang boleh kenal ) rumah besar , laman rumah pn seluas padang bola , kt tgh2 laman dia tu ada lorong utk kenderaan masuk ke rumah dia..mmg laman tu di biar kosong.. wa rasa zaman 60's 70;s dia golongan bangsawan..

dlm rumah mmg mcm cerita p ramlee rumah doctor ismadi, ada senapang ( mgkn replica ) ada kaki gajah yg diawet, musang yg di awet,  gading gajah, tanduk rusa, bulu harimau, kulit ular seolah2 menunjukkan dia ada la seorang pemburu.. ( tp masa tu wa kanak2 , tp mmg agak menyeramkan masuk rumah camtu)

tp sayang , anak2 dia semua obesiti, ( mgkn hidup amat senang ) last becinta la dgn rakyat kebanyakan yg terdiri dari kaki isap dadah , kaki putar alam dsbnya,

jadi anak2 nya kerap juga la terima notis dr bank dgn nama

YM TEngku XXXXX

notis: reminder, 2nd schedule dsbnya

wa pun ntah mcm mana boleh rapat dgn cucu nya, pn sama juga,

wa tgk surat2 dia memula wa siap luahkan secara lisan

wah, zam, surat ko diorang siap tulis YM tu, Yang mulia tu

member wa sengih je dgn mata merah bawah pengaruh ganja...

last2 wa cuba menjauhi diri, sebab dia dah mula terjebak dgn dadah2 pelik, smpai siri bercakap dgn diri sendiri sorang2..

tp ada juga la keturunan tengku2 ni yg doing well, belajar oversea, london, USA< canada,  degree, master PHD semua ada

tp mmg setakat kenal2 dgn wa cam tu la, diorang pn mgkn tak nak rapat sgt dgn wa hahaha

dan diorang pn tak harap sgt ehsan dr kerabat2 yg lain, mgkn ada advantage bila cari kerja dgn private, government , tp still diorang usaha sendiri..

yum3 replied at 11-1-2024 01:48 AM
ye btul lah tu.  Bff aku sumber duit. . Cian lah kwn aku. Now dah ada kedai jual kain kat KL .
...

Yela dia tak bagi berkawan, kang kawan cucuk2 dia tinggalkan jantan sengkek tu
Klu uols dpt jumpa, cuba ketuk sikit kepala dia.. Bagi sedar

Dia pun nak tinggal payah, hidup jelah dalam keadaan gitu
Diguna-gunakan, rasa kalau dia takde duit lama dah laki tu taknak
Dahlah rupa takde kan..

Mmg kawan uols mati dpt semua harta ke jantan tu lah
Dia takde mak ayah ke.. pergi suruh dia tulis wasiat harta2 dia sedekah kat anak yatim
Dari kena lenjan dgn laki tu, enjoy duit pastu kawin lain

dewi_rina replied at 11-1-2024 09:39 AM
Haha pempuan tu kan feeling kawin keturunan raja.. kahwin pun nak pakai kuning mcm pengantin diraj ...

keturnan di raja pn ada b40, m40 dan t20

ada la kt tempat wa ada mak engku ni dah mental, jupe orang minta duit,

kadang kalo lalu orang ankat tangan, mak engku, dah makan ke?

siap sound

ko tegur2 aku dah makan ke belum, hulur ar, rm5 aku nak gi makan

selalu nya orang akan hulur ar...

baru2 ni wa ada jupe, hulur juga, dia siap cakap ada rokok?

hehe wa plak dah isap vape,

er takde ar..

apa punya laki la ko ni, tak isap rokok ujar nya haha

takkan wa nak bagi dia isap vape wa, kang kuman mental dia masuk plak kt kepala wa hahaha  last2 wa beli la rokok sebatang rm1.20 bg dia

hunters replied at 10-1-2024 09:22 AM
mmg x prnh nmpk dlm event diraja pn...que haidar yg btl2 kerabat jauh kedah prnh dpt jemputan wktu ...

Semua pempuan tu dok jawab kan, gila lah pempuan ni.. Rambut dah lah lepet, mmg tak lawa mcm mana boleh jadi model

salimrock replied at 11-1-2024 02:07 AM
keturnan di raja pn ada b40, m40 dan t20

Tapi keturunan raja perak ni mmg ramai yg terbuang ke.. Nama semua ada pangkal raja tapi taraf rakyat biasa

Contoh: tom, dgn kumpulan SOG (Sekumpulan org gila) 2 org tu sepupu tom

Rasa dorang ni kalau kata keturunan raja pun org gelak

anggeriklatifah replied at 10-1-2024 10:54 AM
Sebb kerabat raja..kahkahkah
Sedang menunggu harta dari kerajaan langit tutlrun utk lakinya ...

Duduk rumah sekarang pun udah sekampung dia duduk dgn mak bapak adik beradik dia semua
Rumah bersepah pun sibuk nak buat titok
Jadi minah weng, muka dia mcm lailer kan
Tapi versi comot

dewi_rina replied at 11-1-2024 10:10 AM
Tapi keturunan raja perak ni mmg ramai yg terbuang ke.. Nama semua ada pangkal raja tapi taraf rak ...

mgkn board of tengku Perak ni hanya memandang kerabat2 yg berpendidikan tinggi je kot, baru bagi keistimewaan

salimrock replied at 11-1-2024 02:14 AM
mgkn board of tengku Perak ni hanya memandang kerabat2 yg berpendidikan tinggi je kot, baru bagi k ...

Elok pun, cuba bayang dorang ni masuk istana mcm mana peghak nya.. Si aman tu kalau bini dpt masuk istana, habis segala ceruk dia buat tiktok
Betul2 mcm org hulu, buat malu keturunan perak je

dewi_rina replied at 11-1-2024 10:10 AM
Tapi keturunan raja perak ni mmg ramai yg terbuang ke.. Nama semua ada pangkal raja tapi taraf rak ...

keturunan diraja perak ni unik.
sebabkan sistem raja bergelar 4 tu.
mana2 yg pernah naik jadi sultan boleh letak 2 putera dia masuk list tu (lebih kurang la)
cth Sultan Azlan shah, so Sultan Nazrin n suppose Raja Ashman dlm list tapi Ashman mangkat awal so anakanda dia msk list tu.
same goes tu Sultan Idris (ayahanda Raja Zarith n Ku Dolly tu) adik beradik depa dlm list tu jadi Raja Di Hilir now.

kirenya kalau dah msk dlm raja 4 tu pon tapi still x dan turn jd sultan mmg x ke mana2 la gelaran Raja tu. ha mcm tu lah lebih kurang kot.
x reti nak explain.

giliran naik jd sultan kene ikut turutan tu lah.
cth:
Sultan Yusuf (ayahanda Sultan Azlan)
Sultan Idrus (Ayahanda Raja di Hilir skang)
Sultan Azlan
Sultan Nazrin.

yg unik turn lepas Azlan terus ke Nazrin. yg tu korang koreklah ceritanya.