CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Friska

[Tempatan] Bayi lemas terlepas daripada pegangan bapa ketika berkayak di sungai

Nham22 replied at 9-7-2023 06:15 PM
Ooo.. Yela.. Serammm betol...

Tau takpe...

Sy sakit hati baca berita ni. Dahlah aktiviti tu bahaya, tak pakai safety lagi like pelampung ke apa utk anak. Ikat anak ke apa..aduhaii

biar mati anak jangan mati adat. walaupun adat dia baru tercipta dua minggu lepas iaitu terjumpa spot healing naik bot pelampung.

al-fatihah bt arwah Adryan Mikhael Muhammad Afiq...pandai sgt bapak dia ye..berkayak bawak arwah...ko dh kenapa....pastu mak..mertua semua adakan...xleh tgkkan ke klu dh bapaknya hadap sgt nk berkayak...cannot brainla

gekkou replied at 9-7-2023 06:07 PM
yang naik motor sebelah tangan pegang anak
dekat area perumahan i kat selangor ni pun ramai
tu be ...

Tah aku x paham otak mak bapak cmni. Dia pakai helmet, anak x pakai helmet.

Patut anak tu pakai helmet. Kau x pakai lantak kau lah pi mampus.

Pagi ni masa nk hantar anak pi sekolah, berpuluh motor - bapak pakai helmet, anak x pakai. Dah lah lalu jalan besar. Br lepas hujan. Jln licin.

Eh diaorg ni mmg selfish gile.

eh bodohla bapak mcm ni

Follow Us
cmf_premierleag replied at 8-7-2023 09:55 PM
Bapak bodoh mcm tu la
Wife tu penat mengandung 9 bulan dgn sakit beranak bagai..dpt kat bapak...teru ...

Certain lelaki ni as bapak kadang otak tak bersambung .. banayka kali nampak pangku kat riba.,. yang bawak motor tgn sebelah pun ada... yang letak atas bahu berjalan tu.... yg kes anak jatuh dari tingkat atas tu apa cer la budak tu skrg kan... Biasa mak2 ni fikir buruk dulu... relak keluar tk bawak anak.... atau kalau keluar tu mulur menjerit2 larang anak itu ini... tapi tu la ada bapak yang bagus .. aware.... Terbang la anak ini as kupu2 syurga.... Ada anak kecik ni nak bagi anak happy pun dia tak ingat.... Semoga diberi ganti yang lebih baik cuma tak  le hadam jugak  ... ktia ni teringin nak gi Tadom Hill tu tapi bila dengar katanya dalam situ... maka ku pendamkan jua jebat...

ilacantik replied at 8-7-2023 06:06 PM
Maaf cakap yer, org meleis ni kalau jaga anak banyak yg cuai. Minggu lepas meols balik kampung, bany ...

Meleis tu apa?

reenz013 replied at 10-7-2023 08:42 AM
al-fatihah bt arwah Adryan Mikhael Muhammad Afiq...pandai sgt bapak dia ye..berkayak bawak arwah...k ...

operator kayak tu tak advice ke?
risiko bawa budak,

risiko orang gemuk, orang tua, dsbnya...

risiko orang mabuk,

dulu wa pernah gi thai land, ada la adventurre park, operator tanya, do u take alcohol..

Iols yg dewasa pun takut2 nk naik pelampung tu dlm sungai...ni ko bwk baby?

Friska replied at 8-7-2023 07:20 PM
Maaf cakap ya Kakak, bukan sombong ya. Pertama-tama, saya ini punya ijazah S1 ilmu sosiologi, saya ...

Klw sudah punya wang knp mau sondol laki org.. cakap tak serupa bikin. ???? dasar indon????

Ni la mk bpk muda zmn skang.. Bile di tegur pandai jawab.. Blum jd.. Bile da jd mcm ni la.... Nyesal pn x guna.. Sama lah ngn parent yg bw baby hiking bagai tu.. X jd mmg la x per.. Dah jd..

cuba tunjuk gambar pasport mak ayah yang bodo sgt ni.. bodo cap apa yang dia pakai?

salimrock replied at 10-7-2023 09:02 AM
operator kayak tu tak advice ke?
risiko bawa budak,

kayak tu sewa ke?
kalau tengok gambar kat depan tu.. explorer inflatable boat tu.. biasanya orang beli sendiri.
Yang ni tak sure la..

biasa kalau campers yg memang selalu bawak anak2 mandi2 sungai... mmg dorang beli inflatable boat ni.. kt decathlon n shopee melambak jual.
Gi camping.. bawak..
campsite operator biasanya sewakan kayak yg bebetul kurus tu.. or sewakan tube tayar tu. Jarang la boat explorer ni disewakan..

biasanya orang pakaikan safety jacket.. kat sungai2 yg arus deras.. memang syiok tubing.. main kayak.. tapi safety jacket jangan dilupa.
Maybe sbb ni baby.. size takde.. or bajet2 pak dia yg pegang.. so okla gamaknya..
Malang tak berbau dek..  sedih bila jadi macam ni.. dari nak happy2 jadi musibah.

Pengajaran untuk kita semua.. Aku pon kalau camping.. anak2 kekecik lagi.. tak pilih tempat sungai arus deras.. tak terpantau kita.. risau.

yang si bapak nya tak payah kata apa lah sebab memang dah terang2 kebodohan tu tapi masalahnya si mak pun takkan turut bodoh jugak.

dah kau tahu laki bodoh kau tu nak buat kerja bodoh berkayak bawak anak takkan kau tak reti nak bukak mulut tegur & tegah. bila jadi mcm ni si mak lah yang paling terkesan sekali sebab dia lah yg kandung, beranak dan susukan.

aku tak faham manusia yang nak buat aktiviti2 tak sesuai utk baby / budak kecik tapi kalut nak diangkutnya sekali. apa anak tu akan melalak 3 ari 3 malam non stop ke kalau tak dapat ikut.

knp si bapa/ibu biul sgt??? berkayak ni sukan agak extreme yer... dh tau air laju, laluan batu2... gigih gak bawak baby kayak sama2...

patut kena tahan dan buka kes sbb kecuaian dgn sengaja ni...

Betul biarlah nampak kolot sikit..tapi nyawa anak2 bukan boleh beli kat shopee ke lazada.
Aku walaupun dan keluar rumah, dah separuh jalan, nampak langit gelap sikit walaupun anak2 dah pakai baju mandi, dah eksaited nak mandi sungai..sanggup aku patah balik.
Biar anak menangis jangan kita esok2 ni yg menangis kena hantam netijen lagi...adik beradik, ipar beras, pak mentua....mana nak lari weiii.

noor2 replied at 8-7-2023 05:54 PM
Friska....apa tujuan mereka menaiki kayak?...untuk aktiviti seronok2 atau untuk menyeberang sungai?

aku mula2 ingin simpati, sebab aku igtkan orang baling kedah menaiki sampan utk sebagai medium perngangkutan mereka...

tp dlm berita sebut kayak, kayak selalunya lah,  gunakan utk tujuan rekreasi...

tp ada juga kayak atau boat inflateble di gunakan utk tujuan menyelamat spt bomba jpam... aku tgk gambar tu nampak cam water raft..

aku mula2 igtkan mgkn naik kayak / raft sebab nak selamat kn dr banjir ke, nak ke seberang sungai ke, rupa2nya utk rekreasi

kalo tujuan rekreasi tak perlu la bwa budak kecil kan?

tp sbg pedoman, aku harap kita lebih berhati2 ketika rekreasi atau tujuan lain, tak perlu la mangambil risiko yg tidak perlu...

aku dulu pergi water rafting dgn kawang2 pn  makcik aku bising,

ko tu takde masalah cari masalah, ko tau tak bahaya aktiviti tu, bos terlangkup, batu bata banyak...

aku tak de la bangkang balik... cuma aku amik nasihat dia dr sudut positif..

tp mmg masa naik water rafting tu aku mengalami situasi hampir lemas...  

mmg degupan jantung sgt laju / cemas ketika itu..

apa2 pn takziah pada mangsa... mereka mgkn sangat sedih dgn apa yg berlaku...semoga mereka tabah...

walopn tindakan orang tua mereka tu bodoh, aku ttp tak sampai hati nak kutuk, harap2 kita diselamatkan dr kemalangan dan kecuaian .

aku dulu ada kawn yg sangat paranoid, anak2 nak main bunga api , tgk bunga api pn dia tak bagi.. dia kata takut kemalangan..

ok la punya ibu bapa yg sgt protactive...

Alhamdullilah dik kau mati seusia bayi ni. Nanti mak bapak bodoh kau ni boleh lah claim kau ni anak syurga, boleh kau bawak diorang masuk syurga walau kebodohan dan kebebalan mak bapak kau penyebabnya, tu kata orang-orang tua dekat kampung aku lah yang kata. Kalau betul, betul lah, kalau salah, salahlah.

Anyway dik, semoga di hari akhirat nanti kau mintak lah dekat Tuhan sebaik-baik pembalasan di atas kebodohan diorang kau lemas dik. Kau mintak aje diorang ni masuk neraka paling jahanam atas kecuaian diorang dik. Mak bapak tak mak bapak. Dah kalau lemas sampai mati dik, kau mintak aje diorang ni mereng masa hidup, dan rasa macamana kau rasa masa lemas tu dik sampai bila-bila dekat akhirat sana dik. Takyah jenguk diorang dik dekat neraka nanti, kau putuskan aje talian persaudaraan antara kau dengan diorang. Enjoy your hereafterlife dik atas izin dan rahmat Tuhan.

Acik doakan kau all the best dik di dunia lain. At least kau tak perlu hidup dengan mak bapak bebal macam ni masa hidup dik. Ni antara rahmat terbesar kau meninggal dulu dik.