CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MelahJanda

Bagaimana Menjadi Anak Yang Baik Dan Ibu Tauladan?

Originally posted by my-alja at 19-5-2009 21:22

hahahha...kalo aku sambung belajar antrapology
aku nak study pasal kesan kurang kasih sayang terhadap anak2
ko kena jadi bahan kajian kes aku tau mimik
pasti aku turun JB carik hang

ok.. neh cerita pasal sambung belajar eh?.. meh aku cerita pulak mcm mana perjalanan cerita aku pasal sambung2 belajar neh..

masa aku tamat spm, akak aku 1st baru gak kan masuk USM tuh.. dia neh amik course cikgu.. so terlepas peluang jadik doktor kekdahnya..
spm kurang power.. so sambung form 6 art stream.. aku pulak, awal2 lepas srp aku dah amik art stream since form 4.. aku tak mo jadik anak harapan mak ayah.. tobat tak mo!!.. aku nak buktikan dorang yang aku neh memang tak boleh di harap gitu!! my 2nd sis pulak, mcm ikut jah kata bapak aku.. boleh sambung form 6 since stream dia..

lepas spm, aku merantau ikut makcik aku gi town kk tuh.. (2jam naik bas dari kampung aku).. aku kerja kat KFC.. sampai result kuar.. masa neh tinggal ngan makcik.. makcik aku nan sorang neh andartu.. garang bukan main.. mentang2 aku tompang rumah dia.. (dia tinggal rumah sewa.. dan aku bayar juga sewa untuk tinggal situ..).. lagi aku rasa mcm mak tiri jer..   punya ler kalau aku kerja ot sampai pagi balik jam 3 pagi.. (seb baik van kfc hantar).. pagi2 aku kena bangun dia suruh cuci baju dia yang sebesen tuh ngan tangan.. eee.. tapi aku udah seronok dapat peggang duit ratus2.. makan sedap2..   result aku kuar, aku malas pulak nak sambung form 6.. tapi aku kena sambung jugak.. masa tuh, aku dapat pangkat 1.. 2 orang jah student yang dapt 1 antara 200 lebih pelajar.. sekolah ulu kan.. boleh bangga apa.. ada sorang cikgu neh yang sayang banget ngan aku.. approch aku untuk sambung form 6.. sedangkan mak pak aku mcm tak kesah jah aku neh buat apa pun kan?.. nak gak ler dorang tanya plan aku.. atau atur2 aku ka.. tapi nan ado!!

ok aku gi form 6.. aku dah ngelat 1 minggu.. 1st day neh, udah aku kena marah ngan cikgu pasal aku masih pakai kain hijau tuh.. bukan aku tak mo pakai kain biru tuh.. tapi aku tak ado!!   lepas tuh aku bengkek ngan cikgu tuh.. apahal mamat neh baru masuk mengajar di sini dah kerek semacam?.. aku kan dah 5 tawon sekolah situ!! apa daaa.. udah ler tuh.. kat kelas tuh ramai student2 dari daerah2 lain kecik yang masuk situ.. maluuuss tau haaa..

so, esok hari, aku tak mo gi sekolah dah!!

aku balik gi kk balik.. gi kerja KFC balik.. aku tinggal nyewa ngan kawan2 yang keje kfc gak tuh.. aku gi klas computer pulak.. duit tanggung sendirik.. aku wat sijil kemahiran computer  untuk tempoh 8 bulan.. macam2 aku belajar.. seronok!!.. time2 tuh, aku rasa, aku sorang jah orang situ yang pandai pakai komputer

... sambung lagik arr..

Originally posted by my-alja at 19-5-2009 21:34

anak i baru 8 thn aaz....
dia nak menang saja....kalo adik tu kalah, dia suka
so adik akan melalak....

i tak tahu apa dia pikir, maybe mak nie selalu sebelahkan adik saja
but i dun c ...

citer akmal dan dina nie remind ceta aku dan my bro..

kami dulu sumer benda suker buat competition dan konsperm ending dgn gadoh, dan lepas tue akan kena balunlah aku..

semua benda nak cop saper dapat no. 1...saper sampai dulu, saper abes dulu...saper dpt cop muka surat A dulu, saper dpt cop makanan dkt tv sekalipon...sumer benda la suker bercop cop saper dapat dulu...

dah tua tua nie, tergelak balik teringat kesah muda remaja

Reply #180 my-alja's post

same la alja

mcm ai..nak pegi mn lagi. dgn status begini lebih baik dok semula dgn mak abah. wpon kdg2 tu ade terasa

hati, tp pd sape lagi nak menumpang hidup? sokongan mereka sgt2 penting skrg nih. beralah je lah cara

terbaik utk kekalkan perhubungan harmoni.

Originally posted by my-alja at 19-5-2009 21:24

budak2 cam mimik tu
boleh end up kat serenti....kannn

...

yea alja.. aku pernah dok serenti dekat 2 taun..

Originally posted by whitedove07 at 19-5-2009 21:35

siott je ko

kalo citer psl unwanted child nih, aku lebih kurang gini gak. sbb tu mak aku slalu carik salah aku dulu. tp pas

dia sakit2 nih, aku maafkan aje lah perasaan & layanan dia pd ...

memang ler aku geram ngan akak2 aku tuh.. mau tak gemok.. dorang layan buku jah.. aku neh, buat macam2 barang.. cuci pinggan.. hari2 angkat air dari sungai tuh haaa.. berbaldi2..

kalau mak aku pulak.. mesti cakap dorang tuh tengah belajar lah.. bila aku nak belajar.. dia cakap pulak boleh buat nanti2 lah..

mak aku bukan carik salah aku.. tapi dorang neh tak perdulikkan aku!!

Originally posted by tina^^ at 19-5-2009 21:43
dah habes pon baca..akhirnya..

mik!! dasatnyer mak abah ko mik!! aku tak sangka mmg ada real life kena mcm tue ek? aku ingat dkt drama anak tiri mak tiri ajekk ada gitu....aku selalu wonder ka ...

tu pasal, aku tak heran pun kalau kena apa pun kat aku neh tina!!..

dah kebal gitu haaa..

Follow Us
Originally posted by NURMIMIE at 19-5-2009 21:57

memang ler aku geram ngan akak2 aku tuh.. mau tak gemok.. dorang layan buku jah.. aku neh, buat macam2 barang.. cuci pinggan.. hari2 angkat air dari sungai tuh haaa.. berbaldi2..
...

sian ko mik

tp aku rase berbaloi la ngan ape yg ko dah ade skrg ni. pengalaman ngajo ko jadik kuat semangat, independent,

tambah plak dpt kwin ngan abg polisi. agak2 ko lah kan..kalo anak lelaki yg kene mcm citer ko nih, mgkin kah

juga menjadi punca  laki suke buli bini?

Originally posted by tina^^ at 19-5-2009 21:48

citer akmal dan dina nie remind ceta aku dan my bro..

kami dulu sumer benda suker buat competition dan konsperm ending dgn gadoh, dan lepas tue akan kena balunlah aku..

semua benda na ...

hari2 depa gado tina....
dr ambik dia kat sekolah....sepanjang jalan, berebut aircond kete
pastu berebut tekan lift...berebut masuk gate..berebut masuk pintu umah

maybe lah kot.....dah nanti tua, citer dgn cucu...baru i bole gelak
kalo sekarang nie....rasa camnni

Originally posted by whitedove07 at 19-5-2009 21:49
same la alja

mcm ai..nak pegi mn lagi. dgn status begini lebih baik dok semula dgn mak abah. wpon kdg2 tu ade terasa

hati, tp pd sape lagi nak menumpang hidup? sokongan mereka sgt2 penting  ...

yelah kann....drp hidup sendirian
anak tu bole gak tumpang kasih sayang nenek dan atuk
dah tua2 nie...kita pun tak lembut, tak rebel cam dulu
i kalo balik sekali-sekala.....bercerita, sampai gelak2 dgn adik dan mak
byk sgt benda nak citer...sonok

Originally posted by NURMIMIE at 19-5-2009 21:57

...

nie kalo mak tiri.....mesti keluar citer mak tiri yg jahat kannn

Originally posted by NURMIMIE at 19-5-2009 21:50

yea alja.. aku pernah dok serenti dekat 2 taun..

haaaa.....  ye ka?...ko nie biar btol???

.. sambung cerita belajar..

lepas i abis buat sijil kemahiran komputer tuh.. gue balik kampung.. macam nak rehat2 jah.. duit ada lah sikit2..

one day, my ayah ada kat rumah.. mcm biasa ler neh sembang2 kat rumah nenek.. ntah macam mana cerita pasal aku pulak keluar.. my ayah cakap lebih kurang cengini.. ' ko mau sambung belajar jadik lawyer tak?.. ada kawan ayah yang mo sponser kalau ko mau'.. aku tak fikir banyak, aku terus cakap.. 'tak mo arr.. apa hal nak jadi lawyer.. kena bayar semata nak kasik lepas orang salah!!.. subahat jah!'

sebelum tuh, aku tak tau pun nate apa lawyer tuh kan.. tapi aku tau ler peguam..   aku ada baca novel ler pasal peguam yang bebas kan orang salah neh..

serta merta menyinga ayah aku!!.. dia cakap lebih kurang cengini..' abes kerja ko sekarang neh bagus la?.. ok ok.. aku kasik ko masa 6 bulan.. carik kerja bagus sikit atau sambung belajar!! kalau tidak, aku kasik kawen ko ngan siapa pun yang mau.. tak kira orang tua bangka ka!'

walaaaaaaa!! seriau akuk!!   ikut sejarah.. ayah aku memang buat apa yang dia cakap!!..

nah!! merabat aku fikir2 apa mo buat.. beli paper tengok kerja kosong.. tup2 jumpa iklan pengambilan ITM.. aku apply buat diploma.. alhamdullilah.. aku dapat masuk!!.. selamat aku dari kawen orang tua..

aku register.. first day senang hati betul dapat jumpa my ntah berapa pupu register sama.. course sama.. (dah lama tak jumpa).. so kiterang dok sebilik.. duit aku tak cukup masa register tuh.. dari kampung aku gi sendiri.. tak ada orang hantar bagai..

bermula lah episod aku jadik student ITM.. aku langsung tak pandang orang jantan ok!!.. aku macam fobia ngan jantan.. anggap semua jantan nanti akan jadik mcm bapak aku..   tak mo akuk!!..

first year lagik neh.. tau2 lah kat itm belanja maacam mana kan?.. so, aku meamng tak ada tempat nak mintak duit dah.. duit tabungan dah abes..

yang cuaknya, tiap kali mintak duit kat ayah, memang kena marah!!   dapat nya belum tentu!! yea lah.. masa tuh, my 1st sis masih kat usm.. my 2nd pulak tengah buat apa ntah memang persediaan nak belajar jadik doktor ler neh.. 1 tahun kat universiti gadjah mada indonesia tuh.. of coz ler banyak pakai duit.. so, kalau dua2 tuh udah pakai duit.. aku yang tinggal neh, memang ler kena marah kalau mintak duit lagik..

aku memang rasa nak berenti jah.. tapi sedara aku tuh pujuk2.. katanya susah senang sama2 lar.. kongsi2 gitu.. tapi yea lah.. sampai bila lak aku nak kongsi2 kan??.. sudahnya, aku sambung balik part time aku kat KFC.. malam2 kalau tak ada kelas, memang aku gi kerja!.. naik bas 1 jam 15 minit dari asrama sampai lokasi.. dalam bas aku boleh baca buku..

pernah kantoi berapa kali ngan pakcik guard aku kuar asrama.. sudahnya, aku gi runding ngan pegawai HEP.. dia benarkan sebab kes aku neh jarang2 katanya..

.. sambung lagik ar..

Originally posted by my-alja at 19-5-2009 22:09

haaaa.....  ye ka?...ko nie biar btol???

betul ler..

nanti aku citer lar..

Originally posted by whitedove07 at 19-5-2009 22:03

sian ko mik

tp aku rase berbaloi la ngan ape yg ko dah ade skrg ni. pengalaman ngajo ko jadik kuat semangat, independent,

tambah plak dpt kwin ngan abg polisi. agak2 ko lah kan..kalo anak lelaki yg kene mcm citer ko nih, mgkin kah

juga menjadi punca  laki suke buli bini? ...

ekceli.. aku bermasalah juga dalam hal2 nak sedih2 neh..

mcm yang aku cakap kan.. air mata aku neh macam mahal jerk gitu..

rasa aku macam kejung gitu haaa..

kalau lelaki??.. tak berani nak cakap ler wite.. ramai gak yang kiter dengar kecik2 sengsara sudah besar berjaya gitu.. infact tambah sayang family sebab dia rasa tak patut orang yang disayangi neh lalui perkara yang sama..

Balas #192 NURMIMIE\ catat

ko nehhh.....siannya ko nehhh

cam baca kisah drama rashid sibir lah mimik

aku dr duluk lagik rasa ko nie lain....aku pernah tanya ajik, ajik kata aku tak kenal ko
lepas baca citer ko nie.....baru aku paham, ko memang lain lah mimik
aku prejudis kat ko gak selama nie....aku mintak mahap kayyy...

Originally posted by my-alja at 19-5-2009 22:20
ko nehhh.....siannya ko nehhh

cam baca kisah drama rashid sibir lah mimik

aku dr duluk lagik rasa ko nie lain....aku pernah tanya ajik, ajik kata aku tak kenal ko
lepas baca citer ko nie.....baru aku paham, ko memang lain lah mimik
aku prejudis kat ko gak selama nie....aku mintak mahap kayyy...
...

ahaha.. pengakuan tebuka..

memang ler macam citer drama.. aku kalau citer ngan kengkawan opismate aku.. terlopong2 dorang.. tuh aku tak pernah cerita yang dari kecik tuh..

aku pernah cerita2 ngan my doter.. dia pulak boleh nangis tau!!.. masa aku cerita tuh my mom ada.. dia senyum2 jah!!

Originally posted by my-alja at 19-5-2009 08:48 PM

saban hari i akan ber argue dgn my son isu nie...
tapi alasan i bukan sebab dia sulung...sebab dia PANDAI DAN BIJAK
5 kali ganda drp adik dia nie.....

so org kalo cerdik dan bijak, di ...

sejibilk cam anak aku berebut sape masuk kete dulu menang

aku ngan somi aku slalu kate...sbb abg dah besar dan patut jaga adik2....

so kalo abg duk ralit nak menang dan jd org pes...

cam ner adik2 kat blakang

Originally posted by NURMIMIE at 19-5-2009 22:25

ahaha.. pengakuan tebuka..

memang ler macam citer drama.. aku kalau citer ngan kengkawan opismate aku.. terlopong2 dorang.. tuh aku tak pernah cerita yang dari kecik tuh..

aku p ...

hahaha....pengakuan terbuka
aku nie ada 6th senses gak kalo baca posting org

Originally posted by mammavoque at 19-5-2009 22:27

sejibilk cam anak aku berebut sape masuk kete dulu menang

aku ngan somi aku slalu kate...sbb abg dah besar dan patut jaga adik2....

so kalo abg duk ralit nak menang dan jd ...

naik kete, adik sokmo nak duk depan
tapi aku psiko dia, mama....dia jenis beauty concious
aku kata, duk depan nanti hitam cam abah
terus duk belakang....so selamat dahh part berebut seat
dah dia berebut aircond plak

.. sambung cerita belajar..

aku boleh meten 3 pointer jugak.. walau sekali sekali jah dapat dins list.. cuti semester orang cuti2.. aku menten kerja.. aku malas mo balik kampung!!..

lagi satu aku menten ramai orang tak kenal kat kampus.. rata2 geng2 itm yang aku jumpa pas grad, memang tak kenal aku walau masa tuh sama belajar.. rata2 yang kenal, class mate jah!!.. aku memang banyak potong aktiviti kat kampus.. selain main badmenten, aku tak join dah mender2 lain..

di pendekkan cerita.. aku grad jugak akhirnya.. tanpa repeat paper.. still ngan cgpa 3 pointer..

masa semester akhir.. aku ngan geng2 aku dah plan mo sambung belajar kat oversea tuh.. apply sambung degree kat oklahoma universiti.. tapi dorang suruh amik TOEFL duluk.. lepas result final keluar.. aku lulus dengan bergaya..   maka, banyak juga jam kredit yang aku boleh transfer.. senang hati akuk!!

dalam pada tuh, aku amik kelas sikit untuk exam TOEFL pulak.. semua2 aku bayar sendirik.. lepas exam, aku lulus!!.. cepat jah.. terus hantar result gitu.. kerja lebih senang sebab kakak kawan aku yang urus.. (ntah.. katanya kenal orang dalam ker apa)..

dapat reply dari oklahoma, kiterang ber 3 (3 serangkai) dapat gi.. senang hati gilakk.. now urusan biasiswa pulak!!.. aku memang nasib baik larr kali neh.. yea, aku dapat tajaan yayasan sabah tuh.. lompat gila2 aku!!   tak sabar rasanya nak gi.. register dalam june gitu.. ada masa ler eh nak buat visa bagai!!..

.. sambung..