CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Belajar Tinggi-Tinggi, Jadi Suri Rumah Je?

Ibu yang bijak dan pandai melahirkan anak superman.. ini anak u all dibela oleh bibik pastinya acuan bibik.laa diikutinya..

green~tea replied at 6-4-2017 06:21 PM
Dah rezeki diorang (surirumah) dpt laki senang /kaya sampai dia tak perlu keje.. ko dah kenapee?
Ak ...

Ye vetul bukan semua laki leh tanggung binik..dan binik jugek hendakla berbelanja ikut kemampuan somi kalo nak duduk rumah.. jgn jiran pakai bm ko pun nak pakai bm.. mmg somi ko tinggal telo kecut je la jwbnyaaa..

so...apa isunya..lapuk sgt

babypureen replied at 19-4-2017 12:25 PM
suri rumah sekarang ni lagi masyuk dari yg kerja makan gaji kat luar sana......contohnya mcm jiran m ...

Byknya budak dijaganya dah mcm zoo pulak.. bahaya bela anak org ramai ramai nik.. sekor dua udah laaa..

bangcak replied at 9-5-2017 09:09 AM
zaman 1mdb skang nih mmg pompan terdesak utk bekerja.
pompan takbleh jadi surirumah terutama org ...

siapa cakap rejim zionis?? skg siapa rajin & pintar dia dapat...yg lembau tak kesah ada sijil kah minta maaf lah kalau malas...tak kan nak dibantu terusss..

Simunggu replied at 9-5-2017 09:36 AM
siapa cakap rejim zionis?? skg siapa rajin & pintar dia dapat...yg lembau tak kesah ada sijil kah  ...

lembu pemalas takde sijil mmg tak kisah tak dibantu sbb
umngok dah bagi duduk kondo.

graduan professional yg tanggung hutang ptptn langsung
tak dibantu. peluang kerja pon disekat/dihalang.
umngok lebih suka bg kerja projek pada komunis berbanding
anak tempatan sendiri.

Follow Us
pearl.silver replied at 9-5-2017 08:59 AM
Bagus kak..teruskan cita2

Terima kasih, mudah2an  

Sebab uols dok pum pam pum pam sini.iols pun nak join.laki iols byk kali jgk suarakn suruh jd housewife@keje from home niaga online.masalahnye iols mmg x reti.sosial media ig,facebook mmg takat ada jah.nk promo2 suruh beli mmg out.xde bakat bisnes gittew.jd antara sbb musabab iols msh koje
1. Duit nak bg mak ayah iols.iols mmg x reti nk mntk duit laki.lgpun laki iols pun x penah bunyi nk kasi kan duit kat prents iols klu iols x koje.
2.kalau nk holiday side family iols.sah2 iols yg kluar duit.xkan laki iols murah hati nk tanggung hotel mkn minum parents iols.
3.rumah n kete iols sape nak bayar.eventho laki iols pki kete company.roadtax insurance maintenance 100% iols yg byr.iols x mntk langsung dgn laki iols sbb laki iols pun xde offer nk tolong2 iols.
4.laki iols klu side family die kira paling berjaya la.wlupun keje makan gaji je bkn bisnes ke ape.klu holiday side laki iols apa yg iols perasan laki iols by berabis.sbb adik die yakni ipar iols bininye x koje.biras iols la tp high taste gitu.so laki iols la byk kluar duit sbb yg lain ingt laki iols ni kaya raya gamaknye.ckp je lebih tong2 tp hakikatnye laki iols la byr.
5. Laki iols bg duit kat iols bulan2 byk tu jela.tp xde pernah tnya cukup ke x duit tu.iols pun segan nk mntk klu iols xde duit.rela pg pinjam dgn mak iols.jd klu iols x koje x tau la cane.nsb baik iols bkn jenis high maintenance tudung bokitta bagai mcm biras iols tu.iols pki tudung 3lai seratus jah.tu paling mahal iols ada.hikhikhik. Jadi kesimpulannya iols koje utk penuhi keinginan iols sbb klu harapkan laki iols yg byk naggung family die tu mmg makan hati la iols.

bangcak replied at 9-5-2017 09:45 AM
lembu pemalas takde sijil mmg tak kisah tak dibantu sbb
umngok dah bagi duduk kondo.

teruk betul otak kamu rosak/corrupted...tak tahu mcm mana mau recover ni..

Simunggu replied at 9-5-2017 02:54 PM
teruk betul otak kamu rosak/corrupted...tak tahu mcm mana mau recover ni..

graduan tanggung hutang ptptn dikata otak corrupted, pemalas.
pemimpin ternak lembu dlm kondo, bela matrempit dijulang.

mentality tipikal umngok.

stingerattacks replied at 9-4-2017 10:29 PM
One who does not generate income on a more regular basis.

Nko sendiri masuk kategori mana? Ada generate income? Katanya nak g dating ke kl pun teketttt bus dr jb ke kl tak mampoo beli siap pinjam duit dr forumerrrr dah merata ceruk sgttt aku baca kesah tu.

peko_lolo replied at 9-5-2017 02:47 PM
Sebab uols dok pum pam pum pam sini.iols pun nak join.laki iols byk kali jgk suarakn suruh jd housew ...

Boleh Tak aku kata ko bodoh? Tak pandai didik laki dr awal, mungkin ko dr awal nak jd isteri solehah semua jenis terima n diam tanda taat, ujung2 makan hati. Apa guna jd pompuan klu tak mampo menjinakkan seorang lelaki? Lol. Maaf Ye aku rasa kebanyakan pompuan melayu yg makan hati sbb kebodohan sendiri sama.

OrenTheReturn replied at 11-5-2017 12:05 AM
Boleh Tak aku kata ko bodoh? Tak pandai didik laki dr awal, mungkin ko dr awal nak jd isteri soleh ...

Bukan nak jadi solehah wei.mmg aku jenis pendam x reti nak ckp.pastu last2 makan diri.tp jgn la kata aku bodoh.spesies laki ni byk.yg xyah ckp bleh paham sendiri.yg dah hint tp benak x phm2.yg dah cakap face to face tp buat x tau jugekkkk.klu yg spesies bleh paham sendiri tu bahgia nye idop.dpt yg lagi 2 ketoi tu.hmmmmmmmmmmmmmmm.       

bangcak replied at 9-5-2017 05:03 PM
graduan tanggung hutang ptptn dikata otak corrupted, pemalas.
pemimpin ternak lembu dlm kondo, b ...

tak sanggup bayar jangan berhutang...nanti nak beli BMW tapi hutang x mampu bayar...apa punya graduan

peko_lolo replied at 9-5-2017 02:47 PM
Sebab uols dok pum pam pum pam sini.iols pun nak join.laki iols byk kali jgk suarakn suruh jd housew ...

salah konsep ni.... disebabkan husband x bagi iols kerja so dia yg bagi nafkah utk mak mertua (iols x pernah mintak pun dan dia beri sama ngan apa yg dia bagi pada mak dia), setelkan hutang ptptn, bagi kereta utk kemudahan + dia yg isikan minyak (kalu iols isi, iols akan claim balik ). lagi satu, apahal plak nak kena belanja lebih kat adik beradik yg dah kawin?? pergi bercuti belanja mak ayah tu ok la tapi sampai adik beradik yg dah beranak pinak pun nak kena belanja mmg mengada sangat la kan... hehehe...
iols ni golongan pertengahan je..yang penting kita hidup dengan apa yg kita ada dan sentiasa galakkan husband untuk terus berusaha mantapkan ekonomi keluarga + sentiasa ingatkan tanggungjawab dia..untuk anak2 gadis yang nak mendirikan rumah tangga tu make sure fahamkan betul2 kat pasangan korang tentang tanggungjawab dia sebagai suami dan menantu..

Aku tak kisah pompuan yang ada degree nak jadi housewife.
Cuma aku nak tanya, buat degree tu atas tanggongan SIAPA...??
Kalau tanggong sendiri, OKlah. Good luck to U waima nak sambung
Masters or Ph.D lepas bertahun-tahun jadi housewife.
Yang aku terkilan, buat degree guna biasiswa kerajaan.
Beratus orang beratur nakkan biasiswa tu, tetiba beri kat pompuan
yang cuma nak jadi housewife.
Atau guna duit PTPTN.
Dah jadi housewife, kamu bayar ke tak pinjaman PTPTN tu....????
Akhirnya PTPTN tutup kedai kerana orang macma kamu
yang tka bayar hutang.
Orang yang nak belajar dan nak kerja, melopong.
Adil ke tu.....................???????
Nak-nak zaman sekarang, biasiwa susah nak dapat.

nomic replied at 11-5-2017 09:25 AM
salah konsep ni.... disebabkan husband x bagi iols kerja so dia yg bagi nafkah utk mak mertua (iol ...

Iols dah pernah bunyi psl ni seme.last2 laki iols suruh iols mntk dkt pejabat agama apa yg x cukup tu.
Hahahahahahahaha.nasib la nak oiii.iols x rasa klu iols brenti keje nafkah mak iols akan sama dgn mak mertua.harus beza uols.tahniah la laki uols bertanggungjawab orgnya.

peko_lolo replied at 11-5-2017 07:17 AM
Bukan nak jadi solehah wei.mmg aku jenis pendam x reti nak ckp.pastu last2 makan diri.tp jgn la ka ...

Oklah sorry aku tarik balik perkataan tu, jgn ambil hati ye aku mmg begini agak brutal skit dlm berposting lol. Mmg ko salah jugak sbb pendam, lelaki melayu bukan ko Tak tahu kalo ko Tak ckp dorg  lagilah Tak bukak mulotttt nak bincang2 benda2 pengurusan rumah tangga semua, ramai yg jenis yg menyakitkan hati aku pikir. Sbb tu dr mula2 kena tunjukkan prinsip ko, ko Ada pendapat dlm setiap perkara, ko nak berckp n berbincang psl tu, take the lead, jantan jenis takde mulottttt ni mmg menyakitkan hati tp ko blh mulakan Dan skrg pun tak terlewatt utk menyatakan apa yg ko Tak puas hati tu.

Tp jgn bersedihlah ko kena keja sbb senarai2 ko tulis tu termasuk laki ko tak bagi duit kat mak ko. Aku pk tak adillah laki ko kena bagi duit kat mak ko, lainlah dia tu gaji besarrrrrrrr sgtt2 or ala2 bill gate maybe dia Tak kisah. Tp gaji pun boleh2 je haruslah dia taknak sampai ke thp mak bapak org dia kena tanggung. Elok dah tu ko bagi dgn duit hasil usaha ko sendiri. Ko blh melakukannya, ko seorg wanita yg kuat n berdikari blh Jana income sendiri. Tak perlu melemah2 kan diri selepas kawin jd terlalu bergantung pd org lain sgtttt Dan jgn jugak kena ambik kesempatan. Tp klu setakat kena share ekonomi keluarga di zmn skrg ni bukan benda pelik pun, kebanyakkkan jantan2 pun Tak mampu skrg ni nak bela satu keluarga. So Tak perlu nak ikut sgt adat2 mengarut, hidop sesuai dgn keadaan.

NAT_11 replied at 11-5-2017 09:52 AM
Aku tak kisah pompuan yang ada degree nak jadi housewife.
Cuma aku nak tanya, buat degree tu atas t ...

rezeki masing2.

semua apply ja, sapa dapat, best luck.
sapa tak dapat, bad luck. cuba lagi.

zacks replied at 11-5-2017 10:10 PM
rezeki masing2.

semua apply ja, sapa dapat, best luck.

Selfish namanya tu.