CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 60435|Reply: 418

[indon.]Daniel: Rossa Lebih Cantik dari Siti Nurhaliza. [pages 13].

indon tak akan habis habisan tak puas hati dengan malaysia kan.
pasal kecantikan dan kekacakan pun mereka nak bandingkan,
yang pasti aku kenal perangai indon mereka ni semua sudut mereka nak diatas dan terbaik kan,
satu pengalaman aku yang tak boleh lupa semasa ke indonesia baru baru ini,
aku ditanya soalan kira kenalan baru juga lah, dalm lapan orang gitu,
"kenapa yah orang malaysia banyak yang jelek jelek yah,jarang banget nemuin yang cantik ganteng gitu loh.
pastu aku jawap, 'kenapa pulak kamu cakap mcm tu
mereka jawap balik. 'dari artis lah kamu sendiri lah,kalau artis nya ajah tidak cantik dan ganteng apalagi arang local nya.
siyes rasa nak bagi penampar saja muka sekor sekor indon masa tu.

okey sebagai nak membuktikan pengalaman aku ini,
baru tadi aku jumpa video olahan indon yang membandingkan kecantikan artis malaysia vs artis indonesia.
links di bawah ini
http://www.youtube.com/watch?v=hGnYi59ytYE

http://www.youtube.com/watch?v=8_9PZdBj8Gw

itu menyebab kan semangat aku nak support artis malaysia semakin berkobar kobar,
pada pandangan aku, aku rasa banyak jer artis malaysia yang cantik dan hensem, dah artis kit,a ertertainment mereka tak nak perkenalkan. memang lah indon ni nak kenal paras rupa artis kita yang cantik dan kacak kan. yang mereka tahu, cuma jaclyn, dato siti,shela majib,stacy,amy search hafiz.alahai.. Last edited by bantal_busuk on 23-5-2013 05:35 AM

aku harap lepas ni Malaysia banyak mencari artis yang cantik dan hensem + berbakat. biar terbeliak biji mata indon tengok artis kata nanti

Budus punya perbandingan.....indon tu byk muka kacukan sbb nak anak lawa....contoh paling jelas si Manohara tu....bapak lain2....muka indon yg real tgk muka MAK Manohara....

yang ni pulak,siyes aku tak pernah pulak dengar pun isu ini. cinta laura di klaim sebagai orang Malaysia oleh warga malaysia
http://www.youtube.com/watch?v=wG8mMLL2NJI

ladida posted on 19-4-2013 04:16 AM
Budus punya perbandingan.....indon tu byk muka kacukan sbb nak anak lawa....contoh paling jelas si M ...

kan, dah yang tanya aku tu muka azab juga. tak sedar diri betul. betul tu, artis mereka jarang tengok yang tulen, kacukan jer. itupun bangga.

Nak senang tgk maid yg kat Malaya nie, jejaka lombok, group Dadali (wl aku suka lagu depa ) byk lagi ahhh....

Follow Us
ladida posted on 19-4-2013 05:24 AM
Nak senang tgk maid yg kat Malaya nie, jejaka lombok, group Dadali (wl aku suka lagu depa ) byk la ...

hahahahaha yang paling nyesal nengok radja ..
ya ampun bukan mengutuk ciptaan NYA
tapi..
dah dier rang yer2 sangat nak banding kan..

pas nengok radja tu..
hahahahaha ambe raser nyosal nengok..
sebab bila dengar lagu dier ..
aiseh man terbayang2 muka dier

Ala artis indon ganteng2 pun belakon serupa  tiang lampu nak buat ape..jln cite xyah ckp la.tahap budak tadika je.

kalo kononnya seburuk retis kita atleast pelakon wanita kita x 'bermisai' walau ditacap bedak 14 inci berbanding konon retis wanita mereka yg 'cantik' tp siyesly ramai yg ada hormon problem

ala artis indon jd cantik pun sbb makeup tebal 10inci..cuba kalo x makeup,mcm rakyat marhein gak rupa dorg..skrg neh kuasa makeup mmg tahap vavavoom..

bantal_busuk posted on 19-4-2013 04:13 AM
aku harap lepas ni Malaysia banyak mencari artis yang cantik dan hensem + berbakat. biar terbeliak b ...

agak2 laaa nak buat permintaan .... so far nak lawa cantik bagai DAN BERBAKAT? yg cantik kat Msia so far kayu cendana saja tarafnya tu pon upgred sket selepas beberapa tahun so i lebih rela nk yg berbakat dari cantik ...

yipun_78 posted on 19-4-2013 06:31 AM
agak2 laaa nak buat permintaan .... so far nak lawa cantik bagai DAN BERBAKAT? yg cantik kat Msia  ...

kaka mod, permintaan tinggi tu, siyes semasa mereka tanya soalan tu, malu pun ada + geram nak amat(dalam hati jer). saya pun ada beri tahu sebernanya  malaysia lebih pentingkan bakat. ada jer jawapan mreka balas balik cakap saya, ni jawap mrk, kalau di indo,bakalan ngak jadi artis.. kami lebih suka yang cakep cakep(cantik/hensem). bakat tuh nombor dua. kalau ngak berbakat, cakep ngak apa. siyes bongkak sangat.

bantal_busuk posted on 19-4-2013 06:46 AM
kaka mod, permintaan tinggi tu, siyes semasa mereka tanya soalan tu, malu pun ada + geram nak amat ...

hehehe dah tu set mind dier rang .. selonggok letak CT .. LOPA .. LISA .. DD.. ekeke tetap tak cantik kat mata dier rang

bantal_busuk posted on 19-4-2013 06:46 AM
kaka mod, permintaan tinggi tu, siyes semasa mereka tanya soalan tu, malu pun ada + geram nak amat ...

me hobla indonesian hahahahhahaha sorry x paham bahasa indo, x minat nonton drama gred CDEFGHIJK anyway apa nak dimalukan? patut hang jawab je cam kaka jawab kat atas tu pasal retis derang konon cantik banget tp bermisai urgghhhhh

tau x sejarah industri mereka tu pon xde yg bagi last impression? muvi mereka ada yg pemes? ada sapa ingat> plg busuk pon cite sundel bolong ntah apatah pastu Nyi Loro Kidul bagai... tengok zaman P Ramlee, kita nya retis wanita daoat title most beautiful in Asia ok... x ingat antara Mak Nani ke atau sapa ... tp pernah dinobatkan oleh kokesen ok... setakat retis mereka skang pon cantik camne pon bakat tetap kayu cendana.... tp siyesly kalo tertengok gazette kat Astro nk gelak guling2 je tengok rupa cun tp bila fokus kat tv esp tv HD terserlah beb masalah yg ketara tu

FanTasyCreaTioN posted on 19-4-2013 06:56 AM
hehehe dah tu set mind dier rang .. selonggok letak CT .. LOPA .. LISA .. DD.. ekeke tetap tak can ...

aku terfikir juga, aku rasa lah kan, sebenarnya mereka ada juga kagum dgn kecantikan artis malaysia, tapi mulut jer kata lain, hati kata lain.. mcm aku kata tadi, mereka nak mereka jer atas kita, padahal kita tak pernah pulak nak rasa mcm tu.

bodoh la indon. korg brpa ramai rakyat ? produce muke cantik byk tu je ? mmg korg ni byk muke hodoh.

yipun_78 posted on 19-4-2013 06:57 AM
me hobla indonesian hahahahhahaha sorry x paham bahasa indo, x minat nonton drama gred CDEFGHIJK a ...

tak berani nak cakap mcm tu kaka, masa tu di negara org.. saya pun pada mula nya tak faham,terpaksa tanya dulu baru faham.
semasa tengok channel mereka di sana mmg banyak artis, kalau nak list sorang sorang memang tak mampu.. tapi pada pandangan bantal kan, artis mereka pun ada yang tak cantik juga. seksi tak henngat.. yang sempat bantal kenal artis mereka ialah tahu nama juga dewi persik dengan aura kasih. tak lawa mana pun, tapi mrk kata lawa sangat. rasa nak hantuk kepala ke dinding jer rasa nya.

caprut posted on 19-4-2013 07:01 AM
bodoh la indon. korg brpa ramai rakyat ? produce muke cantik byk tu je ? mmg korg ni byk muke hodoh. ...

kalau ko ke indon, ko memang dapat beza antara artis dgn warga mereka, kecuali bandung dgn jakarta lah.di stu ada juga yang sedap mata memandang..

bantal_busuk posted on 19-4-2013 07:08 AM
tak berani nak cakap mcm tu kaka, masa tu di negara org.. saya pun pada mula nya tak faham,terpaks ...

lawa tp meninggalkan impressi pada org cam kita ni pon x kemana kan? xpelaaaa pakai baju kebal cemuhan rakyat derang tu, masuk tinger kanan kuar tinger kiri.... kuatkan tahap antibodi tu

yipun_78 posted on 19-4-2013 06:57 AM
me hobla indonesian hahahahhahaha sorry x paham bahasa indo, x minat nonton drama gred CDEFGHIJK a ...

hahahaha bila sebut citer sundel bolong tu ekekeke baru teringat
mak kiter nak nengok.. tapi tak berani nengok sorang2 ..
hahaha apa lagi himpun anak2 teman dier nengok..
memang citer tu jer berkesan d ingatan
tapi...
sebab antu tu jer
bukan pasal cantik ke apa