CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10729|Reply: 49

Jangan beli barang2 Made In China. Semua menipu!!

Dulu aku ade beli hp buatan Cina, ada 3 jenis semuanya. Jenis pertama aku beli kira2 4tahun lalu. Masa first time aku tgk, perghhhh! Mmg mantop. Hp jenis pakai sentuh2 pakai jari, ade tv, kamera video. Cuma rm 400 je.Tapi pas beberapa bulan aku pakai, aku dapati hp tu ade kecacatan. Hp tu takde Bluetooth, infrared, pastu yg paling sedih, jenis bateri dia kalau rosak takde jual kat mana2 kedai. Jarang ade org jual.
Terus aku jual hp tu kat kawan aku. Tak it berapa aku jual.

Hp yg kedua pulak jenis yg murah, cuma Rm 200 je. Nak tau apa jenama hp tu?? Jenama hp tu Okia. Mana hilangnya huruf N ? Sepatutnya jadi Nokia. Aku nekad beli murah sbb aku mula sedar pakai hp mhl2 pon takdemguna. First time aku tgk, perghhhhh! Mmg mantop. Hp kecik, ade warna, ade kamera, video. Tapi pas beberapa bulan aku pakai, aku dapati hp tu ade kecacatan. Hp tu ade video, tapi cuma boleh rekod  30 saat je. Kualiti video, perghhhh mmg sungguh menyedihkan. Kabur macam 240p, entah2 150p. Aku pikir hp tu rosak,rupa2nya memang hp tu boleh rekod 30 saat je. Aku dapat rasakan aku ditipu. Memori card cuma 150mb, takde jual kat mana2 kedai termasuk bateri. Kalau bateri rosak, terpaksa aku pergi Cina beli baru.

Jenis terakhir aku pakai kira2 tahun lepas. Hp tu jenis macam iPhone. Tapi sebenarnya bukan iphone, cuma jenama tiruan made in china. Jenis sentuh2 pakai jari, skrin besar. Aku beli Rm 600. First time aku tgk, perghhhh! Mmg mantop. Ade tv, Bluetooth, leh tgk YouTube, google n macam2 lagi. Tapi pas beberapa bulan aku pakai, aku dapati ada beberapa kecacatan. Hp tu takleh tgk video YouTube yg lebih dari 100mb. Bukan pasal internet aku murah, tapi memang takleh bukak.  Internet sebenarnya takleh pakai.cuma ikon google,je boleh klik. Pastu ade tulisan cakap errorrrrrr!!! Takleh install aplikasi atau game!! Kalau install, pas kau install akan keluar error atau tak berlaku apa2!

Akhirnya aku mula sedar, jenama tiruan Made in China semuanya MENIPU!!!! Last2 aku beli iPhone buatan original. First time aku tgk, perghhhhh! Mmg mantop. Ade tv, YouTube, kompas arah kiblat, google, peta GPS,  n mcm2 lagi. Bateri dia takleh tukar. Pas beberapa bulan gua pakai, baru gua tahu hp tu TAKDE sebarang kecacatan. Semua lengkap, video dia terang, boleh rekod lama2. YouTube pun boleh tgk sesuka hati korang walaupun tak berapa puas sebab skrin dia kecik, tanpa sebarang loading atau buffering. Google pun ok. Blueetooth ade, boleh install macam2 tanpa sebarang masalah, boleh ambik segala bagai video dari komputer pakai USB ke iPhone tu, kalau video takleh support, boleh convert video tu ke jenis yg lain pakai video converter.

Moralnya, jangan korang buang duit beli barang2 Made in China sebab memang Takde Guna. Korang akan kena kencing sama itu orang Cina maaaaa. Korang sedih sebab kena tipu, tapi Cina tu pulak ketawa terbahak bahak kat korang!

beli made in mesia....

kehkeh

nnti hader lak sentap bc luahan perasaan ko nih.maklum, penjual tepon MIC ni ramai jer sini

habis tu nk beli made in planet pluto ke bang???

aahhhh.. sedap nye kentottt.....

La... baru tau ker??? Kesiannye...

kat malaysia ni mmg barang2 dari cina je yang banyaknya ..nk buat camana....
tgk2 mcm branded je.. alih2 made in china..hahahaha ..tertipu sudah...

Follow Us
Itu bukan kene tipu bang,itu saja cari nahas namanya....

sian TT kena lahar

lepas nie nk beli NOKIA tgk huruf nya lengkap ke tak...hahahaha

alahai tt, masa beli dulu x belek betul2 ke??

fyi, kalau nak yang canggih, beli lah hp yang ori.. nak hp yg bajet murah, tapi semua nak canggih2 mcm iphone/blackberry.. jawapnya pakai hp made in china lor...

Aku 10 tahun yang lepas dah sedar benda ni

Laa.org dah tawu lama.x teruja.kalu gajet dr chino

brg2 dari cina yg kita boleh beli - kat kedai 2 ringgit je... bekas plastik ke, pin baju ke, berus jamban ke.. kalu tak tahan lama pun boleh humban ke tong sampah... maklumlah 2 hengget je...

Orang kata kalau sekali terkena tu mmg nasib tak baik....tapi ko beli sampai 3 hnpn...maknanya 3 kali terkena...tak ker bodoh namanya???...ko spent duit beratus kat brg china...dgn 600 duit hnpn ko tu boleh beli  motor ATV yg harga 6000  kat mlysia....

dulu2 mber aku ada beli hp jenama suni ericsum lbh kurang lah bunyinya... kena gelak kaw2..
kesimpulannya aku mmg x suka beli brg tiruan x kisahlah brg elektrik ke, pakaian ke..
aku akan cr yg jenama wlupun jenama murah jer... atleast bjenama sindiri bkn tiruan.
n klu nak beli hp, gadjet aku akan beli kat centre dia, lbh puas hati wlupun mahal sikit.

mcm la sparepart-2 barang2 bukan buatan china......

rakyat malaysia ske yg murah dan ikot bajet..

betul cakap rakan-2 semua.. TT patut da terkena pertama kali nyer.. dah leh cerita.. ini da lama pakai baru nak cerita..dan kalau da terkena kali pertama mesti x mau kali kedua.. brg murah mesti kualiti pon murah..

motip TT beli sampai 3x kalau dh tertipu byk kali...

aku xpenah beli hp cina..kalo mcm headphone utk dgr lagu kat pc tu ade la..da setahun lebih aku guna ok je..xrosak lagi..aku beli 5 henget je..hehe