CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 16385|Reply: 47

Rita Rudaini ‘Sound’ Netizen Kerana Suruh Hantar Rayyan Ke Hospital Kerajaan - "Aku Guna Duit Bapak Kau Ke?"

Pelakon Rita Rudaini sebelum ini ada berkongsi luahan apabila terpaksa menanggung kos rawatan anaknya, Rayyan di hospital selepas mengalami patah tangan.

Rita memaklumkan Rayyan tidak menggunakan perlindungan insuran kerana polisi sudah tamat hampir 13 tahun di mana pembayar berhenti bayar dan tidak mahu memberi kerjasama untuk menutup akaun itu walaupun hanya perlukan tandatangan.

Ini menyukarkan pihak Rita untuk mengambil perlindungan insuran yang baharu untuk Rayyan.

Terbaru seorang netizen ada meninggalkan komen berhubung perkara yang dikongsi pelakon itu lalu menyuruhnya hantar Rayyan ke hospital kerajaan bagi mendapatkan rawatan.

Komen itu mendapat perhatian Rita yang seakan berang dengan cadangan yang dinyatakan itu.

Kesimpulannya, biar lah pelakon itu hantar anaknya ke mana-mana sekalipun untuk dapatkan rawatan. Beliau tahu apa yang terbaik kerana berbelas tahun membesarkan dua anak secara bersendirian.

Sumber  –  OhMedia

netizen pun. biarlah. dia pakai duit dia, bukan duit korang

haaaahaaaa ambik ko

tiap bulan msti ada update sindiran2 tuju kt ex..

n dia claim dah move on...

come on lah.. tu semua cubaan utk pge monster yg tidur dlm gua...

tp kesian monster tu diam tak berkutik berterusan buat anak

mesti helok anak she... tak sabar nak tunggu besar matang dan cukup umur serta ada burung berterbangan

Entah bagi kalu ko dah decide nak hantar swasta so tak payah bising huhu.

Follow Us
Kau ni RR semua benda nak bitter
Duit byk pun hati tak tenteram ke
Dh kau tayang hadap lah komen2 hauk semua tu

Ambik jaa la insurance company lain..dah knp nk kena sama jugak dgn company 1family kalau boleh ambik mcm2 insurance dari company yg beza

orkid_amani replied at 7-10-2024 01:56 AM
Ambik jaa la insurance company lain..dah knp nk kena sama jugak dgn company 1family kalau boleh ambi ...

Ntahnya. Amik je lah drp company lain. Tak faham betul, nak juga mengarang esei ibu tunggal terpaling berkorban.

Padan muka.  Bgs acik rit. Sound je nerakazen semua ni

Entahlah. Mungkin la ex dia si Aidil tu ada jugak salahnya tapi takkanlah sebegitu jahat. Kadang2 perempuan ni kalau bitter mmg suka besar besarkan cerita. Aku kesian jugak Rita tapi dlm masa sama aku byk juga kawan lelaki yg sebenarnya teraniaya oleh sikap wife/ex wife. Tapi lelaki biasanya memang diam dorang malas nak panjangkan cerita. Yg suka berlawan dgn pompuan tu pondan.

Acikporum yang keja insuran. Mohon pencerahan. Tak boleh ambil lagi satu insuran lain yang baru ke? Ke sebab dengan satu company boleh ambik satu insuran je?

epal21 replied at 7-10-2024 10:10 AM
Ntahnya. Amik je lah drp company lain. Tak faham betul, nak juga mengarang esei ibu tunggal terpal ...

dia ambik insurans lain dah.. cumanya kalau boleh awal2 tu nak ambik yg sama company dengan rita & adik.. maybe senang sebab 1 agent je takyah banyak banyak agent..

Mulut tu nk kena penuh dulu kot baru reti nk diam.

Kena setepek. Padan muka. Semak je netizen.

Rita boleh kawan ngan akak nangka. org tanya sijil fama terus jawab sijil nikah ngan pak hang pon ada

Acik ni, marah jeeee.. boleh kena stroke cmni kalau asyik cmni...

Sekarang aku nak tau sapa netizen y komen tu. Pompuan ke laki? Berani ya dia cari pasal. Dia tak tau sis ni kalau bab melondehkan org dasyat yaa.. Cikgu sekolah pun dia berani sound

Edited by dealova04 at 7-10-2024 11:09 AM

rita guna duit sendiri kan? kalau nk ikutkan komen suruh pi gomen tu ok je sbb mmg free je rawatan cuma bila komen kt ritrud dh jd lain.

aku pon ada anak lelaki sebaya anak rita ni, aktif lari dan rugby. mmg selalu injured. pernah patah tgn, retak tulang kaki, tisu koyak. aku mmg htr ke hospital gomen je. pi terus kt unit trauma dan kecemasan. budak sekolah dan kes patah2 ni mmg cpt hospital amik tindakan. terus dpt rawatan dan diagnose utk prosedur seterusnya.

sbb pernah 1st time time sek rendah anak patah tgn, time tu dh petang sbb anak sekolah sesi petang. so plg dekat hospital kpj. pi la kpj, lps tu doctor xde pulak kena panggil doctor on call yg sampai ntah jam brp. aku ckp xleh jd ni sbb nk tunggu ntah bila aku pon terus bwk ke spital gomen. wahh laju je unit kecemasan tu bg rawatan. ms tu dh tgh malam, doctor try fix tgn anak ku tp x boleh manual kena buat operation masuk k-wire. so pg2 esoknye anak ku dh masuk OT . alhamdulillah ok je pantas . bayaran pon percuma cuma aku kena byr brp ringgit je sbb xnak guna simen berat guna balut peten baru yg jenis ringan so tgn anak x berat dan gatal mcm balut dgn simen. kalau guna simen langsung x yah byr 1 sen.

AllahuAkbar! Setepek kena..