CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14487|Reply: 139

sanggup ke korang kahwin sebab nk melengkapkn idup??

Post Last Edit by cik.secreto at 14-12-2010 14:11

ellop semua..aku cuma nak tanya ada x lelaki  yang sanggup  berkahwin dengan perempuan yang dia  suka tapi x cinta..mungkin masa couple  pilih perempuan yg hot sebab nk menunjuk2 dan buat untuk mengisi masa lapang..tp perempuan tu tiada kualiti nak dijadikan isteri..pada satu tahap korang dah fikir nak kahwin, korang dah tinggalkan semua dan cari perempuan yang baik2 untuk dijadikan isteri..korang suka perempuan ni tapi dalam hati x tangkap cintan sangat la..kahwin pun sebab nk melengkapkan hidup nak ada seseorang jaga makan pakai..bila umor dah meningkat dah puas enjoy baru la terfikir nk kahwin..aku tengok laki yang bawah 25 xde hala tuju hidup lagi semua benda nak buat..tp bila umor dah meningkat sikit baru la nampak kematangan&keseriusan..betul ker?

lelaki mesia kn slalu mcm tu...time x terpikir nk kawin, berkepit dgn pompuan ala2 up2date, yg hot..konon sporting la awek tu...jln pimpin tgn...janji sehidup semati...

tp time kepala otak tetibe pk nk kawin...pandai plak cari pompuan ala2 malu2, pakai tudung...jenis pandai masak, slalu dok umah....family baik2...dia pn konon dh insaf la, konon dh baik....

lelaki jenis ni x pk ker yg dia dh hancurkn pompuan2 yg jd awek dia dlu tu...pegi la kawin dgn pompuan2 mcm tu...ni pandai plak cr pompuan baik2..padahal diri mcm s*t*n...

Pendapat aku, lelaki hanya akan betul2 matang setelah berkahwin dan menjadi seorg bpa..huhu..bab pilih memilih jodoh utk melengkapkan diri plak, itu sume ade je terjadi.

iyer ke aku ade tgk gak spesis ni ble da kawin ttp ade gf..sbb tu dia plh pompuan baik utk letak kt umh..gf dia utk dia g huahua..iyer la xkn la nk bwk wife dia yg baik g huahua kn..tp mmg lelaki sifat semulajadi dia mcm tu kot..tp pelik gak xkn la x rase bersalah kt pompuan yg dia tggl tu..klo da pompuan yg kne tggl tu mmg jenis sosial mgkn la gak dia tinggalkn klo da x bole nk wat bini

kes tak phm gak la...
adeh...leh tak nanti karang jgn taip guna ayat sms..
pening gak pale aku nak memahamkan sebijik2 ape yg ko taip ni....

kes tak phm gak la...
adeh...leh tak nanti karang jgn taip guna ayat sms..
pening gak pale aku nak ...
melinda_gordon Post at 14-12-2010 13:34

sbb aku mls nk taip ayt pnjg2 hihi..aku da terbiasa ayt pendek hihi
ko bace pelan2 msti fhm..

Follow Us
cik.secreto Post at 14-12-2010 13:40

takleh mcm tu..kalau malas baik tak yah bukak benang..
kat sini bukan takat bebudak remaja yg nak baca..kakak2,abg2 pakcik2 dan makcik2 pun ade kat sini...
baik ko edit dan taip elok2 balik..

klo da pompuan yg kne tggl tu mmg jenis sosial mgkn la gak dia tinggalkn klo da x bole nk wat bini
cik.secreto Post at 14-12-2010 13:24

abis tu jantan tu baik sgt ke yg g huahaha dgn pompuan yg jenis x bleh wat bini nape????

Post Last Edit by lipanlapan at 14-12-2010 13:52
cik.secreto Post at 14-12-2010 13:40

Wahai Cik sikret,

Kalo pembaca2 lain susah nak baca / paham persoalan, nanti diaorg x tahu nak jawab / bagi pandangan / kongsi pengalaman.

Dgn kate lain, leh jadi turn-off. Lepas satu-dua muka surat, benang ini akan tenggelam, silent death, naturally.

Sila dgr teguran org lain.

MORAL OF THE STORY : Camne nak salahkan laki2 cari org lain buat suri hidup, jka perangai sendiri yg menjawab bila ditegur pon x leh ubah.

Aiwah.

abis tu jantan tu baik sgt ke yg g huahaha dgn pompuan yg jenis x bleh wat bini nape????
mawarsari Post at 14-12-2010 13:47

ala biasa la laki tu kompom la jenis masuk air gak..
nnt kawin msti la nk cr pompuan baik nk tunjuk kt mak..
tp aku tgk rmai gak yg wat cam tu..

takleh mcm tu..kalau malas baik tak yah bukak benang..
kat sini bukan takat bebudak ...
melinda_gordon Post at 14-12-2010 13:43

ok2 nnt aku btulkn..
da biasa msk mesyuarat msti nk cpt je catit..
smpai dh terbawak2

ok2 nnt aku btulkn..
da biasa msk mesyuarat msti nk cpt je catit..
smpai dh terbawak2
cik.secreto Post at 14-12-2010 13:53

hehehehehe....takpe2 aku paham

btol la...aku dlu punya la tringin nk kawin..tp skg ni keinginan tu xdak la..aku lebih suka nk hapy2..xmau kawin lg..tp aku muda lg..wawawawawa

Reply 9# lipanlapan

kalau lelaki tu x menegur mcm mana?
kalau yang ada menegur mmg bagus..mmg patut ditinggalkan mcm mana nk dijadikan isteri kalau x boleh ditegur..
sekarang ni nak tanya lelaki yang suka berfoya-foya dengan perempuan lain dan pilih perempuan lain untuk dijadikan isteri..banyak kes jadi macam ni..

btol la...aku dlu punya la tringin nk kawin..tp skg ni keinginan tu xdak la..aku lebih suka nk hapy2 ...
john_pablo Post at 14-12-2010 14:12

dlu macam mana boleh nk kahwin?takut gf dapat kt orang lain erk?kalau muda x payah la kawin lagi sebab banyak pasangan muda x ready lagi pastu mula nk bercerai-berai..kadang2 aku rasa x kahwin pn xpe..hepy2 dlu baru kahwin..dah kahwin nnt dah ade tanggungjawab

Reply  lipanlapan
kalau lelaki tu x menegur mcm mana?
cik.secreto Post at 14-12-2010 14:17

X tegur sebab:
1. laki2 tu x kisah / x tahu mende tu x elok / haram / menjengkilkan padanya.
2. laki2 tu takot gadoh2, ato takot kekasihnya (atau bakal) akan tinggalkan dia / dikata mengongkong padahal mmg patot ditegur.

kalau yang ada menegur mmg bagus..mmg patut ditinggalkan mcm mana nk dijadikan isteri kalau x boleh ditegur..
sekarang ni nak tanya lelaki yang suka berfoya-foya dengan perempuan lain dan pilih perempuan lain untuk dijadikan isteri..banyak kes jadi macam ni..

1. Tepuk sebelah tgn x menjadi.
2. Nak test drive la, nak cari pengalaman dgn macam2 jenis pompuan la, nk tgk harga saham dulu sblm kawen, berlagak depan kawan2. Pehtu bila nak kawen cari yang leh didik anak baek2, melalui teladan kaedahnya.
3.Ciri2 baik tu utk susah-senang, makan minum, jatuh bangun, sakit pening,  & jangka panjang. Ciri2 berpelesaran tu utk isi masa senggang je, bukan 24 jam ngadap. X reti masak x pe, leh mkn kedai, janji layan benda lain baeeeek punya.

Aiwah.

Reply 16# lipanlapan
uishh btul2 kena berhati2 klo jumpa lelaki spesis nih..tp sekarang lelaki makin pandai..boleh main mcm2 watak..

Post Last Edit by lipanlapan at 14-12-2010 14:58
Reply  lipanlapan
uishh btul2 kena berhati2 klo jumpa lelaki spesis nih..tp sekarang lelaki makin pandai..boleh main mcm2 watak..
cik.secreto Post at 14-12-2010 14:34

Laki2 termasuk Nabi Muhammad S.A.W, bapa, datuk, guru, pakcik jaga, Mat Kilau, Slobodan Milosovic.... Berhati2 dgn blanket statement. Zaman dulu2 pon dah ade pelakon2 hebat cam gini, cuma x de teknoloji maklumat je nak ditonjolkan

Likewise, ade juga pompuan yg berbagai watak (read = buka semua/generalisation). Depan kawan laki2 santun & kemas je, kt belakang, kutuk & dengki kawan serumah, pemalas & pengotor, cilok duit, suka ngabeskan mknn housemate & duit sendiri simpan.

Sbb tu la mase berkenalan, kenal hati budi sekali, luar dalam. Uji la sket, tgk reaksi. Kalo tetiba gelabah, sah2 la mmg suka berlakon.

Post Last Edit by cik.secreto at 14-12-2010 15:03

Reply 18# lipanlapan

i mean lelaki sekarang..tgk masa zaman mak&ayah kita dlu x macam sekarang kan..dulu xde la masalah sosial mcm sekarang ni..mkgn sbb peredaran ms or kekurangan pendidikan agama?lelaki or perempuan sama je..pokok pangkal terletak pd hati gak..kwn2 perempuan aku semua ok kecuali ade sorang yg suka buat drama utk tarik perhatian lelaki..kwn lelaki aku kureng sket sorry klo tersilap tls k

Reply  lipanlapan
i mean lelaki sekarang..tgk masa zaman mak&ayah kita dlu x macam sekarang kan..dulu xde la masalah sosial mcm sekarang ni..mkgn sbb peredaran ms or kekurangan pendidikan agama?sorry klo tersilap tls k
cik.secreto Post at 14-12-2010 15:00

Ade jerk, tp sbb rakyat x ramai sampai 26 juta mcm skang. Pehtu nak keluar berlepeseran pon, bas, teksi, LRT, komuter, motor x berleluasa. Nak mengayat siang mlm 24 jom x de peranti tanpa wayar yang boleh muat kocek. Posmen bertauliah & x bertauliah je antara media yg leh diguna.

Bukti : zaman dulu2 pon dah ade anak x sah taraf. Aiwah