CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 20157|Reply: 28

Gangguan monyet...

Post Last Edit by medangtamang at 9-1-2010 18:23

Salam sumer...

ni nk mintak pendapat korang ni... area umah aku kene attacked ngan monyet.. ada laa 4 - 5 ekor... melampau sgt sampai naik bumbung main antena tv, masok dalam bumbung bukak siling.... biler org nak halau... dia balik ngan sepit baju... abis sumer tongsampah dia godeh.... kain baju jemuran pun dia wat main... perghh!! mmg tak makan saman monyet ni...

aku dah wat panggilan kat PERHILITAN... berbual tu ok laa... tp nk respon antar org tu cam payah ajer... alasan arini Sabtu... pekerja nk rest... kalu tak dapat arini... ari senin lerr... aku nk marah pun tak termarah pasal pakcik tu ckp lemah lembut... mmg ada sopan laa... tp sbg penduduk yg mengalami masalah... rasa cam kiter ni teraniaya.... sepatutnyer pakcik tu ckp dia akan tolong usahakan tp ni lain... dia ckp perangkap tak byk... pastu nk tembak pun tak bole pasal kawasan umah org... pastu arini Sabtu... pekerja nk rilek..... and then ada yg masok utan pasal time weekend ni ramai yg pegi memburu... mcm2 lerr... errmm.... aku pun cam tersokong dengan kata2 manis pakcik tu.... cam kene pukau lak... tp dia ckp dia akan try laa call pekerja dia... psal dia pun kat seremban... jd dia tak tau ada pekerja yg bole dtg check kawasan umah aku tu...

aku rasa cam nk bertindak sendiri ajer... tp tak tau laa keberkesanannyer camner.... kalu berjaya baguih laa... at least aku jd penyelamat... hehehe!!

korang rasa bole ker percaya kat PERHILITAN ni?? dah kritikal sgt dah ni... kang tak pasal monyet tu masok umah diperkosanyer pulak kucing aku...

bg pendapat sket... thanks!

Rate

1

kawasan umah aku dulu2 ada byk anjing liar la.. tapi ada org bagi makan, tapi tak kasi masuk rumah dier, so dok berkeliaran kat umah.. abah aku racun jer ng racun babi.. hahaa..

klau dh wat rep0rt x brkesan...
tgkap jer sndiri...
wat la pergkap sndiri...
klau ada m-16 lg bag0sSss...
:pompom:

klau dh wat rep0rt x brkesan...
tgkap jer sndiri...
wat la pergkap sndiri...
klau ada m-16 lg bag0sSss...
:pompom:

Tips mujarab dari aku.

Beli sepeket kacang pagoda atau kacang yg dh goreng tu, gaul gan belacan,pastuh bahagikan ke bahagian umah ko monyet selalu masuk. Pastuh tunggu dan lihat pasti korang kan ketawa bercampur simpati..

Tips mujarab dari aku.

Beli sepeket kacang pagoda atau kacang yg dh goreng tu, gaul gan belacan,pastuh bahagikan ke bahagian umah ko monyet selalu masuk. Pastuh tunggu dan lihat pasti korang kan ke ...
tupaiterbang Post at 9-1-2010 18:36

haha giler punye idea.. tapi TT brani ke nak tangkap? jangan main main ngan monyet.. mereka ade silambam.. ape kate kalau pasang perangkap? kasi letup itu beruk...

Follow Us
Tips mujarab dari aku.

Beli sepeket kacang pagoda atau kacang yg dh goreng tu, gaul gan belacan,pastuh bahagikan ke bahagian umah ko monyet selalu masuk. Pastuh tunggu dan lihat pasti korang kan ke ...
tupaiterbang Post at 9-1-2010 06:36 PM

wehh tupai...apa side effect pada monyet errkk??

Tips mujarab dari aku.

haha, bagus punyer idea, gelak sorang2 terbayang munyit2 tersebut..

Kalau kat kebun dikampung selalunya orang kampung tangkap sekor monyet dan celorengkan mukanya dengan warna merah dan kuning.
Pastu ianya dilepaskan kembali.

Sudah tentu monyet yang dilepaskan tu akan pergi mendapatkan kawannya.
Apabila kawan dia nampak satu makhluk yang tak dikenali datang, mereka akan lari bergayut gayut dan monyet celoreng akan terus mendapatkan kawannya.
Sehingga mereka penat dan akan pergi jauh dari tempat ko.

Perhilitan akan pantau monyet ni apabila ada aduan.
Mereka akan mencari tempat yang strategik untuk memasang perangkap selalunya ditempat monyet ini bersantai.
Perangkap ini merupakan sebuah peti besi yang besar ( Tinggi 15 kaki dan lebar 10 kaki-lebihkurang).

Dalamnya aku tak tau sebab pintunya selalu berkunci ngan padlock.
Aku tak dapat amik gambar kerana masalah fon aku(tak de kamera)

Tips mujarab dari aku.

tak baik laa...tu menganiaya haiwan namanya...

monyet tu akan hilangkan bau belacan tu sampai berdarah....kalau nak halau haiwan pun jgn laa buat benda benda camtu....

wehh tupai...apa side effect pada monyet errkk??
medangmru Post at 9-1-2010 19:24

medang aku cadangkan ko potong kredit siapa yang setuju ngan idea tersebut....

medang aku cadangkan ko potong kredit siapa yang setuju ngan idea tersebut....
abgboroi Post at 9-1-2010 20:43

jgn biar monyet tunjuk samseng..kena tunjuk sapa bos kt situ.

Post Last Edit by pawangBuaya at 10-1-2010 00:39
Perhilitan akan pantau monyet ni apabila ada aduan.
Mereka akan mencari tempat yang strategik untuk memasang perangkap selalunya ditempat monyet ini bersantai.
Perangkap ini merupakan sebuah peti be ...
rdzaccess Post at 9-1-2010 20:35

kat kampung aku ade orang buat.. tak samapi 15 kaki tinggi.. tapi dalam 2 meter.. lebar 1.5 meter.. panjang 1.5 jugak.. ditutup dengan jaring logam...atas ade lubang diameter dalam 50 cm.. lubang tu diletak dengan tong minyak besar(yang letak sisa toksik tu).. tapi dibuang tapak ngan penutuk.. kire jadi hollow la... dalam perangkap tu ade pisang.. bile monyet tu masuk melalui lubang tong minyak kat atas tu, dorang dah tak leh kuar.. sebab dinding tong minyak kan... alah.. cakap banyak tak gune.. tengok gambar bawah...

camtu la perangkap orang kampung aku buat... umpan die pisang...  dinding tu diperbuat dari jaring logam yang orang buat reban ayam tu... kedai hardware biase ade..

Rate

1

Aku rasa perangkap macam yang dilakarkan tu yang digunakan perhilitan tapi besarlah.
Ada di Bangsar, K.Lumpur.
Kat situ dah tak der monyet berkeliaran lagi.

Tapi minggu lepas ada lagi tapi mereka jauh jauh ajer.
Mungkin mereka sedih dan takut kerana disitulah sedara dia hilang tanpa di kesan.

Post Last Edit by pawangBuaya at 10-1-2010 00:39

kat kampung aku ade orang buat.. tak samapi 15 kaki tinggi.. tapi dalam 2 meter.. lebar 1.5 meter.. panjang 1.5 jugak.. ditutup dengan jaring lo ...
pawangBuaya Post at 10-1-2010 12:37 AM

lepas kene tangkap tu biasanya org kampung ko wat aper ngan munyet tu ???

tak baik laa...tu menganiaya haiwan namanya...

monyet tu akan hilangkan bau belacan tu sampai berdarah....kalau nak halau haiwan pun jgn laa buat benda benda camtu....
abgboroi Post at 9-1-2010 08:42 PM

sampai berdarah2 gigi sbb nak ilangkan bau belacan tu atau camner tu Abgboroi??

aku igt nk try goreng kacang ngan cili padi... biler derang makan... sure kepedasan tahap maharaja... pastu derang sure mengigit antara satu sama lain.... pasal kepedasan....

tak pun aku nk try sapu gam tikus kat memaner then biler derang lepak kat tempat yg disapu gam tikus tu... sure tgn derang kerr.... kaki kerr or montot derang ker... lekat kat situ... haaa... time tu baru derang tau langit tu tinggi ker rendah... hahahahaa!!!

(bukan nk berlaku kejam terhadap binatang... tp ini akan aku lakukan kalu PERHILITAN tak amik aper2 tindakan.... jgn salahkan aku or penduduk kalu kitorang terpaksa lakukan kekejaman terhadap monyet2 tu.... ni sumer bg mengelakkan dari kejadian yg tak diingini berlaku....)

lepas kene tangkap tu biasanya org kampung ko wat aper ngan munyet tu ???
medangmru Post at 10-1-2010 12:07

perangkap ni tak silap seminggu skali dorang g tengok.. ade skali aku g tengok, mule mule tu dorang bilang dulu.. cukup angka yang dorang nak tu, yang lain dorang bunuh.. dorang jerut... tang care nek jerut tu aku tak pandai nak citer.. kene tengok sendiri.. orang kampung ni dah takde rase belas dah sebab habis hasil tanaman dorang tibai... sumber rezeki penduduk.. mane tak hangin.. bilangan dorang betambah tapi makanan kurang.. tapi yang dibilang mule mule tadi dalam bilangan dorang nak tu dorang jual.. mase tu aku tak brani nak tanye banyak banyak sebab aku mase tu skolah rendah g.. sape nak layan budak budak kan...

hmmm......monyet ni..kalau leleama kita bg muka....bioleh naik "lemak" dia....abih brg2 kat umah kita di balunnya.....tp lelama tak mustahil ygb monyet ni leh dtgkan kecederaan kat kita sbb aku pernah tgk dgn mata kepala sendiri Monyet ni tokak kepala Budak...berdarah2...ngeri weh.....Owner Monyet tu tak kira apa dah...abih dia libas ngan parang sampai mampus monyet tu....

itu monyet bela leh kelaku hganas camtu...bygkan kalau monyet Liar..tak dapek nak bygkan kalau depa dalam group tu serang org...

12Next
Return to list New