CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7153|Reply: 49

perlukan nasihat - suami dpt gi dubai

Assalamualaikum.. nak tanyer pendapat korang skit... hubby aku dpt kerja kat dubai gaji 12K contract 2+1 year ...
masalahnyer aku tgh mengandung skrg anak ke-4 ... jadi berat nya hati aku nak bagi dia pergi ....dahlah lepas ni ofis aku kena pindah ke PJ.... so aku x bleh bayangkan hubby aku takde tlg aku uruskan anak2...skrg siapkan anak2 ke sekolah semua hubby aku , aku bgn tidur pastu gi kerja jer...sbb skrg tgh mabuk lagi ..semua kerja rumah pun hubby yg uruskan.. nak tanyelah pendapat korang ... ok ke tak okey kalu dia pergi sana dan berbaloi tak kalu dia pegi ... sbb gaji dia kat sini skrf 4.5k + 1k allowance ... tlg bagi nasihat yer

Reply #1 lyza2474's post

first...u kena bincang la...apa reason utama dia kena keje sana...
kalau reason tuh kuat...why not just let him go..
psl urusan anak2 tuh...u kena fikir lain la...maksudnya...carik jalan lain how to handle them...misalnya...carik helper ke..ajak mak/mertua ke datang...
ala...mula2 maybe terasa bebannya...but then kalau dah lama2...u will get use to it...

p/s: camne husband apply keje kat dubai..coz i pun bercadang nak suruh my husband apply keje sana...can u share if u don;t mind..

hmmm..RM12K... mcm mana dgn rumah kat sana? company bayarkan ker? kalu tak silap, rega rumah sewa kat sana tersgt lah mahal nyer, kalu tak silap ade sorang forummer kat sini pernah buat thread psl keja kat dubai, cuba u search.., actually my hubby dulu pun pernah dpt offer keja kat sana, mmg lumayan ie gaji US$12K, kalu convert lbh krg RM40K sebulan plus rumah provided + education  allowance for my kids too, tapi byk benda yg kita org pertimbangkan, last2 tolak tawaran tuh, wlpun sampai skrg company tuh masih lagik call my hubby for the offer, (kalu accept offer tuh, kita org dah pergi bulan 8 2007 lepas), but..it;s up to you....cuba tanya pendapat forummer lelain..

elok biar je hubby u g..then u cr lah pembantu rumah utk tlg u uruskan umah since u pregnant then mabuk lg.. amik lah peluang dpt g sane..

kalu hubby awak nak g jugak saya rasa  lepaskanlah..coz peluang ini hanya sekali..mungkin dia mau cari kepuasan dlm hidupnya..macam jiran saya,inysaalah huby g Saudii isterinya kat sini dah keje memang lumayan n berpangkat..so mereka decide hubbynya g saudi n wifenya dapatkan pembanu gumah unk handle anak2  sebagai peneman isterinya kat sini..so sttle proble..memanglah org tengok senang tapi mereka yg rasa kita tak tauhu..saya just syerkan pengalamn apa yg saya lihat disini..so baik u bincang elok2 yek..actually jiran saya ni baru jek dapat baby gak..

saya memang bercadang nak ambik maid kalu dia pegi... tadi pun dah tanya ramai pendapat  rasanya baik juge... bila di kira kami bleh buat saving byk....

rumah + ins + transport seme company tanggung.. mu hubby dapat offer ngan LCL .. com. tu skrg duk tgh cari candidates about 250org..

Follow Us
sape berminat blhlah email kat sini... [email protected] LCL pun ade buat walk in interview ...

time kasih pade sesape yg bagi pendapat tu ....

saya pun dah dapat contract pegi dubai...tapi tak jadi....contract rendah sikit dalam DIrham 10k...
yang tak jadi tu bukan apa......medical tak dak ja....tapi pakej dia menarik la....

LCL ni com ape?..minyak/gas ke?...

dia interior fit out company...famour bangunan yang dia buat fitting al-burj dubai dgn palm jumeirah....

betul tu kayrail .. sbb kalu nak gi sana make sure company tanggung medical.. tapi kalu dpt 10K kebawah mcm x berbaloi aje pergi .., kat sana medical mahal

hunny just call tadi dia interview kat kingsmen ..dpt offer ke s'pore gaji S'pore dollar 3.5K... camner ni ?

suruh aje cik abang tu pergi...tapi make sure le tiap2 bulan dia hantar  1/2 dari gaji dia tu  pada u

lebih baik keluar dari malaya
. gaji 12k tu tak cukup kalau pengalaman kerja lebih 5 tahun
. rumah, kereta tambang balik kampung disediakan
. gaji tu mesti bersih
. kalau dah sekali keluar, mesti tak nak balik malaya
. akan tukar negara lain pulak
. kalau tak ada hasil, cubalah negara lain
. tuan tanah berhenti kerja di malaya, balik kampung sementara tunggu bersalin.
. cuba buat tindakan dulu, semua keputusan mesti asa risiko.
. isteri jangan fikir nak bolot gaji suami tu je, ingat dia susah payah sorang kat luar tu.

didoakan semoga berjaya.

lepas 6 bulan dah stabil di sana, baru isteri dan anak anak ikut serta.
sekarang ni ... dah tak pelik lagi kalau rakyat malaysia dapat kerja di luar negara.
orang filipina , india , nepal, bangladesh dah lama merantau
semuanya ada risiko.

kena cuba hidup di luar dulu
baru tahu untung nasib
kalau tak cuba, sampai bila bangsa takut jadi dan tak maju.
sebab selama ni dah duduk dalam zon selesa.

suami tuan tanah ni sebenarnya dah terlambat untuk berhijrah ke sana
sepatutnya dah ke sana masa gawat dulu, 1997
lebih baik hijrah dulu walaupun dah lambat.
daripada tak pergi langsung.

sekarang kos sara hidup kat uae dah lama naik.
terutama rumah, insurans, kesihatan dan sekolah anak anak.
akan datang lebih tinggi ...
harapnya pendapatan pun naik sama.

Nak tanya sikit, RM12k tu tak termasuk tmpt tinggal ke?. Kalau tmpt tinggal co tanggung, wak nasihatkan pegi.
Wak dah lebih 4 tahun di Dubai.

Apa yg budakjawa cakap tu memang ada betul nya. Sebenaunya wak bercadang dulu tak nak duduk lama kat Dubai ni. Tapi lepas tamat kontrak 2 tahun, wak dapat offer dari co lain plak, lumayan lak tu, tu yg sampai skrg tak balik.

Suruh suami daftar dgn [email=malaysian-[email protected]]malaysian-[email protected][/email] ,ramai malaysian yg sedang bermastautin kat UAE boleh memberikan nasihat dan buah fikiran yg amat berguna. Mungkin ada diantara mereka yang sedang bertugas dengan co sama dengan co suami, jadi bolehlah dapatkan sedkiti pandangan. Jangan terperanjat ada yang dah 10 tahun keja dan duduk Dubai.

Kalau nak tahu tentang aktiviti dan maklumat2 mengenai Msian UAE klik kat http://www.dperantauan.typepad.com/

Reply #16 budakjawa's post

boleh tanya sket wak, sekarang ada kat mana, co mana?..

Originally posted by WakDaeng at 28-2-2008 18:34
boleh tanya sket wak, sekarang ada kat mana, co mana?..

boleh wak ...
skg. saya kat belah eropah
lepas ni nak bercadang pindah scandinavia
atau kanada.
saya grad. univ tempatan

kawan kawan ramai ajak pergi abu dhabi, dubai , al ain, sharjah.
kuwait dan doha pun banyak projek skg ni.
mereka ramai ke sana.
mungkin belum masanya ke sana lagi la wak daeng ..
ada sorang kawan kat sini, QS baru datang lepas kerja kat Jeddah dan abu dhabi.

insyallah sbl. balik tetap di malaysia, nak hijrah belah timur tengah.

harap wak dan kawan kawan kat sana sihat walafiat.
walaupun ramai tak dapat balik mengundi.