CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 3028|Reply: 7

Nak Sambung Degree, Tapi...

Salam, aku nak minta pandangan semua. Umur aku 26 tahun, baru dapat kerja permanent untuk post programmer dekat sebuah badan berkanun kat area KL. Hampir dua tahun lebih aku menunggu untuk dapat kerja tetap akhirnya dapat juga. Alhamdulillah berkat kesabaran. Untuk pengetahuan lepas habis diploma, aku start dengan kerja sambilan kat satu gov agency kat putrajaya. Kerja situ 2 tahun lebih dok ulang alik KL-Putrajaya hari2.

Dari dulu aku ada pasang niat, kalau dapat kerja tetap aku nak sambung belajar buat degree. Tapi sekarang ni bila dah dapat kerja dah berbelah bagi pulak, sbb bila dok pikir2kan pasal hutang. Perlu ke aku settlekan loan diploma aku dulu (loan PTPTN ada lagi 10k), ataupun terus buat PJJ dan buat loan baru untuk degree aku ni? dan, untuk buat PJJ course IT, rasanya mana yang ok dan murah, sbb aku dah survey UTM macam mahal sangat.

Mohon pandangan.

dik...ko keje sambilan & skrg ni, ade carum epf tak? kalo ade, either ko settle kan loan ptptn mase diploma ko @ guna utk fee degree...jgn wat loan lg utk further degree ni if ko decide nk wat ppj...beban weyhhh

ppj yg affordable, uitm...yg flexible, oum...

peahjamboo posted on 27-9-2014 05:59 PM
dik...ko keje sambilan & skrg ni, ade carum epf tak? kalo ade, either ko settle kan loan ptptn mase  ...

Dulu masa sambilan ada epf, tapi kekdahnya dengan gaji yang tak seberapa tu berapa sangat pun yang ada kat dlm epf tu, akaun 2 takat ada 3k boleh cover satu sem jer pun.

Uitm dah survey fees mmg ok tapi kos IT macam takde. OUM tak survey lagi.

Zep posted on 27-9-2014 06:34 PM
Dulu masa sambilan ada epf, tapi kekdahnya dengan gaji yang tak seberapa tu berapa sangat pun yang ...

IT kat uitm tak de ke?

adala nie sila tgk laman web uitm http://fskm.uitm.edu.my/v1/Bachelor of Information Technology (Hons)

ZabedAmin posted on 28-9-2014 06:24 PM
IT kat uitm tak de ke?

adala nie sila tgk laman web uitm http://fskm.uitm.edu.my/v1/Bachelor of ...

Eh, ada ke kaka bed? ini pjj ke plk? sbb kalau tak silap plk ini kuliah malam. kalau cenggitu mmg tak mampu lah nak pergi ke shah alam tetiap malam.

Zep posted on 28-9-2014 06:49 PM
Eh, ada ke kaka bed? ini pjj ke plk? sbb kalau tak silap plk ini kuliah malam. kalau cenggitu mmg  ...

IT memang ada tp utk PJJ atau PLK xsure ada ke tak...

nnti kak bed tgk kan..

Follow Us
dah tgk mcm xde je e-pjj IT..

sekarang tuan dah ada kerja tetap, bukan?... kalau tuan bekerja dgn kerajaan, ada peluang untuk cuti belajar, tapi tuan kena tunggu disahkan dlm jawatan utk memohon cuti belajar... kalau tuan tak sabar hendak menunggu pengesahan jawatan, tuan boleh mengikuti program luar kampus yg ditawarkan oleh banyak IPTA... tak perlulah meletak jawatan untuk belajar sepenuh masa... kalau tuan bekerja dgn swasta, saya syorkan supaya tuan mengikuti program luar kampus... cari mana2 program luar kampus yg hampir dgn kediaman tuan dan kosnya relevan dgn keupayaan tuan... yg penting, tuan tak perlu meletak jawatan utk sambung study!