CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 1977|Reply: 3

Bayar dahulu baru servis diberikan?

Boleh tak sesiapa menyelesaikan kekusutan aku ttg konsep berniaga org skrg? Maksud aku samada perkhidmatan bas sekolah,van sekolah dan pusat tuisyen persendirian mmg kena bayar dahulu fees (yuran) bulan pertama baru mereka boleh served kita as pelanggan kita bukan beri perkhidmatan dulu akhir bulan baru collect yuran terbabit. Sebab mcm tak patutlah kan bayar dahulu kemudian baru beri servis sedangkan kita tak tahu lagi kelancara atau sebaik mana perkhidmatan yg mereka akan berikan selagi belum diuji. Dulu bila aku sekolah yuran bulanan bas bayar cukup bulan kenapa skrg mesti bayar dulu baru boleh naik bas sekolah. Patutlah manusia makin murung dan tertekan sbb semua tekan manusia dgn duit didahulukan servis dikemudiankan hu hu. Aku rasa tak adil pulak mcm tu. Tuisyen pulak kita dah bayar yuran untuk bayaran pendahuluan peralatan buku ect anak2 kenapa pula kena bayar dulu yuran bulan pertama sedangkan tusiyen belum genap sebulan ditawarkan. Nampak betul sistem ekonomi kita dah 100% bertukar kpd Ekonomi Kapitalis! AKu tak boleh terima sbg org Islam sebab ini sgt2 menindas golongan bawahan dan pertengahan! Duit pulak jadi raja kpd segala perkara di dunia. Mana hilang kemanusiaan sebenar! MMg betul hidup perlukan duit tetapi beri dulu perkhidmatan anda sebelum anda minta duit atas perkhidmatan anda. Ya Allah mmg dunia dah hampir kiamat!

aku tak tau lah nak cakap apa...tapi mmg macam ni pun sejak dulu...

kalau bg servis dulu, bayar hujug bulan, tetiba customer tak moh bayar, rugi pulak kat service provider...

memang macam tu kan dari dulu...
bayor babysitter pon kena bayar dulu..
cuma kalo ko nak bayar hujung bulan, ko kena kawtim ar sendiri
atas budi bicara masing2

mizmini posted on 8-10-2013 09:38 AM
memang macam tu kan dari dulu...
bayor babysitter pon kena bayar dulu..
cuma kalo ko nak bayar huj ...

dlm 5-6 thn sebelum ni aku rasa tak pulak kena bayar dulu walaupun hantar nurseri. bayaran tahunan tu lain mmg dah faham dah. Ini yuran bulan pertama dah mintak mcm naik bas tu aku pun dulu naik bas tapi taklah kena bayar full amount cth nak naik bas bayar 20.00 dulu mcm tu. Kenapa aku rasa skrg dah lain konsep? Mcm tu kenapa kita kerja tak bayar gaji dulu utk bulan pertama kita kerja. He he he tak seronoklah duit ni dah jadi raja segala raja.