CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 33775|Reply: 25

bidang HR dan Management.susah dapat kerja?komen~

Post time 28-6-2013 01:57 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Ada yg ckp bidang HR dan mnagement ni byk saingan dan susah dpt kerja.pelik juga bila orang ckp cam ni.tapi bila tengok vacancy dekat jobstreet,byk je vacancy HR/mngement/admin dan lain2.so now apa yg tk kena sebenarnya?graduan tk tahu nk rebut peluang dlm bidang ni ke?atau graduan malas nk usaha cari kerja sebenarnya?memilih?or gaji ciput/sikit?tk kisah la seseorang tu ada diploma atau ijazah dalam bidang ni,tak kan bidang ni da terlalu ramai pekerja sampai ada graduan menganggur?satu lagi tertanya tanya.betul ke kdar pengangguran dalam bidang ni terlalu ramai?someone or sapa yg tahu,please beritahu betul ke tidak?

rasanya bidang nilah yang ramai org ceburi..coz bidang ni tak lah terlalu susah sgt..

yup... ramai kwn2 dlm bidang ni yg sng dpt kerja...

Bidang ni senang dapat kerja. Sbb semua company kena ada HR/ Management kan?
Cam iols dulu diploma elektrik, ssh nak dapat kerja dlm bidang elektrik.
So, iols dapat kerja untuk bhgn admin. (Sbb admin senang dpt kerja)
Skrg, iols baru further study degree management. Sbb alang2 dah keje bahagian admin, trus sambung bidang yg sama.
(Walaupun tak minat sebenarnya. )

Bab mganggur tu, tak tahulah. kdg2 diorg memilih kerja.
Iols ada kwn, ambil Degree UM (kos tak pasti). Iols pun tak rapat sgt dengan dia. Tapi, dia kerja kedai jual kain. Dah 5tahun kerja sana. Iols terkilan sgt sbb kerja tu takde nampak dia hasil dia belajar tu.
Sekurang2nya kerja la dari bawah, timba pengalaman dulu. Tak semestinya kita lulusan degree, kita akan dpt kerja & gaji degree.
Kalau memilih, ssh la nak dapat kerja.

Oh yeke.ko keje admin mcam mana.apa skop keje HR dgn mngement ni ye.gaji ok tk? Ko boleh citer tk bedah.hehe.

Mang ada yg mcam tu.belajar lain tapi keje lain.ramai rsanya yg macam ni kt luar sana.rezeki masing2.. Last edited by leenyx on 19-7-2013 10:27 AM

aku pun dengar bidang2 ni tak terlalu rigid kelayakan nya. skop pun luas. kadang2 tak perlu ada degree in hr or management pun, dapat juga post berkaitan.

tapi kalau macam post engineer ker, atau yang technical, sah2 ler yg degree management ngan hr tak boleh apply, nak apply boleh, tapi tak taula kalau recruitment tu review atau tak. apa2 pun, bergantung dengan rezeki

Follow Us
Memang byk vacancy untuk HR/management tp persaingan banyak jugak...huhu...aku fresh graduate HRD program tak dapat keja bidang HR atau admin sampai sekarang....sekarang ni tengah keja sementara jadi cikgu....selalu dah g inteview tp tak ada rezeki lagi....

Dahlah diploma aku elektronik, bila g interview mesti diorang pelik kenapa aku degree aku bidang lain...huahua...dulu aku taknak sambung belaja amik HRD tapi bapak aku suruh jugak sebab aku minat bidang teknikal.....ramai kawan2 yang dok pujuk aku sambung jer belajar.....

Rezeki....come to me.....

Hi xander...macam tu ke.aku tgk memang byk vacancy bidang HR/mnagement ni.aku ingat senang nk dpt keje.betul la kn bgantung pda rezeki gak..

Misshero ko keje cikgu kt mana? Minat cikgu ke.wat la part time tuisyen.hihi...

Oh ko ada degree HRD ke.maknanya tk senang la ye nk dpt keje dalam bidang ni.majikan tgk gk rupanya diploma dan degree lain2 bidang.aku ingat tk tgk dah

Masa ko blajar dulu subjek susah tk?

Itula ikut rezeki kan..

iols rasa hr/admin bnyk peluang kerja tapi skrg nie persaingan pon bnyk. makin tahun makin ramai freshgrad. kdg2 depends on rezeki jgklaa bnd nie..

cuma kalo keje hr nie kne tahan telinga n manis mulut. kalo company besar, jobscope lbh specific tapi pening nak layan org  sbb rmai, macam2 ragam. kalo comp biase2 n xramai pkerja kne handle, jobscope maybe lg luas. so, penin sket ngn keje caca marba, kne buat a-z.
dlu iols ingt keje finance je stress, rupenye hr juga xkrg hebatnya. working challenge nie pon depends on company..

mitnick posted on 20-7-2013 12:25 PM
iols rasa hr/admin bnyk peluang kerja tapi skrg nie persaingan pon bnyk. makin tahun makin ramai fre ...

bleh sy tahu,keje human resourse mngement ni sektor kerajaan ada tak ye?

kalau sy nak ambil ijazah dlam human resources mngement,IPTS mna yg bagus ?IPTA sy tk dapat,hehe

misshero posted on 19-7-2013 07:52 PM
Memang byk vacancy untuk HR/management tp persaingan banyak jugak...huhu...aku fresh graduate HRD pr ...

bleh aku tahu,keje human resourse mngement ni sektor kerajaan ada tak ye?

kalau aku nak ambil ijazah dlam human resources mngement,IPTS mna yg bagus ?

bedah86 posted on 18-7-2013 12:22 PM
Bidang ni senang dapat kerja. Sbb semua company kena ada HR/ Management kan?
Cam iols dulu diploma  ...

kalau aku nak ambil ijazah dlam human resources mngement,IPTS mna yg bagus ?

leenyx posted on 24-7-2013 09:01 AM
bleh sy tahu,keje human resourse mngement ni sektor kerajaan ada tak ye?

kalau sy nak ambil ija ...

logically most companies knelaa ade HR, kalau xde HR sape nak tlg uruskan hal pembayaran gaji...heheh.. tapi company kecik2 kdg2 xde HR (kedai runcit, butik, kedai makan), sbb boss bayar gaji direct. Antara jobscope HR :

1. Recruitment
2. Latihan dan pembangunan pekerja

Yg ni fungsi pertama, menyediakan tenaga kerja mengikut keperluan. Keperluan kualiti dan kuantiti.

3. Compensation & benefit

Jabatan perlu membuat analisa ttg upah, pampasan dan faedah2 yang bersesuaian dan wajar terhadap setiap level pekerja.

4. Industrial Relations

Yang ini adalah berkenaan 1) Hubungan diantara pekerja dengan majikan 2) Polisi dan undang2 syarikat serta Akta2 pekerjaan dari kerajaan 3) Aduan dan rungutan pekerja 4) Disiplin pekerja dan tindakan apa yang boleh diambil 4) Kesatuan Pekerja (jika ada) dan yang sewaktu dengannya..

5) Keselamatan, Kesihatan dan persekitaran...

6) Administration - Mentadbir kemudahan2 yang ada di syarikat spt kenderan dan premis... Kerja2 berkaitan lesen2 dan liase dgn govenrment dept yang related.

Jobscope nie depends on company, kadang2 kalo company besar item 5 Keselamatan, Kesihatan dan persekitaran... diserahkan pada jabatan HSE.

btw, i'm not sure system kerajaan macam mana sbb iols keje swasta~

i'm not sure which university is the best for that particular course. ade member study kat uum, elok je dapat kerja. depends on rezeki jgklaa kot.

leenyx posted on 24-7-2013 09:02 AM

kalau aku nak ambil i ...

Maaf tak respon yang lepas sebab tak dapat noti.....ada yang tengok diploma apa dan degree apa.....

Bidang hr ni ada dalam sektor kerajaan, jangan susah hati.......banyak bidang boleh cebur...aku dulu dpt panggilan temuduga untuk jawatan Pegawai Perhubungan Perusahaan under SPA...kerja tu memang skop hr tetapi lebih kepada akta buruh....

Selain itu, hr pun boleh mintak jd PTD...nanti aku update lagi....

kalau betul2 minat hr, score 1st class terus baru nampak lebih berkilau dari yang ramai2 tu.....

kalau nak sambung blaja amik hr, kat mana2 pun boleh tapi rasanya IPTA ok lagi kot.....IPTS tak sure pulak kat mana yang ok....

nak cakap susah taklah susah sangat tapi kena banyak membaca.......

Last edited by misshero on 24-7-2013 10:08 AM

leenyx posted on 19-7-2013 10:25 AM
Oh yeke.ko keje admin mcam mana.apa skop keje HR dgn mngement ni ye.gaji ok tk? Ko boleh citer tk be ...

Keje admin xde la lama mana pun..bahagian bwh2 je..Dari wat keje basic2 (filling, surat, minit, jadi PA, ibarat cm kuli la) yelah org xde pengalaman.
Sampai sekarang, banyak manage utk department je.
Mcm kata mitnick, kena thn keje. Kalau swasta kita yang kena buat dari A-Z.
Tp lama2 oklah. Amik pengalaman dulu, belajar dari bawah, pastu leh la demand gaji.
Tp bila gaji dah tinggi kena tahan la, bebanan keje pun lebih..
Sbb ada akak sorang tempat keje ni, dia asal keje hanyalah tea lady, tapi dah jadi exe. buat payrol (gaji)..best kan?

Bab sektor gomen tu, tak tahu lak.
Sbb keje ngn gomen kontrak 6bln je.
Pastu smbg belajar lik, dan keje ngn swasta smpai skrg.

ingtkn HR sng dpt keje..

mitnick posted on 24-7-2013 09:22 AM
logically most companies knelaa ade HR, kalau xde HR sape nak tlg uruskan hal pembayaran gaji...he ...

wahhh byk jugak tugas HR ni ye.meti pening dan penatkan...

misshero posted on 24-7-2013 09:51 AM
Maaf tak respon yang lepas sebab tak dapat noti.....ada yang tengok diploma apa dan degree apa.... ...

ko keje HR ye?mcam mana jd HR?mesti busy kn.Aku tgk mcam best je keje sbagai HR ni.byk paper work kan?

kiranya di gomen pun ada HR la kan.ok thanks ye

anony-mous posted on 26-7-2013 11:28 PM
ingtkn HR sng dpt keje..

ehhhh HR susah ke dapat keje?

12Next
Return to list New