CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 32405|Reply: 81

Tidak pernah dipanggil temuduga SPA8..

Kadang-kadang sedih,kecewa dan kecewa bila mengenangkan nasib ini..
kerja-kerja di kilang ni memang tertekan dan tidak menjamin masa sepan..sampai bila aku harus mcm ni..

tambah sedih bila saya tidak pernah mendapat panggilan temuduga dr spa8 walaupun setiap taun saya renew..

apa yg pelikknya..member saya tu dalam setaun dua tiga kali dapat..org yg sama ni..
pastu,ada member saya yg kerja kerajaan masih lg dapat panggilan temuduga spa ni..
kadang-kadang saya xfham,mcm mane proses pengambilan calon spa8 ni?

klau yg dpat,kan sentiasa dapat,
klau yg xdpat ,xdpat langsung...
saper kat sini boleh kongsi tip-tip nk bg snag dapat panggilan ni..
atau pun ia dikira nasib...
Ya Allah..sesungguhnya aku tidak mampu lg menanggung keadaan seperti ini...

salah isi kot..cuba isi skali lg..

Aku ni dah byk Kali temuduga dgn spa.. 1 pun tak sangkut! Wargh!!!!

tt mintak jawatan yg sepadan ngn tt x?cube bile renew tu tuko la jawatan tu..pilihan 1 jd piliha last ke..kwn den skng lebih selesa keje kilang..gaji pon cecah 3k dah..kalo koje gomen mmg x cukop la katenye..den ni basic pon baru 1k lebey sikit je..hahaha..

tt mintak jawatan yg sepadan ngn tt x?cube bile renew tu tuko la jawatan tu..pilihan 1 jd piliha las ...
ashk4nn Post at 11-7-2012 16:39

Entah la..saya pn pelik..sblum sy isi pn,saya dulu kelayayakan yg dipohon..saya rasa tidak timbul isu tidak sepadan dgn kelayakan..
sebelum ni pn,saya ada mnta guna diploma..still xpangil...member syorkan guna spm je...xde panggil pn...

kije kilang memang gaji mahal...tp hati  xtnang  maa.
jiwa  kacau dan kusut..hari -hari kena marah dgn boh...meeting--meeting...

output-output..ouput.....
saya rela gaji murah dr kerja xtenang...

aku pena dpt 1..tp aku tolak sbb aku beralih ke bidg yg lain

Follow Us
tak try kpli ker?

tak try kpli ker?
katak_kiut Post at 12-7-2012 13:59
huhu..da malas nk try,..umur dah makin lanjut...huhu..
kadang tekanan jgak bila semua member kerja gomen..tp apaka daya ,redha jea la..berdoa dan terus berdoa.......

mesti nak keja gomen keww??

Salam... Ni cadangan aku..

Apa kata masuk "Senarai Penjadualan Peperiksaan/Pemeriksaan Fizikal, Pancaindera dan Kecergasan" then tgk kat bahagian "Jadual Peperiksaan Memasuki Perkhidmatan Awam Tahun 2012" http://www.spa.gov.my/Portal/Jadual_Peperiksaan. Pas tu sila update jawatan yang dipohon mengikut jawatan2 yg jadualkan pada tahun 2012... Contohnya Penolong Pegawai Antidadah Gred S27 yg dijangka dipanggil bulan September ni.. Mana tahu rezeki ada..

Lagi satu...

Dlm "Semakan Status Pendaftaran" kan ada link utk check status permohonan bagi tiap2 jawatan... Cuba check kat situ.. Dari situ pun ko boleh tahu utk setiap jawatan tu kenapa ko still x dipanggil..

Sama ada,

1. TIADA URUSAN PENGAMBILAN MULAI TARIKH PENDAFTARAN PERMOHONAN JAWATAN
2. TIDAK MELEPASI SYARAT-SYARAT SEMASA YANG DITETAPKAN OLEH SURUHANJAYA

aku taknak mintak kerja dari spa lagi... haram fail jer! dah 4 kali intervew. buang karen jer.. last2 mintak kerja offshore je lah...

Entah la..saya pn pelik..sblum sy isi pn,saya dulu kelayayakan yg dipohon..saya rasa tidak timbul  ...
WARIYA Post at 12-7-2012 13:20

jangan ingat kerja gomen boleh rileks2 jer.... ada juga staf gomen yg kena kerja teruk sampai malam, dan kekadang ketua jabatan tak bagi claim OT... Betul juga porumer lain kata agak tak berbaloi kalo guna kelayakan SPM jah.... kalau degree (gred 41) ok la sbb start keje dag rm3k++..... tapi gov skrg pun dh start pakai sistem KPI, dah takde istilah boleh rileks cam dedulu.....

Post Last Edit by WARIYA at 15-7-2012 16:05

Reply 13# din8bahi
bagi pekerja swasta  yg memasuki gomen tidak akan menghadapi masalah dgn kerja teruk atau kerja di lewat malam kerana ketika berda dektor swata,ia telah dibiasakan bekerja di lewat malam dan bekerja di bawah tekanan.
dan saya berani  mengatakan perbezaan produktiviti kerja antara swasta dan gomen sangatjauh sekali...

memang tidak dinafikan gred spm amat merugikan, tatapi ia mgkin jalan terakhir bg mereka yg ingin peluang pekerjaan.
ramai jgak mmber saya yg berkerja swasta memilih kerja gomen yg bertaraf spm..yg penting gomen ni secure walaupn pendapatan tidak banyak brbanding swsta..
dan ramai yg berkelulusan ijazah terpaksa berkerja dgn taraf spm ekoran masalah kesukaran mendapat kerja...

apa rasional menaikkan umur bersara kpd  60 tahun..apakah semua...??? memang sngat mengarut..berapa rmai yg dk mengangur skrg niii

anyway ini bukan tmptnya utk membincangkan perbezaan keje gov n private. gov tu sendiri pun besar, x leh gak nak pukul rata. sbg cth, kerani kat jabatan A nmpk pegawai 41 dia mcm rileks x de keje, tp kerani kat kat jabatan B plk nmpk pegawai 41 dia maybe keje smpi x cukup tgn + sabtu n ahad. kat situ pun dah nmpk missunderstood kan.

okeh berbalik pd persoalan tt ni, nak tny 1 soalan jah. cgpa brp?

Reply  din8bahi
bagi pekerja swasta  yg memasuki gomen tidak akan menghadapi masalah dgn kerja teru ...
WARIYA Post at 15-7-2012 16:00

ooo... ok la camtu... baru-baru ni pun SPA umumkan pemohon yg ada degree boleh memohon kerja kelayakan SPM ( sebelum ni takleh ) dan boleh pilih sehingga 15 jenis jawatan ( sebelum ni hanya 5 )... gud luck to TT & jgn mudah putus asa....

Actually, untuk jawatan kelayakan degree, SPA tengok pada CGPA pemohon... biasanya 3.00 pointer ke atas baru dipanggil temuduga... sy pun dapat panggilan 3 interview dlm masa 6 bulan grad hari tu... alhamdulillah melekat 1....

anyway ini bukan tmptnya utk membincangkan perbezaan keje gov n private. gov tu sendiri pun besar, x ...
otai_g Post at 15-7-2012 16:55
Thanks coz bg pndpt..saya pn CGPA Xlah tinggi..just 3.22..

ooo... ok la camtu... baru-baru ni pun SPA umumkan pemohon yg ada degree boleh memohon kerj ...
din88 Post at 15-7-2012 19:00
tahniah utk din88 krn dpt menempatkan diri di sektor gomen..rezeki tu..peluang nk dpt cerah ckit kalau dah 15 pilihan..
a"ah..budak degree dah bleh minta kerja dg spm..nnti,xpayah lah nk sorok-sorok lg skrol degree bila interview..
insayAllah..saya akn sentiasa mencuba..harap berjaya dengan izin Allah..

ooo... ok la camtu... baru-baru ni pun SPA umumkan pemohon yg ada degree boleh memohon kerj ...
din88 Post at 15-7-2012 19:00

Bro, aku rasa x betul lah "kebiasaannya 3.00 ke atas dipanggil" tu..

Kawan aku 2.6 jer tapi setiap kali ada exam PTD mmg dia akan dipanggil. Selain PTD banyak gak jawatan lain yg dia dapat. Ada tu sampai ke peringkat ke-3.. Tapi sampai sekarang dia x pernah lepas...

Reply 19# mhafis

Hehe...Aku punye CGPA lagi rendah dari 2.6...Alhamdulillah...dipanggil utk exam/test, dan dipanggil PAC...Pd pandangan aku, soal rezeki ni perkara yg sangat2 subjektif dan diluar kuasa kita..InsyaAllah kalo berkat rezeki kita w/pun sikit masih cukup utk survive..Lg byak syukur dan berterima kasih serta ikhlas,mungkin akan ada 'sesuatu' utk kita...Apa la aku merepeks ni..huhu..

Apa-apa pun TT, sabar..."Dan beruntunglah bagi orang-orang yang bersabar".