CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 9338|Reply: 80

serbis Jabatan Imigresen masih ditakuk lama

hi gengs!!!

wa saja nak luahkan perasaan x puas hati wa diatas kelembapan pihak Imigresen menyelesaikan masalah paspot wa yang ding dong ding dong menyusahkan wa jua....

Las wiken wa nya henbeg kene snatch masa melepak kat area Subang, so repot dah buat n all....

Then sebab paspot kes sensitif dah kene interbiu ngan SB berbagai lah..... kira d easiest part setel....

Yang menyusahkan ni lah, wa kene dapatkan paspot dengan segera sebab wa kene gi opis kat S'pore so pendekkan cite wa dah few time kene gi pejabat imigresen bila nak amik paspot baru ada je masalahnya, kene fill up borang ni lah, nak kene ada surat ni lah, which is ridiculous je wa rasa tapi wa buat gak ler segala surat yang derang mintak.... today wa gi lagi, derang nak surat dari opis cawangan kat S'pore tu pulak untuk mengesahkan wa nak ke S'pore atas urusan keje pastu manjang lak pegawai bertugas xde kat opis   then bila wa tingat nak buat express paspot, d person in charge coti sampai next week ler pulok   oh man, dun tell me ahhh itu orang saja yang ada authority untuk approve emergency case? so las las wa kol boss n habaq kat dia, mission abort ler dia kene antar owang lain gi S'pore sebab wa dah x leh tahan nak tunggu another day dok nak tunggu immi officer settle wa nya case.... ding dong ding here n there, productivity kaput.....:@

pada owang gomen, korang nya serbis memang out dulu kini dan selamanya, tau nak mintak itu ini tapi hasil keje masih tahap macam we all yang datang opis lu olang tu berhutang ngan korang..... profesionalisme pon out... wa ingat lepas lu olang merengek itu ini minta ngan gomen and gomen tunaikan permintaan rengekan korang sad too sez korang memang x reach KPI korang......

pada pompuan yang keje kat opis imigresen tu, pleaselaaaa bila bercakap ngan pelanggan x yahlah nak menggedix and berlagak cam dumb brunette... owang datang nak tau camne nak solve masalah yang simple las las bikin baran naik je

abislaaaa rugi trip wa nak ke spain bulan 5 ni...hangus tiket nak jenjalan ke Europe :@ :@ :@ :@ :@

Balas #1 yipun78\ catat

hi yipun:victory: :victory:

salah bod ni

Reply #2 BateriKOng's post

Hai Teri ......

Reply #3 sepiITUindah's post

Apalak salah bod, bukan ke serbis kakitangan gomen memang selalu dibncangkan disini pe....

Balas #4 yipun78\ catat

g europe ngan saper?

Follow Us
Originally posted by BateriKOng at 23-4-2009 14:31
g europe ngan saper?

ngurat ke??

g cas bateri lu dulu...

pernah kena sekali di airport miri.masa tu nak ke labuan, sekali sampai kat kaunter imigresen clearance.tengok-tengok semua kaunternya takde seorang pun yang jaga. tunggu punya tunggu, dalam 30 minit lebih lepas tu baru la 5 orang staf ni muncul, tergedik-gedik jalan bawak plastik isi makanan. hampeh, pergi makan rupanya, dah la waktu kerja.

Hi Yip,

Ofis gomen macam tu lah Yip.....banyakanlah sabar.

Besok biar lah dia orang jawab kat Padang Masyar...

Reply #6 BateriKOng's post

gi sorang je

Reply #8 cyclotron's post

derang ni cam xde disiplin pon kan kalo waktu makan xkan sumer kuar sekali, divide le timing.... kang kata bidi kang tersentap

tuan rumah kalau sampai kuching, sila ke JPN kuching. mesti tak percaya itu sebuah jabatan kerajaan.

Reply #9 Maideen.'s post

keje x ikhlas memang camtu lah agaknya kan M.  

Originally posted by Maideen. at 23-4-2009 14:39
Hi Yip,

Ofis gomen macam tu lah Yip.....banyakanlah sabar.

Besok biar lah dia orang jawab kat Padang Masyar...

tp staf kt klantan sume bgus2..

tu yg wa pelik tu....

apsl eh??

Reply #12 cyclotron's post

akan wa jejak daerah itu Cy.... thanx for d info

Balas #11 yipun78\ catat

entahnya.kalau tak fikir kesian kat diorang tu, mahu je aku emailkan gambar-gambar diorang masa tu ke pengarah imigresen.

Originally posted by airfilterbersih at 23-4-2009 14:42

tp staf kt klantan sume bgus2..

tu yg wa pelik tu....

apsl eh??

Dapat panahan cahaya Islam lah tuh....

yes....betul sangat2..setuju sangat2..
baru jek berurusan dgn imigresen putrajaya ni....ya rabbi....mulut cam cilaker...
baik jantan maupun betina....
aku pegi sana nak apply levi...1st time mana laa aku tau apa2...aku ikut arahan ejen aku jek
so lepas dah submit borg apa...nextweeknye aku pegi la nak amek...surat pelepasan...
dorg takde cakap pon yg kena bayar etc etc..so aku mana laa bawak duit sebanyak tu..
ok la...
then aku pegi lagi nak bayar....aku tanya la elok2..."arituh saya dtg amek surat ni...saya tanya apa lagi yg saya perlu buat...cik kata takde apa dah.....boleh balik....nape cik tak bgtau yg kena bayar.."
pastuh trus dia maki aku "apa cik ni tatau baca ke...kan dah tulis kat situ..lain kali buka mata luas2"
vaavveeee tak? aku tanya elok2 laa woiiii.....
pastuh aku tanya lagi dgn sopannya
"abeh tuh camne skang ni..saya ada cash..boleh tak saya bayar dlm cash?"
dan skali lagi si 'kakitangan kerajaan' ni jawab "hey....takleh laa...kan saya dah cakap..kena bank draf....bank draf la...pegi bank buat....kalu arini tak sempat...dtg hari la ke..minggu2 depan ke.."
huk alohhhhhhhhhh lah..aku tanya jek...kot2 laa accepted...
aku pon trus laa pegi bank bat bank draf..pastuh dtg balik....kali ni org len plak jaga kaunter
aku pon cakap ler
"cik...saya nak buat bayaran untuk levi ni..kat kaunter mana nak pegi?"
dijawabnye 'kakitangan kerajaan' ni..."eh,...cik ni...tau tak...mana bleh hantar salinan borang jek...kena hantar yg ori tau tak..skali dgn slip bayaran..kalu tak maid mana bleh masuk...tak reti ke"
aargghhh bangaaaangg....aku tanya kaunter mana jek nak pegi bayar
at last aku pon maki balik
"cik.....paham tak soalan saya? saya tanya kaunter mana nak bayar ni...saya dah buat bank draf....so now nak bayar n amek resit original la....apa masalah cik ni sebenarnya? saya bukannya dtg mintak duit cik pon!!!!":@ :@ :@ :@ :@ :@ :@

Originally posted by Maideen. at 23-4-2009 14:44

Dapat panahan cahaya Islam lah tuh....

patut la...

tapi yang tendang tong sampah & bakar trak polis tu dapat cahaye keindahan isle X deen??

Originally posted by airfilterbersih at 23-4-2009 14:46

patut la...

tapi yang tendang tong sampah & bakar trak polis tu dapat cahaye keindahan isle X deen??

Had yang tu belum kena tarbiyyah oleh Mursyitol Am dia, R. Sivarasa....