CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 12867|Reply: 38

Lagi -lagi Pasal U-Mobile: Hangin tahap Gaban

Post Last Edit by medangmru at 13-9-2010 11:44

Aku ada jugak tertengok benang pasal U-mobile ni, tapi kes yang berlaku kat aku ni betul2 membuatkan aku hangin satu badan. Alkisahnya, pada 1 Disember yang lepas, kakak aku kol aku dari kampung n tanya samada aku ada pernah daftar U-mobile ke tak? Dengan pantas aku jawablah tak pernah n tak pernah terlintas nak daftar pun. Rupa-rupanya sampai 4 bil yang berlainan number (number KL) atas nama aku....bukan itu je.....dalam waktu yang sama, mak aku pun dapat 4 bil yang berlainan number jugak - mak aku pun tak pernah daftar ngan u-mobile dan kami tak pernah hilang IC. Setiap sorang kena bayar dekat RM 300.00 pulak tuh.

Hari tu jugak aku soh kakak aku pos bil2 tu kat opis aku. Erm..bila aku dapat dan check bil2 tu, ada sedikit perbezaan kat nama n alamat sebagai contoh:

1) Ms. Katak Ungu Katak Hijau
    No. 90 Taman Sri Katak

2) Mr. Katak Ungu Katak Hijau
    No. 90 Taman Sri Katak

3) Ms. Katak Ungu Katak Hijao
    No. 90 Sri Katak

4)Mr. Katak Ungu Katak Hijau
   No. 90 Sri Katak

Outgoing call pun kebanyakannya number2 ke Malaysia timur. Aku try call dua daripada number tu...semuanya tak berjawab. Last2 aku tipon call centre U-mobile dan tanya pasal benda ni. Diorang sahkan semua 4-4 number tu didaftarkan atas nama aku dan menurut diorang, pihak diorang hanya luluskan 3 talian sahaja atas satu nama. Last2 dia cakap ni kes fraud dan soh aku report polis. Mujur la cust. service tu cakap elok2....cool sikit amarah aku. Malam tu aku try call 2 lagi number tu...ada orang jawab - lelaki- dari sabah -aku tanya elok2 n nak bercakap dengan tuan punya number tu..... dia gelabah dan berdalih2...lagipun aku tak berapa paham loghat bahasa dia - last2 dia cakap tu bukan tipon dia, tu tipon kawan dia...nanti dia soh kawan dia call balik. Hampeh! aku dah rasa macam pelik je.... Number kedua pun sama macam tu jugak - lelaki sabah yang jawab. MAsa tu aku dah mula hangin sebab bila aku mintak nak cakap ngan tuan number tu, dia letak tipon. Aku kol lagi.... alasan sama yang diberi - tipon kawan dia- jap lagi soh kawan dia call aku balik.

Hujung minggu tu aku balik kampung n tgk bil2 mak aku. Aku try call 2 daripada number yang dikatakan number mak aku tu. Salah sorang darinya jawab - Perempuan dari Sabah - oleh sebab aku dah hangin ngan kejadian sebelum tu, aku direct tanya atas nama siapa dia daftar number tu...dia berdolak dalik n letak tipon. Tak puas hati, aku antar msg pulak. Dia reply n jawab tak tahu menahu sebab customer dia yang bayarkan bil dia.

Aku apa lagi, bertambah baran n call cust. servicer u-mobile. Kali ni customer service yg layan call aku macam tak mesra alam.. lepas aku bgtau masalah mak aku, dia mintak salah satu number. Dekat 5 minit kot aku tunggu respon dia...pastu dia cakaplah yang benda ni biasa berlaku bukan sahaja kat u-mobile, tapi kat maxis...bla..bla...bla... aku boring dengar, aku soh dia check kat mana number ni didaftarkan...dia macam berdolak dalik n cakap takleh check.....ape2 pun fraud department yang boleh check semua maklumat. Aku tanyalah, bukan ke kalau nak daftar number baru kena ada original IC (bukan salinan) dan juga signature? Dia jawab mmg betul prosidur tu..pastu merepek ape ntah...aku malas nak dengar.......dahla tak minta maaf langsung, cakap pun macam sedikit poyo....huhuhuhu

Bukan ape...walaupun RM 300 buat sesetengah orang yang kaya mungkin tak banyak (mungkinla)..kalau jadik kat 678 orang lain macam mana?

agak2 kan, dah semua nombor tu atas nama aku n mak aku, boleh tak aku dengan selambanya terminate terus line2 tu?

Rate

1

adik aku pun ada kena...sampai 2 bil atas nama dia...dia g buat repot polis gak...taktau apa cite pastu..

ala............coooool bro..........

kalu xbayo pon, kita xrugi apa2.........

dia black list bro dr subscribe U mobile aja.....
bukan suma telco...

sah bro hamjadah itu u mobile....

yg rugi, u mobile sediri la, xreti nak manage network smpai org boleh curi lain camtu jek.....

so, abaikan je......................................................................

coooooooooooolll!!

Reply #2 pilot's post

sebab tu aku cuba nak dapatkan maklumat sape n dimana number tu didaftarkan...aku buat report polis pun sebab nak buat penafian penggunaan line tipon tu....bukannya sampai tahap boleh tangkap dalang dalam masalah ni...

kalau semua dok nafi tanpa tau saper dalangnya, sampai bila2 kita tak tau saper pesalahnya dan perkara yg sama akan tetap berlaku...huhuhuhuhuhu

hopefully benda ni tak jadi kat korang semua..

Ni aku terbaca dalam metro pasal bil 'hantu' ni...dan daripada gambar bil yang pakcik tu pegang macam bil2 yang aku dapat jer.... http://www.hmetro.com.my/Current ... /Article/index_html

[ Last edited by  katak_ungu at 11-12-2008 02:37 PM ]

Reply #3 blue_blur's post

aku dah cool sekarang ni...tapi bila pikir kalau orang2 tua yang kena n tak tahu ape2 bukan ke kes naya.....

truknye!hampes!
nmpk sgt org2 tu nk mengelak, penipu!!:@ :@ :@

Follow Us
apahal.. .. CS Umobile kata semua operator pon sama jugak penah jadi..

Reply #7 pull_over's post

ha...ape? soklan ke ayat penyataan tu? ekekeekek....

aku lak lain sket kesnya....aku pernah reg U mobile bln ogos lepas....sbb dia kate promo yg pakej rm38 tu leh dpt 2 bln free internet.....aku plan nak pakai 2 bln je...utk intenet free sbb dia kate leh terminate je if tak mo guna....pastu lepas 1-2 minggu stil tak activate...aku call CS U mobile byk kali...at last aku kate, cancel je la reg. tu...sbb dia kate takde pon dia terima any reg aku....so fine la...aku tak kisah pon tak reg.......pastu....bebaru ni...aku dpt tau...dpd org yg dok kat umah lama aku....dia bgtau, ada bil U mobile smp kat umah dia 3-4 mgu lepas.......aku terkejut la....sbb, setau aku, aku da bgtau CS tu, cancel je la reg aku tu.....n lagi satu.....APSAL DIA ANTO BIL KAT UMAH YG DAH 2 THN AKU TAK DUDUK DAH???aku da 2 thn pindah dpd umah tu....maybe gak si bongok promoter tu yg guna alamat tu..sbb alamat tu dlm IC aku....pdhal masa aku reg tu, aku da bg alamat baru dah.....:@ :@ :@ :@  aku geram sbb....takkan la aku nak byr for nothing!!! bila aku cal CS U mobile smlm, dia kate.....da activate bln ogos ari tu.....aku hangin la...at least kalo dia anto bil kat alamat yg betul, sure aku bole tau yg line aku sbenarnye dah aktif...n at least aku tak de le kena byr bil for NOTHING!!mmg mcm siol!!sakit ati aku!!:@ :@ :@ :@ :@ skrg, si CS tu suh aku g terminate line tu kat any U mobile servis centre....

Rate

1

Reply #9 keretapilaju's post

sabar...sabar...

tapi perasan tak banyak sangat masalah ngan u-mobile ni ha? adei...kalu aku keje kat u-mobile dah panas kerusi aku....

Mcm2 masalah Umobile ni yek...gamaknya baru nak bertatih....tu yg manjang ada problem....

Reply #11 medangmru's post

bukan ape....CS diorang pun aku rasa macam tak friendly user....mcm taknak membantu masalah orang ramai je... itu yang aku sedikit hangin :@

maybe CS dia tgh period kot????tapi CS yg aku cal ritu...laki....camne tu??????

lg satu....aku lupe nak bgtau......CS tu suh aku report mitak waiver.....pastu aku tanye, kalo aku repot tu, mmg confrim ke pon bole dpt waver tu????? pastu CS tu kate, tu tak tau lg....tgk le nnt cane....dia juz suh aku terminate line bongok tu n report kes tu skali....

Originally posted by keretapilaju at 11-12-2008 04:25 PM
maybe CS dia tgh period kot????tapi CS yg aku cal ritu...laki....camne tu??????

muahahahah...dah jadi misteri nusantara la pulak

repot je kat paper..masuk tv ke..
terjah ceo dia..baru la bestt

mcm mana derang boleh register nama sedangkan original ic takde??? pelik kes ni...

ke  promoter tu nak untung byk..asal ade salinan ic jer, main registerr

mesti org yg konon nak reg kan tu main copy ic yg kita bg n reg utk sendiri nyer kott..... x guna tulllll :@ :@ :@ :@ :@

Jangan buat pasal nak ignore bayaran bil tepon sekarang ... TM sekarang dah pandai meng 'CTOS' kan customer2 mereka yang ada masalah bayaran bil dengan mereka.
Bukan setakat Telco jer nama korunk sangkut ,... hatta bank2 semalaya pun x sudi nak luluskan loan korunk ...

tapi aku x pasti ler plak camne plak dengan teknik pengurusan bil U mobile. Adakah derang akan bertindak sama semacam TM dengan melantik firma guaman utk meng'CTOS'kan nama anda ...
tp pada aku adalah tindakan bagus kalau selalu ambik precaution measure untuk elakkan menda2 ngarut terjadi kat kita pada masa depan dengan bersiakap memandang remeh hal2 bil ni.

Rate

1

12Next
Return to list New