CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6044|Reply: 32

Lagu Rindu/Masihkah Ada Kesempatan?

Lagu Rindu

Renung mataku

Nyanyikan lagu rindu

Ku tetap di sini

Setia menantimu

Dengan  doa yang kudus

Biar masa cemburu

Dan musim pun berlalu

Takkan pudar cintaku

Dunia seakan senyum

Mengintai gelora di lautan yang suci

Menangis tertawa biarlah bersama

Sehingga ke akhir hayatku ini厖匸/color]

Aku menarik nafas lega. Fuhh!! Akhirnya segala tugas untuk hari ini dapat aku selesaikan segera. Kalau tidak, alamatnya mengamuklah bos besar tu. Memang besar pun, perut dahlah buncit, bila pakai baju sendat semacam, macam nak terjojol keluar pusat tu. Eeeiiii厖 Rambut pula sehelai pun tak ada atas kepala. Licin macam cermin. Siap boleh buat pantulan imej atas kepala dia. Siapa lagi kalau bukan bos yang paling terkenal dalam kalangan kami sebagai pekerja pasaraya di sini, Encik Razaklah orangnya. Orang yang paling suka mencari kesalahan orang lain. Terutamanya kepada pekerja wanita seperti aku. Ada saja yang tak kena. Tahulah orang tua miang nak mengenyam. Tak boleh nampak pekerja perempuan baru masuk. Mulalah nak naik bulunya tu. Kasihan betul perempuan yang menjadi isterinya. Mesti hari-hari makan hati. Ish..Ishh匢shhhhh. Kalau macam tu, aku lebih rela membujang seumur hidup. Wakakahhh!!!
  揂pa yang lucu sangat tu?

Sebelum Encik Razak berlalu pergi dengan kereta Toyotanya, aku dan Leha sempat meminta maaf. Huluran maaf kami disambut dengan sebuah senyuman. Encik Razak sudi memaafkan segala kesalahan kami. Alangkah pemurahnya Encik Razak yang aku kenali sekarang. Dia sudah jauh berubah. Tidak seperti dulu lagi. Mungkin masalah yang datang mematangkan dirinya. Aku juga ingin mengikut jejaknya. Terus tabah dan sabar dalam menghadapi ujian hidup. Insya-Allah. Aku menanamkan tekad.
  揝ekarang saya akan mengumumkan ketua penyelia baru  kita yang akan menggantikan tempat Encik Razak. Saya perkenalkan kepada anda semua, Tengku Luqman bin Tengku Iskandar.

tindakanku semalam? Ahh!! Tapi dia yang mulakan dulu. Apa ni?! Fikiranku berkecamuk.
  Ketua urusan melangkah menghampiri kami.
  揟ahniah! I抦 glad to hear that.

揌oney.. I抳e told you before, you can抰 come here.

揇ia bukan suamiku.

揔enapa? Takut?

Follow Us
  Aku mengambil keputusan untuk pergi dari sini.
  揈h, kau nak pergi mana hah?! Mari sini aku cakap!!

tidak mahu aku berdamping dengannya lagi. Oleh itu, kini aku sering menyendiri. Tidak mengapa, lagipun aku sudah biasa berasa keseorangan. Kesunyian bagaikan teman setiaku. Sentiasa berada bersamaku.
  Hari ini genaplah seminggu aku bekerja di sini. Notis berhenti kerja 24 jam telah aku serahkan kepada Ketua Urusan. Hari ini merupakan hari terkahir aku bekerja. Apabila jam berdetik menunjukkan tepat pukul 11 malam, aku akan melangkah keluar dari sini. Oleh itu, aku ingin jadikan hari ini sebagai hari paling indah sepanjang aku bekerja di sini.
  Maka selesailah segala tugasku di sini. Aku melihat jam di tangan. Alamak! Dah terlambat. Habislah kalau tertinggal bas. Takkan nak menapak lagi malam ni. Lantas aku segera melangkah menuju ke bilik persalinan. Alangkah terkejutnya aku apabila melihat seluruh barang kepunyaanku berselerak di atas lantai.
  揂lamak, aku tak sengaja jatuh barang kau. Sori厰 Lily muncul di sebalik pintu. Aku sudah mengagak, ini pasti kerja mereka berdua.
  揓om Syana. Panas aku duduk lama-lama dalam bilik ni.

揓aga diri baik-baik. Semua orang ada kisah lampau bukan. Umi tak mahu mengungkit kisah dahulu. Insya-Allah, ada umur kita jumpa lagi.

揧ess, you抮e!!!

揝ekarang maksiat berleluasa. Tak kira yang miskin atau kaya. Semua sama saja.

senyumannya dan segala-galanya. Dengan segala kekuatan yang ada, aku meluahkan segala yang tersirat di dalam hatiku. Semoga dia mampu mengerti rahsia hatiku. Dari dulu hingga kini, buat selama-lamanya.
  揝aya hanya mencintai suami saya. Dan suami saya ialah awak. Saya memang menunggu awak dari dulu hingga sekarang. Suami saya tetap berada di hati saya.

Rate

1

nice story...i like it...

LS, ni dari buku ke blog

Reply #14 jujun's post

buat sendiri

Reply #15 laksamana_sunan's post

best la apasal tak buat buku....

penulisan menarik tapi kenalah berhati-hati apabila ade bab2 perkahwinan dalam islam, bukan bole main nikah je yer....rukun nikah kenalah diambil kira. dlm pada kita berkreatif, kajian jugak penting....orang yang membaca akan dapat ilmunya jugak

Rate

1

Reply #16 jujun's post

citer ni malas nak tulis panjang2... skang ni tengah karang INI KAWASAN BEBAL!!! .... hehehe.. nantikannya.. tapi belum habis lagi.. panjang sangat...

tak tau nak buat buku ke atau nak letak kat sini je...tapi tunggu je lah macam mane nanti yer....

LS kembangkanlah lagi watak-watak dalam karya u nie,mana tau boleh jadi sebuah novel....

12Next
Return to list New