CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Al- Hin

Abis tu manusia berasas dari tanah. Kalau kena air jadi lembik. Kena panas jadi keras.??
tungkai Post at 11-6-2011 13:25

Ko pernah tengok tak tanah yang keras, liat, berdebu, berlumpur dll. Manusia dijadikan dengan 1 jenis tanah yang macam depan rumah ko tu ker?

So, bleh aku tau teori ko camne sebelum wujud homo sapiens?  Dan mestilah disokong oleh penemuan ...
Limao Post at 11-6-2011 12:30

aku dh mention dah sblm ni...ikot charles darwin gak...tp xderla homo habilis tu...pes time aku dgr....homo erectus tu, setau aku ader jumpe kan fossil die...yg sampai blh recreate balik fizikal die...yg ni kalo kata cimpanzi pon aku xkesah, sbb mmg evolusi lebey kearah primate lg...tp, neanderthal...byk sgt fossil dijumpai...and byk gak research dieorg buat...fizikal imagination yg dieorg bg 80% sebijik mcm manusia, cuma skull dieorg more to primate (mcm citer 10,000BC)..
yg ni slh 1 research psl mtDNA neanderthal...ko blh tgk genome neanderthal dgn manusia beza die brpa byk..ader cimpanzi punyer genome sekali...yg conclusionnya human dgn neanderthal xboley interbreed...research ni ader org ulang lg dgn fossil lain...and still result sama...study ni quotation dr buku and research2 org lain...

http://www.talkorigins.org/faqs/homs/mtDNA.html

So, bleh aku tau teori ko camne sebelum wujud homo sapiens?  Dan mestilah disokong oleh penemuan ...
Limao Post at 11-6-2011 12:30

alamak lupe pasal sfera tu...bg aku kalo di izinkan tuhan boley jer nampak...tp itu pon teori aku jer....sbb kalo 2.8 billion tahun dulu, nabi adam dah turun ker? aku still xdpt nk estimate time nabi adam diturunkan tu sbb xer solid statement ..ko ader x reference yg mention pasal ni? Yg aku taw homo sapiens dianggarkan wujud around 200k years ago...Tp aku mmg percaya nabi adam manusia pertama diturunkan dan sebelum tu mmg jin yg menghuni bumi..yg ni ayat quran ader sebut kan<--xingt...

humanoids ni plak mengikut translasi yg aku baca ialah sesuatu yg appearancenyer resemble manusia...contoh robot pon dikira sbgai humanoids.....sbb tu aku ckp makhluk2 sebelum homo sapiens ni humanoids, sbb resemble homo sapiens, tp tidak sama....

yg ni review pasal neanderthal gak...Study dr fossil2 yg dah jumpa
(aku xpndai tepek gamba...ampunnn)

http://www.athenapub.com/8shea1.htm

yg ni abstract dr jurnal science direct mengenai homo erectus...sorry aku xboley bg full access sbb aku dh lupe login details aku kat science direct ni...dh lama tinggalkan alam pelajaran...

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0047248492900325

yg ni abstract dr science magazine

http://www.sciencemag.org/content/274/5294/1870.short

aku mintak maafla xdpt bg full research details sbb aku pon xboley access material ni...tp berdasarkan abstract die tu aku nk prove kan ada kajian pasal fossil yg dijumpai tu..xder plak di mention fossil tu milik cimpanzi...dieorg siap kaji tools humanoids ni sekali...

nnt kalo aku dpt fulls details aku tepek kan yer..

Kawan aku pernah nampak Istana Emas time tengah memancing kat celah bedah kolam mana tah. Dengan ...
e_X Post at 11-6-2011 13:00

Mmm...tula pasal.  Agak mustahil la bagi aku nak trime kita bleh tengok tinggalan artifak dari jin.  Tapi ntah le.  Allah Maha Berkuasa.

Follow Us
Aaa yg ni best ckit, aku jumpe buku...The Evolution of Homo Erectus by G. Philip Rightmire..Ader page yg xboley view(mklumlah free access) tp aku rasa info dlm ni cukupla menunjukkan pasal fossils2 homo erectus ni...banyak rupernyer...buku ni pasal comparative study between homo erectus based on location

http://books.google.com.my/books ... 20study&f=false

baru aku taw nape kita dgn puak2 neanderthal ni ader persamaan sikit...rupernyer dr genus, spesis sama....subspecies lain2...

fizikal imagination yg dieorg bg 80% sebijik mcm manusia
BiancoFisso Post at 11-6-2011 13:41

Ayat yang aku quote kat atas tu aku cam pelik sket.  Maknanya kire bleh dipercayai 100% ke imaginasi diorang tuh?  Adakah sah sesuatu fakta atas dasar imaginasi?  Bleh tak terangkan kat aku?  Aku pon tak bape reti step2 ahli arkeologi nih bile diorang temui sesuatu tulang or rangka, mesti ade law diorang kan?
Tadi gak ko bagitau banyak fossil homo erectus yang dijumpai tu, aku nak kongsi fakta yang sebenarnya berlaku.

baru aku taw nape kita dgn puak2 neanderthal ni ader persamaan sikit...rupernyer dr genus, spesis sa ...
BiancoFisso Post at 11-6-2011 14:36

Huhu...nampaknye memang cam bercakap ngan ayam ngan itikla nih.  Sebab ko sokong teori evolusi, aku plak tak sokong.  Camne nih?

Huhu...nampaknye memang cam bercakap ngan ayam ngan itikla nih.  Sebab ko sokong teori evolusi,  ...
Limao Post at 11-6-2011 15:00

aku rasa ko ni salah phm statement aku ni..toeri evolusi tu pasal dr primate ke manusia...betul x? aku bangkang giler2...sbb quran dah ckp nabi adam(manusia pertama diturunkan dr syurga)..xder evolusi2...teori darwin tu berguna utk neanderthal...tp neanderthal bukan manusia...tp ader ciri2 pasal manusia..

Post Last Edit by BiancoFisso at 11-6-2011 15:29
Ayat yang aku quote kat atas tu aku cam pelik sket.  Maknanya kire bleh dipercayai 100% ke imagi ...
Limao Post at 11-6-2011 14:55

biler aku ckp imiginasi ni bukanla byg2 kat pala jer...yg ni dieorg pggl face reconstruction...ader program die sendiri...biasanya kalo archeologist jumpa fossils camni dieorg akan buat experiment dgn isotope carbon xsilap utk taw usia fossils tu...kalo ko tanya aku caya x, aku mmg percaya, sbb ni teknologi sains...mcm dieorg recreate rupa2 dinosour, mammoth...

yg pasal bentuk muka tu, mcm yg aku beritau sebelum ni, ader org buat kajian genome fossils ni against human...xsama...banyak benda kena consider kalo nak declare facts ni..bukan mengenai 1 aspek sahaja...

Reply 170# Limao

eh tp ko taw x anggaran nabi adam diturunkan? bkn dr segi sains la...dr aspek islam...siyes aku xtaw...kalo dpt aku rasa lebey byk membantu kita kat topik ni

**yg peliknyer dr topik manusia bersayap(al-hin) dh jd topik lain plak...hihhihi

Ko pernah tengok tak tanah yang keras, liat, berdebu, berlumpur dll. Manusia dijadikan dengan 1  ...
e_X Post at 11-6-2011 13:31

Aku tanya aje sebagai analogi apa yg ko tulis tu berkaitan sifat api. Aku pun tau manusia dijadikan dari beberapa jenis tanah yg diambil dr beberapa tempat. Tu pun emo...prrfgghhttt

Reply  Limao

eh tp ko taw x anggaran nabi adam diturunkan? bkn dr segi sains la...dr aspek islam ...
BiancoFisso Post at 11-6-2011 15:27

Huuu....  Aku lagila tak tau bila Nabi Adam diturunkan.  Hadith yang aku tau cuma dari riwayat Abu Hurairah, Nabi Muhammad cite Nabi Adam ni tingginya 60 hasta (28-30 m).  Macam2 teori pasal usia Nabi Adam ni:
1. Diturunkan pada 5000 BC (atas fakta sains yang mengatakan dunia diliputi ais pada 20 000 or 15 000 taun dahulu, dan mengalami 'global warming' 5000 taun dahulu)
2. Diturunkan pada 10 000 taun dahulu (ni aku tak tau atas fakta apa)

*Tapi Perak Man berusia lebih 11 000 taun so clash kat sini.

Kalo ko caye ade makhluk selain manusia cam neandhethal or humaroid tu aku tak setuju sebab bukti fossil yang dijumpai dan didakwa itu adalah homo erectus or neandhethal dll tu adalah tengkorak manusia yang pelbagai bangsa kat dunia ni.  Selain sfera logam tu, ada lagi fossil periuk besi berusia 300 juta taun dan serpihan tekstil pada tanah liat berusia 27 000 taun. Kalo aku rajin aku tepek gambo nanti. Kalo ko andaikan manusia yang gunakan periuk besi tu, mungkin usia Nabi Adam perlu dijarakkan lagi.  Kalo ko andaikan yang pakai tekstil tu jin aku no komenlah.

Post Last Edit by primerabizz at 11-6-2011 22:15
Abis tu manusia berasas dari tanah. Kalau kena air jadi lembik. Kena panas jadi keras.??
tungkai Post at 11-6-2011 13:25

betul la tu cube ko berendam lame2 xpon tgok orang yg minum air sampai kembung xpon tgok orang yang da nak lemas kan lembik

kalau terdedah pada suhu panas yang lame akan kene heat stroke

da betul latu kene air lembik kene panas keras

aku rasa al-hin ni adalah dari golonagn JIn yang lain dari jin2 yang kita kenal...

maksud aku, jin ni pun ada banyak golongan.. ifrit, buragas, tanah etc. ia cam kaum2 bagi manusia. tp bentuk2 jin ni lain2, tak cam manusia, cuma kulit sebagai pembezaan.

jadi, al hin ni adalah golongan jin bersayap
(hadis mengatakan 3 jenis jin yakni,yang bersayap,
menyerupai binatang seperti anjing, ular etc yang korang leh cheak kat god n goddess of egypt,yang melata yakni jin2 yang dok menumpang kat umah2 etc)

tiga2 jenis ni lain2 fizikal dan attributenya. begitu juga dgn al-hin, korg leh golongkan dalam jin yang bersayap (dan dah tentu tak sama dgn jin yg bermuka anjing atau ular).

Rate

1

aku rasa al-hin ni adalah dari golonagn JIn yang lain dari jin2 yang kita kenal...

maksud aku, ji ...
hasell Post at 12-6-2011 12:56

Hahahahahahahaaaaaaaaaa

Al-Capone pulak jin hape??

Huuu....  Aku lagila tak tau bila Nabi Adam diturunkan.  Hadith yang aku tau cuma dari riwayat ...
Limao Post at 11-6-2011 17:26

aku percaya yg tu fossil humanoid dr science research...sbb ader wat mtDNA, genome filing sume kan...research2 ni suma bukan sekali and sorg yg buat...xkanla scientist seluruh dunia berkomplot kot....
Yg psl aper2 artifak tu, kalo terlampau lama sgt, aku still ckp jin...sbb golongan jin ni cuma dihilangkan bila nabi adam diturunkan(dr ayat quran rasanya)..So x impossible klau ader pape tinggalan<--teori buat sendiri..Tp yg ni kalau nabi adam diturunkan sebelum jutaan tahun...kalau jutaan taun gak, mgkin betul manusia, sbb masa nabi adam mmg dh ader tekstil, sbb sebelum diturunkan nabi adam mmg dh diberi pengetahuan oleh Allah...

maksud aku, ji ...
hasell Post at 12-6-2011 12:56

Possible..sbb aku rse cam pelik plak makhluk mcm manusia ader fizikal bersayap... :re: