CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Aliana

PENGALAMAN SERAM AKU TGGL KAT ULU KINTA

Reply 154# btho

its ok ahkak.. cite psl baby tuh mengingatkan sy pd kes member sy..

menurut cite dr mak dia, ms dia berusia x smpai sebulan, lps siapkan dia, mak dia brg kat sblh n t'tido.. x lama pastu mak dia prsan baby tuh t'angkat lebey kurg prg pggang org dewasa.. mak dia cpt2 tarik bby tuh n peluk dia.. tp mcm ada benda yg duk sama tarik bby tuh.. mak dia menjerit mintak tlg.. pastu nenek dia dtg n baca somthing n ms tuh baru nmpk 1 byg2 itam duk tarik bby tuh.. ntah apa yg nenek dia wat, baru lor benda tuh lps kan bby tuh...

Sungguh menarik kisah TT ni...meremang bulu roma aku bace..huhu

tenkiu rafudhefu..

Reply 158# Aliana

ur welcome...

ade citer lagi x? cepat la x sabar dah ni
bosan2 kat opis layan citer ko best gile
pastu bile ot seram sorang2 hahahahha

Reply 161# Aliana

adehhhh...terang2 die nak amik baby tuh kuang ajo tul!!!

aku rs cukup kot utk arinih..

esok klu ada kesempatan insyaallah aku cite lak mcm mne ank aku lak ...
Aliana Post at 7-2-2011 16:55

TT! sgt best citer TT....dtg2 opis, bkn nk cek email opis...trs masuk forum...x sabo kekdahnye...

Follow Us
ok sume.. di pagi baru utk cite yg baru..

assalamualaikum n slamt pg sume..
kali nih aku nk cite psl kesan dr benda2 nih pd aku.. klu korg nk tau aku nih dh xde smgt dh.. tp aku tetap gagahkan diri gak lor.. yg paling aku x suka bila, aku slalu nmpk benda2 nih kat mne2.. bkn takat kat umh jerk, kat highway, kat opis n kekdg kat umh org.. tp benda nih secara spontan jerk.. klu aku niat nk tgk mmg xde apa2..

kekdg nk blk kg, biase nyer kitorg suka blk mlm2.. aku slalu nmpk somthing kat tepi jln.. tp aku diam kan jerk.. mak aku pesan klu nmpk apa2 jgn tgur.. tp kekdg tuh hubby perasan gak klu tetiba aku t'kejut. dia x tnya aku pun diam jerk lor..

ni cite pd 1 mlm..
mlm tuh apa ntah aku wat yg sibuk sgt smpai t'lewat solat isyak.. ms nk solat tuh sume owg dlm umh aku dh tido.. pas aku amik wuduk, bentang sejadah n sarung telekung, aku pun b'niat lor.. elok jer nk angkat takbir.. tup, lektrik xde.. t'henti lor jap.. pastu pkr lak alah aku trus jerk lor solat.. tp ati pikir laen lak, mcm mne hubby aku t'bgn ngn tgk dlm gelap ada benda putih (aku lor tuh) t'pacak b'diri kat sblh katil.. mau sakit jantung nyer dia..

tp pkr lae, alah xper nyer, bkn lama pun nk solat skjap jer maybe x smpt dia nk sdar kot.. aku pun angkat takbir lae.. pastu tiba2 aku t'henti.. jantung nih b'degup2.. setan mula cucuk jarum.. mcm mne lor klu tetiba aku lak yg nmpk benda putih (bkn aku lor) yg igt aku nih kwn dia??

apa lae aku pun melompat naek katil.. hubby aku kat sblh t'kejut tgk aku.. muka dia mmg mcm nmpk antu.. sblum dia terajang aku cpt2 aku kenalkan diri.. dia pun smbung tido.. aku ni ngn telekung lae baring telentang sblh dia.. tiba2 t'detik lae, apahal lak aku t'baring b'telekung mcm org mati nih.. kang dibuatnyer aku t'tido xpsl2 kes laen lak jd..

klu td aku lompat naek katil, kali nih aku lompat turun katil.. kali nih gak hubby aku t'kejut.. dia mrh aku, katanyer aku ni apahal? t'lompat sner t'lompat cni ngn telekung mcm tuh.. betoi ker idak..

aku malu nk ckp aku ni penakut so aku diam n t'sengeh2 lor.. lps bukak telekung, aku baring kat sblh dia.. seb baek lor 5 minit pastu lektik ada blk.. aku amik wuduk n trus solat..  lega rsnyer.. pastu mmg serik aku nk lmbt2 kan solat lae..

tgk tuh, nmpk sgt aku ni x kuat iman.. walhal nk solat tuh, bkn nk wat per tu pun msh takut..

Reply 164# afira

ada tu ada.. tp nk kena karang ayat n imbas p'jlnan cite tuh.. tuh yg amik ms ckt tuh..

Reply 165# afira

jgn lor kena kat ank2 kita yerk x? takut jerk.. tp xsure lor sbb per dia nk amik bby tuh.. x smpat tnya makcik tuh..

Reply 166# Stila

bkn takat ko jerk.. aku ni pun sama ni aar.. dtg2 opis bkn nk wat keje.. trus b'forumer..

ni cite selingan yerk..

ni psl kes kat opis aku.. ni pun kes tahun lps.. aku ada dgr lor member opis duk cite ada somthing kat opis ni aar.. so kekdg klu aku dtg awal ke opis mmg ada prsaan pelik ckt.. tp aku anggap biase2 jerk tuh sbb kita sorg2 kan..

until lor 1 day, ntah sbb aper aku kena pggil msk dlm bilik bos.. so member sblh aku ckp nk tggu aku.. aku ckp xyah lor.. tkut lmbt nnt.. lps kuar dr bilik bos, aku dgr ada org menaip.. meja aku n member aku di block ngn partition.. so aku ni ckp lor kat dia (ms tuh aku tgh jln ke meja aku), aik? xblk lae.. kan aku ckp xyah teman aku..

bla melepasi partition tuh, tetiba aku tgk meja kwn aku tuh kosong..  aku trus diam.. amik handbag n trus blah.. lps dr tuh aku ada gak dgr mcm bunyi kerusi dinaek n diturunkan.. aku x brani nk ckp aku ni brani ke idak.. (sbb skrg aku kat opis).. kang ckp brani, dia tunjukkan diri mampus aku t'kejut nnt.. kang ckp xbrani, lae lak dia suka menyakat.. so diam2 jerk lor.. syyyyyy..

Reply  Stila

bkn takat ko jerk.. aku ni pun sama ni aar.. dtg2 opis bkn nk wat keje.. trus ...
Aliana Post at 8-2-2011 10:06

hhahaha....kannnnn! kte la contoh pekerja cemerlang!

boleh buang saka jika barang tu betul2 dah xada... tapi kalau boleh cari dulu barang tu mungkin barang tu ada lagi kat ahli keluarga korang... selalunya diorang pakai barang2 yang dah lama2... cuba cari barang yang dah lama kat umah opah ko...??? sebab setahu aku... umah opah kotu memang ada barang tu sebab tu dia jelma kat rumah tu...

best2 cite neh
seram ooooo

Reply 173# eazzad

insyaallah.. akn aku usahakan..

Reply 172# Stila

cemerlang n t'bilang..

Reply  Stila

cemerlang n t'bilang..
Aliana Post at 8-2-2011 10:40

yaaaahhh! itu la yg kte cari..

Reply 168# Aliana

take all the time u need..hahah
tapi jangan lame2 sangat..keras plak menunggu

Reply 169# Aliana

hishk....mintak selisih weiii!!! seram akuuu...x dapat nak di bayangkan

ok ni cite psl di subuh hening lor plak..

tp sblum aku start story, aku nk mintak maap sgt2 sbb mungkin cite ni akn mengundang rs sangsi korg kat aku.. tp apa yg berlaku mmg benar2 t'jadi..

cite nyer b'mula mcm nih.. ms tuh hubby aku dh g keje dlm pukul 5 pg.. aku ni msh lae tido2 ayam.. ye lor xmau t'lps solat subuh.. tiba2 azan subuh b'kumandang.. setiap baris azan yg dilaungkan b'selang seli ngn suara perempuan menangis m'dayu2 bunyinyer..

bunyi tuh cukup jelas kat tingkap bilik aku.. trus terang aku ckp, aku mmg xbrani bukak mata.. tp tinga ni tetap aku psg nk dgr bunyi tuh.. aduyaiii.. nk b'gerak tgk pun takut.. aku pun wat2 tido.. nk kata jiran tetangga aku menangis, pelik lor plak, sbb bila ada azan, sore tuh senyap, lps azan b'bunyi blk.. azan kat umh aku bkn lor kuar sgt, smpai x dgr bunyi2 laen.. tp sore nangis tuh mmg b'selang seli ngn laungan azan..

ptg tuh aku tnya lor member aku.. kebetulan umh dia di blok laen.. dia kata pg td mmg dia x tido ms azan.. tp kat blok dia dgr bunyi anjing menyalak somthing.. aku ckp yg aku dgr bunyi perempuan nangis..

xtau lor plak klu bunyi anjing tuh mcm bunyi perempuan nangis kot.. tp aku tetap tegaskan mmg aku dgr bunyi perempuan nangis.. bunyi tuh betoi2 kat tgkap bilik n mcm merayu mintak tlg jerk.. t'pkr gak samada ada ke benda somthing yg aku simpan milik benda tuh?? waaaa aku takut.....