CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Aliana

PENGALAMAN SERAM AKU TGGL KAT ULU KINTA

kelakar jugak....  tapi ape boleh buat.. bila korang mata tu dah terbuka... memang mudah nampak
eazzad Post at 7-2-2011 11:44

eazzad...nak tanya...betul ke kalau org tu jenis yg selalu nmpk makhluk halus ni, tandanya org tu ada saka?bukan apa, anak sedara saya yg kat uitm tu memanjang jer nmpak cik sweetie kat sana, ada sekali tu siap ketuk pintu,
pas tu yg dia ni betul bendul bukak le pintu tu sbb ingatkan room8 dia tinggal kunci, tp sekali cik sweetie dgn muka takde dagu berdiri tegak dpn pintu, katanya cik sweetie tu mintak tlg carikan dagu dia.

pas tu skali lg masa kat dlm ambulance, masa tu dia suspect H1N1, elok jer cik sweetie tu duduk kat tepi tu, mintak tolong kat dia bukak kan ikatan kat kepala dia....saya dgr pun skeri meri, tp dia ni selambe jek cite.

aliana... pasal saka ni... xler sampai syarat2 yang bukan2... mengarut tu... kalau dari tanah jawa ko pun nak hantar dia ke jawa gak...

janji ko ada barang saka tu dan bawa untuk berubat.. nanti perwat tu senanglah nak buang saka tu sekali dengan barang dia... ni xbarang dia je buang saka tu tertinggal dalam badan.. susah lorr....

Reply 142# eazzad

mne ler aku tau.. klu aku dh lama aku humban benda nih jauh2 dr kuarga aku..
td ko ada ckp psl brg saka.. brg saka tuh aper erk??

Reply 141# noradaniez

ayok.. klu ank sedara ko ada b'makna ko pun ada..   jgn mare yerk.. gurau2 jerk..

sambung2..

kali nih aku cite benda yg aku t'serempak kat dlm umh.. cite nih tahun lps pyer.. aku rs ujung tahun gak lor..

aritu dr pg, aku duk xsabo nk tggu adk lelaki aku dtg.. ati ni sonok lor sbb dh lama x jumpa dia. tup2, ptg tuh adik aku ckp x jd dtg.. lor ckt pye hampanyer aku..

mlm tuh, hubby aku keje mlm.. so tggl aku ngn ank2 jerk.. ank2 kecik2 jerk lae.. so bla ank2 aku msuk tdo, aku ni xleh lak nk tdo.. aku still lae duk kat ruang tamu.. tgk tv.. aku rs dkt pukul 11 mcm tu lor kot.. aku nk msk tdo.. aku off tv, off lampu n jln lor msuk blk.. lampu dapur still lae m'yala ms tuh.. mmg aku x off sume lmpu sbb aku takut gelap..

tetiba aku tingat lor plak, pintu aku dh kunci ker idak?? aku ni pun ngn xde prsaan melangkah lor ke ruang tamu.. ms aku lalu tuh, dr ank mata aku perasan mcm ada someone b'baring kat sofa pjg.. aku igtkan adk aku jd dtg umh.. tp pelik gak bila ms dia msk umh.. dia bkn ada kunci umh aku..aku toleh.. xde lor plak.. sofa tuh ksong jerk.. aku pun g lor check pintu.. ok mmg dh lock sume..

pastu aku lalu lg sblh sofa tuh, dr ank mata gak aku still nmpk ada org baring kat c2.. aku branikan diri toleh tgk.. xde apa gak.. aku diam n msk dlm blk n baring.. tetiba baru perasan lak hp aku, aku lupa bwk msuk bilik.. aku ada 2 hp.. hp biasa yg aku guna aku tgh charge.. so hp 1 lae ada kat ruang tamu.. ikutkan ati xmo aku g ruangtamu tuh..tp takut lak klu apa2 b'laku mcm mne aku nk kol hubby aku mintak tlg..

so aku branikan diri lor, dlm ati pkr maybe benda tuh dh xde dh.. so aku jln p'lahan g ruang tamu.. mak aih!! t'kejut beruk aku.. dlm samar2 aku nmpk benda tuh still lae ada kat sofa.. baring.. (adik aku slalu baring kat sofa tuh).. benda tuh x ubh mcm adk aku.. x b'baju.. seb baek lor hp aku tepi ruang tamu jerk.. aku capai hp n larik msk bilik..

bdn ni m'geletar xblh nk ckp lor.. b'peluh2..aku try pejam mata.. tp pejam2 t'byg lor plak 1 kepala jernguk kat depan muka aku.. kebetulan kat hp aku ada mmg ada aku simpan rakaman ayat kursi n surah yassin.. aku psg lor.. tp aku lak yg jd xtentu arah..  kaki bdn sejuk semacam..

aku x blh thn lae.. trus kol hubby aku.. ms tuh gak lor hp meragam.. tiba2 jerk jd hang.. skrin kat hp tu jd putih.. aku off n on hp blk.. 2,3 kali aku cuba.. baru lor blh.. mslh plak skrg nih, hp aku tuh credit cukup2 mkn jerk.. aku kol hubby aku n soh dia kol aku cpt2..

bila hubby aku kol, aku ni apa lae menangis lor cite kat hubby aku apa yg aku nmpk.. dia pun gabra.. lae aku meraung bila dgr ada bunyi mcm org b'dehem kat luar bilik.. pastu bunyi org b'jln..

hubby aku try lor nk tenteramkan aku.. tp mmg aku dh mcm ilang akal dh sbb takut pye psl.. hubby aku tnya nk dia blk umh skrg ker? alah sementara tggu hubby aku blk mau kejung aku kat umh nih aar.. aku cuma pkr keselamatan ank2 aku jerk.. aku takut klu2 aku kena histeria ker, apa nsb ank2 aku tuh...

seb baek lor, umh abg aku x jauh dr umh aku.. kira2 10 kilometr gak lor. so hubby aku kol n mintak tlg abg aku utuskan peneman (adk2 aku ada yg duk ngn abg aku) utk aku mlm tuh.. sementara menunggu abg aku antor adk aku, aku mintak hubby aku trus sembang ngn aku kat telpon.. dkt pukul 12 lebey gak lor, baru lor abg aku dtg.. dia pelik n adk aku pun pelik.. tp aku x cite lae kat dia sbb aku takut adk aku lae takut.. so mcm mne nk teman klu dh dua2 penakut..

seb baek lor mlm tuh xde apa2.. dkt pukul 2 pg baru aku dpt tido.. huhuhuhu

aku rs cukup kot utk arinih..

esok klu ada kesempatan insyaallah aku cite lak mcm mne ank aku lak meracau2.. ms ni pun hubby aku keje mlm..

Follow Us
hah setel pn bace smpai setakat ni hehehehe nice one keep it up!

er maaf kalau silap pernah terbaca kat mana buku tah tp dah lupa biasalah manusia, balik citer ada terbaca dlm surah al-baqarah ada satu ayat yang boleh menghalau syaitan so saya cari la sambil2 google skali rupanya surah itu adalah Ayatul Kursi.

So kawan ada ajar dulu klu kita nak pasang pagar kita kene halau dulu klu x benda tu xleh kuar sbb kita dah "pagar" dulu sblm halau dia. Mcm ni la kita pasang penjara sekeliling rumah masa pencuri ada mcm mn dia nak kuar tul x..? tp itu pencuri la

Ok seelok-eloknya 1st baca ayatul kursi kemudian pastu baru baca yassin. ada org kata yassin boleh digunakan utk memagar rumah.

kawan pernah citer dulu, masa tu umah kasen dia (xsilap lah dah lupa citer ni) kene kacau so depa baca lah yassin ramai2 skali ada ustaz pengubat ni mai, dia pun cakap...

"la awat hangpa baca yassin ni?" depa pun terkedu la awat ustaz ckp lagu tu.. pastu ustaz tu pun habaq mai la.

klu dah hangpa baca yassin camna dia mau kuar umah dah kne pagar. so kat sini nak tegaskan la yassin tu guna untuk memagar n banyak lagi khasiat surah ni. Maaf kalau silap n pls betulkan if ada. sekadar ingin berkongsi

Reply  mrJOKERfromHELL

tp alhamdulillah lor xde lor disakatnyer hari2..cuma kekdg tuh dh s ...
Aliana Post at 7-2-2011 11:57

kome dok mane skang?

brg saka tu yang menjadi ikatan dia dengan ahli keturunan ni... selagi ada barang tu dengan dia tentulah dia ada.. walaupun di buang... tetap dia datang balik.... barang tu macam diseru2 ataupun untuk dia makan di hidang ke macam tulah...

aliana..ulu kinta ko dok taman apa??...aku dok sana gak..umah org tua aku... mmg kawasan tu keras...sbb masa tok wan aku mula dok sana..(tok wan aku polis tanjung ranbutan).. masa tu ulu kinta baru buka..mmg blh kata tiap2 mlm blh nampak penangal...sbb mmg ulu kinta tempat org buang saka dgn hantu2 yg dh kena tangkap.. kalo korang pernah baca novel Bercakap Dgn Jin tamam idris...cite tu berlaku dkt ulu kinta.....belakang umah aku tu pun ada jin dok tp tak kacau la..

Reply 150# eazzad

ada x kes saka yg x menjelmakan diri?..

ulu kinta...i like...

mmg kawasan ulu kinta ni keras skit..mcm kat kg tersusun bt8,kem briged utara,intake,SMKUK,simpang t ...
mrJOKERfromHELL Post at 7-2-2011 09:48

en joker..., memandangkan ko mention intake, ahkak teringat makndak ahkak yg penah duduk kat kem polis hutan dkt dgn intake tu.
briged utara ke? ntahlah ahkak pon tak ingat.
cerita ni dah lama sgt dah, masa tu makndak ahkak baru lps bersalin anak nombor 2, hubby masuk hutan.
jiran tetangga agak jauh sbb rumah besar dan sebijik2x plak tuh.
so ptg tu..., lps mandikan baby dia tu berbedung bagai, dia letak anak dia tengah2x katil semntara dok intai kat luar tingkap.
almaklumlah menunggu somi tersyg pulang dr hutan...hehehe.
then tetiber..., anak dia menangis.
dier kalih tgk, baby yang berbedung tu boleh pulak beralih kat lantai.
aiseyyyyy..., saper sudah alih itu baby lah.
anak nombor 1 masa tu ke rumah jiran.
mujur dia tak lama duduk kat rumah tu, pastu pindah kat umah lain pulak.

sori ye TT..., menumpang criter plak ahkak kat sini.
anyway..., stori you very interesting la.

pasal saka ni... ada yang jelmakan diri ada yang xjelma... tengok pada ilmu saka tu dan ilmu pada keturunan tu..

Reply 148# migustik

erk?? yerk ker?? klu mcm tuh mcm mne nk bukak blk pgr umh andai kata aku dh kunci.. any suggestion??

Reply 149# mrJOKERfromHELL

s'gor..

Reply 147# afira

tenkiu..

Reply 150# eazzad

aduyaiiii... klu dh b'abad, mne lae nk tau brg saka tuh.. pyh lor mcm tuh..

Reply 151# joker2

tmn perpaduan..