CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: amriesya89

saka salib

bagi pendapat saya sebenarnya ubat utk menyembuh penyakit dia tu ada dikalangan family u all....cuba ...
bedahs Post at 2-7-2010 08:49

memang betul sekali. pemyembuhan paling bagus adalah dari diri pesakit dan keluarga terdekat, namun bagi sesetengah famili tidak ada yg mampu buat. ada yang masa terdesak begini baru nak cari sejadah kat store, baru nak hafal al fatihah, jadi agak berat juga.

itulah salah satu hikmahnya kenapa Allah turun kesakitan pada salah seorang famili agar mereka dekatkan diri padaNYA. Agar mereka kembali solat dan mengingati Allah.

jadi selain daripada mendekatkan diri dan memohon pada Allah, tak salah juga mencari perawat yang arif mengenai dunia ghaib ini membantu. tapi jangan letakkan harapan pada perawat, sendiri dan famili perlulah mulai dari skang, banyakkan beribadat dan berdoa pada Allah.

Dengan itu, mudah mudahan penyakit akan sembuh dan diri kita pula semakin dekat dengan Allah. kekadang ia ambil masa, oleh itu jangan sesekali putus asa.

berat juga masalah sebab.. ayah TT sendiri ader "bende" nya... kalo nak panggil ustaz pun tak lepas nak masuk kerumah...tapi sekurang-kurangnya bermula dengan sesuatu... TT rancanglah dengan ibu... tgh malam ke...duduk dalam satu bilik... buat solat sunat tahajud, solat sunat taubat, dan solat sunat hajat.... lepas tuh buat bacaan yassin 7 mubbin...setiap 1 mubin tuh mohon la doa ...antara yang boleh diusahakan.. tapi kalo dapat 40 org buatkan yassin 7 mubin nih pun bagus gak....kasi hentam mati semua ilmu setan nih. macam mana nak buat yassin 7 mubin tu boleh google yer

Rate

1

berat juga masalah sebab.. ayah TT sendiri ader "bende" nya... kalo nak panggil ustaz pun tak lepas  ...
zacko_inc Post at 2-7-2010 10:14

betul cakap zacko, 7 mubin ni sangat bagus sebab bukan saja dapat settlekan masalah, silap haribulan yang tukang sihir dan pengupah terjelepuk kena skali. dengar kata kalau Allah makbulkan mubin 7 ni, tukang sihir dan pengupah kena double seksanya.

off topik lagi,

sejak join thread misteri ni byk ilmu yg aku dapat. terima kasih kt korang suma

sesungguhnya ilmu Allah ini mmg luas

akupun nak off topic jap...
walopun aku sllu dlm ketakutan bila masuk bod ni,
tapi banyak ilmu yg aku dapat..
terima kasih sumer..

ilmu allah tuh free aje...cuma kena la rajin mencari ... tak kire laa camne pun.. tapi hati2 pada pemberi ilmu jugak.. jgn main terima je.. takut mende lain jadi...mulekan dengan asas...jgn jadi islam keturunan, islam adat atau islam dalam IC aje...peringatan bersama...

ada sikit test untuk kengkawan le sesuke je ni... kita tutup mata boleh bayang rupa ayah or ibu kita insyallah.. kita hari2 tgk muke kat cermin.. cuba tutup mata bayangkan muka kita sendiri..dapat tak.. kat mana hidung and so on

Follow Us
akupun nak off topic jap...
walopun aku sllu dlm ketakutan bila masuk bod ni,
tapi banyak ilmu yg ...
haZelEyEz Post at 2-7-2010 10:42

laa.....ape nak ditakutkan, benda halus ni bukan aku kemampuan nak apa apakan manusia. dorang jugak tertakluk kepada kekuasaan Allah s.w.t. tak ada apa yg akan berlaku dengan sendirinya tanpa pengetahuan dan izin Allah.

Yang penting kita berpegang dgn teguh seteguhnya pada Allah. aku ni sebenarnya bukan takut, tapi benggang kat bendalar tu.

lelebih lagi tukang sihir ngan pengupah tu.....syirik tul la....hati kotor.!!:@

ye betulll..
lagi satu, br dapat tau pasal yasin 7 mubin tu, br jer gugel...
nak tanya..(maaf la saya ni dangkal sgt ilmu, br nak belajar), kat mana bacaan ya ada wakaf(mubin tu..), maaf laa...
terima kasih bebanyak la pd saper yg sudi berkongsi ilmu..
(maf TT, tompang thread..)

laa.....ape nak ditakutkan, benda halus ni bukan aku kemampuan nak apa apakan manusia. dorang ju ...
Saat Post at 2-7-2010 11:01

baik tukang sihir ngan tok moh tuh.. cek mintak tgk IC dia...kalo bukan islam memang tak pelik la kan.. nih kalo islam.. lu pikir la sendiri kan...

ape pun buat TT... bina kekuatan diri dengan zikrulallah...yakin dengan kuat "dariNya kita datang kepadaNya kita kembali" allah juga yang berkuasa...insyallah dengan izinNya boleh selesai...

ingat yer setan nih ... kalo kita pi berubat... kalo kita ader lagi macam sisa... kena teruskan perubatan sampai dah takde sisa dan si sakit mampu beramal sendiri.. sebab yang sisa nih boleh membiak balik... dan yang cedera boleh pulih kembali. ader plak jenis lepak kat luar dulu tgk yang pangkat prebet kena belasah.. lepas tuh die masuk balik.

ye betulll..
lagi satu, br dapat tau pasal yasin 7 mubin tu, br jer gugel...
nak tanya..(maaf la ...
haZelEyEz Post at 2-7-2010 11:08

cuba semak surah yassin.. ader 7 sahaja perkataan mubin sebelum hentikankan bacaan. tak lebih tak kurang. ada baik nya juga kalo dapat fahamkan makna nye sekali dalam ayat tuh.

dalam surah yasin, ada 7 perhentian yang diakhiri dengan ayat sebutan mubin (kena check alquran ayat keberapa).

apabila baca yasin sampai ke ayat tertentu yg diakhiri sebutan mubin. ini kira mubin 1 la ye. disini kita berdoa dengan hajat kita.

pastu mulakan semula ayat pertama yasin dan baca sehingga sampai ke ayat mubin yang kedua. ulangi doa yang sama tadik.

then, ulang semula baca yasin dari ayat pertama....sehingga ketemu ayat yg di akhiri mubin yang ketiga. ulang doa sama diatas.

begitulah sehingga ketemu ayat yang kali tujuh diakhiri sebutan mubin.

sebelum tu eloklah buat solat hajat dan sedekah al fatihah kepada Nabi muhammad, para sahabat, tabiin, tabit tabiin, para nabi nabi, wali wali, aulia, ulamak, seluruh kaum muslimin dan muslimat.

Rate

1

Reply 150# zacko_inc

thanks..dah semak..

Reply 139# bedahs

insyaAllah..

Reply 142# zacko_inc

ok..nanti saya search kat tenet..time kasih ye..

Post Last Edit by Saat at 2-7-2010 16:13

kalau aku tak lupalah, 7 mubin ni hentiannya pada ayat berikut

surah yasin.

1. ayat ke 12. ( 1 mubin)
2 ayat ke 17.  ( 2 mubin).
3 ayat ke 24.  ( 3 mubin).
4. ayat ke 47. ( 4 mubin).
5. ayat ke 60. ( 5 mubin).
6. ayat ke 69. ( 6 mubin).
7. ayat ke 77. ( 7 mubin).

sila chek sekali lagi..aku agak aje ni.

Rate

1

kalau aku tak lupalah, 7 mubin ni hentiannya pada ayat berikut

surah yasin.

1. ayat ke 12. ( 1 ...
Saat Post at 2-7-2010 16:11

mak  saya ada ajar pasal 7 mubin tu tapi tak pula cakap kena ulang2 dari mula sebanyak 7 kali...

Kena ulang miera, kira kita baca balik yasin tu dari ayat pertama. kena tandakan dan jgn lupa kita stop kat mubin mana...

kat asrama dulu pernah buat, semua budak hostel baca sebab kes hilang duit banyak dan kerap. Si pencuri memang rasa tak tentu arah and at last ngaku jugak. Mata jadi lebam coz kurang tidur dan warden pun dapat mimpi seakan-akan nampak bentuk tubuh badan si pencuri, walaupun muka tak jelas.

Semuanya kuasa Allah..

sampai setiap mubin, doa dan mintak hajat pada Allah, lepas tu kena ulang dari awal yasin. sampai ke mubin seterusnya , stop dan doa serta mohon hajat macam mula mula. kemudian ulang berbalik pada awal yasin dan seterusnya.

Saka salib nie ada satu ustaz dari JAKIM pernah cerita kat kawan. Memang "mantop" power dia. Mangsa yang diceritakan ialah seorang Al-hafiz lagi dan sekarang nie walaupun dah beberapa tahun kes tu berlaku, hamba Allah nie still tak pulih sepenuhnya dan masih dalam rawatan.

Pada TT nie keep on berikhtiar, mungkin penjaga keris dan batu cincin tu tak ngam pun boleh jadi punca juga.

Dan pada saya ayah TT tu tak serasi gan keris tu sebab dia asyik panas baran aje. Baik serahkan pada waris lain kalau ianya keturunan atau buangkan penjaga itu.

Sattle satu-satu dulu.

Reply 159# ranjer

ok ranjer..insyaAllah..