CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

dlm citer pontianak sndal mlm tuh,tu mmg bunga sundal mlm namanye..(mak aku la yg kata). bunga tnjung ni lain.. yg aku tau bunga kaler putih...mak aku suke bunga nih..tp xberani nk tnm kat umah...takut cik pon dtg :lol

bunga tanjung ni kecik je bunganya, cam stars sket rupa, memang wangi - tak tahan aku bau dia.  tapi mak aku memang suka bunga bunga cam ni - melur, tanjung, melati, cempaka tah apa apa bunga lagi tah.  tapi hari tu masa adnil baru masuk rumah lama tu, adalah sekali tu adnil beli bunga sundal malam tu (wangi kan) letak dalam vase letak atas meja makan.  mak adnil datang dia tengok benda tu terus marah adnil suruh buang, sib baik masa dia datang bunga tu dah nak layu, kalau tak terbang duit aku free free je.  dia kata tak elok letak dlm rumah, tapi rasanya tak de apa apa jadi pun.

mak adnil ni memang prone benda cam ni ... hari tu dia tengok wayang citer hantu korea tu, sok nye mandi pun pedih, lengan dan belakang dia kena cakar gak - memang dalam kesan cakar tu.  dia ni lemah semangat, tu sebab selalu kena kot

Originally posted by adnil at 2005/5/16 04:38 PM:
ni mak adnil kena last week.  dia gie kenduri makcik adnil kat ulu yam.  masa nak balik lalu lah kat air terjun tu punya area.  ternampak lah satu pokok bunga tanjung (rasanya lah) penuh dgn bungan ...

huhyoo...berani gak mak ko erk nil...amik bunga kat kawasan2 yg keras ni... hishh.. kalu aku la..tarak mau la nak berentii amik bunga..mmg le bunga ni wangi tapi baik aku beli ampi pure kat supermarket dari kutip bunga kat tepi jalan...hishh..:geram:

Originally posted by adnil at 2005-5-17 08:52 AM:
bunga tanjung ni kecik je bunganya, cam stars sket rupa, memang wangi - tak tahan aku bau dia.  tapi mak aku memang suka bunga bunga cam ni - melur, tanjung, melati, cempaka tah apa apa bunga lagi  ...

:ah: sama la.. mak aku pon suke bunga2 cenggitu... kat umah ada la dia tnm bunga melur, melati,kemuning... tp pokok bunga tanjung je dia xnak tnm wpun dia suke bunga tuh...ekekek...

kenapa Adnil. Crita lah yg pasal bunga sundal mlm tu. kenapa mak adnil tak kasi buat perhisan dlm rumah. Baru teingat nak cari bunga tu. Cantik kan?

Follow Us
sebab cantik tu lah adnil beli - nampak klasik rasanya.  tapi tah kenapa mak adnil tak kasi letak dlm rumah - mungkin gak tu cik pon punya signature bunga kot.  maklum le adnil pernah nampak benda mistik kat dlm rumah tu masa seminggu dua pindah - so mungkin mak adnil tak nak lah benda tu berulang kot.

harum bunga original dgn ambi pure tu mana sama - yang original yang best.

pasal kutip barang ni, teringat adnil masa gie kk hari tu - gie kat tempat air panas tu, dekat bawah jembatan masuk tempat tu ada sungai siap dgn air terjun kecik - cantik dan bersih sgt.  so kitaorang anak beranak yang suka benor dgn sungai ni turun bukit sket gie kat sungai tu - sementara tunggu geng lain balik dari gie melawat, masa dok tengok anak anak main air, adnil kutip batu kerikil kat situ.  cantik betul .. ada kaler orangy, purplish, pinkish - tak pernah jumpa lah batu kaler cam tu.  masa nak balik memang dah pilih dah bawa balik (ingat nak letak dlm aquarium kat rumah) hubby nampak terus suruh adnil letak balik - dia kata barang cantik kat tempat cam tu jangan diambil - mungkin ada empunyanya.  tempat tu memang pelik skit, orang ramai lalu lalang kat situ, tapi tak sorang pun lepak kat situ - padahal tempat tu cantik sangat.

hantu/jin kemas umah penah jumpa?

ni nak story. umah family aku dulu 2 tingkat la. tngkat atas bilik abg aku,blik solat,bilik bpk aku dgn bilik kakakaku. Kitorg ni mmg xkan masuk bilik abg aku la, kalau masuk bilik die, mesti die bising, kata barang die rosak la nnt.

So, one day, abg aku kluar la pagi2, pegi mana ntah, xsempa kemas bilik die la. tapi bile die balikk, die tgk bilik die dah terkemas. die pun pelik la,dok tanya sape yg kemas bilik die, sorg xngaku. x kuase la nak kemaskan bilik die. so, until now kite assume jin/hant yg kemas kan

Satu hari tu,tinggal kakak-kakak aku.semua tgk tv dkt bawah. tgahri la ni/ tibe2 dgr bunyi mcm budak2 main getah dkt atas.. ala yang terlompat-lompat tu.Seram sejuk la depa semua. lama2 tu,bunyi tu hilang aje.

Sebenarnya,saja malas nak cerita awal2 tadi, tingkat atas umah aku tu, org alim tmpat aku ade ckp,mmg laluan jin islam.

Ni umah nek aku pulak. hantu/jin main lampu pandai plak makhluk ni idupkan lampu. so story die mcm ni, satu hari tu pasal kenduri kahwin, aku pun tido la umah nek aku ni. aku tido tgh umah,tapi boleh nmpak la serambi. malam tu lampu dkt serambi tu kejap padam, kejam nyala. esok pagi nye kecoh la, sebab pakcik aku mmg dah confirm padam suis tu.
Mlm yg sama jgk, aku mmg xtdo sgt mlm tu,bkn pasal lampu tu yg kejap padam kjap tutup. tapi sebab aku nmpak satu bende dok sujud dkt tgh umah antara tmpat aku tido dgn serambi tu. aku dok perati kan, punya la lama,,,bile aku pejam mata, bukak blk ade lagi,, sampai la aku tertido nak dkt2 subuh.

Esoknya, pakcik aku yg duduk umah tu, bgtau la, umah ni mmg ade penunggu. biasa aje bende ni.lebih2 lagi kalau ramai org.

Cerita aku ni xseram mane pun...tapi mmg berlaku.

kalau nak seram,kene dgr cerita kakak aku le, die kene sampuk dgn satu hantu ni, yang kitorg gelar, "hantu datuk keling demam campak". aku x boleh story dkt sini, sebab masa bende ni berlaku, aku tak lahir lagi. hehehe...

wah, ok la tu, hantu kemas rumah/bilik - tak yah susah susah ambik maid - dah save beb ...  mungkin ada bunian yang berkenan kat abang ko kut .. tu yang tolong kemas bilik dia tu ..

ayah adnil dulu masa kecik (7-8 thn) (dia ni anak yatim dibela oleh makcik dia) port lepak dia lepas skolah ialah rumah tinggal kat rumah makcik dia tu.  kadang kadang dia sampai tidur kat situ.  kat rumah tu lah dia nampak antu dapur (orang dulu dulu kan pakai dapur arang)  so malam je nanti nampak dapur tu macam orang tiup - kejap bara, kejap api naik .... bila api naik tu nampak lah cam lembaga tubuh kat situ tapi takat tu je lah, tak de lah menyakat dia ke apa ...

tau x pokok langsuir mcm mane?

langsuir suke dok betenggek dkt atas satu pokok ni. pokok ni pun org melayu panggil pokok langsuir. pokok ni jenis menumpang ( x igt name saitifik die)

so,kalau atas pokok dkt umah ko,ade pokok langsuir ni menumpang, baik buang cepat2, kang kalau dah jadi port die, ko buang port die,mengamuk die nanti.

Tapi kalau die mengamuk, apa ade hal,sembur la ubat nyamuk,,, hehehe

Originally posted by adnil at 17-5-2005 08:52 AM:
bunga tanjung ni kecik je bunganya, cam stars sket rupa, memang wangi - tak tahan aku bau dia.  tapi mak aku memang suka bunga bunga cam ni - melur, tanjung, melati, cempaka tah apa apa bunga lagi  ...

kalo bunga ni aku pnh tgk kat laman umah tinggal(actually umah yg dah terbakar) dekat dgn umah lama aku...seram gak kaw situ..dah la bunga harum semacam..aku kalo mlm xbrani nak tengok arah umah tu:malu:

bunga tanjung ni slalu ade kt kubur ke???sbb aku slalu nmpak bunga lbh kurang mcm tu kt kubur...aku panggil bunga kubur

Originally posted by king_kenny at 17-5-2005 10:56 AM:
tau x pokok langsuir mcm mane?

langsuir suke dok betenggek dkt atas satu pokok ni. pokok ni pun org melayu panggil pokok langsuir. pokok ni jenis menumpang ( x igt name saitifik die)

so,kala ...

Sapa boleh jawab nih? Kenapa kalau kat luar negara tak pernah dengar pasal pontianak??? :stp:

Originally posted by NadiaMurad75 at 17-5-2005 07:30 PM:

Sapa boleh jawab nih? Kenapa kalau kat luar negara tak pernah dengar pasal pontianak??? :stp:

He he he..kat obersee derang panggil vampire..tol tak Nadia?

Werewolf pun derang takut hapa.. derang pun ada yg percaya ngan voodoo ekk? Kalau kat sini, voodoo tu kira buatan orang kan?

hantu lampu penah dgr..
hantu tolong tutupkan air cerek kart dapo pon penah..
hantu yg hilangkan tangga penah...
hantu tarik kusi time nak dok makan pon penah dgr..

oklaa..auntie syl nih laki bini keje pejabat agama..laki dier magistrate syarie'e kart jb..bini dier kerani kart mahkamah jb..tapi depa dpt umah kuarters kart pontian..so tetiap ari berulang alik jb-pontian..kuarters tu da lamer..zaman tu dier still stay pontian(sblm kene tampo ngan sultan johor dulu psl tersasul bacer doa n kene buang daerah ke jb)..umah dier jauh sgt dr dapo..ader bilik utk makan..semua nyer dipisahkan ruang yg tak berbumbung..dapo laa yg paling jauh..mule2 dok..mmg ader selalu lampu on off..tapi derang buat tak tau jer..no harm kate nyer..slalu dgr org bercakap2 kart area belakang tu..tapi bahase tak paham..ader bunyik kuis2 pon ader..1 mase tu auntie nih demam,cerek air kart dapo stil tak tutup..psl dier da tak larat sgt..hubby dier takder..kene pi istana..last2 dier ckp slow2 sgt.."tolong tutupkan air jerang kart dapo,aku tak larat nih,demam"..n then terus tido..dlm 2,3 jam pastu..try pi dapo..tgk air da tutup..col hubby dier..hubby stil kart jb..huhuuuu..pastu penah ustaz ____ gadut(tak ingat,org johor tau la..syl dok kl da lamer) dtg makan kart umah..time nak dok makan tu..tup2 dier terjatuh ke lantai..kusi dier da lari sket..tapi takder bunyik kusi beralih..geram sgt..malu pon ader ngan tetamu..my auntie bace ayat kursi..ntah ape dier buat lagi ntah..majok laa hantu tu..2 minggu takder kart umah..sunyi laa dr org kaco2 kart umah dier..pas 2 minggu ader balik..bukak tutup lampu balik..ceria balik..ekekekekekloltolong tutup api jerang kart dapo balik..

pas kadi ni kene tampo n buang daerah ke jb,derang dok 1 umah banglo..kire baru la gakss..2 tgkt..ustaz yg kene kaco aritu dtg..baru pindah kan..so dier naik tgkt atas..melawat la katerkan..n ucap sedih la psl kene buang daerah...
tup2 takde tangga time dier nak turun bawah..jenuh laaa mbace ape ayat2 yg patut..ekekekekek..panic die..tangga takder..huhuuuuulolustaz tu kuar masuk bilik..mundar mandir..tak lame pastu tgk ader lakss tgga..hehe:bgrin:

until now pasangan auntie n uncle syl stil wondering..ape yg myebabkan mendealah ni suke sgt nyakat kart ustaz nih..lol

sbb ustaz ni mcm best utk di kaco kot.. ekekeke

ahakzzlol

agaknye pada benda tu ustaz tu encem sgt kot ... tu yang berkenan dan dok sakat tu ..

nama ustaz tu noh gadut ek? aku bkn org johor tp pnh laa trdgr nama ni.. sbb nama gadut tu pd aku pelik... tu yg bleh igt nama dia nih

ninjamerah This user has been deleted
manusia ni ada yang serius dan ada yang suka buat lawak.
jin juga mungkin begitu.

aku pernah bertemu seorang yang menceritakan kepadaku bahawa dia didatangi jin jantan. jin ni bagitau bahawa ia berminat kepada lelaki ini (homo). walaubagaimanapun lelaki ini tidak berminat dan meminta jin jantan tersebut supaya janganlah datang mengganggunya lagi.