CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaptenkecik

Luahan perasaan seorang anak

Close [Copy link]
Teruk tt kena lahar sampai tak muncul2...Hihihi...

Aku pun adik beradik ramai 9 orang, bilik pun ada 3 je.. Sebelum aku kahwin dulu aku bg duit kat mak aku suruh renovate rumah sikit.... Buat apa yang patut.. Sekarang kalau balik kg raya atau kenduri xde hal walaupun family ramai.... Yang pempuan kongsi 1 bilik, yg family nie pandai2 la bawa diri nak tidur kat mn yang selesa.. Mak aku pun xmo anak2 dia buat rumah besar2, sunyi katanya.. Yela anak2 semua duk jauh, nak balik kg pun sebulan sekali, tinggal la mak aku sorang2 kat kg...... Yang ada pun dah cukup memadai katanya..

Untuk TT mungkin dia segan dgn suami dia sebab asal balik kg je kena menumpang sebab takde bilik, tapi minta la suami terima PIL dia tue seadanya..

so, TT ada muncul ke belum?

so, TT ada muncul ke belum?
Hana Post at 18-4-2012 09:43

TT ada tu...cuma belum muncul...sedang bermuhasabah.  mgkaji pandangan2 kita semua...

berhari carly berkampung kt sini menunggu jawapan TT... tp malangnya... TT masih x muncul2... kemanakah kau menghilang wahai TT.... so kalu hari ni TT still x masuk, carly cadangkan rumah ni di tutup sebab tiada kesudahan masalah nie.....

sudah cukup cukup sudah
cukup sampai di sini saja

ok uols,marilah kite ucap selamat pada tuan ghumah dan sominya.. muge perangai tak semenggah tersebut lenyap dari hati nurani..
dengan ini, iols katop thread ini yak!

Tuan ghumah nak say something. Iols bukak balik!
Sila kan masuk!

Follow Us
ehem..ehem.....!!!
tumpang lahar......

kongretzzzzz la ahkak ucapkan adik kita yang didalam kesusahan berjaya gak masuk unibesiti.....adik badik baperrr?? dobelas?? ketigabelas? dan kongretzzzzz jugek la kan...dapat keje elok lahhhh sangat ala2 bukan gomennnnn gitu....ahkak pon kesian kat adikkkk.....yer la...balik kampung tapi kena dok sebelah umah mok gitu....tak leh nak beramas mesra nagn mak bapak yg susah payah sekolah kan adik kan????..tumpang kesian gak kat hubby adik...yang baru kawennnn pon kena menumpang umah sebelahhh....aduiiii...perit bano rasanyer pengalaman adik nih kann...peh nih nak pantang pulok......kena menumpang lagik.....kejam betul kannnn ayah yang keje gomen tuuuuu.....susah2 adik belajo sungguh2 skett lagik kalah amalina..( kalo ko anak sorang ahkak gerenti dik ko boleh beat si amalina tuuu)....at least ayah takkan tak paham kan???? dah bermenantu.....takkan la tak leh buat bilikkkkk?? duitahkak paham ler ada...tapi bank rakyat pon adaaaaa........ANGKASA pon ada....pinjam kan boleh????

kalo ahkak jadik ayahmu dik....bukan kata bilik...KANDANG terus ahkak buat...sebab apa...anak yang kutanggung siang malam ...yang kubesarkan dari kecik sampai masuk unibesiti......last2 jadik ANAK BERUK!!!!!!!!!!!!! kannn.......??? siannnnn ayahmu...... pehtuuuu dah la dah jadik anak berukkkkkk.... dapat plakkkk menantu beruk BONTOT merahhhhh....haaaa...mmg padan la uolsssss nihhh......!!!!! menantu bontot merahh tuh bukan apa...bontot dia panehhhhhhhhhhh ya amattt dok umah sempit dan kecittt itu....

dua ekor BERUK mak yehhh nih plakkkkkkk dah termuncittttttttttttttt.......!!!! dah pandai buat anak tuhhhhh pandei2 la korang nak carik kandang masa pantang kan??? yang nak HADAPPPPPPPPPPPPPPPPP jugakkkk teratak buruk nih  ape de hal??????? ko pegi la merambus pantang bayor lah mak endon ke nek kebayan jaga ko????? yang ko nak gak mak ko jaga ko ...pehtu nak  bilikkk lagikkkkk..... ko lupa kerr yang ko nih beruk....isk isk iskkk!!! aku lupa....beruk mmg tak leh mintak loan bank..tuh yang dia bajet bapak dia yang manusia tuh yang apply loan.....

tuh kalo ahkak jadi bapak adikk la kan????? tapi bapak adik tuh bukan akak...dia manusia biasa yang akak simpati ngan dia sebab nasibnya malang ada anak keparat cam ko nih dikkk....

pada momod....sorilah kalo aku teremo sikit kannnnn...aku tak leh terima lah kes2 haram zade cam nih......pada aku....ko tak layak nak dicop sebagai manusia kalo macam tuh treatment ko pada mak ayah yang gigih besarkan ko ngan adik beradik.....bagi aku mmg tak layak orang macam nih diangkat sebagai manusia darjatnya....dan kalaulah bapak dia tauuuu dia ngan menantu dia ada perangai macam nih..serius aku rasa dia wish tak dapat anak cam ni!!!!

Rate

1

Aik bru jap aku tgk umah kena sita...boleh masuk.hehehehe sempatla ni nak tmbh ajinomoto wat penyedap.......arwh pak aku semekin dok numpang umah bini aka mak tiri..umah pon pprt okeh.kajaan bgik 1 bilik....masa aku nak kawen aku bagik sikit duit khas buat bilik...walhal aku taw bukan umah aku pon...malas nk bekira..x nak lah lahar tt.sian....

Salam semua...

Aku tak tau katne nak meluahkan rasa... Harap pas aku cite kat sini kuranglah siki ...
kaptenkecik Post at 16-4-2012 18:54

blk kg kejap jer dak...?area2 kg tu takder rest house ke aper..?hotel sri msia ke?
sewa otel jer la kalo  blk kg...blk otel time nak tido jer pun kan...?
mmg segan la nak tumpang umah makcik lak memanjang waktu blk kg...huhuhu

huhuhuhhhh garang-garangnya

muntah darah aku baca 'nasehat' acik akubest

nak tercirit baca komen akubestt

Mana tt nih.kata nak wat pc.....hehehe press conference kekdahnyer.....

hape pny jenis anak la ko nie tt..
da tua da keje sng. bkn nk tlg parents. lg nk nyusahkan org tua lg ada.
pekejadahnye ko nk suh orang tua tu nambat utang smate2 nk nyediakan blk tuk ko???
totnye nko yg tlg clearkan utang die. nie tidak.. Choiiiii.

Mana tt nih.kata nak wat pc.....hehehe press conference kekdahnyer.....
makadek Post at 18-4-2012 21:19

maunyer terbantut hasrat suci murni tt bila akubest lebih dulu terjah..   mudah2an tt boleh amik laharan yg garang keras kasar ni secara positif, supaya tt dapat lihat dari viewpoint yg lain yg berbeza daripada pandangan yg dok ada dlm kepala tt dan somi selama nih..

Esok kot buat PC.. Sabaq naaaaa

Terkencing baca post akubest..ape pon, mmg best laaahhhh

1) baru berjaya kawen ngan orang mengada2 "ada2", sudah mau berlagak...  lempang kang...  kecoh...  ni kalo dapat kawen ngan carl, mau mak bapak adek bradek ko tu ko buang...  dulu bleh plak tido berhimpit reramai...  la ni dah takleh plak nak dok sesak2 sempit2...  aku rasa ko ni takde la sampai setahun lagik kan kawen ngan orang mengada2 "ada" tu kan...  dasar beruk makyeh baru dapat bunga taik ayam layu!  huh!!!

2) pas kawen, laki ko tu la yang wajib sediakan tempat tinggal untuk ko...  bukan mak pak ko lagik...  even skang ni diorang buat bodo tak bantu ko satu sen pun, tak jatuh dosa...  sebab diri ko tu dah letak kat bahu suami ko...  masa kursus kawen buat apa??? membuta????  ke sibuk berangan sronot2 sebab berjaya kawen dengan orang mengada2 "ada"?  lainkali time kursus kena fokus! kawan aku tak masuk U, tapi waktu kursus kawen, fokus jek...
3) sama gak kes pantang memantang ni...  time sedap2 uuuk aaak eeeh oyeah bebeh i'm cuming bagai, takde lak ngajak mak bapak...  tapi part menyusahkan jaga ko yang tak sedar dek untung tu, pandai lak carik orang tua...  oit cik kak, time pantang, suami yang jaga okek!!! tanggungjawab dia okek!!!!  tu la, membuta lagik time kursus kawen...

nanti ada idea aku tambah lagik...  tak puas lagik ni melazer manusia tak sedar dirik ni...  biasanya menantu mengeluh kesah mengomplen pasal mertua...  ni dah terbalik...  tau la syurga ko bawah tapak kaki busuk laki mengada2 "ada2" ko tu...  tapi tu bukan lesen nak kurang ajar mengeluh pasal menda bodoh tentang mak ayah sendrik!!!!!!!!!!!!!!

aih mana pulak TT kata dia sorang je yang masuk U.. dia cuma kata dia yang pertama masuk dan keluar U..

rilekla TT.. anda boleh bersyukur seadanya kerana dengan bersyukur, takkan terlintas pun semua masalah permasalahan yang TT kemukakan tu.

adat la adik beradik ramai.. kena la berkongsi.. lain la kot mak ayah TT ni orang kaya yang harta dan wang ringgit dah tak tau nak buat apa lagi dah.

smile always. take care.

1) baru berjaya kawen ngan orang mengada2 "ada2", sudah mau berlagak...  lempang kang...  kec ...
eyansss Post at 19-4-2012 00:09

kalo aku jadik TT, baca 'nasehat' ko ngan akubest ajer cukoplah membuatkan ku tukor nick baru
berkuborlah nick tuhh... tak jejak fd dahhhhhh