CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shiri

Pengalaman aku tinggal di Flat Tapak kubur lama

Balas #96 shiri\ catat

kesah orang pakai baju pukat tu bukan citer hantu...citer tu pasal keruntuhan akhlak anak2 muda kat Flat Seri Kolam....kan salu masuk paper pasal kes tangkapan maksiat kawasan nie...kena rasuk dek hantu kot

baju pukat tu gane?

PENAMPAKKAN KELUARGA GHAIB DALAM RUMAH AKU

Ni cite dari housemate aku . Time ni die balik awal dari cuti , so takde sapa2 kat rumah time tu . At 1st die masuk rumah die dah tak sedap hati  . But still gagahkan diri la kate die . Die sampai time tu maghrib . Sampai2 after kemas barang skit2 die duk lepak kat ruang tamu . N then tetibe black out . Die time tu dah bercampur tp still buat2 bodo je.Dalam hati dah rasa lain katanya .

Die col la bapak die yg kebetulan on the way nak balik rumah . Bapak die cakap ko baca la pe patut .N then tetibe die spot sumthing . Dari laluan tengah antara bilik2 tu die nampak 3 susuk lembaga menhampiri ruang tamu  . Semakin hampir semakin jelas , ibu , ayah ,  anak , itu yg dia nampak katanya . Time tu die jadi kaku melihatkan sekeluarga tu . After dapat sedikit kekuatan die sambil buat2 selamba bukak pintu rumah n cabut . N then die cakap kat aku “ Last , akhirnya aku berjumpe gak ngn family 2 yang orang duk kate menghuni rumah kite”

Balas #103 shiri\ catat

erk... dia x kacao?

yg membe aku cakap sekadar menampakkan diri je la ... membe aku nie pun ada baca gak time tu ...
japg aku citer apsal rumah aku pun ade penghuni tambahan ...antara sebabnya la...

Balas #105 shiri\ catat

ok2...
ku setia menunggu

Follow Us

Balas #102 nik2121\ catat

baju jarang yg napok tubuh badan tuu..lening ramai org pakai...

PENGHUNI TAMBAHAN DALAM RUMAH AKU

Seterusnya happen kat dalam rumah aku sendiri , dan menda ni jadi bersebab , atas ktelanjuran membe aku sorang nie yg kunon2nya nak test berani :@ . Die mintak kat R  , katanya die nak tgk makhluk ghaib ni . R Tanya tol ke ko nak tengok ,member aku lak relek je cakap “ nak test berani tak”..So R pun tunaikan permintaan membe aku .Bilik belakang(rumah aku ada 3 bilik) jadi mangsa , digelapkan n R masuk dulu , nak memanggil katanya , sesudah tu R panggil membe aku masuk sambil dibagitau apa y patut . Membe aku ok je dalam bercampur takut . R pesan jgn lari kalau nampak ..

Membe aku siap leh Tanya ok ke menda 2, R jawab “ bergantung pada sapa yang datang la “ nak kasi saspen kat member aku nie ... tp R dah siap pagarkan membe aku ... dalam 10 min dibiarkan membe aku tu R panggil klua membe aku Tanya camne . Membe aku kate xnampak . R jenguk bilik blakang ...Xpela katanya bukan rezki kawan aku ,xnampak ...Dalam pada tu R cakap kat aku , die ada jenguk membe aku time dtinggalkan tu . Menda tu memang ade siap mengadap muke ke muke ngn membe aku tp bukan rezki kawan aku hijab tak terbuka . Klu tak mau menjerit gak la membe aku tu coz kata  R  yg datang tu bengis .

Balas #107 palmolive\ catat

owh...
ade orang paka...
geli wase...

hohoho...giler...

kalu aku bior dok pung....

Reply #108 shiri's post

ishk...takutnya!

Balas #108 shiri\ catat

tuan umah tak nak test ??

bleh citer kat sini...

aku ke?
pernah rasenya , tp xde yg nampak jelas lagi la setakat ni ...
ber 'gocoh' ngn menda tu time tido pun  pernah ...
lgpun , aku nie tido xley kotor time duk rumah tu memang kompem dtg ngacau la lena aku:@
ok sambung ape yg berlaku seterusnya dalam rumah aku ...

Lepas dari tu rumah tu memang keras bagai la n kbetulan time tu kemasukan student baru kolej . So dieorang la yang merasa  .Aku Tanya R kenapa since that day rumah tu keras “Ada yang aku tak anta balik malam 2 , yg liar2 , xlarat malam 2 “   ...Adei ,leh lak .habis tu camne Tanya aku . R cakap menda tu takdela memudaratkan just mengusik manje orang yang lemah semangat je.Biarla buat sementara waktu ,  nanti die buangkan

Dalam pada hari tu macam2 la aku dengar dari bebudak ni yang kena sakat . Ada yang siap cakap nampak kepala terbang kat dapur time duk sorang2,  apalagi terus budak 2 cabut keluar . Ada yg time mandi kena tarik kaki la . Membe yang sorang lagi best , tgk duk syok landing atas katil usha membe baru keluar mandi dari toilet , relek je nampak ju-on blakang membe yg keluar dari bilik air ... Adusss , kaku tak berkata pape . membe aku yg mintak nak tgk menda tu pun sering dikacau time tido , pernahla tetibe die menjerit n melompat turun dari katil atas secara tetibe . Tanya kat die pehal die kate die nampak ade lembaga hitam nak tindih die ( bilik die tido bilik yg dieorang buat upacara memanggil tu)

wah..aku pun dah jd salah sorg peminat setia citer en shiri ni disamping citer seram en kalam

okey..next...

erk...
bilik no brape?
kolej mane?

apa lak bilik ...
rumah kat flat tu ...
bbudak kolej diberi rumah kat flat tu ...

kolej komuniti kot

kalo tgk flat tu cam baru jek,cam ok jek...x sgke lak ada misteri d sebalik nya

sambungan ...
  Tapi dalam pada tu budak2 senior yang kepala masuk air leh lagi bpikiran sengal mengusik budak2 junior yg duk sebilik , dieorang masuk bilik aku malam2(bilik aku sebelah bilik budak2 junior) , hulur penyapu ketuk tingkap bilik budak2 junior . Mau tak gigil dieorang yg sememangya dah di usik  . Adoila . Ada lagi siap berlakon kena rasuk bagai la . Budak2 junior ape lagi cuak bagai la . Siap yang aku ingat ada 2 beradik kembar balik berubat kat kampong depa kat Kelantan . Kiteorang tahan gelak bagai la bile dieorang datang dari kampung citer asal usul hantu yang selalu ketuk2 bilik dieorang tu . Adoi hebat tok bomoh tu . Sedangkan kami yang main2 . Tapi bile aku pikir bilik , adakah ape yg tok bomoh tu describe adalah antu “Ju-on” yang membe ni nampak mase membe yang sorang lagi klua dari bilik air coz katanya bomoh tu bgtau bahawa hantu 2 hantu pompuan  yg kuburnya betol2 terletak bawah tapak blok  aku(rumah aku tngkat4) . Wallahualam ...

huhuuh gilo r.....umah ko.....
kalu aku mungkin dah pindah kot........