CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: chrismelda

THE MISCHIEVOUS PRINCESS (DIAO MAN GONG ZHU)

Originally posted by KatakPisang at 22-5-2006 11:35 AM
dh penah tayang kat 8tv rasenyer...

ye ker.. biler?? cite ni best ker..kalo best bebaloi sket aku tggu smpi tgh malam

episod ari nih ..
hmm.. besh la jugak.
selamba jek si tu jing sound maharaja depan maharni tadi :lol

padan ngan klaurga sanggul tinggi tuh :jeler::nana:

Originally posted by michily at 21-5-2006 09:50 PM
beli vcd la critanya...

bukan xnk boli..tp mhl sgt..100+..byk tu..no pulus ler..:cry: :cry:

Reply #1121 nohara's post

tu lar pasal mahal sgt....
x sabau tgu mlm esok...

puas hati betulla bile keluarga bendahara kena hukum....memg patutpun...tapi naper la plak STJ ampun kesalahan diaorg....kalu aku kirim salam le....tapi akhirnya BYF dan Puteri Ang Nin bestyerrrr...tak sabar nak tengok last episode hari ni...mesti best ni....

kalo mcm citer my fair princes msti meleret-leret...kalo ade part 2 jd mcm nie maharani masih lg akan di hasut oleh gundik wen coz gundik disisi nye.....n sito jing x abis akan dihukum bunuh......tp nasib baik stj watak die x mcm zhao wei dlm citer my fair princess...x lah x bleh nak pkir mcm zhao wei mkn kertas...ush2

Follow Us
hahahahaha... padan muka kuarga sanggul tinggi.. puas hati aku tgk diaorg kene hukum.. tapi apasal la STJ tu baik sgt nk ampunkan org tu..kalo aku bukan suh hukum penjara lagi.. terus suh hukum bunuh hehehe... suke tgk part m/raja dgn STJ minum dgn maharani tu.. selamba je diaorg bergurau senda depan maharani..

mlm ni episod last.. nampaknya rindu la aku dgn STJ & m/raja yg comel tu..

Originally posted by sarahsofiyah at 22-5-2006 11:56 AM
ye ker.. biler?? cite ni best ker..kalo best bebaloi sket aku tggu smpi tgh malam

tu la.. nak tunggu sampai tgh mlm, kalo best berbaloi tunggu..  aku bukan aper, risau dlm tgh2 aku tunggu tu tertido lak...  :bgrin:

Kimmy byk ke ptg episode semlm ..aku tak puas tgk .....hari ni pun cam sikit je...

Originally posted by sarahsofiyah at 22-5-2006 09:27 AM

hehehe...  nasib ko memang baik KP..

weh.. korang ada nampak x iklan kat tv1 27hb ni kul 12.30 mlm ada movie korea tajuk dia ada perkataan concerto kot.. lebih kurang camtu ler.. pelakon  ...

lovers concerto kot.. citer ni bagi aku sedih.. heroin lee eun joo & son ye jin.. penah tayang kat tv aritu.. dua2 heroin mati.. muahahaha..

Originally posted by blankie at 23-5-2006 09:56 AM

lovers concerto kot.. citer ni bagi aku sedih.. heroin lee eun joo & son ye jin.. penah tayang kat tv aritu.. dua2 heroin mati.. muahahaha..

laaa.. ye ke.. sadis tull... camni malas la aku nak tgk.. nnti x bebaloii.. malas nk tumpahkan air mata..sbb tgk gazet je dh nampak suma pelakon mengalir air mata.

x sanggup dah nak derma air mata kat atas kapet..nak derma air mata kat baldi lak...kalo sedey citer mesti mata kua kan berair2

lekk.. lekk.. ending citer nih cute sgt :love:
aku dah beli cd citer nih.. tapi tak tgk lagik.. layan tibi jek.. tapi semalam tak sabor punye psl, terus layan cd last :lol

Originally posted by conan at 23-5-2006 11:10 AM
lekk.. lekk.. ending citer nih cute sgt :love:
aku dah beli cd citer nih.. tapi tak tgk lagik.. layan tibi jek.. tapi semalam tak sabor punye psl, terus layan cd last :lol

ending die cute sgt? ye ker? kate sad ending...konpius...konpius...

Originally posted by KatakPisang at 23-5-2006 12:03 PM

ending die cute sgt? ye ker? kate sad ending...konpius...konpius...

iskkk.. tak laa... nak aku citer ke ending die? kang tak saspen lakkk..:bgrin:

gini..ban yun fei nak gi jumpe bapak die..raja fun nan (ye ke..aku tibai jek) tapi puteri ang nin tak bagi.. die nak gi skali.. die soh pegi esok.. mamat nih pon tunggu la puteri tu tido.. rasanye die nak cabut time puteri tu tido.. tak sempat cabut tibe2 bapak die dtg 'melawat'. minum teh lagik. bapak die tanye, sape ader rumah die. die kata takdek sape. tgh2 ckap pasai perang, puteri terbangun.. raja nih punye la marah sebab anak die tipu die.. hinggap la penampor jepun kat muker bai yun fei nih.. due2 kene tangkap, raja naik kuda, duorg nih kene lari2 sambil tgn diikat.. tapi raja nih cakap die suke kalo puteri ang nin jadik menantu die kompius terus bai yun fei

balik citer kat istana.. raja tgh plan nak perang 2 penjuru nih.. tapi pening memikirkan strategi.. kalu bulih tanak perang.. tiba2 dtg ler STJ ngan helper die tuh.. dok sengih2 perli maharaja sbb takleh pk strategi.. pehtu die pon bagi la die punye idea.. ohhh.. maharaja suke...:lol

maharajs dgn laksamana perang die ngan 10 org askar gi menuju ke tempat raja fun..erkk.. tgh2 jln STJ dtg.. die pon nak ikut jugak.. maharaja tak kasik.. tapi die degil jugak nak ikut.. maharaja pon bagik la die ikut..
mlm tu sekali lagik STJ meng offer kan dirinye utk pegi jumpe raja fun.. tu sorang2.. maharaja punye la tanak bagi.. tapi STJ degil jugak.. die siap soh maharaja bagi die kuasa. so that ape saje agreement dikira sah.. before die pegi, maharaja siap peluk die lagik.. :love: mcm tanak lepas..

biler STJ sampai depan kubu raja tuh.. sume askar kepung (yg korang tgk kat gezet tuh).. die cakap kat pengawal 'puteri dinasti lepas nak jumpe raja'.. raja terkejut.. sebab die dengor desas desus jek pasai puteri dinasti lepas kat beijing. biler STJ msk.. raja terpaku.. terus flash back.. rupernye mak STJ tuh adik raja tuh.. die bunuh diri time istana dorang kene serang dulu..   raja tanya STJ ape bukti die puteri dinasti lepas? STJ kata tadak bukti.. sifu die yg bagitau.. ayah angkat die jugak bagitau.. raja tuh nampak plak gelang yg STJ tu pakai.. die kata gelang tu datuk STJ bagi kat mak STJ sebagai mas kawin... lepas tuh dorang pon peluk2..  siap minum2 teh lagik..

STJ dok merayu.. buleh la takyah perang.. raja ni degiljugak.. tiber2 dpt surat bagitau yg raja sekutu dorang (kononnye) dah serah diri.. raja pusing tanak bagi STJ nampak isi surat tuh tapi die nampak jugak.. pastu die tanye raja.. sampai biler nak dok takhta tuh... kuar plak citer die nak wariskan tahta die kat bai yun fei.. terus STJ kata.. kalu bai yun fei kawen ngan ang nin, hadiah die takdek perang.. maharaja pulak (STJ la kata nih) akan bagi baiyunfei buat keputusan nak hapuskan kuasa raja ape ntah tuh..atau tidak.. terkene lagik org tue tuh.. die pon nak tergelak.. yelah.. biler baiyunfei jadi raja kat negara die, maharaja skang nih takleh la nak buat ape2 lagik.. wakakaka.. dorang pon high-five (knon2 sign agreement la tuh)

tgh2 sedap2 citer.. tiber2 dgr bunyik org gado.. rupernye maharaja sudah tarak tahan lagik.. tamo tunggu satu jam yg dijanjikan..  dorang nih terus la kuar.. raja nih pon slamatkan maharaja.. maharaja ngan muke comel die tanye "adik tak ape2? kanda dahtunggu lamer kat luar nih, dah takleh tahan lagik" lepas raja2 nih greet satu same lain, maharaja tanye STJ perihal rundingan tuh...

terus STJ kata semuanye okeh kan bapak sedara? (tebliak biji mata maharaja) raja kata.. mesti la tadik dah tepuk tgn... maharaja pon tanye.. ni ape nih? ape tepuk2 tangan ni? ape ko dah janji ngan die hah? (aku dah gelak gile dah time nih) STJ kata.. ooo.. senang jek... maharaja kene jadikkan saye permaisuri...terbeliak bijik mata maharaja.. itu saje? peh tu dorang gelak beramai2..

maharaja: betul2 nih.. ape awak janji ngan raja tuh
STJ: awak akan cintai saye
maharaja: biar betul.. ape lagi?
STJ: awak akan berusaha keras utk melahirkan anak2 saye
maharaja: waaaaaaaaaaaaaaaaa..

setahun kemudian.....

sida2, org raja sibuk bet maharaja dpt puteri ke putera.. puteri ang nin pon tgh peknen.. last2 permaisuri dpt twin laki pompuan... maharaja pon dah ader misai... tak ensem langsung :geram:

[ Last edited by  conan at 23-5-2006 12:51 PM ]

Originally posted by conan at 23-5-2006 12:12 PM

iskkk.. tak laa... nak aku citer ke ending die? kang tak saspen lakkk..:bgrin:

ye ke...bukan sad ending ke junying mati.. ko spoiler sket.. tapi kasi kaler kuninr arrrr... takut org lain marah

Originally posted by sarahsofiyah at 23-5-2006 12:30 PM

ye ke...bukan sad ending ke junying mati.. ko spoiler sket.. tapi kasi kaler kuninr arrrr... takut org lain marah

tgk kat atas tuh.. dah tambah :bgrin:

Originally posted by sarahsofiyah at 23-5-2006 12:30 PM

aah..buh kaler kuning..sapa nak baca baca..sapa tak mo baca tak yah baca...muahahahahah

semalam punya episod aku tgk sekejap..ada scene yg dah dipotong.....

1.scene pertama.....masa Maharaai dtg mengadap bondanya,  selamatkan STJ...Tv tak tunjuk....part ni yg maharaja cakap...dalam  negara dia ada dua orang pemerintah....kemudian baru dia panggil  panglima dia masuk bawak mahkota dia....

2. scene kedua...selepas jatuhkan hukuman keatas keluarga Wen, mereka bertiga dibawa keluar...dan mereka ternampak bonda Maharaja tgh berjalan ....masa tu lah masing2 berlari dan berlutut kat depan bonda Maharaja.....

aku tak tgk dari mula..mungkin ada scene yg tertinggal...cerita ni dah dekat nak habis baru aku perasan....

nanti korang tgk lah..kesian maharaja nak lawan dgn bapak BYF....dgn askar yg tak sampai 10 orang....

[ Last edited by  Kimmy at 23-5-2006 02:23 PM ]

lin nak beli CD ni tak beli-beli lagi..end of this month must buy this CD... tak sanggup kehilangan maharaja di minggu depan.... :love: