CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaptenkecik

Luahan perasaan seorang anak

Close [Copy link]
gelak guling2 carly.... TT masuk nak meluahkan rasa, tapi yg dia dapat laharan berbisa... tabah lah TT....

whhh... tak tahan la nak lahar jugek, sungguh tak kenang budi wahai TT . Ada ka laki dia suh bapak dia buat loan nak besarkan rumah, buat bilik tuk dia ???? dah tau bilik tak cukup, tal sempurna , nak gak nikah awal2. Apapasal sebelum nikah tak simpan duit dulu nak renovate rumah... kalau rasa kedekut sangat sebab nanti nak duk sendiri lepas kahwin, renovate je bilik sendiri... solex tiap kali balik umah sendiri.... huiiii.... menggelegak rasanya dapat tau ada gak anak cam ni...

harap anak yang TT kandungkan tu tak
dapat tempias hati tt yang tak kenang jasa ni...

so TT, sekali lagi me nasihatkan, nanti sila
beranak ikut bilangan bilik di rumah yea....
kang bilik kurang dari bilangan anak, anak anak mu
akan berkelakuan macam mu jugak..

Mana ilang  nyer TT.... da jdk silent reader ker... haha..

Reply 84# intan_smsb

TT dah lari... takut nak masuk thread laharan nie....

aku ade srg pak cik. paling berjaya la kira. kawen dgn ank dato yg merendah diri. pak cik kawen lewat dekat 38 gtu. rmh atok aku besor 2 tgkat tapi aku pon xphm atuk aku lebih suka bt ruang tamu dari buat bilik

sebelum kawen pak cik aku bg kat atuk aku sejumlah duit utk bina toilet dlm salah satu bilik tu. bila dia balik kg sapa yg tdo bilik tu akan otometik nomad ke area lain sbb masing2 phm tu kira bilik family dia sbb dia yg klr duit. pak cik ni lnsung x pernah curang mnghulur wang kat atok setiap bulan. bila ank pak cik  makin bsr atuk aku gn duit yg pak cik bg utk besarkn lagi bilik tu.

moralnya kalau nk bilik sndri tolong kumpul duit bago pada bapak.motif tt tergamak srh bapak bt loan. laki u ptt phm dia xkawen dgn ank org kaya yg ada rmh banglo 10 bilik

Follow Us
mcm dh ada jer sorang
IceCream_Soda Post at 17-4-2012 10:24

meh la aku sokong TT...

buat TT..aku setuju dgn ko...
mmg ler, kita anak2 orang bandor & anak orang senang mmg perlukan bilik utk tido.. salin kulit baju ..lepak2..
ape kelas tido himpit2 nie mcm sardin..
ape kelas tido depan tv..
panas kan? badan sticky taww..
patut bilik kita ada attached bathroom & sekali dgn aircond.. baru la ada kick..

sekian, luahan rasa anak orang senang mcm kita..

huk alooh.. ko dah berlaki kot.. pe kehai apak ko nak kena buat bilik utk ko ngn laki ko lak.. abes sok lusa tulat.. kalau semua 8 org anak dia dh menikah.. apak ko nak kena buat bilik utk setiap sorang ke?

bukan pe.. kalau dia dah buat tuk ko.. nanti anak2 lain pon terasa gak.. pastu masuk porem ni meluahkan perasaan cam ko gak..

tak de masalah pon ko ngn laki kalau dtg umah mak apak ko tido kat hall tu je.. bukan ko menetap kat situ kan? ko dtg sesekali je kan..

aku rasa ko ni tgh preggy.. tu yg emosi ko tu tak stabil tu.

bersyukur sudah!

Good luck TT. Kot dh beranak, jgn meroyan lak bc laharan kt sini. Harap TT berbincang la ngan somi agar hulurkan duit buat besarkan rumah pak tu. sian kt pak. takkan dah berkuarga pun tak abih2 nk harap dia lagi..eeeiii

jadi tuk mak pak yg tak mampu bagi sorang 1 bilik kat anak, tolong la berkeluarga berencana...
pil..sarong..tembak luar..buatla apa aje....

kalau tak nak anak korang bukak tred kat sini...

Reply  intan_smsb

TT dah lari... takut nak masuk thread laharan nie....
carly_lah Post at 17-4-2012 11:24

carly.. memang silap lah kan TT bukak Thread nih... aku kn sebenarnyer mmg pantang klu org bukak thread nk cerita tentang ketidak puashatian kpd bapak atau mak... tolonglah... hargailah parents korang.. takde apa yg org tua kita harapkan lagi selain kasih syg dn perhatian dr kita.. dan kita adalah cermin pada anak-anak kita.. kat TV dah byk wat drama yg patut dah dpt sedar kan org2 yg mcm TT ni kann carly...

hehe... carly give me five skt!..

tt dah laaariiiikkkkk....hahahahaaa

Reply 91# intan_smsb

x cukup 5 jer... ni carly bg 20... sekali dgn kaki naik.....

Aku tak sampai hati lah mahu memberi ulasan buruk perihal ayah TT walaupun aku rasa ada sesuatu yg tak kena dgn ayah TT ni.

Jadi aku tulis secara umum sajalah ya.

Memang ada orang yg terlampau tak peduli tentang keadaan rumah,padahal rumah itu mcm 'maruah' kita juga.

Tapi kalau tak mampu,nak buat macamana kan.Aku rasa TT ni merungut sebab dia rasa ayah dia ada duit simpanan,tapi tak pernah berusaha nak perbaiki sikit keadaan rumah tu.

Cumanya adalah lebih mulia kalau anak2 yg dah berkerja ni jgn byk komplen saja,tapi carilah jalan tolong perelokkan rumah mak ayah.Duit ayah tu janganlah usik,kesian orang tua.

Tidur hotel ye tt, kalau tak selesa tidur ramai2,  jangan menyusahkan orang lain.  

Aku pun tak selesa tidur ramai2 sebab kena jaga aurat dari ipar duai.   Tapi pagi2 sebelum sarapan, kena dah standby la kat rumah mak.

Post Last Edit by manakautau at 17-4-2012 14:13
harap anak yang TT kandungkan tu tak
dapat tempias hati tt yang tak kenang jasa ni...

faraway1 Post at 17-4-2012 11:14

Bab tempias perangai mak yang tak semenggah pada anak yang sedang dikandungkan ni hang jangan sebut lelebih FAR.....Nanti TT tak apa apa....orang lain yang...........

SENSENTAP..........

meh la aku sokong TT...

buat TT..aku setuju dgn ko...
mmg ler, kita anak2 orang bandor & a ...
Hana Post at 17-4-2012 11:28

Hidup menumpang...sonang pejadah????? Setakat dapat bilk sendiri????? Kalau Dari kalangan orang yang biasa datang Dari keluarga senang.....dah memang lama dah mintak cerai Dari laki......

sedihnya pemikiran TT nih..mesti selama ni ko dibesarkan dgn didewa2kan berbanding adik badik lain kan..pasal konon2 ko ler anak yg satu2nya masuk U..ohhh puhleaseee la TT

meh aku nak ajar sikit, rasanya ko boleh tiru mcm aku kot, lps kawen kami adik badik rasa susah nak jaga aurat sesama ipar if semua pakat2 tido longgok dpn tv kan, jadi kami pakat2 buat loan bank kasik mak tmbah bilik plus besarkan dapo..aku contribute 20k, buat loan public bank bulan2 bayar 300 jek, tak sanggup nak bebankan fikiran org tua kita dgn masalah2 hutang loan ke aper..sampai hati ko n laki ko TT!

masih menanti update dari TT.... ke dia dah lari berganti2 sebab x tahan membaca laharan dari semua org kt sini... tabah yer TT... kebanyakan yg bg nasihat ni x nak yu jd anak derhaka... nak yu terima family yu seadanya... jgn sedey2 yer.. kalu boleh, minta en hubby yu baca gak segala nasihat yg diberikan oleh pakar2 kat sini... manatau dia mungkin akan jadi menantu kesayangan family yu.... bertabahlah.....

Aku tak sampai hati lah mahu memberi ulasan buruk perihal ayah TT walaupun aku rasa ada sesuatu yg tak kena dgn ayah TT ni.

Jadi aku tulis secara umum sajalah ya.

Memang ada orang yg terlampau tak peduli tentang keadaan rumah,padahal rumah itu mcm 'maruah' kita juga.

Tapi kalau tak mampu,nak buat macamana kan.Aku rasa TT ni merungut sebab dia rasa ayah dia ada duit simpanan,tapi tak pernah berusaha nak perbaiki sikit keadaan rumah tu.

Cumanya adalah lebih mulia kalau anak2 yg dah berkerja ni jgn byk komplen saja,tapi carilah jalan tolong perelokkan rumah mak ayah.Duit ayah tu janganlah usik,kesian orang tua. .
wallflower Post at 17-4-2012 13:16

acik flower, dalam kes TT nih, apaknya jer sorang keje tanggung 10 kepala. mak pun suri rumah ajer.walo keje pegawai gomen sekalipun.... aku rasa duit tak banyak mana nak tanggung seisi rumah
haku tak rasa banyak benor simpanan bapaknya sampai perlu renovate rumah

alahhhh... umah tade bilik pun dpt anak lapan ape
pastu anak daranya masuk uni lagi... laku plak tu sampai dapat kawen