CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: teja_ads

Kenapa Wanita Suka Meroyan??

Reply 83# ciciq
kawan aku ramai jenis yg kena kurung dek bini nih....most of them yg mempunyai isteri suri rumah sepenuh masa...tapi ada sorang tu berjaya melepaskan diri dari kurungan...
caranya, dia bagi aktiviti kat bini dia....
dia perhati kat mana minat bini dia...dan dia jumpa minat bini dia menjahit, tapi bini dia fail menjahit...
jadi dia galakkan bini dia masuk kelas menjahit dan beli mesin jahit kat bini dia...
bini dia pun ada aktiviti masa lapang dan juga ada kawan2 yg sealiran minat...
jadi takde la dia nak kawan aku tu berkepit je ngan dia 24jam...

aku rasa, bagi yg kena kurung tu...mungkin boleh apply benda ni...

Rate

1

pompuan meruayan sbb..kdg2 balik keje kena buat keje umah,,,,...pastu kdg2..ank2 n laki....x beri kejasama....tu sbb dia meroyan......,korg x pnh meryan ker...

lupe nk kabo....meroyan ni merupakan satu terapi bagi kaum wanita....hahaha..kaum laki je xtau....te ...
ciciq Post at 2-10-2011 15:02

terapi orang laki tu ler wat orang pempuan moyan... huhu...

kalau perempuan tak meroyan, sape lagi nak meroyan?

Reply 82# Brutal

uikss terasa iolss hahaha..yela kebetulan aku pung suri rumah gak tp xdelah sesuri mana sebab aku tak dok sesaja kat umh..org pggil WAHM sambil menjlnkan t/jwb menguruskan umh tgga aku juga punya hobi yg akhirnya blh gak tmbh pendapatan kan..amik tempahan melalui blog..sewing,crafting.
memanglah dah dok umh 24jam salah ke kalau nak bermanja2..sembang2 ngn somi,bukannya xbg langsung keluar umh cuma somi pun haruslah beringat awak pun ade anak bini wajarkah anda mengeteh berjam2 ngn member sementelah binik 24 jam uruskan umh,kerenah anak yg bermacam ragam..ye binik juga perlukan teman nak berbicara meskipun sekadar sembang kosong ke,luahan rasa ke dah tentunya bini tu manosia bukannya robot kan..
mau ke tgk  bini yang muncung,memendam rasa,hempas barang sana sini..bengang tidak mendapat perhatian dan penghargaan sewajarnya
dulu sblm ni aku penah gak bekerja dan nak bandingkan penat bekerja ngn jd surirumah..pastilah kerja menguruskan umh tangga ni xpenah abis..plg awal bangun dan plg lewat tido takde cuti..sbb kita jg semua org pastikan hidup org semua teratur jd xsalahkan bila ada waktunya kita perlukan sedikit perhatian supaya kita tau yg kehadiran kita ni dihargai meskipun hanya sbg suri rumah yg org anggap low class la outdated la padahal nilah kerjaan yg aku rasa terbaik setakat ini..sbb ade yg dibayar tuk lakukan kerjaan suri rumah spt maid,bibik n lelain..

Reply 88# Suchi
agree...
kaum isteri, terutamanya suri rumah sepenuh masa mmg inginkan perhatian dari suami...
sebab tu para suami kenalah ingat...jangan melepak sampai tak ingat anak bini...
dan kaum isteri juga kenalah ingat...jangan kurung suami anda sampai nak keluar minum sekali sekala pun takleh...ingatlah, kalau kami (para suami) meninggal nanti, kawan2 dan orang2 kampung la yg dok usung jasad kami gi kubur...anda (para isteri) tak larat nak pikul kami sorang2...

jadi kesimpulannya...berpada2...
kaum suami, berpada2 melepak dan berkawan...
kaum isteri, berpada2 dalam meminta perhatian...

yg penting, saling memahami dan toleransi...
tersalah sampai berselisih paham sekali sekala tu adat la...sedangkan lidah lagi tergigit, inikan pula suami isteri...lalalalalala

Follow Us
Post Last Edit by ctsueraya at 3-10-2011 18:59

memang ramai perempuan yang meroyan kat FB nun..hahahahahaa
walaupun aku perempuan gak actually meroyan dengan cara yang betul tak salah
sebagai contoh ayat meroyan secara positif

contoh

- penatnya ibu harini, uruskan kakak masuk sekolah, bersihkan adik muntah,tapi ibu harap anak2 ibu jadi orang yang berjaya

- penat betul kerja, balik nk pergi kelas plak dan uruskan rumah..semoga aku dpt juga segulung ijazah

kalau kategori macam nie aku tak ertikatakan meroyan tapi more to luahan perasaan ayat di atas bleh bagi motivasi utk org lain jugak kalau dipandang dari sudut postif
tapi kebanyakan org kita suka padang dari sudut negatif which is menyedihkan

tapi kalau kategori mcm nie  pula mmg kategori MEROYAN
dan aku harap manusia2 macam nie hentikanlah luahkan kEMEROYANAN mereka nie kat tenet..serius buat malu kaum jahs

contoh

-aku dah tak larat dengan perangai lelaki yang suka amik kesempatan....memang dasar %^&*(*!!!! lepas nie jangan harap aku nak bagi peluang kat ko lagi...semoga ko dapat balasan&*((())!!!(dia sumpah seranah lagi org yang dia tak suka tuh)

- aku tak heran ko nak kata aperpun yang ptg aku bla....bla..bla.... walhal ko bla...bla....bla(kutuk org yang dia tak suka tue sehabis yang mungkin+ nada emosional)

aku rasa yang mcm nie mcm nak tonjolkan dia baik sangat org lain semuanya salah.....
kalau nak tegur org tuh tak puas hati..tegurlah depan2..meroyan kat pesbuk..HAPA PUN TAK DAPAT...ngeh
tapi menonjolkan plak kelemahan si tukang post tue ..tak pasal2 orang cop too emosional /meroyanrenung-renungkan dan selamat beramal...
just my 2 cents

yg meroyan kat forum boleh kira sekali tak?
-yg takleh tengok orang lain lebih dari dia

-yg suka perlekeh orang - sbb dia tak mampoo mencapai tahap orang yg dia perlekehkan tu.

-yg suatu ketika dulu berlagak habis tapi selepas 'jatuh terduduk', terpaksa 'menyamar' demi utk mendapatkan kawan

-yg suatu ketika dulu hidup terlalu selesa tapi ditimpa kejadian malang, terpaksa berhempas pulas utk adapt dgn situasi yg tak pernah difikirkan akan terpaksa dijalani

-yg teringin sangat2 akan sesuatu tapi tak dapat memilikinya atas sebab halangan2 tertentu - so dia kutuk gila-gila orang yg memiliki aspek tersebut (kes jealous sebab tak dapat - cuba kalo dia sendiri dapat benda tu, harus terkinja-kinja mcm kera kena belacan )

pernah jumpa lki meroyan.

Org dah tak nak, sibuk call byk kali.

:@

baru lepas jumpe pompuan tua meroyan kat wangsa maju td...cepat2 masuk kereta dengan mak tengok ade pompuan tua duk membebel2 tak tentu pasal....huhuhuhuhu...naseb baekkkk....

Kenapa Wanita Suka Moyan @ Membebel?

Memang sejak azali perempuan sememangnya pandai bercakap. pembahas wanita juga ramai berbanding dengan lelaki. Ini adalah kerana kebolehan mereka bercakap dengan tonasi dan point dorang tu membuatkan seolah-olah semua yang disampaikan itu adalah betul. walaupun Salah kadang-kala boleh jadi betul juga.

sebab-sebab lain kenapa perempuan suka berbuat demikian:-

1) Wanita membebel kerana inginkan perhatian (suka dimanja)

2) Sebagai tanda peringatan (mengingatkan orang-orang yang disayang agar sentiasa berkeadaan baik)

3) Marah dan geram (sebab geram dengan sesuatu)

4) Fitrah wanita tidak suka memendam perasan (mereka suka meluahkan perasaan)

5)  paras hormon estrogen berlebihan (hehehehe)

6) membuktikan kasih dan sayang kepada pasangan. (dengan membebel baru pasangan ingat tarikh-tarikh penting pasangan)

7) Dan banyak lagi

Sememangnya, perempuan memang lah banyak mulut dan kuat bercakap. Tidak kira siapakah wanita itu, ibu kita, kawan, cikgu, lecturer, kastam perempuan,  makcik sapu sampah, itu sudah lumrah dunia. Sedar atau tidak sedar perempuan-perempuan itu lah sebenarnya yang menyedarkan lelaki yang sering lalai.

*** iols pon kuats gak membebel

6) membuktikan kasih dan sayang kepada pasangan. (dengan membebel baru pasangan ingat tarikh-tarikh penting pasangan)
moyas Post at 4-10-2011 21:16

orang lelaki biasanya cuma ingat hari gaji, hari cuti dan hari road tax/income tax last kena bayar.

orang lelaki biasanya cuma ingat hari gaji, hari cuti dan hari road tax/income tax last kena bayar ...
ruffleen Post at 5-10-2011 07:44

kuang asyem kant derang?

RE: Kenapa Wanita Suka Meroyan??

kuang asyem kant derang?
moyas Post at 5-10-2011 09:30

ruffleen Post at 5-10-2011 09:35

haha..kelakr la mcam2 komen..bile permpuan meroyan=bebel lega sket la kire meluahkan perasaan la..selalunye org lelaki nila yg suke buat org permpuan cmtu..

Reply 2# carly_lah

setuju sgt2...kerana laki..........  

Reply  carly_lah

setuju sgt2...kerana laki..........
pandacute78 Post at 6-10-2011 11:19
alaaa....ramai je pompuan yg aku tgk (terutama kat FB) yg meroyan kerana pompuan lain...
sebab mulut la...sebab berlagak la...macam2 la....
padahal aku tgk, cam ada unsur2 jeles pun ada....

Aku  dapat bos baru (pompuan la) yang kuat meroyan, dtg tpt baru patutnya kajilah dulu budaya tempat baru, ini tak semua org salah, bila org tak suka, dia mulalah nak mengamok, cakap pun nada tinggi memanjang, kitaorg pun gi keja la ni tension gila.. Dengo dia berucap/ mesyuarat pun rabak telinga semua orang kena sindir dan marah .... Sabo jelah, aku doakan dia tak meroyan lg..... Tenang sikit hati.....

yes,mostly pmpuan meroyan sbb laki. lg2 kalo yg dh kawin. hazab je rasa kalo dpt lak iyg xphm bahasa nk tolg basuh pinggan lepas mkn, x reti2 nk tolg jagakn ank kejap, x pandai nk pujuk or amik hati bini balik lepas dah sakitkn hati die... n yg paling sakit hati dpt yg jenis panas baran! die je betul, org lain smua salah. yg jenis naik tgn tu lg la.. so patut x pmpuan meroyan? jawapannya...sgt berpatutan!!