CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: anak_minang

Cerita Misteri Kawasan Kota Damansara

kota damansara nih baru nih jer yg happening, dulu pening gak dok sini sbb kiranya jauh gak ler dari kl.  cuma ms aku pindah ke sana, jalan lalu ikea tu dah dibuka, tak lama pastu toll kd dah leh guna.. so dah tak pening la.. cuma pening dgn jem je skrg nih.
berbalik pada citer misteri, kat area umah aku skrg tgh bina skolah.. ms blm ada apa apa pembinaan kawasan bukit tu mmg semak samun.. dan pak guard ktaorg sll jr nampak kelibat zoom sana zoom sini memalam, then jgn ler nak dok merayap memalam kat alley blakang umah tu - ada je yang menegur nanti..

81# adnil

sect 8 or 5?nak buat sekolah rendah ke menengah ye?

btw...sekali tu penah lepak kat tasik dpn kondo d rozelle tu,
borak ngan sorang mamat chinese ni..masa tu ada kempen hijau..
tak ingat nama kempen tu apa...related to loving earth la..
masa tu kat lake tu adala org berkayak kat situ..
and kat reserve forest tepi tasik tu,dorang organize jungle trekking..
and mamat ni cite dia pi jungle trekking tu hr sebelumnya..
ada kwn dia yg join gak nyaris sesat sbb masa trekking,dia gelak2kan
hutan yg kecik tu..lepas tu kwn dia tu tiba2 je nak melencong ke lain,
nasibla dia sedar and tarik kawan dia masuk balik within the group yg pi trekking tu
kalo tak sedar...mmg bleh lesap la member dia ni..
so dia nasihat kt kitaorg masa tu..jaga mulut...
n banyak2 doa kalo nak cuba pi jungle trek..
hehe..rasa cam kena dakwah ngan dia plak..

My sis pindah Damansara Perdana dah 2 tahun sebab kerja. Masa awal2 tu aku pi sana dari klang naik kat tol KD sbb malas nak masuk tol Damansara (lepas jek tol tu kalo kul 6.30am lagik dah jem... busan wo) So memula sepanjang lalu kat KD tu mmg takde apa2 la. Dah seminggu kemudian kitorang bertolak dari rumah dlm kul 6pagi sbb my sis tertinggal dokumen kat opis dan dokumen tu kena disiapkan before kul 9am. Masa tu cam rombongan famili pun ada sebab mak, abah, aku (driver) ngan akak aku dlm satu kete (motip semata-mata nak antar akak aku keje jek).

Depan segi kolej ke hape kolej ke aku tak henggat, aku ternampak ada satu lembaga putih. Memula aku wat dek  je la. Tetibe ntah ngape kepala aku gatal sangat pi toleh lagik sekali.... benda tu mengikut kete aku plak dah. Rasa cam nak nagis gak la sbb time tu aku mandu. Risau kalo aku gabra ke hape ke kang terbabas plak kang. Dah la aku bawak mak ngan abah.  Sepanjang aku mandu tu aku kuatkan semangat jek. Aku tak toleh kiri kanan, tak pandang cermin tapi kelajuan kereta tu meningkat la sket. Mak abah ngan my sis tak perasan rasanya sbb all 3 of them tengah syok membuta... sabo je la. Sampai kat area banyak traffic light tu aku tarik napas cuba tengok2 lalu cermin. Belakang kete aku clean. So dengan cerdik pandainya aku toleh kebelakang... mak..................... benda tu ada bebetul belakang kete aku~! dah la aku kat traffic light~!! Masa tu aku gabra la try kejutkan abah aku. Tapi abah aku tak bukak mata, dia cuma cakap ngan aku suh aku rilek, baca apa yang patut. Masa tu aku tgh gabra otak mmg tak berfungsi sangat. So aku baca alfatihah je bebanyak (siyes, time tu aku ingat al-fatihah jek ) Lepas tu mulut abah aku kumat kamit mulakan bacaan apa yg patut. Last sekali aku ingat dia ada cakap "Anak aku terkejut tengok ko, dah la jangan kacau lagi" Lepas je abah aku cakap ayat tu lampu pun turn hijau. Aku pun apa lagi.... masuk gear satu, zooommmmmmmmm~~~~  Abah aku tak cakap apa2 lagi cuma dia dah celik la bijik mata. Masa tu mak ngan akak aku still tido.

Pastu kat depan traffic light nak masuk ke tesco (yg ada burger king kat belakang tu). Aku lupa tarik hand break. Sepatutnya kalo nak diikutkan, kat situ area menurun. I mean kalo bukit, kat traffic light tu jalan dia menurun. Tapi apsal kete aku berundur mendaki naik ke belakang bukan menurun ke depan? Tapi time tu aku takde pikir apa-apa la. Then ada satu kete kancil seblah. Dok tengok2 kete aku. Tapi kete dia pun berundur gak. Heran aku. Disebabkan aku masih dlm keadaan shock, aku diamkan jek benda ni.

Sampai jek kat Damansara Perdana leh plak mak ngan akak aku bukak mata sorang2. Kitorang sarapan kat kedai mamak depan heong leong bank. Pastu mak aku dok citer tadi dia mimpi kitorang kat depan traffic light kat tesco tu. Dia nampak ramai bebudak kecik dok tarik kete kami ngan satu kete seblah kami. Mak aku cakap dia pi bukak tingkap nak marah bebudak tu. Pastu dia kata bebudak tu cakap ngan dia, ni mmg keje dorang dari dulu. Dulu takde kete lalu sini. Sekarang banyak kete try nak langgar umah dorang. Mak aku tanya umah dorang kat ne, dorang cakap kat tiang traffic light seblah kiri kami tu ler... Pastu aku pandang abah, abah sengih jek.

Lepas je dari tu aku tobat tamo masuk kat tol KD lagik. Sanggup tempuh jem masuk tol damansara... Lagipun akak aku dah pindah kat Ritz Perdana. So aku dah tade hanto dia gi kerje lagik dah. Cuma every 2 week kitorang wat sessi lawatan jumpa dia je la ke sana. Tapi sepanjang 2 tahun ni aku dah tak nampak apa2 lagik kat situ walaupun kete aku maintain kena tarik2 kat traffic light tuh. Tapi aku wat conclusion sendirik pasal kete kena tarik, maybe ada batu besi berani kat atas tu kot... tu yg kete kena tarik tuh... waakak (ni conclusion penyedap ati )

Sori, panjang plak karangan

Rate

1

83# HideGulz

gile seram cite ko..klu aku xtau laa nak buat pe..mau buat2 tdo kot..

83# HideGulz

waahh...dasatla ko kena..
xleh imagine....takutla

My sis pindah Damansara Perdana dah 2 tahun sebab kerja. Masa awal2 tu aku pi sana dari klang naik kat tol KD sbb malas nak masuk tol Damansara (lepas jek tol tu kalo kul 6.30am lagik dah jem... busan ...
HideGulz Post at 1-4-2010 13:38

Siyes... seram tul citer ngko ni...
Dah la lokasi ngko nampak objek baju putih terbang tu... tak jauh dari opis aku...

Puh... aku dah la balik dekat-dekat pukul 7.00.
Janganlah ada apa-apa...

Follow Us
arole~
Kalo aku tak mandu dan ternampak benda tu, mmg aku wat2 tido

chicmushroom~
Aku tak reti citer yg seram2. Aku taip sini pun berdasarkan pengalaman jek. Bila aku bercerita pakai mulut ramai kata tak seram Masa tu aku plak rasa mmg seram teramat... Minum kat kedai mamak tu pun tangan leh menggigil sambil hirup kopi Tatau ngape nasib best sangat leh jumpa menatang putih tuh. Nampak cam kain putih jek. Tadek plak nampak ada rambut panjang ke hape ke. Tapi masa dia mengekor tu mmg nampak kain putih tu dlm posisi terbang~ en poc leh terbang ke? adeh... siyes aku tatau spesis benda2 ni sumer

My sis pindah Damansara Perdana dah 2 tahun sebab kerja. Masa awal2 tu aku pi sana dari klang naik kat tol KD sbb malas nak masuk tol Damansara (lepas jek tol tu kalo kul 6.30am lagik dah jem... busan ...
HideGulz Post at 1-4-2010 01:38 PM

perghh giler dasat citer mu ituu... dahla nampakkk siap main tarik2 keta pulak kasi berundur.. aku pun selalu je lalu situ mlm lah selalunya nasib xde papa..tpi aku lagi seram kalo lalu jln belakang nak ke KD.gelap gelita dan sunyi.jln nak escape tol damansara.jln sblm masuk sg buloh tu..ada lembaga getah ke ape kat situ..

Siyes... seram tul citer ngko ni...
Dah la lokasi ngko nampak objek baju putih terbang tu... tak jauh dari opis aku...

Puh... aku dah la balik dekat-dekat pukul 7.00.
Janganlah ada apa-apa...
anak_minang Post at 1-4-2010 16:16

huh... tak jauh dari lokasi opis ko ka
aku tak brapa henggat sangat ngan bangunan2 kat KD tu sbb aku lalu situ dlm seminggu jek. Time pepagi otak tgh mereng sambil mulut kumat kamit merungut sbb kena anto akak gi keje kan... harus ler aku tak menumpukan perhatian sepenuhnya kat bangunan2 kat jalan tu. Cuma yg aku ingat benda putih tu aku nampak kat ada satu kolej ( Aku rasa namanyer Segi Kolej) . Dekat ngan stesen minyak. Tu je aku ingat. Pastu part benda tu tegak kat belakang kete aku masa dekat2 ngan Sunway Damansara... kat situ sampai Pelangi Damansara tu kan ada 2 or 3 traffic light~

Memalam aku tak sure la. Sbb dulu masa aku amik akak aku balik keje time tu kete leh tahan banyak. Tak pernah plak nampak apa2. Tu je la 1st time aku nampak kat KD ni. Pastu sampai la ni aku tak gi lagi... oh, ada sekali lg aku lalu situ time nak jenguk Gaint yg baru bukak tuh. Tapi tu time siang... hehehe~

perghh giler dasat citer mu ituu... dahla nampakkk siap main tarik2 keta pulak kasi berundur.. aku pun selalu je lalu situ mlm lah selalunya nasib xde papa..tpi aku lagi seram kalo lalu ...
pinktriangle Post at 1-4-2010 16:30

part kete kena tarik tu aku rasa sampai still ada. Ko nak try rasa pi la kat depan tesco tuh

depan tesco mana wei...aku tiap2 ari lalu depan tesco tu....

belakang sekolah seksyen 10 tu mmg hutan simpan... ada group dipanggil friends of kota damansara yang rajin kelolakan green activity kat situ...

kalau trekking dari area tasik tu bole tembus damansara perdana... dulu dorang trekking orang asli yg jadi guide.. tak jauh sgt pun sebenarnya...

so tak pelik la if area2 dkt tasik tu ada apa2...

dulu ada kawan cari rumah di area d'rimba... refer kat kawan sorang lagi... dia advice jgn la..

wpun mcm resort home, ada anak sungai membelah di tengah2 kawasan rumah sblh clubhouse, mmg rasa lain macam.. sbb sebelah je dgn utan simpan tu... sbb ada kawan dia penah duduk situ mmg experience sth la... terus pindah....

tu antara hutan tertua di dunia okeh... don't play2.. abis dorang tarah buat pembangunan...

depan tesco mana wei...aku tiap2 ari lalu depan tesco tu....
putribatrisya Post at 1-4-2010 22:56

Kan ada traffic light depan Tesco ngan Proton Edar tu. Kalo ko jalan dari Mutiara Damansara, cuba ko berenti kat traffic light tu lane belah kiri. Kat belah kiri ni yg terasa ko kena tarik ke belakang tu lebih kuat berbanding lane yg tengah atau lane yg nak ke tesco tu. Kalo amati kedudukannya, sebenarnya ko tengah menurun bukit.... dan motip kete ko berundur dan mendaki bukit plak pe citer?

*bulatan merah tu tanda kawasan kejadian.
Ko jalan ler kat jalan PJU7/1 tu menuju ke Damansara Perdana. Leh try. Tapi pastikan belakang kete ko tade kete lain la... tak pasal2 kang dia tuduh ko "sondol" muka kete dia plak

93# milli_mind

milli...kwn ko experience apa?
btw...anak sg tu semula jadi ke??
aku igt developer buat...sbb stream tu end smpai kt polo club kn...
sampai kt ctu bsambung ngan drain je...

and polo club tu..kt part yg sepatutnya kuda bsiar2 tu
dh nmpak scary kan sekarang
ngan padang kuda dh penuh semak samun...
nape dh takde kuda skang ye?

haiyo....
asal yer kota damansara cam tu??
bukak atas tapak hutan ker?
zul888 Post at 26-3-2010 15:39

New York pun asalnya tapak hutan

83# HideGulz
Napa ko tak berenti je kereta tepi jalan? Kalau benda tu tutup cermin depan macam mana ko nak memandu? Tak pasal2 satu keluarga masuk hospital, tak pun arwah.{:2_67:}

eh apasal tak bleh reply ni... ikh..

ha.. ok pun

menurut kawan tu ada la menda menumpang dalam umah dia... dh bersebelahan dgn utan mmg la... tmpt tu mmg sejuk nyaman je tapi jauh ke dalam....

polo club tu mungkin kurang diberi perhatian sebab peminat sukan tu dah ada port lain... lagipun kebanyakan org kaya main kuda ni dh ada property kt area ampang ke, bukit tunku ke or any established area...  

KD ni baru lagi so no necessity for them to buy.. org muda skng pun dh terdedah pd sukan lain yg lebih menarik dan murah.. kuda ni mahal.... zaman dulu kuda mmg sukan yang top di kalangna org berada..

sekarang baik anak2 dorang main drift... logik la kan...

83# HideGulz
Napa ko tak berenti je kereta tepi jalan? Kalau benda tu tutup cermin depan macam mana ko nak memandu? Tak pasal2 satu keluarga masuk hospital, tak pun arwah.{:2_67:}
slug Post at 2-4-2010 10:51

erk... choyyyyyyyyyyyy~
Ko nak suh aku brenti tepi jalan and biarkan benda tu datang lagi dekat ka? tak sanggup wei. Memandangkan benda tu mengekor je dari belakang, lagik baguih aku tekan minyak larik~ Kalo dia tutup cermin depan kete aku baru aku emergency break kot... apsal tetibe aku teringat iklan proton yg minah bawak kete tu tetibe break emergency sbb ada antu belakang kete dia pastu hantu tu tak pakai tali pinggang belakang terhumban keluar? wakakakak~