CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Aking

[MELAKA] Budak Maut Didera Ibu, Bapa Tiri

Nana_Man replied at 30-1-2021 04:58 PM
Carut jer lah sis.... tgk kt ig muka sedih budak tu.. jiran amik gambar dia few days ago.

ada ke gambarnya...  tapi aku takut nak tengok hati tak kuat...

HappyGumbira replied at 30-1-2021 09:52 PM
meols bengkak bengkik mata menangis baca cte psl kes ni. lg pulak tgk video yg masa mak kandung am ...

kan...  aku terkesan sampai sekarang...  down habis aku jadinya...

Anak jiran iol kat atas pun asyik menaaaaaaaangis yang baby sampai iol pelik. iol selit note bwh pintu bagitau iol concern kalau need help bgtau, ujung2 bapaknya reply budak memang suka menangis.

iol ada anak, boleh beza bayi nangis lapar atau sakit. Selalunya bayi tu nangis sampai serak2 suara. iol dah nyaris nak call polis takpun teledera dah.

iol byk kali komplen kat management tapi diorang tak boleh nak campur. Benci betul lah.

Aku tahan 2 saat je tgk video masa Ummi dia peluk arwah Amir masa malam last tu, terus airmata aku turun laju mcm waterfall. Sumpah, 2 saat. Tertgk plk part muka arwah tgh nangis. 2 saat. Itu aku yg takde sesiapa pada arwah Amir ni. Tapi kau, sbg seorang mak. Mak pada arwah, kau kerjakan dia sampai meninggal. Sesungguhnya kau bukan manusia. Kau lagi sial dan hina drpd taik yg kotor dan jijik. Aku harap kau akan mati hina sehina2 nya. Dan semoga kau rasa sakitnya mati.

Betul ke sakit mental

Bapa landing Dia mane

Follow Us
Me'ols baru tgk gambar tong biru yg arwah Amir tu diletak semalaman. Kecik je pun. Paras lutut lelaki dewasa. Atau bawah peha lelaki pendek sikit.
Apa ke sial nya mak dia ckp arwah lemas dlm tu. Otak mana?? Dahla perangai mcm lahanat. Menipu mcm org2 luar ni bodoh. Yg bodoh sebenarnya kau. Tau ngesek, bunting. Tapi otak takde. Eikhhhhh kalau depan muka aku ni, dah aku pijak2 muka dia kasi lumat

HappyGumbira replied at 30-1-2021 09:50 PM
hati aku yg xbrp cerah ni suspek lahir anak tak bbapa. kalau ada keluarga yg sah ikatan, mesti la  ...

Tulaa pasal..xkan ler xde bapak/family lgsg y boleh jaga..ntah2 mmg terlanjur..ai tgk baru 3bulan je arwah diambil oleh betina ngn jantan takguna nih..tgk2 dah jd arwah..ai mmg skeptical dgn manusia spesis mcm ni..n sis,hati hitam pn xkesah laa,sbb dgn manusia mcm ni,xlayak kita husnuzon pun

eyansss replied at 30-1-2021 10:50 PM
ada ke gambarnya...  tapi aku takut nak tengok  hati tak kuat...

Td ptg i dah letak.

Adrif replied at 30-1-2021 05:31 PM
tidak. sebaliknya

mak kandung arwah ni, macam ada masalah kesihatan mental, dan yang memburukka ...

Allahu...sayunya hati bila tgok pic.arwah di hari2 terakhir....mmg ibu bapa yg kejam
Boleh dak klau jkm wat research jgakla kenatas ibu bapa kandung sepertimana prosedur utk ibpa angkat?
Kita xnakla kejadian mcm berterusan kan , mak ayah kandung ada rekod mental dsb.
Dahlah br bc kes mak korek, makan lidah ank sendiri nie

Terkesima akak tgk pic arwah kat tingkap tu.

6 tahun mak angkat bela sibuk nak balik.
Laki sendiri psiko.

Semoga mak dgn bapak tiri dr neraka ni ke tali gantung.

baru tengok sebab kawan letak kat post fb aku...  ya Allah...  sedihnya pandangan dia...  sayu sangat pandangan mata dia...

Edited by ecahaha at 31-1-2021 10:39 PM

[deleted due to misinformation]

HappyGumbira replied at 30-1-2021 09:48 PM
undang-undang mmg dah ada, sayangnya keluarga angkat xapply/xmohon, sebab bpegng pada janji

oo kalau dah official tak perlu bagi balik eh kalau ibu kandung mintak balik? alaa mesti mrnyesal dan ralat family angkat tak buat mcm tu

HappyGumbira replied at 30-1-2021 09:50 PM
hati aku yg xbrp cerah ni suspek lahir anak tak bbapa. kalau ada keluarga yg sah ikatan, mesti la  ...

Keluarga mak kandung arwah dah sisihkan dia.  Arwah ni anak ke2. Dulu mak arwah oernah kawen dgn singaporean,  tua baya bapak2..tapi anak2 bekas suami pun x suka zuraidah ni. I baca dr benang sebelah

eyansss replied at 30-1-2021 10:50 PM
hampir 7 tahun dibela mak angkat, jangan la drastik sangat putuskan macam tu...  ko kena beli jiwa ...

Selama amir ni duduk dgn kuarge pn norlida, jarang sgt2 mak kandung pegi tgk or ambik tau pasal amir. Kuarge mak kandung tuh lagi lah tak penah peduli pasal waris deyols nih
Alih2 bila dah mati, kena viral mcmni, bila pn norlida dah betunggu tangga kat melaka nak bawak balik jenazah ke rawang, kuarge si zuraida Atan ni kecoh nak berebut jenazah
Allah ape lah pengajaran yg Allah nak tunjuk kat kita semua dgn kisah amir ni

Acik dpt info dari geng ngo kanak2

gunong replied at 30-1-2021 09:52 PM
Dah tu klu andainya confirm mak dia mmg mental & ada pengesahan doktor.. kira mak dia blh lepas hu ...

Tak pasti la sahih ke tak dan mesti lah ada jenis penyakit dia..tapi tengok fb mak dia mcm tak de tanda tak waras sampai xsedar bunuh orang pon..kesian dkt bebudak yg dpt parents emosi xstabil sbb boleh affect tumbesaran dorang

Kesian budak ni.
Kesian juga pada keluarga angkat.
Sampai bila2 bawa perasaan menyesal sebab tak pertahankan si adik.
Dari berpisah ke melaka terus berpisah buat selamanya.

Terseksa jiwa oo

Mana muka mak kandung dengan bapak tirinya tu.

Acikgomen replied at 31-1-2021 09:08 AM
Selama amir ni duduk dgn kuarge pn norlida, jarang sgt2 mak kandung pegi tgk or ambik tau pasal am ...

ya Allah...  kejinya perangai...  geram pulak aku baca...  ni sejenis manusia yang taknak buat apa2 pastu nanti claim kredit/ amek
trophy...  kesian mak angkat arwah...