CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nashrudean

Perlu tak staff Gverment beli insurans??

Reply 60# all4muslimah

saya setuju dgn kenyataan awak

AKU KEJE GOMEN GAK. AKU DAH ADER INSURAN NGAN CUEPACS (ORIENTAL).
PAS2 ARI TU AMBANK SUH AKU MASUK  ...
AZIEQISTINA Post at 14-7-2010 16:23

Ni yg banyak aku dengar.... produk dia orang lagi bagus dari ASB ... huhuhuhuhu.. kalau lagi bagus dari ASB kenapa goment limit kan pada orang melayu ajer.... then kenapa orang cina tak ambik produk insuran mereka, padahal org cina kalau bab duit ni dia orang lagi bagus dari kita. So kena pikir secara logik .... kat mesia ni mana ada produk lagi bagus dari ASB ... tak apa Azieqistina... kalau anda rasa tertipu sekarang ni belum terlambat lagi.

org gomen tak perlu la amik insuran bagaiii..kalau sakit masuk je gomen hospital
kalau sakit masa pencen plak..guna aje duit lump sum(gratuiti) tu (tp dgn syarat cukup 25 tahun berkhidmat)...so make sure sakit tu dtg after pencen..

kalau sume dok amik insuran pun tak bagus jg..sbb nanti sume hospital pvt sesak plak..

1 soklan eh..

katakanla... sang suami... mmg ada mencarum insurans... tp sang isteri tak tahu menahu pasal insurans tu... tup2.. sang suami meninggal.... so... adakah pihak insurans akan automatik tau kematian pencarum dia n bayar pampasan pada isteri? or kene ada report apa2 ke company insurans tu?

next one...

ada ku dgr baru2 ni masa kes H1N1 tu.. ada kes2 yg insurance tak cover... kenapa ek? mmg penyakit2 mcm tu tak dicover ke?

pastu.. ada jugak aku dapat call promote insurance.. PA la.. apa la.. konon kata.. bole double claim klau ada bnyk policy, then..  cover for bencana alam. ye ke? setahu aku.. klau bencana alam tak masuk dlm cover insurance.

next...

aku dah ada life insurance - caruman sendiri... + medical card from company + husband keje gomen. tp kurasa2 nk tambah insurance yg cover mane2 yg tak cover.. ada ke? yg special for women maybe.. sbb so far.. kos2 yg melibatkan pregnancy / maternity.. medical card aku tak cover.. cuma gi branak kt spital gomen je la pree...

Post Last Edit by jenglut at 26-7-2010 17:57

Jwpan kaler merah

Reply 64# talapia

1 soklan eh..

katakanla... sang suami... mmg ada mencarum insurans... tp sang isteri tak tahu menahu pasal insurans tu... tup2.. sang suami meninggal.... so... adakah pihak insurans akan automatik tau kematian pencarum dia n bayar pampasan pada isteri? or kene ada report apa2 ke company insurans tu?
Tidak, si penama mesti notify pd pihak insuran yg hubby dah meninggal..tats y bila kita dah amik insuran, kita beri tahu pd pewaris/penama..ejen pun kene responsible jg..mcm insuran kete jg, bila kete kita eksiden, kita kene bg tau kat syarikat insuran

next one...

ada ku dgr baru2 ni masa kes H1N1 tu.. ada kes2 yg insurance tak cover... kenapa ek? mmg penyakit2 mcm tu tak dicover ke?
Bergantung kpd pelbagai insuran company. Ada insuran company yg klasifikasi penyakit H1N1 adalah wabak penyakit. So ini tidak cover. Walaubagaimanapun, kini kebanyakan insuran company terima cover penyakit H1N1 setelah kemeterian bising2..huhuhu

pastu.. ada jugak aku dapat call promote insurance.. PA la.. apa la.. konon kata.. bole double claim klau ada bnyk policy, then..  cover for bencana alam. ye ke? setahu aku.. klau bencana alam tak masuk dlm cover insurance.
Yup, itu termasuk pd jenis2 insuran dan terma syarat mereka..sbb tu bila kita dah amik insuran, kita kene belek2 baca buku polisi tentang coverage perlindungan

next...

aku dah ada life insurance - caruman sendiri... + medical card from company + husband keje gomen. tp kurasa2 nk tambah insurance yg cover mane2 yg tak cover.. ada ke? yg special for women maybe.. sbb so far.. kos2 yg melibatkan pregnancy / maternity.. medical card aku tak cover.. cuma gi branak kt spital gomen je la pree...
Insurance for maternity? Actually takde pun insurance yg cover kos bersalin..beranak kat spital gomen pun dah ok dah..simpan aje duit tu kat ASB, kalau bersalin..kuar duit ASB beli brg2 baby

Reply 65# jenglut

oo ok.. thanx.. main point nye ialah.. semahal mane pon insurance yg kita amik.. tp klau kita tak amik pot... naya la jugak... so kenela baca segala clause yg ada.. apa cover n tidak.. hmm.. ok2.. aku akan baca page by page.. hehe

aku mcm ada terdengar2 pasal insurance special for women.. aku tak sure apa yg specialnye.. adakah cover for pregnancy related problem or apa2 la.. klau kata beranak tak masuk dlm insurance cover... betulla kan.. tp mishap semasa beranak. adakah normally policy akan cover?

Follow Us
Reply  jenglut

.... aku mcm ada terdengar2 pasal insurance special for women.. aku tak sureapa yg specialnye.. adakah cover for pregnancy related problem or apa2la.. klau kata beranak tak masuk dlm insurance cover... betulla kan..tp mishap semasa beranak. adakah normally policy akan cover?
talapia Post at 27-7-2010 12:52

Insuran wanita lebih khusus perlindungan kpd penyakit2 wanita spt kanser payu dara..kanser serviks..etc..iaitu di berikan extra duit pampasan jika menghidapi penyakit tersebut..penyakit mcm appendix, kencing manis, etc tidak termasuk dlm coverage tersebut sbb bkn penyakit khusus wanita

Utk benefit maternity plak hanya limit kpd ectopic pregnancy, kematian fetus/anak, congenital baby..
mcm kos bersalin eg c-sect tu takde le cover..

ari tu klien admit kat hospital gomen sultan ismail..dpt duit utk persiapan ramadhan RM400..

camnilah.....kenapa aku kerja gomen dan semua seisi rumah aku ambil insurance/takaful...

1. hospital kerajaan amat slow (ni cakap berlapik) kadang2 dah kritikal baru nak admit....
2. equipment
3. layanan
sebab tu aku pilih insurance walaupun kelayakan hospital kerajaan kelas satu bilik sorang....
anak aku dulu demam dan muntah2....pi sepital semua tak layan bagi ubat ajer....aku pi spital swasta terus admit dan dipantau 24 jam ...anak aku kena food poisoning...budak kecik kesian dia...masuk air pun melalui kaki...budak dah lembik tapi spital kerajaan tak mau admit...suruh makan ubat balik rumah....
aku kena bengkak buah pinggang pun terus admit dan buat semua test yang ada...

aku ni antara manusia yang dahulunya memang lari bila nampak agen insurance sebab tak tahan dengan sistem paksaan sesetengah agennya....ada sampai putus kawan.....
skrg aku pakai aia (yang islamic) , wife pakai prudential (yang islamic), anak-anak pakai maa takaful

kalau yg duduk kat area klang, shah alam dan sewaktu dgn nya..elok la prepare medical card..

Sbb saya sendiri pernah ke Hospital Ampuan Rahimah melawat kwn di sana..carik parking dah la susah..bertindan kete sana sini...sampai bergaduh nak rebut parking..

Nak melawat, kene dtg awal sket..sbb nak tunggu lift aje dah ramai pelawat menunggu dpn lift tuu..kalau idak, jenuh la naik tangga ke wad atas dgn anak branak..

Cukup aje waktu melawat, pak guard dtg bunyi kan loceng..itu baru azab melawat, kalau admit mungkin jg bole berlaku spt di bwh:

Mana tak nya, org dtg dr pelusuk Banting, Shah Alam, Klang, Subang berbondong2 masuk ke sana..Tak bole nak salahkan mereka, sbb kwsn hospital pun limited..

Tp kalau ada Medical Card, bole la admit ke Hospital Pantai Klang, Sri Kota, Shah Alam KPJ, SJMC, Sunway Medical centre..sume di tanggung beres onleh pihak insuran..

atau pun kita tunggu aje lah Hospital gomen baru Shah Alam kat seksen 7 tuu siap thn 2013 nanti..

aku pun nak mencelah sket ar....kalo tersalah,jgn dilahar aku nih tau...
aku dgn hb,keje gomen...masa mula2 masuk keje,gj takle beso mana...tp aku masuk gak insurans...wpun aku leh dptkan rawatan kat hosp gomen...aku lebih fikirkan utk saving la....dulu2 kalo dgr kite beli insuran,ramai yg kt kite ni mintak sgt nak mati @ terima kecelakaan (mentaliti dulu2....)....12 taun yg lepas...aku amik takaful nasional....hb aku pun amik gak...tak ingt insuran apa....lik nnt nak tanya dia...(sebab dr seblm kawin dia amik,so tak amik pot sgt la.......
pastu anak aku baru2 ni aku amikkan gak la...takaful prudential bsn....kalo tak silap,zaman aku dulu takde lagi ni kan...)
wpun aku anak beranak sampaila mak pak leh dpt pree rawatan kat hosp gomen,tp aku still amik untuk kuaga...kalo terjadi pe2...ada back up...kalo x,alhamdulillah...lah jd saving kan...dah matang,leh dpt balik kan duit tu....
pd pendapat aku,tak salah amik insuran ni...lg bagus ikutkan sebenarnya...tp kita jgn la ktuk org2 yg tak amik...mungkin depa ada masalah kewangan ke....gj hanyala cukup2 makan jek....lg 1,kalo nk amik insuran,tgk2 la keadaan diri & kemampuan kita....cam ada kwn aku,tgk org lain amik insuran,dia pun amik...satu kuaga....amik lak polisi yg mahal gak la....katanya untuk saving gak...ye mmg betul utk saving...tp kita kenala adakan lebihan duit utk berbelanja,simpanan.....saving di sini bukannya bermaksud,mcm kita simpan kat asb ke,bank ke...bila terdesak leh pi korek...last2 kwn aku ni bila ada masalah nak guna duit segera,dah takde saving....meminjam la jwbnyer....itu yg takmo tu kan...
lg satu,ni pengalaman aku sendiri...masa kitaorg kck2...mcik aku ejen aia....siap paksa mak aku suh paksa abah aku beli insuran utk kitaorg adik beradik (4org),utk mak abah sekali...jaman tu,abah aku je sorg yg keje...dok lak kl....mak aku bantu2 jg anak org...so gj abah cukup2 je...belanja pun jimat2...mak aku jwb la,mana ada duit....harapkan abah aku keje gomen je la...utk dpt rawatan pree,ada pencen....nak tau apa mcik tu cakap...."kalo mu tak beli insuran,esok abang mati,anak2 mu makan batu je la...tgk aku,sume anak2 aku masukkan insuran..."...sedih aku dgr...aku tau,mak aku tingin nak wat sumer tu,tp kekangan keangan membataskan segalanya....sekarang ni,aku adik badik sumer da berjaya,sumer dah beli insuran sendiri...mak abah aku pun wpun mkn pencen,di tambah dgn duit anak2 bg...tak de la plak merasa mkn batu...jambu batu ada la......sowi...off topic lak....sj nak citer...mcik aku sekarang,di usia emas...terpaksa berhempas pulas keje cari rezeki...anak2 sumer dgn hal sdiri....(dulu masa muda wat biz..idup senang,sekarang....)....
kesimpulannya....kalo kita ada rezeki lebih,tak salah beli insuran....tp kalo ala2 cukup mkn,dulukan mana yg penting...(kebajikan,belanja,pendidikan anak2....)

setuju sangat dengan pendapat suatumasa. Tak semua org mampu nak beli insuran. SO jgn ler mempelekehkan depa. Sesetgh tuh bukan tak nak, sapa tak nak masuk hospital private.? Tapi kemampuan tak ada.

Reply 71# suatumasa

Terima kasih dgn apa yg dikongsikan suatumasa....sedikit sbyk citer ni lbh kurg dgn famili sy dulu2...

...sekadar menceritakan apa yg benar2 berlaku kat aku suatumasa dahulu........

Haaaa... pada yg makan gaji then tak cukup duit utk ambik insuran tu tak per... saya ada solution... kalau dah tahu insuran tu mmg perlu tapi kita sendiri tak mampu nak ambik utk sendiri... So why not join saya provide solution ni pada orang lain ... secara tak langsung boleh cari side income dari komisyen tu

kalau yg duduk kat area klang, shah alam dan sewaktu dgn nya..elok la prepare medical card..

Sbb  ...
jenglut Post at 31-7-2010 21:42

betol tuh! kat area2 shah alam & klang memang sesak la kalau nak pegi hospital gomen.. sebab satu hospital kena menampung banyak kawasan (subang jaya+shah alam+klang). yg menjadi sesak tu sb warga negara asing pon heboh nak dapat rawatan & bersalin kat hosp gomen kita

nasib baik aku duduk Putrajaya.. banyak hospital leh cover aku (hosp putrajaya+hosp serdang+hosp kajang).

talapia,

setahu saya mana2 medical card pon memang tak cover untuk bersalin. so kalau nak merasa bersalin free kat private kena la kerja kat kompeni yg ada benefit bersalin means kompeni bayarkan mcm kompeni i 4000. kalau bersalin normal lepas lah nak bayar tapi kalau terlebih tanggung sendiri

tuan rumah... perlu atau tidak staf gomen ambik insurans? saya tak mau menjawab, perlu atau tidak... ...
tokwan_jantan Post at 8-1-2010 22:28

thanks for the info. so saya dah tahu nak memilih sekarang. memandangkan gomen cuma tak cover pampasan selain urusan kerja, saya akan teruskan insurans swasta tapi di caruman tahap yg minima je lah. minima2 pon makan 150 sebulan tau

tapi kalau risiko waktu kerja memang dah ada banyak.. Insurans berkelompok + CIDB + Perkeso. Kalau dah dapat kerja gomen, ada pampasan gomen

...saya akan teruskan insurans swasta tapi di caruman tahap yg minima je lah. minima2 pon makan 150 sebulan tau
masnina Post at 30-8-2010 10:02

fuhhhh..mahal nye insuran awak..
baru2 ni ada org putrajaya sain insuran RM150 setahun saja..saya ulangi RM150 SETAHUN..{:1_126:}

Insuran apa pulak yg rm 150 setahun tu .... ishk .. Jenglut ... dah jgn dok promot produk murah pada client ... kesian nanti dia orang ... bila masa nak claim nanti itu tak cov er dan ini tak cover

fuhhhh..mahal nye insuran awak..
baru2 ni ada org putrajaya sain insuran RM150 setahun saja..sa ...
jenglut Post at 30-8-2010 16:47

sebenarnya yg aku amik tu bukan tipikal insurans gilor nak amik insurans sampai 150

150 tu sebenarnya saving.. tapi bila aku dah buat saving dgn institusi tu, aku dpt FREE protection utk 36 penyakit kritikal, disability & accident. nilai protection tu bergantung pada jumlah saving setahun pastu x 13 kalau tak silap.

actually aku nak saving (+ dpt dividen) tapi sb ada insurans tu pasal aku pilih skim tu. sebab nak insurans FREE