CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putriTS

Freeloader tahap tertinggi

Udah2..ni dr td uolls ulang2 nak back to topic tp ke laut juga. Sat lg i kurung semua ni kang.

mommymonster82 replied at 19-10-2016 01:58 PM
Marah ke manak...me tatuttttttt... tatutnyerrrrr

bacakan aja ayat yang sama yg hang baca Kan kat laki hang tuh...kat manak...nescaya hilang ler takut hang tuh......

Manaakkautau replied at 19-10-2016 02:05 PM
bacakan aja ayat yang sama yg hang baca Kan kat laki hang tuh...kat manak...nescaya hilang ler tak ...

Euuuu xrela nak baca2 kat manak..geli aih.....    :  tikam nak?

Sasha replied at 19-10-2016 02:05 PM
Udah2..ni dr td uolls ulang2 nak back to topic tp ke laut juga. Sat lg i kurung semua ni kang.

Maaf bos..baik bos...   

mommymonster82 replied at 19-10-2016 02:08 PM
Euuuu xrela nak baca2 kat manak..geli aih.....    :  tikam nak?

Hang ingat ayat hang boleh Tembus manak Kah???? Laki macam hang jenis Iman kelaut, makan hasil bini..... boleh ler..
Nee nak kena pangkah dgn momod kah????

fulusss replied at 19-10-2016 01:32 PM
Ai pun dah terpikir macam tu..

Tred dah masuk page 3, Baru hang nak sebut hang pun dah terpikir macam tuh?? Sedangkan TT sebelum bukak tred Nee dah terpikir macam tuh...

Saja jerk Dia......

Kan????

Follow Us
Manaakkautau replied at 19-10-2016 01:17 PM
Hang nee macam dok dalam gua ler odah ....si Hana tuh berbelas tahun dok ngan mertua....Adik iparn ...

Eh semalam nak reply tgk Manak dah kena banned.
Hari ini ada balik... gigihnya berforum
Keluarga iolls mmg tak galakkan duduk serumah anak beranak ramai2.
Sama juga keluarga mertua.
Kita orang balik sekali sekala pun mesti check in hotel/homestay.
Tak ada orang tua yang merajuk bagai pun.. mereka faham.
Senangkan..

Kat rumah Aku ade freeloader gak, siap pakej ngn anak dia. Bertahun. I couldn't fake it anymore. Aku stop layan her 5yo kid n jeling dia, dia terus ngadu Kt Mak dia. Mak dia sedar diri, dan terus berambus.

I guess in your case bdk Tu mmg x reti malu. Ko hambat je klua. Klu bkn your bro, kau sendiri buat. Pack brg die n tukar kunci. Tell your parents it doesn't feel home with a freaking male stranger in your house. Kte blk tgk Mak ayah Kte nak santai2 tapi ade plak mangkuk camtu. Die ade kudrat, xkan mati pun kena halau.

Ishhhh menyirapnya darah aku tt oo baca cerita ko.... Sebabnye aku pon pernah kene macam ni.. masa tu aku baru form 4 adik aku ajak kawan dia dua orang duduk rumah. Sebab ape aku tak sure. Adik aku jenis kejap sekolah kejap tak sekolah sama lah dengan kawan2 die tu. Boleh pulak mak aku bagi. Ko bayangkan kat umah tu aku ade adik perempuan 2 orang. Aku duduk asrama lagi la jarang balik, bile balik terpakse mengadap muke taik anjing dorng tu. Aduii sebulan 2 bulan boleh tahan lagi, ni nak sampai setahun, rumah dah lah kecik. 2 bilik je. Yg dua ekor tu mestilah adik aku bawak lagi kawan yang lain. Sume bersepah2 depan tv. Aku tak boleh cover dah smpai mak aku pulak marah bila aku tension tengok mangkuk2 hayun tu sume. Last sekali paling kemuncak bila adik perempuan aku yang kecik cerite die kene raba. Budak 4 tahun oii nak menipu apa jadah. Baru mak aku ade akai nak suruh mangkok ayon tu berambos. nak buat baik biar bertempat, bukan sume org ko sapu nak tolong. Adoi geram betol bile teringat ::::

putriTS replied at 19-10-2016 01:54 PM
Nak suruh adik yg cakap sndiri, entah2 dia pnah cakap kot...tapi mamat ni still kulit tebal. Sebab ...

Aku pulak naik geram dgr cite ko ni..   

Semua berpunca dr parents ko jgk. Klu dorg terasa, senang je halau. Tapi mcm xde perasaan kan.. so.. nk buat cmne...slagi parents ko x sedar, slagi tu la dia mnumpang.. tp agak pelik la, lelaki bujang muda yg slalunya nk kebebasan, pling cikai pun sewa dgn kwn2. Tapi ni pelok..cite ni sgt rare di tlinga aku.

Edited by munchkin at 19-10-2016 09:48 PM

Apa kata you all semua pegi dinner or lunch without lelaki tu. Semua family members. Tanyalah terus terang ngan father and mother you. Why hint here hint there. For what? Then complaint. Duduk sekali tarik sekali adik you. Nak settle. Settle sama sama. Adik you tukang bawak. Mak bapak you tukang invite utk overstay.

Saya pun tak suka individu dlm rumah tanpa responsibility. Utk ur mother lipat
Underwear dia is too much. Why you allow your mother to be bullied. Kalau i nak masam muka tak pe. As long as i cakap depan depan.

Bincang apa expectation and kehendak ur parents. Since rumah mereka. Barangkali mereka rasa safe emotionally kerana anak2 tiada ngan mereka tapi lelaki ni always there. So buat perangai tak manis pun ur parents terima asalkan ada presence dia  di rumah. Kalau parents bersetuju, u semua duduk and panggil mamat tu kata this cannot go on. You have to live elsewhere. Kalau reaksi dia kurang elok, katalah mak ayah u nak pindah ngan u. Rumah nak dijual. Apa pun saya doakan segala urusan u sekeluarga termasuklah lelaki itu dipermudahkan. Buat lah sama sama amik sedikit masa utk duduk with everybody's presence.

sarahmirza replied at 19-10-2016 04:06 PM
Eh semalam nak reply tgk Manak dah kena banned.
Hari ini ada balik... gigihnya berforum
Kelua ...

Hang laki bini...lembu dipakaikan skirt pun boleh datang berahi...so it makes sense tak boleh dok reramai satu rumah...Kan?????

sebenarnya takut nak bawa masuk orang asing masuk dlm rumah. aurat perlu dijaga. mak TT pun kena tutup aurat 24 jam tau. adoii x selesanya hidup mcm tu. agaknya makpak TT nak buat rumah kebajikan kot. zaman skrg ni ada mcm2 org..igt lg berita tragedi kat melaka ke ape..anak angkat bunuh makpak angkat..so jd kan ia pengajaran..

Manaakkautau replied at 20-10-2016 06:23 AM
Hang laki bini...lembu dipakaikan skirt pun boleh datang berahi...so it makes sense tak boleh dok  ...

Biasa yang cakap yg macam tu...
Sebab dia yang merasa.

Back to topic pls:

aku x paham. rumah kitra sendri. kita takut nk ckp. klau aku trs je ckp "ko pehal duduk sini lagi. berambus la cri rmh sewa"

sarahmirza replied at 20-10-2016 01:58 PM
Biasa yang cakap yg macam tu...
Sebab dia yang merasa.

So how else can you explain keluarga hang dgn keluarga mertua hang memang tak suka dok beramai ramai under one roof...by your own admission, kalau Tak derang kenal betul peel cepat berahi hang dgn laki hang seperti Yang manak sebut diatas tuh???

Kan??

On a positive note..manak puji sikap derang sebab mengambil approach.....prevention better than cure.....

lazim replied at 20-10-2016 03:19 PM
aku x paham. rumah kitra sendri. kita takut nk ckp. klau aku trs je ckp "ko pehal duduk sini lagi. b ...

Hang kalau manak cakap lembab bin babdab hang kecik hati...dah berjenuh Kita bincangkan gimana Mak Pak TT dah kena Nasi kangkang dengan Mamat tuh...hang Tak reti2 Kah??tak boleh nak buat apa lagi dah...sehingga TT pi cari pengubat Dari darul syifa...pi buang buatan nasi kangkang tersebut......

x faham aku..penganggur je pun. duk kl buat apa..suruh dia balik kmpg umah mak bapak dia la..cakap terus terang.
tt n family mmg jenis baik sgt kot tu yg dia amik kesempatan. x penah sound direct si mangkuk tu yg dia boleh hidup aman damai dlm umah tu. kalu selalu sound setiap perbuatan dia yg kita x puas hati mesti dia rimas lama2

Manaakkautau replied at 20-10-2016 04:16 PM
So how else can you explain keluarga hang dgn keluarga mertua hang memang tak suka dok beramai ram ...

Whatever la Manak..Janji layan syok kan.