CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-SFG

Kami Bukan Superman - Balas Polis Bersahaja Apabila Wanita Ini Hubungi 999

Ble bwk snjata kena tahan pulak..bangang pnye polis..kaki rasuah

hijrah8 replied at 29-10-2015 08:06 PM
Aku pun malas nak report report polis.. Tadak tindakan pun....

Bagus la klau semua mcm awak..senang keje polis..sdiri g siasat..sdiri tangkap dan sdiri ambil tindakan..bijak sangat

mama82 replied at 30-10-2015 08:16 PM
Bagus la klau semua mcm awak..senang keje polis..sdiri g siasat..sdiri tangkap dan sdiri ambil tin ...

Sebab dah repot siap kita follow up.. Tapi sgt sgt sedey..

Nak tgu gak apa abam polis tu komen balik hal ni...

reveal la name polis tu...nak tengok ape die kena....baghalnye

zulka: apesal laki ko bodoh sgt....puihkalau aku memang aku aku langgar2 je

bukan bole ikutkan perasaan...lagipn itu kawasan diorg...kot lagi ramai geng die dtg?? sape nak tanggung?? kena smart bile bertindak...pastu dlm kete ade pompuan n kanak2.... yg jadi masalah skang ni bile yg berkuasa pon tak mau amik tindakan....yg ade kuasa pon cam cibai...kalo aku wat report polis jawab gitu...mmg sampai tgn aku kat muke polis tu...

Follow Us
kalau diorang gi langgar, nanti diorang gak yg bersalah kan, dicerca ummah jugak.
Yg bawak tu kakak ipar dia, bukan suami dia.

polis mmg lembap buat keje. silap2, laporan kakak tu hanya sekadar penyumbang statistik kes yg x diselesaikan. happened to me before. sampai aku naik angin ngn polis. kena zass ngn aku skali, baru thegeh2 nk buat siasatan. elok2 kes buleh slesai cepat, dia buat dingdong2 plak.

Teru2Bozu replied at 4-11-2015 01:00 PM
polis mmg lembap buat keje. silap2, laporan kakak tu hanya sekadar penyumbang statistik kes yg x dis ...

Rumah my sis 3 kali kena msk.kali 3 dia x nk report dh.polis dtg isap rokok je.

Agak2 kalo mat2 rempit yg folo diorg baca viral ni apa reaksi diorg agaknya? Mst tersenyum bangga krn perangi jahatnya pn polis buat x tau. Lpas ni makin galak la dia kacau org lg. Sb dia tau dia buat mcm tu org makin takut ttp tiada tindakan drp polis. Hmmm....xtau nk salahkan siapa

Kalau kes VIP kejap je setel

klu aku mmg habis motor budak2 tu aku sebat

polis paling byk naik gaji selain cikgu... itu standard jawapan???? hahaha agaknya nk gaji 15k bru beretika kot

Ini dari sudut pandangan aku pulak ye :

1.  Korang traveling jauh-jauh beribu batu, takkan tak buat homework jalan mana yang nak lalu.  Ada beli peta kat stesen minyak?  Ehhh... sekarang zaman IT apa barang pakai peta ye tak. Ok faham, aku andaikan korang dah dapatkan info secukup rasa melalui Google whatever.

2.  Apasal korang tak pakai Portable Navigation Device? Kereta mahal boleh beli, mekap keta boleh buat, PND harga kurang RM500 takkan tak sanggup kot?  Oppp kejap, sekarang ni dah ada WAZE dan aku berani jamin sekurang-kurangnya seorang dalam kereta tu mesti pakai smartphone.  Ataupun SEMUA kecuali budak-budak tu pun pakai smartphone.

Benda free pun banyak bunyi.  Antara alasan popular :

- Tak reti nak pakai.

-  Tak subscribe data.

-  Bateri cepat habis.

-  Dan banyak lagi alasan-alasan mengarut yang tak masuk akal.

Sebab apa aku kata korang tak pakai GPS?  Sebab korang tak tau mana nak cari BALAI POLIS BERHAMPIRAN !!!

3.  Korang naik kereta boleh cuak dengan 3 biji kapcai?  Eh pecut je laju-laju.  Sakai-sakai tu bukannya pakai superbike pun.  Berdasarkan gambar tu nampak jalan besar habis tu apa masalahnya? Kapcai paling laju pun 100 km/j je.  Kalau perlu, gesel / langgar biar berdebuk rempit tu cium jalan.  Rempit tu takkan ganggu korang tanpa sebab.  Jangan hipokrit la... Tentu korang ada buat sesuatu yang tak kena di mata diorang (harus diingat, jangan samakan mentaliti elit korang dengan mentaliti rempit kampung).

Kalau dah terasa diri berada dalam bahaya, apasal yang masih kisahkan LAMPU MERAH?  Langgar je lampu tu TAPI sebelum tu pasang HIGH BEAM + HAZARD LIGHT + HON.  Kalau ada BEACON LIGHT pun pasang sekali untuk menunjukkan korang dalam kecemasan.  Ini gigih jugak nak berhenti apasal?  Tindakan korang tu yang buat geng rempit tu semakin berani sebab diorang dah dapat baca kepala otak korang yang ZERO.

4.  Ada pasang HDR? Sah-sah tak ada kan? High Definition Recorder harga RM50 dah boleh dapat dah tapi apasal korang tak beli dah tau nak traveling?.  Benda-benda ni penting sebagai bahan bukti jika berlaku apa-apa musibah dalam perjalanan.

"Pakai helmet cover muka" hahahaha... itu sun visor la bukannya diorang pakai fullface helmet pun.

5.  Mengenai laporan polis, aku malas nak komen.

Sebab apa aku malas nak komen?  Sebab aku nampak yang sengal ialah korang.  Eh kalau geng rempit tu ada pistol dah lama korang mamp... tau tak?  Tu sebab korang dapat layanan sebegitu di balai polis.  Banyak sangat loop holes pada korang.  Eh korang nak lawan dengan pegawai polis? Dah habis fikir ke?...  Cuba belajar jadi rasional sikit.

Kalau depa ambil tindakan berhenti & semuka dengan budak2 tu nanti jadi pulak mcm filem Eden Lake. Cuba korang pi tgk filem ni.

Kut ye pun xdpat selesaikan kes, xleh ke polis tu ckp baik2, kena belajar PR balik polis2 tu. Orang tengah cemas tu

Aku pun pernah ada pengalaman dgn polis ni. Hmm...

Pengalaman aku pernah la keluar pukul 2, 3 pagi sbb ada kes kecemasan. On the way di jalanan, punya la byk mat rempit hadang jalan. Dah lampu hijau pun xboleh jalan. Tapi aku sabar jelah, buatlah aku hon2 kan, depa pecahkan cermin kereta...aku pulak yg kena masuk wad kecemasan. Tapi lepas tu depa yg kat tengah tu bagi laluan kat aku, aku siap angkat tangan tanda tq. Kesimpulannya, jgn tunjuk berani tak bertempat, so aku sokonglah tindakan depa yg tak berhenti tu.

Dah tu apa peranan polis? jaga menteri ngan org2 kaya je ke?