CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

ada tu siap hina suami sendiri lak... "awak nak saya kurus macam model ni, awak tu mampu sangat ke n ...
clonedetector Post at 21-6-2010 13:57

ko heran binik2 dolu sume kurus....binik2 skang sume gomok2...???

aku tak heran sbb binik2 dolu anak ramai..penat nk handle...mlm2 asik kena tembak ngan sharp shooter...binik2 skang gomuk2 sbb makan pil perancang...x sume rasi ...bile makan perancang badan naik...napsu naik...jerawat pong naik...
kang xmkn perancang nnti asik beranak je....

heran sunggoh ko ekkk....

Reply 11# NURMIMIE
btul tu....tak semua pompuan lepas kawen body mengembang...mgkn dorang jadi cam tu sbb faktor genetik ke apa ke... laki pon jgnla sekadar tau komplen aje. hulur la duit soh gi buat treatment ke, beli ubat kurus ke...

no alja.. aku suka topik neh sebab aku mmg dah lama terdetik juga nak buka topik begini.. tapi m ...
NURMIMIE Post at 21-6-2010 14:21

haha...paham, aku paham...
gym umah aku nie manjang kosong....makcik2 lagi suka bekfas meeting dr duk gym

tapi aku gak dikelilingi org2 yg berusaha utk kurusss....simpati pd mereka
aku makan kologen, naik 2 kg....dia makan gak, naik 8 kg....aku gak yg kena marah{:1_126:}

drp observation aku dgn org2 keliling nie....(nasib aku slim, takdela TT kata aku saja bagi alasan)
faktor makan bukan single faktor org2 nie gumuk....lifestyle penyumbang utama
malas nak berjalan, kalo pi mall.....dia akan park kete depan pintu mall sebab malas berjalan
byk munchy when idle....makan dlm kuantiti yg byk dlm sesatu masa, makan lewat...

aku akui aku pun malas pi gym, takde radio....tapi aku suka jalan....
aku park kete jauh2....aku jalan...jalann....provided awan tebal hari tu;)

ko heran binik2 dolu sume kurus....binik2 skang sume gomok2...???

aku tak heran sbb bin ...
hakass009 Post at 21-6-2010 14:29

yeahhhh mari salahkan pil perancangan pulakkkk (sesambil order Big Mac large size ngan kawan sebelah)

pada aku la..... melainkan org tu ditakdirkan mmg genetik dia gemuk (pasrah je la kan, itu ujian tuhan utk org camni)...., faktor-faktor lain tetap boleh diatasi dgn bersungguh2 jaga 2 benda berikut:

1. pemakanan

2. senaman

dah tau makan pil perancang, tak reti lak nak lipat gandakan usaha2 jaga pemakanan & senaman. tanpa sedar, dia jadikan kisah pil perancang ni sebagai escapism dia.... Padahal citer makan pil perancang ni 5,6 tahun lepas  pun tapi still di canang ke sana ke mari aku gemuk tak leh elak sebab makan pil perancang

aku lum kawin. sebab aku takut la tengok pompuan keliling aku yg dah kawin tak lama lepas tu badan m ...
clonedetector Post at 2010-6-21 13:24

ini soklan utk bini2 gemuk je eh...

logiknya misti ade pembesaran sket selepas >10thn kawen...
kalau yg normal dlm linkungan sihat dlm 1-10% dari zaman anak dara, org ckp womanly figure (org cakap eh bukan aku ckp)
yg lebih pada 10% kena la buat sesuatu, utk kesihatan
majulah sukan utk negara

Penting jaga badan sebab SATU: suami ni memang takkan memanjang cakap badan kita macam tayar michelin, dugong, perti ais dua pintu ker sebab lelaki rata2 mmg tak suka nak tgk bini muka panjang, diorg malas nak pujuk. Byk makan tenaga memujuk prempuan ni, belum sebut lagi kena beli ini itu kalau tak lembut2 gak. Jadi samada dia simpan dlm hati atau borak sesama kawan. Itupun sbnrnya bukan semua lelaki suka ngumpat bini sendiri pun. Ada jugak jenis yg suka simpan. Itulah kdg2 ada lelaki yang malas nak bawak bini kesini kesana, lagi2 bila reunion, ada yg dtg sorang je.

KEDUA, kalau gemuk, nak berlari-larian ngan anak2 pun termengah2. Mcm kes kakak aku nampak kat tasik perdana dulu. aku pulak naik risau tgk dia macam dah tak larat sgt nak kejar anak2 dia kesana kesini, termengah2 je. Last2 dia suruh je adik dia sape ntah tolong kejarkan. Anak2 kalau kita ikut sekali dia berlari, melompat dia jadi lagi seronok. Lantaklah org nak cakap kita macam budak2 ke. Dulu aku penah bawak anak2 aku pergi Times Square, lepas tu ada anak member sekali. Lepas lunch kat McD, ingat nak ikut pintu belakang je sebab pintu depan ramai org beratur. Lepas tu guard dtg marah, suruh kitorg ikut pintu depan pastu aku pakat ngan budak2 kita buat2 nak pegi, bila dia blah je, kita masuk cepat2 bawah pagar tu pastu lari. Tapi bila aku cerita kat member kat ofis, diorg cakap aku tak boleh jadi mak lah, macam budak2 lah poyo betullah.

Follow Us
yeahhhh mari salahkan pil perancangan pulakkkk (sesambil order Big Mac large size ngan kawan seb ...
clonedetector Post at 21-6-2010 14:37

hello...bila plak haku salah kan pil perancang...kan aku kata ader yg tak rasi...then ko yg asik sebok membebel kata ko HERAN nape pompuan dolu2 kurus dr pompuan skang....poyos...

mak ko kurus tak...nape ko tak kawen ekkk....ko mati pucuk ke....

kalau bini kurus slim cantik macam model sekalipun, itu jaminan yang suami takkan cari lain ke?

Penting jaga badan sebab SATU: suami ni memang takkan memanjang cakap badan kita macam tayar micheli ...
Core Post at 21-6-2010 14:42

Bayangkan worst case scenario....

Suami dah malas nak sebut-sebut dah pasal bentuk badan isteri yg tidak mendatangkan ghairah dan berahi kpd diri dia..... tapi slowly suami pi layan rumah urut yg tumbuh bagai cendawan sekarang ni.... amoi-amoi yg badan solid molid.....

Dan one fine day, suami korang ter affair pulak dgn kenalan dia di pejabat atau di mana-mana occasion company......

Yg korang.... masih lagi menghibur diri sendiri dengan ayat-ayat..... "suami aku tak kisah pun aku gemuk, takde complaint pun"

hello...bila plak haku salah kan pil perancang...kan aku kata ader yg tak rasi...then ko y ...
hakass009 Post at 21-6-2010 14:43

mak aku kurus. almaklum, org kampung yg reti makan ulam-ulaman dan rajin bekerja.
aku tak kawin ada la sebabnya.

kalau bini kurus slim cantik macam model sekalipun, itu jaminan yang suami takkan cari lain ke?
cik.panda Post at 21-6-2010 14:45

bank pun takleh jamin duit korang tak hilang... tapi bank tu upgrade la serba serbi bilik kebal dia dan sistem komputer dia
jadi kurus & cantik pun tak jamin somi korang tak menggatal dgn pompuan lain... tapi dpt diskaun la beberapa puluh % ke arah itu...

bank pun takleh jamin duit korang tak hilang... tapi bank tu upgrade la serba serbi bilik kebal  ...
clonedetector Post at 21-6-2010 14:50

jadi, itu perkahwinan berlandaskan nafsu la namanya.

Sepanjang tempoh perkawenan ..dalam bulan2 kehamilan dan berpantang jer badan naik berisi.lepas tu slim n menten balik..tak penah ader masalah kegemukan.

Cuma lately ni disebabkan atas sebab2 kesihatan, makan lak ubat macam2..badan tu agak mengembang sikit.Muka lak nampak sembab.Tapi insyallah..tetap akan berusaha utk kembali ke saiz asal..

jadi, itu perkahwinan berlandaskan nafsu la namanya.
cik.panda Post at 21-6-2010 14:52

tipu la kalau ada org kata dia kawin langsung takde unsur nafsu

agama pun iktiraf keperluan nafsu.... cuma jgn nafsu tu satu-satunya matlamat.

terpulang kat korang la nak admit atau still nak denial.... tapi apa yg aku citer ni semua adalah dari sudut pandang seorang lelaki yang aku yakin lebih kurang sama la macam pandangan lelaki2 yg lan....

mak aku kurus. almaklum, org kampung yg reti makan ulam-ulaman dan rajin bekerja.
aku tak kaw ...
clonedetector Post at 21-6-2010 14:48

gamba plsssssssss.....cakap takde bukti wat pe...

nape plak ko takleh kasik tahu sbb ko takleh kawen...posting berkobar2....
kat thread sebelah ko kata ko ske kat minik pak menteri kan...a
ku rase sbb tuh ko tak kawen2...sbb ko taste ngan minik owg....ke takde owg nak kat ko...dia owg tak lalu tgk ko ekkk...kurus kering cam tengkorak...

kungsi ar kat cni...nape ko tak kawen....

tipu la kalau ada org kata dia kawin langsung takde unsur nafsu

agama pun iktiraf kep ...
clonedetector Post at 21-6-2010 14:56

yu belum kahwin lagik kan? pandai pulak nak bercakap pasal hal2 selepas beberapa tahun kawen kalau dah bertahun2, masalah setakat badan gemuk ni, takkan jadi isu utama

ok.... aku nak ajak korang fikir dlm mood yg lain.... bukan lagi mood defensive utk bangkang kata-kata aku yg menyinggung ego kewanitaan korang tu....

cuba berfikir dari sudut.... kesian kat lelaki korang.....

Tuhan jadikan dorang ni insan yg nafsu sex lebih drpd perempuan...

Kalau zaman dulu, pandangan mata tu senang sikit nak jaga.... Pegi keje pun di sawah (tengok kerbau dan orang-orang).... takde la ghairah lak tengok kerbau betina

Dlm perjalanan pegi balik sawah, memang ada lalu celah2 rumah org kampung.... tapi haram nak jumpa awek2 cun... asal laki lalu je, awek-awek ni sume semunyik balik tingkap.... kalau yg tengah basuh kain, sanggup terjun masuk perigi menyelam dalam tu.... begitulah pemalunya gadis2 zaman dulu

Balik rumah lak... takde TV, takde internet.... yg ada cumalah bini yg satu.... yg setia menunggu suami dgn layanan lemah lembut....

Masuk maghrib, lelaki tu pegi surau jap semayang jemaah. Paling2 pun berselisih dengan pompuan2 yg pakai telekung. Dah abis program surau, balik rumah bagi nafkah batin kat isteri...

begitulah rutin hidup suami zaman2 dulu. Jiwa dorang aman, tenang, bersih, damai......

Zaman sekarang.... hmm... suami tu berperang dlm jiwa setiap masa setiap saat melawan godaan hawa nafsu dari setiap deria pancaindera... Kadang2 menang, kadang2 tewas.

Cuba empati. Cuba simpati. Kesian lelaki lelaki ni diuji hebat macam tu.

Rate

1

yu belum kahwin lagik kan? pandai pulak nak bercakap pasal hal2 selepas beberapa tahun kawe ...
cik.panda Post at 21-6-2010 14:58

i think TT nie clone....

dia frust dgn bini dia yg gumuk....
so dia nak lepaskan kefrustan dia....

hmmm... seperti biasa.... dah tak boleh nak bincang cara baik, masuk le mood menilai tuan tanah... gossip & assume macam2 tentang tuan tanah.

Oklah. Kalau camtu, aku minta diri la dulu. Aku pun dah sampaikan apa yg aku rasa nak sampaikan.

babai & gud luck.

i think TT nie clone....

dia frust dgn bini dia yg gumuk....
so dia nak lepaskan kef ...
my-alja Post at 21-6-2010 15:04

dia ni yang dulu dok spam kat CI tuh. ni nick baru la