CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sepoibahasa

PERBINCANGAN YANG PERLU SEBELUM BERKAHWIN

ada jugak tny dia pasal pembahagian keje rumah..
nmpknyer alhamdulillah..dia pun mmg jns rajin wat keje umah..
tp dia kata xsuker menyapu..kemas2 boleh..
pnh tny pasal giliran balik raya..dia kata wat giliran la..tp dia stuju 1st raya kat kampung su..

pnh gak tny, nnt bonus yg dia dpt tiap2 tahun tu cmne..
dia kata utk 1st bonus thn dpn dia nk bg kat mak ayah dia..suh mak ayah dia gi haji..oklah for me since bns thn lps dia akan gune utk kawen dgn su..
tp lepas2 tu stiap kali dia dpt bonus, akan ada jgk bonus utk su.. yeayyy..

erm..bncg pasal umah..dia kata dia nk mntk tukar ke KL nnt..so sblm dia pndh kami akan beli umah..tp sementara ni i'll stay mwith my parent la..mcm skang.

erm..ape lg nk dibincangkan ek?

katil ...kalo payah-payah nak bli ...tido ats toto ajer kan jimat...

macam mana ler cara terbaik nak discuss dengan orang yang payah nak discuss betul2 ni..discuss ala kadar jerr dan asyik cakap nanti la nanti laaa

Originally posted by sepoibahasa at 11-1-2008 12:42 PM
macam mana ler cara terbaik nak discuss dengan orang yang payah nak discuss betul2 ni..discuss ala kadar jerr dan asyik cakap nanti la nanti laaa

itu tandanye org lelaki tu malas nak pikir dan tak setuju sebenarnye..
kalau aku..aku tak suka lelaki mcm tue..wat susahkan diri kita balik.
org perempuan selalunye very organize dan nak everything in perfect.

tapi..alang2 ko pilih dia jadi laki ko..ko kena bersabar 100x tu..sbb sampai dah kawen pun..perangai buruk tu tetap sama..jgn ler harap kan sgt perangai dia berubah lps kawen..itu angan2 boleh la...

kalau gitu..ko terus wat decision. pastu takyah tanya..
kalau dia ckp..eh..sapa suh decide?ko jawab la..abis..lembab sgt nak pikir..saya decide dulu la..so..nak ikut ke tak? kalau tanak..then you think...i will follow accordingly..
haa..org lelaki..malas nak pikir2 nie..

tak sabar nak kawen nampak..

Sebelum kawin nie la masa yg sesuai kna pk tol2 kan..
Agak2 Uols la.. antara lelaki ngan perempuan, siapa yg dulu akan berubah selepas kawin...
(mcm dah tak mesra,romantik,serious je)... yerla, kiter nie jenis yg mudah terasa.. so, bile ada je yg tak sama mcm dulu, msti dah pk lain.. )

Follow Us
klau mariya..mariya akn bncg..bile nk kn baby..pntg tu..kn nnti kn xredy susah gak tu...

emm lpas kwin ni mcm2 ade...duit tu pnting...tp ape2 pn mental kite kenelh power skit...kite dh xde makyah lg..y ade cme kite ngn huby kite je..

Originally posted by kupu2siang at 11-1-2008 10:12 PM
tak sabar nak kawen nampak..

eleh ko tu dah lah tak sudi jadi pengapit aku..

dah bincang jugak ler sikit2 ni..pasal belanja..umah tu discuss ala kadar jer since PJJ kan

mariya pnh bncang psl perubahan y akn jdik lps kawin..xkesah ler 2th lps kwin ker, 15thn lpas kwin ker...smue y akn blaku perubahan ler...pesan kt die y kite ni xkn kekal selamenye cmni je..nnti bdan dh bkedut...ape2 smue2 ler..

Originally posted by sepoibahasa at 14-1-2008 01:49 PM

eleh ko tu dah lah tak sudi jadi pengapit aku..

dah bincang jugak ler sikit2 ni..pasal belanja..umah tu discuss ala kadar jer since PJJ kan

sapa kata aku x sudi jd pengapit ko..
aku srh ko stanby carik reserve jerk..
cam men bola laa..
kena ade pemain simpanan..

Originally posted by Hana at 4-1-2008 11:28 AM
sementara lelaki itiewww tgh sayang..mintak laa apa2..itu ramai betol org nasihatkan aku tu..

sbb lelaki nie "unpredictable" item..   mcm syer..

tepat sekali.......menyedari hakikat ini.....hani da wt persiapan awal2 sblom kawen dulu........sumer hani dah tetapkan mengikut keperluan bersama.......huhuhuhu.....masa tngah syg nih......request je apa2 mintak janji tu janji nih......nnt dia mesti terikat ngn janji......huhuhuhuhu.......

dulu benda yg paling penting ialah balik raya.......walopon kitorang satu negri......jarak pon cuma 1 1/2 jam jek........... tp program raya hani da tetapkan dan telah dipersetujui tanpa berbelah bagi oleh kedua2 pihak........benda nih nampak kecik.....tp bley jd gado beso woooo.......bahaya...bahaya.....

kewangan plak dr segi bil2 sumer hubby yg bayar......  sbb duit dia utk family...duit gaji hani.....hanya utk hani dan anak......bes...bes.....kalo pas kawen dia nak beli apa pon.....beli home theatre ker......beli tb beso badak ke.....tuko kete ker.......biar jek dia beli.......tp bubuh syarat.......pastikan duit yg dia budget utk belanja bulanan yg biasa tu tak terganggu....kira by hook or by crook.....sekian2 jumlah mesti diallocate setiap bulan tanpa sebab tanpa alasan.......huhuhuhu (ganas aku nihh)......

rumah plak....wat masa ni kitorang masih menyewa sbb umah tak siap lagikk........dan masing2 da stuju dan carik umah kat tengah2........antara umah mak hani ngn mak dia.....

soal anak.....hani nak 4 jekk (2 pasang) tp dia nak lebih.......tu bergantung pada tahap kesihatan dan kemampuan semasa........

turn balik kg........hani gilir2.....minggu kat umah mak hani........minggu depan umah mak dia......mnggu 1 lg kat umah jekkk.....begitulah bergilir2 smpai abg jamil mampus......(ehh......masuk skrip madu 3 plak)....huhuhuhuhu....

dlm sebulan atau 2 bulan at least sekali mesti gi cuti2 mesia........destinasi tak semestinya jauh.......yg penting gi bercuti........

stakat ni hal2 lain kitorang bincang dari semasa ke semasa bergantung kepada keadaan semasa.......huhuhuhu.......

Reply #53 hani_karmila's post

oooooo camtuh yek
stakat ari nie laki aku cuma kasik aku sekian2 duit tetiap minggu utk beli brg dapur, (duit lebih  = elaun). bil, sewa, tambang even gaji dia aku tak amek tau (ni bahaya.. mana tau ada duit dia allocate utk kekasih gelap ker muahahahhah jahat aku )
sllnya tetiap ujong bulan aku pulangkan duit lebih yg dia kasik tuh.... (alahai nape aku baik nih )

mmg tak penah bincang pon bape dia kene kasik

balik raya ari tuh
2 hari sblm raya kt umah dia, pas zohor pi umah aku 1 hari
tapi aku tak kesah sbb ari2 singgah dua-dua umah mertua
pembahagian keje umah pon tak penah bincang
kalo aku rajin, aku tak kasik laki aku basuh pinggan (pada hari dia keje.. sian dia penat)... kalo aku penat... aku biorkan jer dia kemas dapur hehehhe
tapi cam dah jadik tugaas wajib, aku masak.. kemas dapur, laki aku basuh, sidai, angkut baju

yg lenlain, rasanya by time goes... pepandai le ejas mana yg patut

Reply #54 penmerah's post

kak pen.......yg tugas wajib tu lebih kurang sama arrr.........hani masak ngn kemas.....dia urus bab basuh....sidai...angkat baju.....

kengkadang hubby hani ada ati nak masak......tp hani jarang benarkan sbb kalo dia yg masak.......Astagfirullah......sumer kotor......dapor kotor.....pnggan mangkuk dr yg besor smpai yg co'et net.....sumer kotor......lanti jgn ckplah........adehh......lg penat kalo dia yg masak.........huhuhuhuhu

naper pulangkan duit baki.......(hikhikhikhikhik.....setan tol)....baik kak pen simpan.......wat tabungan.....andai kata kot2 tak terckup duit ker......ada emerjensi ker......bley korek then gunakan......hani buat cenggitu jek........yelah mana kita nak tau kan.......kot2 tetiba jek ada nak guna duit lebih......jd takdelah susah2 sgt nak carik duit...sbb bab duit ni sensitip nihh.......huhuhuhu...duit tu kira duit kontigensi arr.....

ada gak kes yang suami gaji tak besar sangat..mcm member aku banyak giler tolong kos2 rumah..apa pendapat korang?

Originally posted by sepoibahasa at 18-1-2008 01:52 PM
ada gak kes yang suami gaji tak besar sangat..mcm member aku banyak giler tolong kos2 rumah..apa pendapat korang?

apsal avatar ko x jadi?

Reply #57 kupu2siang's post

memang gambar still lah

Reply #56 sepoibahasa's post

pd hani.........kalo stakat "tolong" ok lagi kot.......tp kalo dilambakkan sumer bil di atas batu jemala isteri......mcm tak patut plak......bukan ke penyediaan makan....pakai....kediaman...bla...bla...bla tu tanggungjawab suami......isteri digalakkan membantu utk ringankan beban somi......lagipon tolong-menolong ni amalan mulia......kalo tak isteri tolong somi.....sapa plak nak tolong plak.......tp berpada2lah......jgn ikut napsu bila nak berhutang.......tngok org ada tu.....nak juga benda tu.......tngok org ada nih.....nak jugak benda nih....last2 idup dihabiskan utk byr utang dan bil2 jekk.......nak belanja tngok poket dulu lah beb........

Reply #59 hani_karmila's post

aku tengok kawan aku ni tak ler berhutang sana sini cuma...duit beli barang or bill2 banyak gak dia setelkan

korng baca la buku a guide for newlywed...
i got one as a present from my aunt..
buku ni kementerian wanita yg buat..

bagus jugak buku tu..tak rugi kalo beli...
dlm tu ade mcm panduan la utk yg nk kawin n dah kawin..

tp make sure 2-2 belah baca..ade questionaire smua dlm buku tu..
elok jd bahan bacaan bersama..